Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ja proponuje równie surowe wymagania, ale zgodne z fizyką
Zgadzam się w 100% - tylko, ze fizykę trzeba znać!

Powtórzę jeśli zapomina, grunt daje znacznie większy opór cieplny niż warstewka powietrza przy ścianie ...
To nie jest prawdą, tak jak wchodzenie chłodu

Zgodnie z Pana wydmuszkami w zimie nie potrzeba ubierać kurtki tylko buty
Proszę już być konsekwentnym !!! W tym samym wątku napisał Pan o "termosie" a teraz coś takiego? Przecież preferowany przeze mnie dom to 0.08W/m2 xK podłoga ściana dach... A co do ubrania - wolę zimą nie mieć czapki niż butów, a mokre (cokolwiek ) wolę zdjąć!

Nocując zimą w namiocie, też włożę najwięcej izolacji pod doopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Styro jako synonim izolacji - zostanie - przyda się i w upały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chciałbyś od razu cały gotowy projekt i to najlepiej z PnB?!? Tu nie uwzględniono dziesiątek jak nie setek innych rzeczy bo to nie o te rzeczy tu chodzi... no ale jak komuś nigdy nic nie pasowało co pisze jeden TB a cała reszta koszmarnych bzdur pisanych obok przechodzi bez najmniejszego komentarza to o czymś to świadczy.

O panice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawdą, tak jak wchodzenie chłodu
Napisałem obrazowo, bo to jest tak że mur oddaje ciepło, bo nic nie blokuje tego oddawania ciepła, rozumie Pan ? Izolacja chroni potencjał muru przed gwałtownymi zmianami temperatury.

Jak by to co Pan raczy reprezentować było prawdą to grunt na głębokości 8 m nie miał by średniej rocznej temp tylko w ciągu godzin przymarzał by do głębokości .. parunastu metrów. Tego Pan nie może zrozumieć. Pan weźmie wiadro nagrzeje pisaku do 20st ... okryje izolacją szczelnie i mierzy jak długo piach będzie stygł ... i to samo z wiaderkiem z powietrzem.

 

Pan chce tak ... spadać ale spadochronem przedwojenny.. prędkość spadania 5m/s ...

a ja Panu mówię lepszy jest nowy bo 2m/s i można sterować nim, anie okrągła czasza.

 

Pan sobie przemyśli, zobaczy co to jest opór ..cieplny, policzy proste, rzeczy i zobaczy Pan iż Pan błądził.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą klimy napędzane Tor'em z reakcją odwrotną ;)
Zaczniemy o tym pisać jak będą.

brak czasu, przez e-czas

tu e-praca i e-kultura

e-panienki nie szczędzą łask

świetnie prowadza się e-fura

ekran pochlapany e-śmiechem

e-kasę wyślesz dla biednych

e-spowiedź upora się z grzechem

e-balon nadmuchasz bez rozedmy

zaliczysz wszelakie e-spacery

odcisków nie ma na twej stopie

nawet po przejście obu e-Ameryk

nie pomijając rajdu po e-Europie

ja, oczywiście w dobrej wierze

swój pomysł też chętnie dorzucę

chciałbym nie tylko w swej kwaterze

mieć ustronne, miłe e-wc-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczniemy o tym pisać jak będą.

brak czasu, przez e-czas

tu e-praca i e-kultura

e-panienki nie szczędzą łask

świetnie prowadza się e-fura

ekran pochlapany e-śmiechem

e-kasę wyślesz dla biednych

e-spowiedź upora się z grzechem

e-balon nadmuchasz bez rozedmy

zaliczysz wszelakie e-spacery

odcisków nie ma na twej stopie

nawet po przejście obu e-Ameryk

nie pomijając rajdu po e-Europie

ja, oczywiście w dobrej wierze

swój pomysł też chętnie dorzucę

chciałbym nie tylko w swej kwaterze

mieć ustronne, miłe e-wc-e

 

Masz na myśli "EMA" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że już tylko dwie sprawy zostały! No to jedziemy i z tym koksem

Napisałem obrazowo, bo to jest tak że mur oddaje ciepło, bo nic nie blokuje tego oddawania ciepła, rozumie Pan ?
Nie ulega kwestii, że oddaje - tylko gdzie ! I tu się przyda fizyka - jak już pisałem, nie zgadzam się z Panem, że chłód wchodzi. Kierunek przepływu energii jest z wartości wyższych do niższych. Niezależnie więc od izolacji na zewnątrz, przy precyzyjnym systemie ogrzewania wewnątrz, mur nigdy nie odda ciepła do wewnątrz . Proszę poczytać o przepływie ciepła przez ciała stałe - to się nazywa PRZEWODZENIE CIEPŁA

Izolacja chroni potencjał muru przed gwałtownymi zmianami temperatury.
Co znaczy "gwałtowne'? Nie mogą być zmiany temperatury muru gwałtowniejsze niż temperatury na zewnątrz. Materiały dopuszczone do budownictwa - nie boją się takich zmian temperatury.(proszę sprawdzić ITB) Ważna jest paroizolacja by, mur był suchy.

 

Jak by to co Pan raczy reprezentować było prawdą to grunt na głębokości 8 m nie miał by średniej rocznej temp tylko w ciągu godzin przymarzał by do głębokości .. parunastu metrów. Tego Pan nie może zrozumieć. Pan weźmie wiadro nagrzeje pisaku do 20st ... okryje izolacją szczelnie i mierzy jak długo piach będzie stygł ... i to samo z wiaderkiem z powietrzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Pan nie może zrozumieć. Pan weźmie wiadro nagrzeje pisaku do 20st ... okryje izolacją szczelnie i mierzy jak długo piach będzie stygł ... i to samo z wiaderkiem z powietrzem.
Powtórzę, bo nie to doświadczenie Pan opisuje.

Mam dwa kable samoregulujące ( utrzymują stałą temperaturę rdzenia pobierając różną moc) Przy 29 st. C prąd przestaje płynąć)

Izolacja rdzenia jest identyczna. Jeden kabel (50 cm dł.) umieszczam w piachu 0 st. C drugi w powietrzu 0 st. C . Po włączeniu zasilania, który kabel wg Pana będzie pobierał więcej W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pańska Twórczość jest bardzo miła :) ale szkoda że nie w izolacji ...

Izolacja nie musi być miła, ważne by była skuteczna - jej rola jest eliminacja ogrzewania - może dlatego absolwenci uczelni gdzie są wydziały ogrzewania zamiast wydziałów izolowania ( oba kierunki się wykluczają ) tak mało o izolacji wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnię w jakim kontekście dla mnie izolacja ma wpływ na kolektory.

Słusznie dodał Pan słowo "dla mnie". To wiele usprawiedliwia. Przede wszystkim usprawiedliwia Pańską niewiedzę w temacie, następnie ignorancję.

Jak już pisałem w domach izolowanych nie ma ogrzewania pośredniego ( centralnego ) a kolektor z takim ogrzewaniem jest baaaardzo związany.

To raz.

Jak by Pan nie był tak zacietrzewionym i zapatrzonym na swoje jedynie słuszne teorie to wiedział by Pan od spiskowców ocieplenia, że instalacja ciepłej wody i instalacja centralnego ogrzewania to dwie różne instalacje, czasami mające punkt wspólny. Proszę zwrócić na słowo "punkt wspólny" - może być ale nie koniecznie.

Jak na człowieka mającego w tej materii najwięcej do powiedzenia to powinien Pan o tym wiedzieć a widzę, że tłumaczenie jak chłopczykowi pięcioletniemu nie bardzo idzie pojęcie tej podstawowej prawdy to może ktoś inny tu na forum wytłumaczy naszemu guru jaka jest różnica między instalacją c.o. i c.w.u. Mój wnusio pięcioletni już dawno poją.

Dwa - nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla kolektorów - mają ( a właściwie miały, bo pojawiły się zasobniki z ppci) one sens poza ekonomiczny, gdy ogrzewany dom paliwem stałym. Chodzi o to, by w lato nie palić. Ale dom ogrzewany paliwem stałym i izolacja to już totalne nieporozumienie. Tak więc izolacja ma wpływ na kolektor. Propagujący kolektory - muszą zwalczać izolowanie domów - dla nich najlepszy byłby obowiązek grzania paliwem stałym.

Jakoś zapomina Pan, że z kolei Pański guru p. Duda projektuje w budynkach zero kolektory i baterie słoneczne.

Czyli dla Pana nie ma uzasadnienia, dla p. Dudy ma. Ot taka mała przeciwstawność inżyniera z kabareciarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie dodał Pan słowo "dla mnie". To wiele usprawiedliwia. Przede wszystkim usprawiedliwia Pańską niewiedzę w temacie, następnie ignorancję.
Może Pan nie doczytał, ale nikt tu piszący poza Panam, nie uważa, że kolektory mają sens. Jeżeli Pan kolektory montuje z pobudek materialnych, to doskonale mogę zrozumieć, lecz po co w to wciąga Pan "wiedzę" ? To prosta ekonomia - więc musi Pan przegrać. Pan nie pisze o wiedzy, to się Panu nie opłaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zapomina Pan, że z kolei Pański guru p. Duda projektuje w budynkach zero kolektory i baterie słoneczne.

Czyli dla Pana nie ma uzasadnienia, dla p. Dudy ma. Ot taka mała przeciwstawność inżyniera z kabareciarzem.

Ponieważ udało mi się przykładami wykazać bezsensowność stosowania kolektorów dr Dudzie - tak jak i wielu innych drogich technologii - to zwrot "mój guru" do tych sytuacji nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan zrozumie co to jest akumulacja ... to stos cegieł do rzucania w dal ... ot tak ...

a ogrzewanie przywozi nowe cegły, ale jak jest duży zapas cegieł można rzucać i rzucać ...

Pan wywodzi hipotezę iż lepiej jak powietrzem będzie się dmuchać ... tylko że powietrze traci prawie w momencie ciepło.

Rozumie Pan ... że mur stygnie ... to znaczy oddaje ciepło na zewnątrz ... i coraz mocniej "wychładza" się ... tak jak woda z beczki ucieka, a beczka staje się pusta ... po tym trzeba tą beczkę długo długo napełniać z powrotem.

Sorry ale Pana pomysły to kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan zrozumie co to jest akumulacja ... to stos cegieł do rzucania w dal ... ot tak ...

a ogrzewanie przywozi nowe cegły, ale jak jest duży zapas cegieł można rzucać i rzucać ...

Mam zasadniczo inną definicję akumulacji. To nie muszą być cegły. Akumulacja to dla mnie - gromadzenie ciepła z nadprodukcji, by można je było wykorzystać w późniejszym okresie.

Ale teraz dzięki elektronice (ASIC) w każdym pomieszczeniu - nadprodukcja ciepła nie występuje, a jeżeli nawet to test beton w podłodze . To raz. Dwa: akumulacja ciepła w ścianie - jest nie do wykorzystania, z tego prostego powodu, że ciepło w ciele stałym idzie w kierunku niższych temperatur ( patrz. PRZEWODZENIE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan wywodzi hipotezę iż lepiej jak powietrzem będzie się dmuchać ... tylko że powietrze traci prawie w momencie ciepło.

Rozumie Pan ... że mur stygnie ... to znaczy oddaje ciepło na zewnątrz ... i

Są takie zimne kraje jak Kanada, Norwegia, Finlandia - mur w ścianie to niezbyt częsty tam widok. Nie mają komfortu? Był Pan u nas w domach szkieletowych z WM z odzyskiem ciepła i elektrycznym ogrzewaniem? Nie mają komfortu?

Ja nie rozumiem? Czy Pan udaje?

Sorry ale Pana pomysły to kpina.
Jakoś od 25 lat jest OK! Co jeszcze potwierdza zajadłość w zwalczaniu "moich pomysłów" Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie z Panem ta merytoryczna dyskusja, w stosunku do opisywanych argumentów nie jest Pan w stanie się odnieść, to zaczyna Pan nowy temat nie związany z poprzednim. Pan ma swoją "fizykę jedynie słuszna" ja mam swoją wiedzę i na jej podstawie się wypowiadam. Pan natomiast żadną praktyką się nie może pochwalić, to została do gadania teoria jedynie słuszna.

Wracając do tematu:

 

 

Może Pan nie doczytał, ale nikt tu piszący poza Panam, nie uważa, że kolektory mają sens. Jeżeli Pan kolektory montuje z pobudek materialnych, to doskonale mogę zrozumieć, lecz po co w to wciąga Pan "wiedzę" ? To prosta ekonomia - więc musi Pan przegrać. Pan nie pisze o wiedzy, to się Panu nie opłaci.

A czy ja tu gdziekolwiek napisałem, ze kolektory mają sens? Natomiast napisałem ,że dla wielu kolektory maja sens. Tych wielu to idą w setki tysięcy i jak by Pan im nie obrzydzał kolektorów to i tak pójdą za nimi następne setki tysięcy. Wielu jest takich, którzy montują kolektory nie tylko z pobudek materialnych a to też wiedza, której Panu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...