Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

No co ty... on.... Nie ... niemozliwe... zartujesz prawda....? 1/4:lol2:

 

Nieraz bylo mu przedstawiane jak sprzeczne i klamliwe sa jego posty.... splywa jak po kaczce.....znaczy po ojcu izolacji w kraju... ba moze w Europie...

 

Samostworzone definicje..... ktore nawet te sa rozne w roznych watkach...

 

Kabareciarz

 

Ty, zapomniałem, że dziś 1 kwietnia i on sobie ze mnie jaja robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6405687&viewfull=1#post6405687

 

PS: A o co chodzi z tym pisaniem ?

 

Hehe, najpierw napisałeś, że albo przytoczę gdzie tak napisałeś albo przeproszę za oszusta. Wyedytowałeś później posta i wykasowałeś "przeprosi za oszusta" :)

 

Mimo wszystko ( Pan raczy obrażać jak czegoś nie rozumie) spróbuję jeszcze raz Pany wytłumaczyć :

Mając mało miejsca - robimy zamiast żwirowca rury w układzie Tichelmanna GWC-schemat.jpg

I teraz jeżeli mamy ( jak tu) 3 rury i powietrze zostanie schłodzone w każdej z tych rur o 15 st.C i przez każdą przepłynie 100m3/h - to mamy około 600W mocy chłodniczej na ka każdej rurze ! NIEZALEŻNIE OD DŁUGOŚCI! Ważne by schłodziło o 15st.!

Dalej

Mierząc testerem parametry (rozpraszanie ciepła) różnych gruntów - wyszło, że 10mb rury fi 200 - umieszczone w gruncie (najsłabszym dla gwc) - schłodzi 100m3/h powietrza do temperatury gruntu i grunt to ciepło zdoła rozproszyć .

Jeżeli Pan chce mieć 600m3/h to robi Pan 6 takich rur po 10m!

ALE TO NIE ZNACZY, ŻE KAŻDY METR TEJ RURY MA 0.6kW : 10 mb = 0.06kW mocy chłodniczej - ten pierwszy metr będzie miał najwięcej mocy chłodniczej, bo delta T będzie największa!

Zrozumiał Pan to? Nigdzie nie napisałem, że każdy metr ma taką samą moc chłodniczą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku mi w szkole zawsze mówili, że myślę odwrotnie i zawsze mam swoje sposoby na rozwiązanie problemu, co niejednokrotnie doprowadzało mnie do wyważania otwartych drzwi, ale jak patrzę na Pana, to wydaje mi się, że:

- tłumacząc dziecku dodawanie zacząłby Pan od tabliczki mnożenia i pokazał, że dodawanie jest bardziej pracochłonne,

- wycinając polanę zaczął od koła na obwodzie udowadniając, że będzie lepszy dojazd do reszty,

- tynkując dom zacząłby Pan od wylewki, bo potem lepiej się chodzi tynkarzom,

- a ucząc o izolacji zaczyna Pan od narobienia sobie wrogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto, co i po co manipuluje?

 

#1

 

 

 

Niby tutaj:

 

 

 

Barth3z, ale które zdanie dokładnie?

 

#2

 

Dokładnie tu:

"100m3/h ochłodzone o 15 st.C odpowiada mocy chłodniczej 0.6kW

Latem na 1.5 m jest 14-15 st.C - czyli przy +30 st. mamy 0.6kW ze 100m3/h - jeżeli Pan przyjmuje, że strumień powietrza będzie 600m3/h - potrzebuje Pan maksimum 36m2 wymiennika w gwc..

Najpopularniejsza do gwc rura to fi 200mm - czyli 6m2 przy 10mb. Jeżeli nie ma Pan odpowiedniej działki ( długość) to można zrobić gruntowy wymiennik ciepła w układzie Tichelmanna np. 4 kanały po 15 m Załącznik 248331 czy 6 po 10... Oczywiście im grunt cięższy i wilgotniejszy tym radiator może być mniejszy - 6 m2 (10mb kanału fi 200) na 100m3/h jest dla suchego piachu. "

Czytaj te pogrubione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ( Pan raczy obrażać jak czegoś nie rozumie) spróbuję jeszcze raz Pany wytłumaczyć :

Mając mało miejsca - robimy zamiast żwirowca rury w układzie Tichelmanna [ATTACH=CONFIG]252257[/ATTACH]

I teraz jeżeli mamy ( jak tu) 3 rury i powietrze zostanie schłodzone w każdej z tych rur o 15 st.C i przez każdą przepłynie 100m3/h - to mamy około 600W mocy chłodniczej na ka każdej rurze ! NIEZALEŻNIE OD DŁUGOŚCI! Ważne by schłodziło o 15st.!

Dalej

Mierząc testerem parametry (rozpraszanie ciepła) różnych gruntów - wyszło, że 10mb rury fi 200 - umieszczone w gruncie (najsłabszym dla gwc) - schłodzi 100m3/h powietrza do temperatury gruntu i grunt to ciepło zdoła rozproszyć .

Jeżeli Pan chce mieć 600m3/h to robi Pan 6 takich rur po 10m!

ALE TO NIE ZNACZY, ŻE KAŻDY METR TEJ RURY MA 0.6kW : 10 mb = 0.06kW mocy chłodniczej - ten pierwszy metr będzie miał najwięcej mocy chłodniczej, bo delta T będzie największa!

Zrozumiał Pan to? Nigdzie nie napisałem, że każdy metr ma taką samą moc chłodniczą !!!

 

Oj TB TB... Jak Ci to kiedyś już raz wytłumaczyłem to teraz próbujesz tłumaczyć mi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth3z, niestety ale jakbyś nie kombinował to nie dość, że tu nigdzie nie jest napisane, że "każdy metr ma taką samą moc" to nawet z tego tak nie można wnioskować.

 

Kurde, chyba sam się zakręciłem... Odszukałem wątek o jaki mi chodziło i poczytałem. Chodziło o te oszustwo:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6397051&viewfull=1#post6397051

 

Przyjmuję zatem, że to prima-aprilis;)

 

Nie. To mój błąd.

Błędem jest, że daje się wciągać w te łagarstwa i próby naciągnięcia rzeczywistości przez TB ...

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Ale zobacz, że dzięki temu znakomita większość tu wyżywających się jest totalnie opętana, zasypia i budzi się tylko z myślą o TB!:D

Nie wiesz, że tego typu reklama przynosi o wiele lepsze skutki niż zachęcanie?

 

Gwiazdorstwo!

 

Nydar wciska ściemę o cudownych 18cm a TB wali obuchem miedzy oczy i... ile pakujesz pod posadzkę?;)

 

To nie tak, że pakuję 30cm bo tak powiedział TB. Pierwotnie miało być 20cm podłoga, 20cm ściany i 30cm sufit, ale uznałem, że... no w sumię to qrde faktycznie liczę na pozytywny wynik testu farelkowego.... chmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a ucząc o izolacji zaczyna Pan od narobienia sobie wrogów.
Rola izolacja jest marginalizacja roli ogrzewania. Dobra pasta do zębów np. Ajona" nigdy nie będzie polecana przez dentystów.

Skuteczna izolacja czyni tych od paliw stałych, gazu, oleju, kolektorów, pośrednich pomp ciepła osobami zbędnymi na budowie. Myśli Pan, że się poddadzą bez walki ? Nie! A jak się walczy gdy brakuje argumentów merytorycznych? TO WIDAĆ AŻ NADTO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem jest, że daje się wciągać w te łagarstwa i próby naciągnięcia rzeczywistości przez TB ...
Chce Pan na siłę udowodnić, że się mylę. Tylko zapomina Pan, że ja w odróżnieniu od wszystkich tu, nie liczę a opisuję to co robię od ćwierć wieku w realu.

Rozpraszanie ciepła ( 600W) z 10mb rury fi 200 - nie wyliczyłem, bo nie znam U gruntu - tylko zmierzyłem w praktyce. Gdyby U gruntu wynosiło 0.4W/m2xK lub nawet 2W/m2xK GWC by się dość szybko w upały grzało - a tak się nie dzieje - JAKI Z TEGO WNIOSEK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już "rozwaliliśmy" wcześniej.

 

Tak, dlatego nie mam zamiaru dalszej analizy wypowiedzi TB w tym zakresie.

Przyznaje, że źle zinterpretowałem wypowiedzi TB (a przyznam, że nie przykuwam do nich znaczącej uwagi), w których wyliczył niebywałą moc GWC 3,6kW z 60mb rury. Akurat wynik jest identyczny z moją (powatrzam - błędną!) interpretacją, że 6 odcinków po 10mb rury o fi 20cm x 0,6kW = 3,6kW.

Nie mam też problemu z przyznaniem się do błędów. Potrafię to napisać, gdzie co niektórzy milczą lub przeinaczają wypowiedzi pod siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak TB nie szla instalacja jakis badziewnych leonardow do domow IZOLOWANYCH... Zmienil front... Kabelki nagle i walka z cieplownikami... Odkrycie PC P/P z Inverterem...

 

Komfortowe j tanie domki 280m2.... Ogrzewane 2kW PC co skrapla i paruje... Komfortowe lazienki 5m2 :D

Do precyzyjnego grzania..,

 

Walczy jak moze aby do domow pasywnych ( gdzie sam twierdzi nie potrzebuja ogrzewania jak nazwa wskazuje ) pchac kable 100W/m2 ( minimum ) i PC do dogrzewania.

 

Oj jak walczy... Walczy z racjonalnym mysleniem...i leczy swoje ego...

 

PS . Rockwool izoluje dom pasywny od zewnatrz... Calkiem duzy :)

A jak Brzęczkowski urósł! Z marnego sklepikarza z przerośniętym ego i kompletną ignorancją wyrósł nagle na obrońcę izolacji. :D. Wystarczyło, że poparł go jeden bezmyślny fikołek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asolt:

 

Prosty rzut:

 

10x10.png

 

Nowoczesnego domku/mieszkania jak np. takie:

 

http://img507.imageshack.us/img507/7864/ht2rect540.jpg

 

http://www.wsalonie.pl/pliki/f1322834419.jpg

 

http://ocdn.eu/images/pulscms/OTI7MDQsMCwyNSwzZTgsMjMyOzA2LDMyMCwxYzI_/14f464996053742c14e2aa919d5a2ce4.jpg

 

Dane przegród jak wcześniej:

 

2021.png

 

Oraz:

- 8,5m2 okien od południa,

- 4m2 okien od wschodu,

- ustawienie idealnie płn.-pd.,

- lokalizacja Wrocław,

- wentylacja realnie 120m3/h,

- odzysk 80% (chyba tyle TB podawał, jak nie to proszę o wskazanie),

- budynek szczelny.

 

Jak coś jeszcze potrzeba to daj znać. Policzyć możesz dla dwóch standardów/norm j.w.

Dalej przedszkole? Co to jest? Wprawki gimnazjalisty? Trzeba dać 10 stopni na zewnątrz. I włączyć klimę by było 21 stopni w pomieszczeniach. Wtedy do gruntu będzie 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej przedszkole? Co to jest? Wprawki gimnazjalisty? Trzeba dać 10 stopni na zewnątrz. I włączyć klimę by było 21 stopni w pomieszczeniach. Wtedy do gruntu będzie 90%.

 

Jako średnią temp. powietrza należy przyjąć średnią z okresu grzewczego. Dla Wrocławia, z ostatniego dziesięciolecia jest to ok. 7oC. Gruntu też powinna być wyższa - te 10oC powinno się przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako średnią temp. powietrza należy przyjąć średnią z okresu grzewczego. Dla Wrocławia, z ostatniego dziesięciolecia jest to ok. 7oC. Gruntu też powinna być wyższa - te 10oC powinno się przyjąć.
Już to pisałem. To nie jest takie proste. Założenie, że przy 0 st na zewnątrz podłogówka grzeje z całą mocą jest chore. Chwilowo być może ale nie non stop. Jeżeli non stop to przyjmijmy temperaturę na zewnątrz - 10 co będzie dużo bardzie zbliżone do realiów. O wentylacji już nie wspominam. jest w normach ile ale to fikołkowi nie pasuje więc ustanowił własną normę. Takie wyliczanki są śmieszne. Nie wiem czy asoltowi będzie chciało się liczyć tym bardziej, że wszystkich danych nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...