Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z ciekawości się przyjrzę, fakt, że ostatnio wokół niego jakoś wycieczek nie było, może nie był dostępny zwiedzającym.

Jeśli nastąpiła jakaś zmiana to tylko docenić to, że ludzie w to zaangażowani się uczą i rozwijają a nie brną w głupotę.

Było u mnie w sobotę małżeństwo chcące wybudować dom faktycznie pasywny. Mówili, ze byli też w Smolcu i dowiedzieli się, że tak już izolację poprawiono. A więc i ich architekt poprawił. izolacja od śrosdla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było u mnie w sobotę małżeństwo chcące wybudować dom faktycznie pasywny. Mówili, ze byli też w Smolcu i dowiedzieli się, że tak już izolację poprawiono. A więc i ich architekt poprawił. [ATTACH=CONFIG]252067[/ATTACH]

 

Strop Ackermana i izolacja od środka. :D:D:D Małżeństwo było... Co jeszcze misiu wymyślisz?

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Liczenie to tylko formuła i dane. Jak ktoś nie rozumie skąd i dlaczego określone dane oraz w jakich okolicznościach i co liczyć to tylko będzie się tego czepiał nic w zamian nie proponując bo brak rozumu na więcej nie pozwoli. Jest tu kilku takich pustych ignorantów ale ignorantów można tylko ignorować...
Święte słowa. Podstawia sobie fikołek wyssane z palca dane w w excelu i ogłasza światu, że normy się mylą! Ignorant to dobre słowo ale taka samokrytyka? To do fikołka niepodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się skończył TARBUD, Lipińscy oczywiście bardzo widoczni a jedyne czego się dowiedziałem w temacie tego domku to to, że jest do sprzedania.

Szanowny Panie kszu - zgadnie Pan czyj to tekst z innego forum?

Normy te podają, między innymi U przegród również w stosunku do kosztów więc najbardziej optymalne. Dla Podłogi w NF-15 czyli domu pasywnym U wynosi 0,12 W/m2K czyli średnio 30 cm styro o lambdzie 0,035. Zwiększanie tej grubości jest nieracjonalne. Samo U przegród nie gwarantuje, że dom będzie pasywny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osiemnaście centymetrów styropaniu daj,

Podłogę bedziesz miał naj naj naj naj naj,

A potem jeszcze odzysk z brudnych pomyj zrób,

Czternaście razy na dzień do wanny chlup chlup,

 

Oszczędzasz energię - poddasze grzej,

A potem to ciepło przepędź że hej,

A jak Ci się znudzi, to zmienisz se coś,

Na razie nie musisz - boś mądry jest gość!

 

Mądrością swą szpanuj - to ty żeś jest gość!

Nie słuchaj nikogo - pierniczy ci coś!

A gdy co mądrego powie obcy ktoś,

Udaj żeś nie słyszał - tyś w końcu jest ktoś!

 

O la la la la, o je je je je!

O łubudubu, o jebedebe,

A jak ty myślisz, że pszesadzam,

To powiem ci to, że tam ciebie mam!

 

Czasami ktoś czegoś nie lubi

Z powodu rozlicznych felerów

Don Kichot nie lubił wiatraków

A ja dla odmiany – kaloryferów

 

Don Kichot na widok wiatraka

Mamrotał: Niech go cholerka!

I zaraz na niego nacierał

Z pomocą kopii i giermka

 

A ja na widok grzejnika

Chce go wyrywać ze ściany

Podpierając się przy tym

Coraz lepszymi izolacjami

 

I dowodzę, że miejsce

Grzejnika jest w kupie złomu

Nie chcesz grzejników przyjacielu

Wpuść izolację do domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ktoś czegoś nie lubi

Z powodu rozlicznych felerów

Don Kichot nie lubił wiatraków

A ja dla odmiany – kaloryferów

 

Don Kichot na widok wiatraka

Mamrotał: Niech go cholerka!

I zaraz na niego nacierał

Z pomocą kopii i giermka

 

A ja na widok grzejnika

Chce go wyrywać ze ściany

Podpierając się przy tym

Coraz lepszymi izolacjami

 

I dowodzę, że miejsce

Grzejnika jest w kupie złomu

Nie chcesz grzejników przyjacielu

Wpuść izolację do domu!

Litości! Tylko nie ta pseudo-poezja! Ja się poddaję. Nie będę tu już więcej pisał jeżeli mam czytać takie częstochowskie rymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, kszhu możecie dać już spokój! Już dawno przestało to być śmieszne a wasze puste posty nic nie wnoszą. Jeśli macie coś do siebie to piszcie sobie na priv. Na forum piszcie tylko merytorycznie bez wycieczek osobistych. Oboje jesteście bardzo cenni dla forum, a wasze kłótnie nikomu nie są potrzebne. Po co to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, kszhu możecie dać już spokój! Już dawno przestało to być śmieszne a wasze puste posty nic nie wnoszą. Jeśli macie coś do siebie to piszcie sobie na priv. Na forum piszcie tylko merytorycznie bez wycieczek osobistych. Oboje jesteście bardzo cenni dla forum, a wasze kłótnie nikomu nie są potrzebne. Po co to ?
Kszhu nie da spokoju bo by umarł gdyby musiał komuś przyznać rację. Popatrz na te jego żałosne wyliczanki na zamówienie. Coś nie tak w środku. Szkoda bo pomysły ma niezłe. Nydar... pisałem mu już, że to nie ma sensu. Nie rozumiem po co to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam swoimi debilnymi obliczeniami przyznałeś się do debilizmu:D

 

 

 

Liczenie to tylko formuła i dane. Jak ktoś nie rozumie skąd i dlaczego określone dane oraz w jakich okolicznościach i co liczyć to tylko będzie się tego czepiał nic w zamian nie proponując bo brak rozumu na więcej nie pozwoli. Jest tu kilku takich pustych ignorantów ale ignorantów można tylko ignorować.

 

 

Czy zapoznałes sie z danymi które przesłałem, wynika z nich struktura strat rózni się diametralnie od Twoich obliczen dokładnie tyle, ze obrazowo to opisałem "niebo a ziemia", mozna liczyć na Twój komentarz. Łatwo mówic o pustych ignorantach, ale trudno o swoich błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapoznałes sie z danymi które przesłałem, wynika z nich struktura strat rózni się diametralnie od Twoich obliczen dokładnie tyle, ze obrazowo to opisałem "niebo a ziemia", mozna liczyć na Twój komentarz. Łatwo mówic o pustych ignorantach, ale trudno o swoich błędach.

On ma jakiś problem ze sobą. Chora ambicja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie po to by ktoś w bzdury nie uwierzył i wg. bzdurnych założeń kosztownie nie budował.

Trudno wierzyć bez zastrzeżeń w to co Pan prof.dr hab.inż. napisał ,skoro pieprzone termometry pokazują inaczej .

Trudno też kwestionować straty przez grunt,skoro to czyste przewodzenie w przypadku ogrzewania podłogowego.Ba stan prawie idealny ,bo wahania temp.prawie żadne.Stała temp.w domu i stała temp.pod domem (zmiany to 0,5-1oC/m-c).W tej sytuacji naciągaczom na abstrakcyjne grubości styropianu w posadzce nie pozostaje nic innego jak bełkotać .

Straty do gruntu to grubość izolacji,lambda i gradient.Choćby Szanowni Panowie się pokichali to tak jest. A że tak jest to przy 30cm styropianie i temp.pod 10oC ,straty są większe niż przy 18cm i temp. 15,5oC. Nie wspomnę o zagrożeniu kondensacją ,bo jakoś dziwnie omijany jest ten temat. A Szanowny TB osobiście ważył wieloletnie próbki styropianu i stwierdził,że po latach są cięższe. Jeden powód dla którego tak samo ma nie być w posadzce.Nie piszcie tylko,że paroizolacja. Paroizolację montuje Felek,który wczoraj w zieleni miejskiej trawniki kosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapoznałes sie z danymi które przesłałem, wynika z nich struktura strat rózni się diametralnie od Twoich obliczen dokładnie tyle, ze obrazowo to opisałem "niebo a ziemia", mozna liczyć na Twój komentarz. Łatwo mówic o pustych ignorantach, ale trudno o swoich błędach.

No i widzi Pan, że nie bardzo z liczeniem! Dr Duda też to liczył i straty przy "normatywnych" izolacjach do gruntu (podłoga + fundament ) to ponad 50% !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się zapoznałem. Z audytów, które przesłałeś wynika jasno, że wszystko zależy od konkretnego budynku a więc przyjętych danych; uprę się tylko przy tym, że liczenie przy takiej ogromnej wydajności wentylacji, gdy w rzeczywistości jest znacznie mniejsza, zaburza obraz.

Pisałem nie raz, że można sobie wyobrazić dom z minimalnymi stratami przez podłogę (nawet ten przykład audytu domku z piwnicą w Poznaniu) ale to nie to samo co "model klocka na gruncie" do porównania norm dlatego lepiej byłoby gdybyś policzył dla danych modelowych, które podano tutaj na forum.

No widzisz asolt! On wszystko zrobił dobrze. "Klocek na gruncie" :D:D:D Nie rozumie chłopina, że tak się nie da bo wynik będzie kompletnie fałszywy. Są normy, przy opracowaniu których starano się uwzględnić wszelkie czynniki i zmienne. Fikołek myśli, że to samo osiągnie podstawiając dane do excela... Co tam normy... najwięcej od gruntu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A takie uproszczenie sprawy doprowadziło cię tylko do wniosku, że ideałem jest brak izolacji bo wtedy strat nie ma wcale albo wręcz posadzka dostarcza EXTRA energię do domu."

 

Ja już nie wiem czy z tego śmiać się czy płakać? Gdzie napisałem,że ideałem jest brak izolacji?Przypierany do muru zaczynasz od rzeczy wypisywać.

Jeżeli zrozumiesz ,że +8oC pod domem to nie jest stan idealny,to może pojmiesz również,że nie jest ideałem 30cm pod posadzką,a tylko zwykłym naciąganiem inwestora na nieuzasadnione koszty.

Skoro twierdzisz ,że to tylko część strat ,to jakie jeszcze występują w szkieletowym domu na tradycyjnym fundamencie,skoro konstrukcja nośna jest izolacją. Straty brzegowe? Są .Oczywiste .Nie wiem jakie bo nie znam temp. w tym miejscu. W twoim domu też są. A wszystko to nie przeczy że przez 30cm więcej tracisz jak przez 18cm. izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się zapoznałem. Z audytów, które przesłałeś wynika jasno, że wszystko zależy od konkretnego budynku a więc przyjętych danych; uprę się tylko przy tym, że liczenie przy takiej ogromnej wydajności wentylacji, gdy w rzeczywistości jest znacznie mniejsza, zaburza obraz.

Pisałem nie raz, że można sobie wyobrazić dom z minimalnymi stratami przez podłogę (nawet ten przykład audytu domku z piwnicą w Poznaniu) ale to nie to samo co "model klocka na gruncie" do porównania norm dlatego lepiej byłoby gdybyś policzył dla danych modelowych, które podano tutaj na forum.

 

Liczenie jest zgodnie z normami i nie klocka modelowego a realnie istniejących domów, TB zazyczył sobie aby policzyc z normami, oczywiscie nie z normami wentylacyjnymi tylko pozostałymi. takie wybiórcze traktowanie norm. W wizjach TB moze i taki podział strat jest, w realu juz nie.

Ty poszedłes tą samą drogą, Twój wybór. Nawet jesli by uwzględnić mniejsze straty na wentylację to i tak znacząco by one odbiegały od Twoich obliczeń. Robiłem takie wyliczenia dla 50%, 30% wymiany normowej, w zadnym przypadku straty do gruntu nie osiągnęly 50 %, nawet w rzadkich przypadkach zastosowania minimum normowego odnosnie izolacji do gruntu.

Fakt zgodnosci lub niewielkiego błedu do 10-15% w zapotrzebowaniu wskazuje ze jednak podział strat jest w miarę prawidłowy, gdyby nie był róznica w zapotrzebowaniu byłaby znacznie wyższa, a nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...