Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

:lol2: tyle i może aż tyle mam w tym temacie do powiedzenia aż trudno uwierzyć :o

 

Para wodna przechodzą przez ten sam mur natrafia na granice MUR/ESP ... i teraz albo w tej strefie będzie ciepło ... właśnie od grubości izolacji ...albo będziemy wietrzyć i dawać mniej aby było zimniej ... przez co zwężamy gardło na parę wodną ...

O ile wełna nie redukuje ciśnienia pary wodnej prawie w cale i niesie aż pod tynk o tyle ...

EPS działa jak reduktor ciśnienia i spowalnia ruch tej pary wodnej na tyle że tynk może sobie łatwiej poradzić z puszczeniem jej w świat ..

widać mnie się to łatwo pisze .. ale CzAT .. ma się dobrze ... i chyba nowy rektor tam będzie:lol2:

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no tu 0,08 miało być bo Pan tak podał .. Barth napisał 0,8 ... a miało być 0,08 ..

 

ludzie nie wierzę w to co przeczytałem .. myślałem że to Gienek od kielni i zaglądania do butelki może takie pierdoły wymyślać ... ale jednak może mnie coś zaskoczyć ...

 

Ja bez krypto - fanatykiem ścian izotropowych ! Bez ruchu wody i powietrza!
Pan zrozumie ... oblicza się do jakiego stopnia przegroda jest wstanie wytrzymać dyfuzję ... proste ?

Wiadomo jest że idealnie było by aby jej nie było .. można do tego dążyć ... ale piszę Panu promile pary wodnej nie zaszkodzą ...

dopiero igranie bo musi oddychać ... w tedy jest problem .. bo zamiatamy parę wodną pod dywan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile osób się pod tym nickiem kryje, ale fizyka to nie kwestia wiary. Obawiam się, że Pana wiara w programy i symulacje oparte na niesprawdzonych założeniach - jest nieco nadmierna. Wolę szkiełko i oko.
program jest właśnie dobry .. ponieważ w obliczu zmiennych np zamiast wełny eps ... i można porównać... opiera się to czysto na liczbach ...

a osoba jest jedna ... która próbuje do Pana dotrzeć ... bo widzę iż Pan jakimiś pierdołami się zajmuje jak z tego linka ...

nadal nie wierzę w co widzę ... sorry Panowie .. ale rektor CzAT wybrany ... :lol2:

filcaki, smyra (tanie wino ) do reki 2 tygodnie nie myty ... bo gronostajów się na CzAT nie dostaje .. :lol2:

 

I Pan właśnie walką z takimi pierdołami nie potrafi już Pan przyjąć niczego więcej .. a szkoda ..

 

Ja rozumie czym jest dyfuzja i opór dyfuzyjny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu 0,08 miało być bo Pan tak podał .. Barth napisał 0,8 ... a miało być 0,08
To może Barth3z "zjadł" zero a nie ja! Pan ma obsesję!

udzie nie wierzę w to co przeczytałem .. myślałem że to Gienek od kielni i zaglądania do butelki może takie pierdoły wymyślać ... ale jednak może mnie coś zaskoczyć ..
. Szkoda, ze bez cytatu - trudno się do czegoś takiego odnieść, ale domyślam się, że obawia Pan się dalszego punktowania konkretów.

Pan zrozumie ... oblicza się do jakiego stopnia przegroda jest wstanie wytrzymać dyfuzję ... proste ?
Nie bardzo "proste" . Niestety, wilgotność względna w pomieszczeniach zimą waha się od nawet 20% do 100% ( chwilowo) a temperatura powietrza zewnętrznego może spadać do poniżej -30st.C - nie jest to więc proste liczenie. A dodajmy, że przegroda ma mniej niż 0.1W/m2 xK - dlatego wolę paroizolację - czyli jak Pan to określił - maksymalny opór dyfuzyjny od wewnątrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powtarzam Mu właśnie niech nie dorabia do słusznych haseł ... głupot .. ale nie słucha.

 

kto odkurzał ? odkurzaczem ? każdy ... to wełna działa jak pusty worek nie blokuje przepływu ... a EPS jest jak pełny wór...

siła ssania spada . właśnie tak działa jako dławik ...

 

Ale jak jest 5cm dławikiem to pod nim jest zimno bo nie ma dostatecznego oporu cieplnego !! i przy takim samym murze następuje kondensacja ...bo szybko gardło się zamyka ...

A 30cm izolacji ... to jak pisałem... porównując do 5 cm .. tu 25 cm bierze udział ... w tym aby pod koniec izolacji ... czyli gdzie braknie do tynku 5cm...

czyli jak by 25 cm ... EPS... który działa jak opóźniacz pary wodnej ... nie wiem co jest trudnego w tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Pan właśnie walką z takimi pierdołami nie potrafi już Pan przyjąć niczego więcej .. a szkoda ..

A konkretniej?

Konkretniej ... bo Pan się tak zacietrzewił na takie pierdoły ... nie dziwie się Panu ...

w takim obrocie sprawy ... to jak odruch ... proponować blokadę tego ruchu na amen...

nie da się w 100% zrobić ... wystarczy 95% i to chcę Panu powiedzieć .. że da się przeliczyć to .Pan nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretniej ... bo Pan się tak zacietrzewił na takie pierdoły ... nie dziwie się Panu ...

w takim obrocie sprawy ... to jak odruch ... proponować blokadę tego ruchu na amen...

nie da się w 100% zrobić ... wystarczy 95% i to chcę Panu powiedzieć .. że da się przeliczyć to .Pan nie ...

To jest niekonkretny konkret - ucieka Pan ! Nie ma jak punktować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ... Pan postawił sprawę na ostrzu noża ... albo 100% albo nic .. źle .. właśnie przez tych co relatywizują problem ... dyfuzji ... i dorabiają baje ..

wiem co było na FB jakie boje były z JZ. i te boje kazały Panu 100% albo nic ... błąd ..

I nie dociera już do Pana o tym co piszę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powtarzam Mu właśnie niech nie dorabia do słusznych haseł ... głupot .. ale nie słucha.

 

kto odkurzał ? odkurzaczem ? każdy ... to wełna działa jak pusty worek nie blokuje przepływu ... a EPS jest jak pełny wór...

siła ssania spada . właśnie tak działa jako dławik ...

 

Ale jak jest 5cm dławikiem to pod nim jest zimno bo nie ma dostatecznego oporu cieplnego !! i przy takim samym murze następuje kondensacja ...bo szybko gardło się zamyka ...

A 30cm izolacji ... to jak pisałem... porównując do 5 cm .. tu 25 cm bierze udział ... w tym aby pod koniec izolacji ... czyli gdzie braknie do tynku 5cm...

czyli jak by 25 cm ... EPS... który działa jak opóźniacz pary wodnej ... nie wiem co jest trudnego w tym

to też jest pisane jak po pijaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pan nie rozumie, może to Pan wódę wali ?

nie rozumie Pan ?

W przeciwieństwie do Szanownego Pana , dość wyraźnie zaznaczam do czego się odnoszę.

Rozumiem doskonale, że nie chce Pan być dalej punktowany w miękkie, ale skoro Pan zaczyna, to walczmy na argumenty a nie urwane zdania itp.

Czy już prof Pogorzelski i JBZ przestali być autorytetami jak dr Duda?

Czy Pan wie w czym tkwi Pana problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ... Pan postawił sprawę na ostrzu noża ... albo 100% albo nic .. źle .. właśnie przez tych co relatywizują problem ... dyfuzji ... i dorabiają baje ..

wiem co było na FB jakie boje były z JZ. i te boje kazały Panu 100% albo nic ... błąd ..

I nie dociera już do Pana o tym co piszę :(

Nie na ostrzu noża, tylko normalnie. Biorę prysznic, gotuję... wilgotność względna dochodzi do 100% . czy w tym czasie nie ma dyfuzji?

Pan się buja z programie z założeniami, ze średnimi a ja to paroizolacją odcinam.

Czy to nie Pan twierdził, że opór dyfuzyjny nie powinien być duży od zewnątrz? Przecież styropian ma spory opór dyfuzyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło o 0,08.

Ogrzewania OK, ale budowy ?

Pan się nie martwi... i tak to moja wina!

Tak! Budowy. Robi Pan tańszy system ogrzewania a w przyszłości lub teraz tańsze PV . Gdy Pan zrobi rozbudowane PV, więcej zarobi na sprzedaży kWh. Poza tym ściany będą już gotowe, a dawać 10 cm mniej styropianu, tam gdzie go nigdy nie dołożymy?

Pan jest pewien, że rozpraszanie ciepła przez grunt jest tak słabe jak Szanowny nydar sugeruje?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan się nie martwi... i tak to moja wina!

 

A możesz bardziej merytorycznie ?

Ja poważnie pytam.

 

Chciałbym, żebyś uzasadnił też U=0,08 w podłodze. Rozumiem, że to się "spina" tylko przy ogrzewaniu prądem w pierwszej taryfie ? Warto takie rzeczy dopowiadać, bo później są problemy jak z GWC o mocy chłodniczej 2,5kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.08 W/m2 zaczęli robić projektanci. Ja tylko zakładam instalację! A uzasadnienie jest proste - stwierdzili, że się opłaca.

Przecież projektant ma kontakt z inwestorami sprzed 20 czy 10 lat. Przy ogrzewaniu elektrycznym zużycie jest doskonale widoczne.

Nie ma Szanowny Panie innego uzasadnienia niż ekonomia. Zapewniam Pana, że żaden ze znanych mi projektantów nie ma udziału w firmie produkującej styropian. ja też styropianu, czy wełny nie sprzedaję ( z tym, że powtórzę - nie jestem autorem projektów)

Myśli Pan ( jak niektórzy, że dr Duda jest tumanem i uległ mojemu urokowi osobistemu, nie sprawdzając? Myśli Pan, że mam taki wpływ na architektów i konstruktorów... Jeżeli ktoś odpowiedzialny podpisuje swoim nazwiskiem projekt, to gwarantuje jakieś zużycie - a przy ogrzewaniu elektrycznym - cholernie łatwo sprawdza się kWh!

Tylko Pan mi nie każe liczyć strat do gruntu. Dla materiałów sypkich nie można podawać U - z definicji !! A to, że sobie ktoś przyjmuje U takie czy inne, to nie jest moja wina. Znajdzie Pan w normach zarówno 0.4W/m2xK jak i 2! A ja Panu udowodnię ( w realu) , że może być i 3 i 4!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...