Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ryzykujesz nie wiele.Ryzykujesz w skali domu nic. Dasz 30cm ,bo nie twierdzę,że to źle,pod warunkiem,że pod styropianem jest >12oC a nie <8oC i jesteś bliski strat przez posadzkę tyle co żarówka. Ale to dla domów bliżej ,,O".Celujesz w pasywny ,to i tak możesz pozwolić sobie na rozpustę większych okien.

Tu zaoszczędzisz tam roztrwonisz,bilans musi wyjść na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ryzykujesz nie wiele.Ryzykujesz w skali domu nic. Dasz 30cm ,bo nie twierdzę,że to źle,pod warunkiem,że pod styropianem jest >12oC a nie <8oC i jesteś bliski strat przez posadzkę tyle co żarówka. Ale to dla domów bliżej ,,O".Celujesz w pasywny ,to i tak możesz pozwolić sobie na rozpustę większych okien.

Tu zaoszczędzisz tam roztrwonisz,bilans musi wyjść na zero.

 

Jeśli będę robił płytę z XPS "pod" to nie dam więcej jak 2x 10cm, max 2x 12cm. Wtedy można pomyśleć. A warunki gruntowe mam super. Na działce sam piach, a wód gruntowych nie widać.

 

A czemu PEX ? Nie lepiej (taniej o połowe) dać rurkę PE, taką do nawadniania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę robił płytę z XPS "pod" to nie dam więcej jak 2x 10cm, max 2x 12cm. Wtedy można pomyśleć. A warunki gruntowe mam super. Na działce sam piach, a wód gruntowych nie widać.

 

A czemu PEX ? Nie lepiej (taniej o połowe) dać rurkę PE, taką do nawadniania

To teraz pomyśl gdzie dać więcej tj tam gdzie przyniesie to lepszy skutek ... na brzegi prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę podobnych spraw na różnych forach.

Pomijając wynik, to koszty i czas wielu dojazdów pozwanego do okręgu powoda mogą być dotkliwe ponieważ dla tzw. przestępstwa internetowego, czyli popełnionego w kilku miejscach, właściwy jest ten sąd, w którego okręgu najpierw wszczęto postępowanie przygotowawcze. Warszawa?

 

No i koniec dyskusji. Kszhu przeraził oponętów Szanownego TB. No tego leczyć się nie da.

Nie ma argumentów to wprowadza czynnik strachu. Ale tak dla równowagi zapisałem sobie parę postów kszhu ,pod Temidę podpadających.Tak na wszelki wypadek .Jakby fikał zbytnio:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny Pan jest...

Przedstawi Pan przed sądem dowody, ze Pana oszukałem.

 

Szanowny Panie Tomaszu .Pan też do tchórzliwych nie należy,skoro na FM twierdzi że pod domem jest 0-5oC. Nie wiem jakby zinterpretował to prokurator.

Może jako nieuzasadnioną chęć korzyści majątkowych ?Poprzez wmawianie że tak jest i sugerowanie nieuzasadnionej izolacji .

Temida ślepa. Kto to wie jaki byłby wynik. Dr.Duda jako autorytet twierdzi inaczej.Myśli Pan,że by Pan wygrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę podobnych spraw na różnych forach.

Pomijając wynik, to koszty i czas wielu dojazdów pozwanego do okręgu powoda mogą być dotkliwe ponieważ dla tzw. przestępstwa internetowego, czyli popełnionego w kilku miejscach, właściwy jest ten sąd, w którego okręgu najpierw wszczęto postępowanie przygotowawcze. Warszawa?

Nie myślałem o tym, bo wielu jest pod nickiem "odważnych" , ale napisał do mnie na pw prawnik, że teraz prawo się zmieniło i ze podpisanie pełnomocnictwa dostanę połowę kasy jaką wyrwie od ... Kompletnie nic nie muszę robić ii czasu tracić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Tomaszu .Pan też do tchórzliwych nie należy,skoro na FM twierdzi że pod domem jest 0-5oC. Nie wiem jakby zinterpretował to prokurator.

Może jako nieuzasadnioną chęć korzyści majątkowych ?Poprzez wmawianie że tak jest i sugerowanie nieuzasadnionej izolacji .

Temida ślepa. Kto to wie jaki byłby wynik. Dr.Duda jako autorytet twierdzi inaczej.Myśli Pan,że by Pan wygrał?

Pan to udowodni, że handluję styropianem, że ktoś jest niezadowolony... w sądzie tyko dowody się liczą. A dr Duda... jako audytor nr 1 pewnie będzie biegłym!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w sobotę informację, że "słynny" dom pod Solcem został wyremontowany i zaizolowany od wewnątrz.

 

Było u mnie w sobotę małżeństwo chcące wybudować dom faktycznie pasywny. Mówili, ze byli też w Smolcu i dowiedzieli się, że tak już izolację poprawiono. A więc i ich architekt poprawił. [ATTACH=CONFIG]252067[/ATTACH]

 

zajebiście wiarygodne źródło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=252067 to nie jest normalny rysunek gdzie artysta plastyk daje na stoliczkach informację na temat kierunku stropu! to jest jawna patologia !

 

Trzeba być kretynem aby robić taką izolację ! po prostu Brzęczykowski robisz ludzią wodę z mózgu ! ileż można prosić.

tłumaczyć. Nie ma na takiego gnita bata ? pytam się jaki tuman robi takie coś ?

Bo uwierzył w hoo jnie brzęczykowskiego ... dość qrfa dość tego :mad: można prosić tłumaczyć ...

ale widzę grochem o ścianę ..

 

I podpierać się głupim rys .. gdzie nawet nie ma pokazane jak przebiega przekrój A-A bo robił to artysta ..

 

Jest to przykład iż artyście architektowi nawet główkę wyprał !

I to jest przykład szkodnictwa TB ...

TB jesteś szkodnikiem ... a takie trzeba tępić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja???:D Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem może tym razem.

 

 

 

To ich użyj jak facet z jajami a nie tylko w kółko lamentujesz jak baba!

 

 

 

Domyśliłem się, że nic, poza echem, to nie da niestety...

 

 

 

Czepiłeś się tych temp. jakby one na coś, poza większymi stratami, wskazywały.

 

 

 

Ty to poważnie piszesz? Od kiedy prokurator zajmuje się temp. pod domami? Zacznij się chłopie leczyć bo to naprawdę ostatni moment!

Może prokurator zajmie się wpierw temp. z linków, które podajesz (np. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6437231&viewfull=1#post6437231).

 

Ja tam nie wiem czy jestem facet z jajami. Ale ty jesteś szmaciarz bez kszty(nomen omen) honoru,skoro na początku wątku po Szanownym

TB jechałeś bez umiaru. Teraz nagle przyjaciele. Kaska,kasa,kasiunia .Załosne.

Szanowny TB mimo niewątpliwych przywar ma jedną cechę charakteryzującą faceta z jajami. Nie zmienia zdania. Ty jesteś zwykłą chorągiewką.Może kiedyś dorównasz TB .Póki co jesteś klakierkiem(tym z bajki).

Ale szacun za bezmyślność.Gorzej jak ty nie idzie domu pobudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu tragedia ... rozumiesz ? tragedia .. ! wystarczy że kiedyś takiego gogusia przeczytał ...

O odbironikach ciepła ... tylko kretyn takie coś wymyśli i powtarza .. koniec dość proszenia.

Prosi to się świnia .. ileż można.

Miałem cień nadziei iż TB zrozumie swoje .. ale co tam .. jak do ściany ..

 

To na 99% nie jest do lipińskich ...

 

Mam porównanie jak był przed marną izolacją 10cm .. jak zimna bywała ściana ... a jak po izolacji w zbliżonych warunkach plus porównanie dom teściów - rodziców ...

pierwszy 10cm izolacji drugi nie .. i te kretynizmy o zyskach słonecznych w goły mur można sobie w dupę wsadzić.

 

ciągle mam wiarę w nawrócenie TB ale qrfa ta wiara słabnie po takich gniotach.

Tłumaczyłem przecież grzecznie .. że postulaty są ok ..

ale nie dalsze rozwijanie hipotez ... mamy tu dowody w postaci takiej szmiry i tandety że głowa mała ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=252067 to nie jest normalny rysunek gdzie artysta plastyk daje na stoliczkach informację na temat kierunku stropu! to jest jawna patologia !

 

Trzeba być kretynem aby robić taką izolację ! po prostu Brzęczykowski robisz ludzią wodę z mózgu ! ileż można prosić.

tłumaczyć. Nie ma na takiego gnita bata ? pytam się jaki tuman robi takie coś ?

Bo uwierzył w hoo jnie brzęczykowskiego ... dość qrfa dość tego :mad: można prosić tłumaczyć ...

ale widzę grochem o ścianę ..

 

I podpierać się głupim rys .. gdzie nawet nie ma pokazane jak przebiega przekrój A-A bo robił to artysta ..

 

Jest to przykład iż artyście architektowi nawet główkę wyprał !

I to jest przykład szkodnictwa TB ...

TB jesteś szkodnikiem ... a takie trzeba tępić

Tylko dlatego, że wypunktowałem Pana brak wiedzy? Tu wiele osób sie nie zna na budownictwie, więc się Pan tak nie przejmuje. Ale zawsze zapraszam na szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czy jestem facet z jajami. Ale ty jesteś szmaciarz bez kszty(nomen omen) honoru,skoro na początku wątku po Szanownym

TB jechałeś bez umiaru. Teraz nagle przyjaciele. Kaska,kasa,kasiunia .Załosne.

Szanowny TB mimo niewątpliwych przywar ma jedną cechę charakteryzującą faceta z jajami. Nie zmienia zdania. Ty jesteś zwykłą chorągiewką.Może kiedyś dorównasz TB .Póki co jesteś klakierkiem(tym z bajki).

Ale szacun za bezmyślność.Gorzej jak ty nie idzie domu pobudować.

 

Lubię zmieniać zdanie!- tylko fizyka nic się od ćwierć wieku nie zmieniła. Nie chowam się też za nicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...