Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ale kolektor na kąt 76 st od poziomu odchylam.

To też przy promieniowaniu 100W/m2 zima nic nie da. Instalacje solarne projektuje się tak aby wyciągnęły w przeciągu roku jak najwięcej, a nie wyciągnęły jak najwięcej zimą. Ponieważ zimą i tak kicha to po co się na tą kichę nastawiać.

To na co się nastawiasz zimą i tak nie uzyskasz ale w innych porach roku stracisz.

 

4 x 1020 wat tyle jest w słoneczny zimowy dzień do zagospodarowania.

1020W to może tak ale ile kWh?

A ile jest tych dni zimą? Ci co mają kolektory wiedzą, ubiegłej zimy wystarczy im palców tylko u rąk.

To jest właśnie to czego nie może zrozumieć Brzęczkowski. Kiedyś mu to udowadniałem na konkretnych liczbach, ale on ma wstręt do liczb i tego już nigdy nie zrozumie.

Natomiast wczesna wiosna to już inna para kaloszy!

A jak sądzicie pod jakim kątem się umieszcza baterie słoneczne dla naszego klimatu?

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ty co masz z tego, że głosisz iż 30cm to mało ? Czyżbyś nie dał rady wyżyć ze sprzedaży reku, wentylacji itp. i podkupują Cię firmy produkujące izolację?

 

 

 

Izolatorzy.

 

 

 

Grzejnikami elektrycznymi w łazienkach. Nawet lepsze jest to niż podłogóka, bo lepiej ręczniki wysuszy. Nawet w lecie !

Właśnie... co mam z tego, że 30cm to za mało? NIC. Teraz Pan się zastanowi, dlaczego to robię? Mam rację czy lubię się ośmieszać?

A grzejnik łazienkowy z nadmuchem gorącego powietrza w dół. - (sama drabinka to kpinka - przy wentylacji z dołu do góry w łazience. Poza tym w temacie jest komfort, a ciepła podłoga w łazience jest komfortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje fantazje idą w kierunku niskotemperaturowej akumulacji z późniejszym odzyskiem poprzez małą PPCi taką na +5/+7oC.

Do PV uczucia póki co obojętne bo jak nie świeci słońce to z kolektora nici i zPV też.

 

Ale jak świeci to w zimie z PV masz prąd, który napędza małą PC do CWU.

A z kolektora ? Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... co mam z tego, że 30cm to za mało? NIC. Teraz Pan się zastanowi, dlaczego to robię? Mam rację czy lubię się ośmieszać?

A grzejnik łazienkowy z nadmuchem gorącego powietrza w dół. - (sama drabinka to kpinka - przy wentylacji z dołu do góry w łazience. Poza tym w temacie jest komfort, a ciepła podłoga w łazience jest komfortem.

Lubisz się ośmieszać misiu. Robisz to od lat. Jakiś masochista jesteś. Bijcie, ach bijcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... co mam z tego, że 30cm to za mało? NIC. Teraz Pan się zastanowi, dlaczego to robię? Mam rację czy lubię się ośmieszać?

 

Właśnie nie wiem ... Nie znam drugiego człowieka, która tak uciśnie stara się propagować rozwiązania z których nic nie ma. Ja na twoim miejscu te starania przełożył na coś pożytecznego. Jakiś wolontariat ? Gdybyś tak zabiegał np. o ocieplenie jakiegoś domu dziecka, to bym rozumiał.

 

A grzejnik łazienkowy z nadmuchem gorącego powietrza w dół. - (sama drabinka to kpinka - przy wentylacji z dołu do góry w łazience. Poza tym w temacie jest komfort, a ciepła podłoga w łazience jest komfortem.

 

W domu pasywnym nie czuć ciepłej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem ... Nie znam drugiego człowieka, która tak uciśnie stara się propagować rozwiązania z których nic nie ma. Ja na twoim miejscu te starania przełożył na coś pożytecznego. Jakiś wolontariat ? Gdybyś tak zabiegał np. o ocieplenie jakiegoś domu dziecka, to bym rozumiał.

 

 

 

W domu pasywnym nie czuć ciepłej podłogi.

 

Trudno nazwać ciepłą,podłogę o temp. 21-22oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem ... Nie znam drugiego człowieka, która tak uciśnie stara się propagować rozwiązania z których nic nie ma. Ja na twoim miejscu te starania przełożył na coś pożytecznego. Jakiś wolontariat ? Gdybyś tak zabiegał np. o ocieplenie jakiegoś domu dziecka, to bym rozumiał.

 

 

 

W domu pasywnym nie czuć ciepłej podłogi.

Czyli, myśli Pan, ze lubię się osmieszać...

A co do domu - nie pisałem o podłodze w domu a w łazience - gdy biorę zimą prysznic, wolę 28 st.C podłogę, 21 jest za zimno.

Ustawiam też sobie 34st... 35 st.. - lubię po siatkówce poleżeć na gorących kamieniach, wolę od gorącej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, myśli Pan, ze lubię się osmieszać...

A co do domu - nie pisałem o podłodze w domu a w łazience - gdy biorę zimą prysznic, wolę 28 st.C podłogę, 21 jest za zimno.

Ustawiam też sobie 34st... 35 st.. - lubię po siatkówce poleżeć na gorących kamieniach, wolę od gorącej wody.

 

To są indywidualne preferencje. I nie są EKO. Tym bardziej, jeśli bierzesz prysznic w drogiej taryfie ...

Dziwne to trochę. Z jednej strony preferujesz 3 minutowe kąpiele i maksymalną oszczędność, a tutaj taka niegospodarność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są indywidualne preferencje. I nie są EKO. Tym bardziej, jeśli bierzesz prysznic w drogiej taryfie ...

Dziwne to trochę. Z jednej strony preferujesz 3 minutowe kąpiele i maksymalną oszczędność, a tutaj taka niegospodarność.

Rozrzutność ... Pan przesadza - 2x w tygodniu po siatkówce czyli 8 x w miesiącu = 2,20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował rozwiązać problem grzania w zimie.

Mam informację od urzytkownika kolektora próżniowego akurat, że jak w zimie nawet przy -20 grzeje to znaczy że coś jest na rzeczy.

Nie wymiarowałem dokładnie .. ale trzeba było by 16m^2 czynnego absorbera.

Tak ja grzeję w zimie kolektorami

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=251219&stc=1&d=1395942597

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...