Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie bo tacę wiarę w Pana ! postulaty ma Pan dobre ... ale po grzyba bez wiedzy Pan to marnuje ?

czemu ..

Marnuje Pan naprawdę dobre postulaty ... proszę niech Pan nie popiera tymi hipotezami ...

Bo wyciąga Pan wnioski z stanu takiego ... posadzka +15 st i grzejemy, grzejemy no jest 25 st ...

Nie lepiej trzymać ciągle jak Pan pisał 20st? i z tych z stanów nieustalonych dał Pan sobie wniosek ...

odbiornik ciepła.

 

Wkładał Pan łyżkę do kawy ? na pewno .. po sekundzie można stwierdzić ... łyżka super izoluje .. właśnie takie krótkowzroczne wnioski Pan wyciąga ... i karmi i straszy Pan tym ludzi jak małe dzieci babą jagą .. co widać iż artyści plastycy ulegają presji ... otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli to dot. domku w Smolcu to raczej projekt jest z pracowni Lipińskich; chyba z TB nie konsultowany.

Ale Ci od Green Power nie powiedzą, że nie było konsultowane. Wysłałem do wszystkich sponsorów - maila z potwierdzeniem odbioru, ze projekt nie wyjdzie

 

i wymieniłem listę powodów - dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo tacę wiarę w Pana ! postulaty ma Pan dobre ... ale po grzyba bez wiedzy Pan to marnuje ?

Nic nie marnuje ... Tanie i komfortowe domy zero - już niedługo- i to z taśmy - choć o dowolnym kształcie.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę czołgisto,że twoja niechęć do TB jest nieuzasadniona. Zweryfikował bym nastawienie do kszhu.On jest bardziej toksyczny.On coś tam niby wybudował i występuje w roli miszcza. A że zrobił byle jak i propaguje absurdalne rozwiązania ,to skupił bym uwagę na jego teoriach.Tam jest dopiero bagienko,bo z realu a nie z teorii Szanownego TB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadajcie z matołami! Niech się liżą po dupach.

Zadanie na dobranoc ... idź nalej wody do czajnika o temp 10st z kranu i zagotuj..

do garnka weź nagrzej też do 100st powietrze i przykry i włóż w oba termometry ... który szybciej wystygnie.

Oto właśnie chodzi aby było z czego schodzić ...

Hipotezy TB są denne bo nie rozumie podstawa fizyki ale się ciska ..

 

Tak sobie myślę czołgisto,że twoja niechęć do TB jest nieuzasadniona

właśnie że ja nie niechętny Tomaszowi Brzęczkowskiemu tylko jego hipotezom ...

opartym na Jego subiektywnych ocenach ..

jak bym Go skreśli to bym z nim już nie dyskutował.

 

Próbuję każdemu z Was pokazać .. nie wyciągać wniosków z rzopy .. bo widać jak to się kończy.

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3599&attachmentid=94718 tu jest 30cm izolacji jeszcze nie pełnej .. ale przy zmianie pokrycia wypadało dać... teraz jeszcze pójdzie

50cm na całości ... co najmniej tyle ..

 

To co widać jest nad łazienką ... kiedyś była zimna, ba nawet bardzo zimna, choć nie pełna izolacja już daje efekty ...

 

Ale trzeba rozumieć co to jest opór cieplny. Pan Tomasz tego nie rozumie

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na dobranoc ... idź nalej wody do czajnika o temp 10st z kranu i zagotuj..

do garnka weź nagrzej też do 100st powietrze i przykry i włóż w oba termometry ... który szybciej wystygnie.

Oto właśnie chodzi aby było z czego schodzić ...

Hipotezy TB są denne bo nie rozumie podstawa fizyki ale się ciska ..

 

 

właśnie że ja nie niechętny Tomaszowi Brzęczkowskiemu tylko jego hipotezom ...

opartym na Jego subiektywnych ocenach ..

jak bym Go skreśli to bym z nim już nie dyskutował.

 

Próbuję każdemu z Was pokazać .. nie wyciągać wniosków z rzopy .. bo widać jak to się kończy.

Można rozmawiać z kimś kto prezentuje jakiś poziom. Tu mamy dwóch zadowolonych z siebie wieśniaków. Szkoda czasu na przekonywanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój poziom chamstwa mało mnie wzrusza tak samo jak to, że nie rozumiesz tego, że inteligentni ludzie się rozwijają.

Ale przyjmij do wiadomości, że o jakości budynku nie świadczy bełkot właściciela tylko m.in dwie rzeczy - koszty utrzymania i wykonania. Od jednych jest licznik, od drugich faktury. Udowodnisz swoje to się uwiarygodnisz.

Także oszczędź sobie bełkotu buraku i nie denerwuj się tak bo ci żyłka pęknie i cię krew zaleje 24.gif

 

Nie wiem jaki mam poziom chamstwa,ale przysięgam,że będę tępił każdego z pomysłem GWC pod chałupą.

A z tym burakiem wobec braku argumentów to nie bełkocz bo ci żyłka pęknie.Na ,,fiu" czy jakoś tak? Wiesz muszę uważać bo prokuratorem straszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie pozostało jedynie sprawdzić ,czy nie mam jakiego geotermalnego źródełka i wszystko będzie jasne.

Takie geotermalne źródełko jest praktycznie pod każdym domem. Nie jest tego ciepła wiele :

Średni strumień geotermalny to około 0,063 W/m2
- http://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_geotermalna .

Przy wielkopowierzchniowych obiektach (halach) wpływ tego ciepła jest już jednak znaczący - pod środkiem hali o szerokości kilkudziesięciu metrów dopływ tego ciepła z wnętrza ziemi jest większy od ucieczki ciepła "na boki". Np. przy gruncie o lamdzie 1W/(m*K) i drodze "ucieczki" ciepła 20m opór cieplny gruntu wynosi 20 (m2*K)/W. Posadzka o U=0,25W/(m2*K) ma opór cieplny 4(m2*K)/W. Stąd przy temperaturze w strefie brzegowej 0 st. C i temperaturze w hali 20 st. C pod środkiem hali możemy spodziewać się temperatury gruntu 16,7 st. C, przy stratach ciepła 0,83W/m2. Jeżeli uwzględnimy ciepło geotermalne (0,063W/m2), to temperatura pod środkiem haki wzrośnie o ok. 0,25K, czyli wyniesie ok. 16,9 st. C. Spowoduje to oczywiście zmniejszenie strat ciepła przez posadzkę do wartości 0,77W/m2 (o 7,5%).

Im szersza hala tym ten efekt będzie bardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jedyny na świecie żyje sobie swoim wydumanym światem.

Z izolacją do środka .. i powtarza te pierdoły... na fizyce trzeba się znać .. Pan jest tylko sprzedawcą kabli

A może: tylko ja w tym towarzystwie wykonuję "jak w temacie" innym! i nie kryje się za nickiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś utarło się takie zdanie - powiedzenie "nieużywany lub nieogrzewany dom niszczeje" jak sie zachowają ściany domu izolowanego od środka .... latem w słońcu do +38 a nawet 45*C a zimą -20*C ile takich przemian ściana budynku może przetrwać ?
Słyszał Pan w Polsce o ściana trzy warstwowych? Ten zewnętrzny mur się rozlatuje? A może wie Pan ja izoluje się stare kamienice czy zabytki - Od środka... czyżby dlatego, żeby się rozleciały?

Moze Pan w googlach poczytać o : cykl szkoleń Xella by izolować od wewnątrz.

I dalej... na Powązkach i na Bródnie są ogromne nie ogrzewane mury od wiiiielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana nazwisko już jest jak nick .. to synonim oportunisty

Widzi Pan wierzę w Pana .. i z takim uporem jak Pan ... ja do Pana będę pisał aż Pan zacznie sprawdzać po swojemu.

 

Pan weźmie wiaderko a w nim mniejsze .. po między nimi beton .. nagrzeje do 20st .. a na to ma być izolacja termiczna...

drugie bez betonu samo powietrze ... i niech Pan wyłączy grzanie ...

Zacznie Pan inaczej śpiewać !

Wie Pan co to jest bateria .. Pan sugeruje nie potrzeba mi baterii bo cały czas uzupełniam straty ...ok jest to prawda ..

tylko że idea pasywności polega na tym aby tą baterie ładować za free a do tego potrzeba dużej baterii w dobrej izolacji.

By Pan policzył ile w domu jest zysków ciepła to by Pan wiedział ile trzeba izolacji aby średnią temp np styczniu przepędzić na tych zyskach ...

A jak się zdarzy -30 to budynek musi przetrwać .. i właśnie po to jest bateriia jaką jest pojemność cieplna...

 

Niech Pan ze skupieniem przeczyta to : pojemność cieplna to nie jest grzejnik do ogrzewania, a zapas do tracenia.

Pan to przetrawi przemyśli i będzie dobrze.

Chyba lepiej być za czołgiem jak przed ... i narażać się na gąsienice :)

 

Tylko, że nydar hali nie posiada raczej a pisze o ewidentnych cudach.

No ewent. może to być też chora wyobraźnia.

Nie ...

Po prostu cieszy się z tego że działa to tak a tak .. ale gorzej z uzasadnieniem tego ..

pomagam jak mogę ... dałem przykład jakie jest U takiego układu ...było ciut grosze niż płyty ...z 30cm izolacji jako samo U .. ale gorsze jako całość strat ...i to mnie zdziwiło ...

straty są naprawdę małe ...

I w brew temu piasek musi mieć ciut wody bo inaczej traci na pojemności cieplnej.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ... 95% budynków, jak i ten mierny przykład co był tu podany to budynki murowane.

Każdy kto ma piwnicę do izolacji wie z czym się wiąże izolacja od środka.

Szkielet to inna bajka.

Nacisk kładę na wybijanie bzdur przy murach i stropach z żelbetu. Co będziesz cały sufit obklejał 30cm izolacji ?

drzwi zamiast otworów na np 1050 będzie na 1650 bo 30cm wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem aby potwierdzić możliwość wpływu tej warstwy bo wtedy będzie trzeba zastanowić się jaki ma wpływ. A to oznaczałoby dopuszczenie do siebie takiej ewentualności. No ale gdyby A. Einstein był tak mało dociekliwy to wiele by nie wymyślił.

Potwierdzenie samego wpływu wilgotności już było teraz krok dalej:

Jaki wpływ na izolację podłogi ma rodzaj gruntu i jego stan?

 

to mało czytałeś o twórcy E=MC2, tak naprawdę był .... za ostro byłoby przygłupem, mało inteligentny za słabo - za to jego żona... aaa, to inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...