Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

No tak faktycznie wkradł się błąd, nie 20 a 30 cm wełny.

 

 

było to 8 lat temu a obecnie:

 

Teraz dobrze?

0.08 W /m2 to przegrody domu ( nie dyrektywy ) Takie domy powstają, a obecnie jest w trakcie załatwianie uruchomienia przemysłowej produkcji tych przegród a raczej całych domów . Szczelne, ciche, cholernie wytrzymałe i trwałe termosy 0.08W/m2 xK . Jest patent - byli nawet Norwegowi oglądać. Wszystko będzie OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowny Panie - co Pan może z moich postów zrozumieć? NIC!!! Jeżeli ktoś w XXI wieku uważa, że jest sens montować kolektory słoneczne do cwu czy dogrzewania domu - to nie może zrozumieć tematu IZOLACJA. To w ogóle niewiele może zrozumieć!

 

No właśnie. Szanowny Pan w swoim zacietrzewieniu w myśl zasady "będzie się działo" nigdy nie będzie w stanie zrozumieć, ze kolektory słoneczne do ciepłej wody nie mają nic wspólnego z tematem izolacja. Przykład:

Wynajmujemy dom samotnej starszej osobie, która dziennie zużywa 30 litrów ciepłej wody.

Po pół roku gdzie ta samotna osoba się już wyprowadziła ten sam dom wynajmujemy rodzinie z czwórką małoletnich dzieci, które to zużywają dziennie 400litrów ciepłej wody. W obu przypadkach ten dom trzeba prawie tak samo ogrzewać, natomiast zużycie ciepłej wody jest diametralnie różne. Tak to wytłumaczyłem mojemu pięcioletniemu wnusiowi, zadając na koniec pytanie: kapujesz? Kapuję dziadku odpowiedział. I to jest właśnie to co Pan nie kapuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan takie bzdury raczy pisać. Za suche powietrze to zbyt silna wentylacja. Zbyt silna wentylacja to zła wentylacja. Podobnie jak złą wentylacją jest zbyt słaba wentylacja.

A dom musi być szczelny - PN13929. Mało tego izolowanie i "liczenie" nieszczelnego domu jest działaniem bezsensownym.

To Pan raczy pier ... ostro ! ponieważ Pan nie rozumie co to jest ściana która ma +9st ! czyli np płyta balkonowa nad pomieszczeniem i teraz Pańska szarataneriia prowadzi do grzyba ! nie ruszy Pan tego musi być 20-30% wilgotności czyli bardzo bardzo źle.

Kolejną bzdurą jest Pańskie izolowanie od środka ! nie jest Pan w stanie wyeliminować mostków termicznych !!

Plus jeszcze ściana się bardzo bardzo mocno wychładza ! i pier dolenie o jakiś zyskach to tylko w Pańskiej wyobraźni !

nie ma tego ... w zimie ściana będzie w takim układzie nadziana chłodem !

Przez Pańskie kretynizmy ! brak totalny znajomości podstaw ! typu U - lambda.

Rozumie Pan że ściana będzie naładowana chłodem ? i te zyski co Pan pisze to może parę cm wgłąb i tylko tam gdzie świeci słońce na ścianę ...

co jeszcze robi mniejsze pole do zysków ! ale hulaj Pan dalej ze swoimi kretynizmami.

 

Rozumie Pan ... ściana pod izolacją ma np -2 st ... a powinna mieć 19st ... i teraz zmiana stanu z -2 wymaga sporej energii ! czego Pan nie rozumie !

po prostu jest Pan pospolitym sprzedawczykiem który chce naciągać na swoje kabelki. Szkodzi Pan

 

I tu jest Pan w ogromnym błędzie. To bardzo łatwo jest sprawdzić!
kablami ... :lol2:

Pisałem Panu już i napiszę jeszcze raz ... bo widzę iż trzeba tresury a nie słów

Grzeje Pan co dzień wodę na kawę/herbatę i co ... woda ma bardzo duże ciepło właściwe ... trudno jest podgrzać ale i trudno się chłodzi.

 

Jest Pan szarlatanem budowlanym i nic więcej nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20, 15 czy nawet 10 lat temu inaczej trzeba było pewne sprawy tłumaczyć.

!

W myśl zasady: To ja guru wszelkich mądrości, bo taki zawsze byłem, nawet 20 lat temu tłumaczyłem Wam tłuki bardziej , mniej (niepotrzebne skreślic) dosadnie. Dawniej to to Wy byliście jeszcze głupolami w dziedzinie izolowania ale przez te 20 lat to moze już coś zakapowaliście i teraz to ja wam już inaczej tłumaczę.

Dawniej to potrzebowaliście 30 cm w ścianach , dzisiaj 5 już wystarczy ale to i tak to samo.

Ale i tak nawet dzisiaj jesteście jeszcze głupolami w dziedzinie izolowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie mają ale ja osobiście, przy ich cenach, nie widzę sensu kolektorów do CWU .

Jeżeli już starasz się odpowiedzieć, to rób to uczciwie i na tym zdaniu do przecinka powinieneś zakończyć. Natomiast cała reszta nie ma się nijak do mojej poprzedniej wypowiedzi pojmującej związek kolektorów z izolacją. Dalsza część Twojej wypowiedzi to Twoje zdanie na temat kolektorów, są również inni, którzy mają wręcz odmienne zdanie od Twojego ale to powinno być w osobnym poście, bez związku z ociepleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor cały rok nie działa, tani nie jest i ma jeszcze wroga w postaci PPCi za ~3.500zł, która drożej produkuje CWU ale też działa prawie przez cały rok a jak ją się jeszcze wesprze jakimś GWC to na 100% cały rok.

Te pompki za 3500zł sprężarki maja nawinięte drutem aluminiowym, ot tak chińczyki wpadli na taki sposób oszczedzania. Tez nie chciałem wierzyć gdy nie zobaczylem.

ale życzę szczęście w eksploatowaniu takiego sprzętu. Wywalic na coś takiego taką kasę to życzę powodzenia. Bogatym mozna więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrze bo dalej link prowadzi tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6434940#post6434940 ale ok, przypuśćmy, że tak kol TB pisał.

 

Co Ty chcesz mi wmówic? Po co te sugestie? Nie wierzysz? To masz link wprost: http://www.forumbudowlane.pl/vt/2288/0/jaka-membrana

Czy muszę się tłumaczyć? Prosiłem poczytaj a takich kwiatków znajdziesz bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pan raczy pier ... ostro ! ponieważ Pan nie rozumie co to jest ściana która ma +9st ! czyli np płyta balkonowa nad pomieszczeniem i teraz Pańska szarataneriia prowadzi do grzyba ! nie ruszy Pan tego musi być 20-30% wilgotności czyli bardzo bardzo źle.

Kolejną bzdurą jest Pańskie izolowanie od środka ! nie jest Pan w stanie wyeliminować mostków termicznych !!

Plus jeszcze ściana się bardzo bardzo mocno wychładza ! i pier dolenie o jakiś zyskach to tylko w Pańskiej wyobraźni !

nie ma tego ... w zimie ściana będzie w takim układzie nadziana chłodem !

Przez Pańskie kretynizmy ! brak totalny znajomości podstaw ! typu U - lambda.

Rozumie Pan że ściana będzie naładowana chłodem ? i te zyski co Pan pisze to może parę cm wgłąb i tylko tam gdzie świeci słońce na ścianę ...

co jeszcze robi mniejsze pole do zysków ! ale hulaj Pan dalej ze swoimi kretynizmami.

 

Rozumie Pan ... ściana pod izolacją ma np -2 st ... a powinna mieć 19st ... i teraz zmiana stanu z -2 wymaga sporej energii ! czego Pan nie rozumie !

po prostu jest Pan pospolitym sprzedawczykiem który chce naciągać na swoje kabelki. Szkodzi Pan

 

kablami ... :lol2:

Pisałem Panu już i napiszę jeszcze raz ... bo widzę iż trzeba tresury a nie słów

Grzeje Pan co dzień wodę na kawę/herbatę i co ... woda ma bardzo duże ciepło właściwe ... trudno jest podgrzać ale i trudno się chłodzi.

 

Jest Pan szarlatanem budowlanym i nic więcej nie mniej.

Nawet i Pan zrozumie. Bo to proste, tylko trochę cierpliwości.

To Pan raczy pier ... ostro ! ponieważ Pan nie rozumie co to jest ściana która ma +9st ! czyli np płyta balkonowa nad pomieszczeniem i teraz Pańska szarataneriia prowadzi do grzyba ! nie ruszy Pan tego musi być 20-30% wilgotności czyli bardzo bardzo źle.

Kolejną bzdurą jest Pańskie izolowanie od środka ! nie jest Pan w stanie wyeliminować mostków termicznych !!

Komfortowa wilgotność zima to 40-50% i taką zapewnia skuteczna wentylacja. Nie ma czegoś takiego w domach izolowanych jak "mostki termiczne" Mostki termiczne mogą projektować i realizować tylko źle wykształceni inżynierowie. Izolacja z definicji wyklucza mostki - szkoda, że o izolacji nie uczą na Politechnikach polskich.

w zimie ściana będzie w takim układzie nadziana chłodem !
Nie ma chłodu, czy zimna w fizyce - Nie zimno wchodzi - kierunek przepływu energii jest z wartości wyższych do niższych.

Rozumie Pan ... ściana pod izolacją ma np -2 st ... a powinna mieć 19st ... i teraz zmiana stanu z -2 wymaga sporej energii !
Ma to sens gdy jest izolacja pod ławą fundamentową. Niestety, Szanowny Panie, spotykam wielu pseudoinżynierów zostawiających mostek termiczny do gruntu. fundamen z obu stron.jpg np. coś takiego świadczy, ze projektant ma dyplom inżyniera a nie wiadomości!

kablami ...

Można i kablami - udowodnienie, że to twierdzenie
Powtórzę jeśli zapomina, grunt daje znacznie większy opór cieplny niż warstewka powietrza przy ścianie ...
nie jest prawdziwe, jest bardzo proste i można to zrobić niekoniecznie kablami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady: To ja guru wszelkich mądrości, bo taki zawsze byłem, nawet 20 lat temu tłumaczyłem Wam tłuki bardziej , mniej (niepotrzebne skreślic) dosadnie. Dawniej to to Wy byliście jeszcze głupolami w dziedzinie izolowania ale przez te 20 lat to moze już coś zakapowaliście i teraz to ja wam już inaczej tłumaczę.

Dawniej to potrzebowaliście 30 cm w ścianach , dzisiaj 5 już wystarczy ale to i tak to samo.

Ale i tak nawet dzisiaj jesteście jeszcze głupolami w dziedzinie izolowania.

Szkoda, że Pan nie rozumie co napisałem! Spróbuję wytłumaczyć - nie wiem skąd jest te 5cm wełny... by pojawiało to się kiedyś w kontekście

- 5 cm wełny z paroizolacją od wewnątrz jest skuteczniejsze od grubszego styropianu za murem na fundamencie

O coś takiego chodziło rockwool.jpg i o to nie jest izolacja.jpg

 

Jeżeli chodzi o 5 cm wełny obecnie - to jest to wełna kładziona na paroizolacji Ma za zadania wygłuszające i ppoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam problemów z cytowaniem postów.

Cytaty te pochodzą z forum budowlanego. Myślę, że jak już to powinieneś się odnieść do cytowanych sprzeczności a nie do tego skąd pochodzą, będzie bardziej merytorycznie. Ale już jak chcesz poszukać osobiście co Brzęczkowski wypisywał dawniej i teraz to link: http://www.forumbudowlane.pl/search.php?search_author=Tomasz_Brzeczkowski

Tam zna się na wszystkim, nawet na kolektorach słonecznych. Polecam styl wypowiedzi w latach 2008-2012

Niezły kabaret w myśl zasady aby nie było nudno.

 

Nowe dyrektywy dotycżce izolacji to 50 cm wełny w dachu, 30 w ścianie i podłodze, ale jak za parę lat chcesz pracować głównie na ogrzewanie to pewnie, ze warto 20 cm.
Szanowny Panie - i do dziś się pod tym podpisuję (po 10 latach) - chcesz w przyszłości pracować na ogrzewanie - daj 20cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te 5 cm nie ma nic wspólnego z izolacją.

Pan w ogóle wie o jaką ścianę chodzi? Może przypomnę:

Dom zaprojektowano w technologii szkieletu drewnianego systemu panelowego (istotą jest nasze krajowe rozwiązanie formatyzownego styropianu w panelach drewnianych ( polski patent !!!) Posadowienie na płycie fundamentowej w g projektu konstrukcyjnego :płyta betonowa grubości 20 cm (beton B 20) zbrojona prętami żebrowanymi fi 12 mm oraz siatka stalową fi 6mm oczko 15cm

Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS 100gr 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS 100 grubości 12 cm.

Ściana zewnętrzna grubości 33,2 cm izolacja termiczna styropian 27 cm + paroizolacja + 5 cm wełna mineralna

Na zewnątrz tynk mineralny grubości 6mm od wewnątrz płyta gk

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor z izolacją nie ma nic wspólnego, przynajmniej dla mnie, koniec, kropka. OK?
Może wyjaśnię w jakim kontekście dla mnie izolacja ma wpływ na kolektory.

Jak już pisałem w domach izolowanych nie ma ogrzewania pośredniego ( centralnego ) a kolektor z takim ogrzewaniem jest baaaardzo związany.

To raz. Dwa - nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla kolektorów - mają ( a właściwie miały, bo pojawiły się zasobniki z ppci) one sens poza ekonomiczny, gdy ogrzewany dom paliwem stałym. Chodzi o to, by w lato nie palić. Ale dom ogrzewany paliwem stałym i izolacja to już totalne nieporozumienie. Tak więc izolacja ma wpływ na kolektor. Propagujący kolektory - muszą zwalczać izolowanie domów - dla nich najlepszy byłby obowiązek grzania paliwem stałym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w ogóle wie o jaką ścianę chodzi? Może przypomnę:

Dom zaprojektowano w technologii szkieletu drewnianego systemu panelowego (istotą jest nasze krajowe rozwiązanie formatyzownego styropianu w panelach drewnianych ( polski patent !!!) Posadowienie na płycie fundamentowej w g projektu konstrukcyjnego :płyta betonowa grubości 20 cm (beton B 20) zbrojona prętami żebrowanymi fi 12 mm oraz siatka stalową fi 6mm oczko 15cm

Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS 100gr 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS 100 grubości 12 cm.

Ściana zewnętrzna grubości 33,2 cm izolacja termiczna styropian 27 cm + paroizolacja + 5 cm wełna mineralna

Na zewnątrz tynk mineralny grubości 6mm od wewnątrz płyta gk

Ktoś tu pisał, że Brzęczkowski propaguje wykonanie domu wg norm. :) Te 40 cm od gruntu to wymysł Brzęczkowskiego. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zastosuje w domu takiego rozwiązania chyba, że robi dom zeroenergetyczny a ten wyżej taki nie jest. To w ogóle najwyraźniej kolejny wysysek Brzęczkowskiego. Stropu już tu nie uwzględniono, rodzaju okien też ale jest grunt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfortowa wilgotność zima to 40-50% i taką zapewnia skuteczna wentylacja. Nie ma czegoś takiego w domach izolowanych jak "mostki termiczne" Mostki termiczne mogą projektować i realizować tylko źle wykształceni inżynierowie. Izolacja z definicji wyklucza mostki - szkoda, że o izolacji nie uczą na Politechnikach polskich.
Panie Tomaszu, Pan raczy wybaczyć ale murowany dom i izolacja od środka aż się prosi o kłopoty !

Tak wyklucza, ale trzeba rozumieć jak wykluczenie to osiągnąć. Pan niestety nie rozumie tego.

Zamiast izolacją obkłada Pan budynek zimnym jak lód murem i od tego zimnego muru się Pan odcina nieciągłą izolacją.

Będzie Pan to słyszał do puki Pan nie weźmie bodaj kamery termo, programu typu therm ... zobaczy Pan jak "zimno" siedzi głęboko w murze!

Ciągła izolacja winna izolować mur na zewnątrz !

Aby Pan mógł dyskutować potrzeba Panu podstaw.

A one krążą wokoło Pana tylko Pan raczy niczym nadęty balon mieć w nosie.

 

Pisze Pan o termosie... wie Pan jak zbudowany jest termos i czemu ma służyć ? no

Sam Pan to głosi szczelny termos i ja się z tym zgadzam.

Tylko Pan chce przechowywać ciepłą herbatę po za tym termosem i w termosie trzymać powietrze.

Które z natury jest mało pojemne na ciepło. Kuma Pan to już ? czy jeszcze trzeba będzie z 10 lat tłoczyć ?

Pan się kompromituje na każdym kroku z tymi rozwiązaniami.

 

Ja proponuje równie surowe wymagania, ale zgodne z fizyką. A nie chłopek roztropek przyjdzie wyciągnie paluszek i wie.

Pan raczy po prostu się douczyć !

 

Weźmie Pan nagrzeje dwie cegły ... do np 60st .

jedną Pan zostawi bez niczego drugą da w izolację... i niech Pan zmierzy jak długo będzie jedna i druga tracić ciepło.

 

Zgodnie z Pana wydmuszkami w zimie nie potrzeba ubierać kurtki tylko buty ...

i plecak a w nim zasilanie do kabli. To Pan serwuje.

 

Nie sądzę żeby Pan był takim imbecylem iż w zimie chodzi Pan tylko w majtkach i śniegowcach. Ubiera Pan ciepłą kurtkę i chroni zawartość...

radzę używać czapki bo widać szkodzi to na główkę.

 

Ale co tam lepiej pić wódkę i ciepłą herbatę niż ubrać ciepłą kurtkę.

Pan własnie proponuje dziwne, szarlatańskie pomysły.

Naiwny klient nie będzie wstanie ocenić czy może być lepiej gorzej.

 

Raz jeszcze, czy kuma Pan po co jest izolacja w budynku ? czy nie bardzo

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, Pan raczy wybaczyć ale murowany dom i izolacja od środka aż się prosi o kłopoty !
Mam inne doświadczenia. We Danii, Alpach.. pukają się w głowę, gdy dowiadują się się że chodzi o ogrzewanie - nie klimatyzację. W Zjednoczonych Emiratach- OWSZEM. Mur odprowadza ciepło do gruntu a styropian zatrzymuje promienie!

Tak wyklucza, ale trzeba rozumieć jak wykluczenie to osiągnąć. Pan niestety nie rozumie tego.
Doskonale wiem co chcę przez izolowanie osiągnąć - DOM IZOLOWANY! Jeszcze raz - nie mam wielu zastrzeżeń do izolacji za murem, ale jak jest izolacja pod ławą. A u nas ( sam Pan wie ) projektanci o tym tak ważnym detalu ZAPOMINAJĄ.

Zamiast izolacją obkłada Pan budynek zimnym jak lód murem i od tego zimnego muru się Pan odcina nieciągłą izolacją.
To jest zadanie muru w budownictwie - konstrukcja i ochrona miękkich części!

Będzie Pan to słyszał do puki Pan nie weźmie bodaj kamery termo, programu typu therm ... zobaczy Pan jak "zimno" siedzi głęboko w murze!

Ciągła izolacja winna izolować mur na zewnątrz !

Słyszę to 25 lat... i mogę pana zapewnić, że takie coś może mówić tylko źle wykształcony inżynier lub laik. Główne straty domów postawionych zgodnie z PN - są do gruntu i przez wentylację - A TYCH START KAMERĄ NIE WIDAĆ!!!!!

Może Szanowny kszu Panu jeszcze raz wyliczyć uproszczony dom z przegrodami wg PN - 0.45 podłoga, brak izolacji w fundamencie, 0.3 ściana i 0,2 dach - oraz 130m3/h wentylacji bez odzysku - i zobaczy Pan, że to co w kamerze nie widać, to 70%!!!całości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Pan chce przechowywać ciepłą herbatę po za tym termosem i w termosie trzymać powietrze.
Tak!!! Uważam, że dom to termos na powietrze nie herbatę.

Raz jeszcze, czy kuma Pan po co jest izolacja w budynku ? czy nie bardzo
Na pewno izolacja nie jest po to by chronić mury. A akumulacja w domach izolowanych - jest konieczna, ale jak ze wszystkim z umiarem! Ściany nie nadają się na akumulator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - i do dziś się pod tym podpisuję (po 10 latach) - chcesz w przyszłości pracować na ogrzewanie - daj 20cm...

 

Tak będzie wyglądała przyszłość:

http://nt.interia.pl/gadzety/news-powstanie-samochod-zasilany-torem,nId,1402592#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=test_a_technologies

później będą domy (8g na 100lat ;) ) i ani grama styro.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...