Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

czytam tylko, od niedzieli musiałem nadrobić

 

napierdalanka na maxa, między stałymi osobnikami, wykłady z "nowej" fizyki TB, asolt próbuje rzeczowo coś przedstawić, choć kilka dni domagał się o konkrety od kierownika-obrońcy kszhu, nydara w tej prywatnej wojnie z w/w w ogóle nie rozumiem - jednym słowem normalka, kabaret i rozpierducha jak zawsze.

 

Klub Bromby i innych jest bez szans, ale nie składa broni.

 

Czekam na wyniki obliczeń asolt'a z niecierpliwością, nie po to żeby zobaczyć co na to guru (bo to akurat wiem, tak jak to że z dwóch nieskończoności wszechświata i ludzkiej głupoty, nie mam pewności co do tego pierwszego) ale wreszcie ktoś przedstawi jakieś konkrety

 

Dziś ludzie nie pracują jak konie, dziś liczy się multitasking a net masz wszędzie;).

od tego multitaskingu całkiem się wam we łbach popieprzyło, jednym mniej innym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to wyobraź sobie u siebie w domu że drzwi muszą być jakoś zawieszone totalnie w 30cm izolacji ... nie gdzieś do muru przytwierdzone, ale lewitować w izolacji ...

ba strop ... 2,7 niechby robi się 3,3 m ... progi wypada aby 30cm pod drzwiami było.

O takim absurdzie pisze TB ... choć nie jest tego do końca świadomy !

bo podaje nędzne przykłady z 10cm od środka .. totalne dyletanctwo .. aby było te 0,08 W/m^2K to potrzeba co najmniej 30cm izolacji

 

Może jeszcze raz ... każdy kąt otulony 30cm izolacji ... paranoja ! w imię czego ? bzdur !

bo mur to odbiornik ciepła .. no widzę tylko jedną stronę medalu ...

 

No tak bo powinienem nie mieć baterii w komórce ... lepiej niech będzie do kabla podpięta. Bzdury Pan Tomasz głosi ...

własnie przez złe pojmowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej odpuścić .. niech szkodzi ! a co tam ... potkan jeden.

Niech mąci w głowach, niech rozchodzi się wydmuszka ... ot bo ja wiem ..bo zmierzyłem ...

no tak dziecko włoży termometr ... zapytaj ile jest stopni ... nie wie ... o takie zabawy z Panem TB.

Metodycznie trzeba mu to wybić z głowy. Nic innego nie pozostaje.

 

6x do gruntu i odbiornik ciepła .. będę tak długo naciskał aż pęknie .. ten wrzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzy swój świat fizyki ... i żyje w nim. Każdego kto mu wytyka totalne braki w wiedzy lży.

Bo nie po jego myśli, to już źle. Bo kiedyś coś źle zrozumiał i teraz wstyd się przyznać.

Pozostaje z równą determinacją wyrywać te chwasty. Najlepiej randapem spryskać.

Tworzenie jakiś odbiorników itp .. czysta fanaberia Pana TB.

Zmierzy ... coś tam i już powód ma do tego aby powiedzieć cały świat opiera się na zmowie ciepłowników.

:lol2: bo grunt 6x razy lepiej odbiera ciepło :lol2:

no tak nie ważna jest izolacja... ważne jest pitolenie Pana TB

co tam 30cm izolacji u do gruntu będzie 0,6 .. :lol2:

Grunt według TB to jest odkurzacz i zasysa ... to nic że izolacja ... grunt nie ma żadnego oporu cieplnego ... ba jest nadprzewodnikiem ...

Tworzy wir energetyczny pod izolacją to właśnie są bzdury Pana TB.

 

I widać są ludzie którzy chwycili haczyk. biedni głupcy.

 

Pan TB rozplenia swoje bzdury .. z 6x i odbiornikami ciepła .. niczym barszcz sosnowskiego.

nie winna roślinka a jak parzy :D lub meduzy w Australli ... takie niewinne.

 

Tylko metodyczne tłuczenie i przypominanie jest w stanie zmęczyć ośli upór TB.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipotezy TB są denne bo nie rozumie podstawa fizyki ale się ciska ..

właśnie że ja nie niechętny Tomaszowi Brzęczkowskiemu tylko jego hipotezom ...

Opisuję co robię od wielu lat. To wg Pana jest "hipoteza"? Widzi Pan - Pana problem - to podstawy. Bez tego i dom jest nieizolowany i fizyka kuleje... Hipoteza ma zupełnie inne znaczenie.

Jak przy odizolowywaniu się od gruntu, źle coś zrobimy - nie ma już jak nadrobić.

Spotkałem grunty 3 i 4W/m2 xK - dla takich "materiałów nie ma co "przyjmować" U - bo to będzie właśnie HIPOTEZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jedyny na świecie żyje sobie swoim wydumanym światem.

Z izolacją do środka .. i powtarza te pierdoły... na fizyce trzeba się znać .. Pan jest tylko sprzedawcą kabli

Byłby Pan łaskaw wygooglować np.

xella cykl szkoleń izolacja od środka Bardzo proszę "jedyny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pan spróbuje, później niech Pan się dowie co to jest mostek termiczny

i zobaczy czemu izolacja od środka jest zła

Nie ma czegoś takiego jak mostek termiczny w izolacji !!! Znowu kłania się definicja czyli fizyka! Izolacja jest ciągła i nie ma krańców - Bardzo proszę Pan wróci do podstaw! Podobnie było w temacie zawilgocenia! Izolacja ma stałą lambdę, nie może więc być tam ruchu pary.. Zadaniem inżyniera jest dobrze projektować, bez błędów a nie policzyć błędy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ... 95% budynków, jak i ten mierny przykład co był tu podany to budynki murowane.

Każdy kto ma piwnicę do izolacji wie z czym się wiąże izolacja od środka.

Szkielet to inna bajka.

Nacisk kładę na wybijanie bzdur przy murach i stropach z żelbetu. Co będziesz cały sufit obklejał 30cm izolacji ?

drzwi zamiast otworów na np 1050 będzie na 1650 bo 30cm wszędzie.

Szanowny Panie - ale gdyby (jakimś cudem ) pozostawiono dorobek - powołanego do "efektywności energetycznej" ministra - i domy izolowane kończyły by się na 30kWh/m2 ... To może nie trzeba by się przejmować dziś gazem z Rosji... smogiem w Krakowie... itp. A miliardy wydane na gaz przez 24 lata poszłyby w polską myśl techniczną - ja wiem, że Pan lubi czołgi - ale nie wierzę, ze akuratr ruskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzy swój świat fizyki ... i żyje w nim. Każdego kto mu wytyka totalne braki w wiedzy lży.
DEFINICJE - to nie mój świat fizyki - nie ja pisałem podręczniki do fizyki

Z definicji - wyklucza się podawanie U dla materiałów sypkich czy przewiewnych. Definicja wyklucza mariaż "izolacja i mostki termiczne" Czy to taki wstyd - znać definicje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie grunt wpie(*&%@ala jak chomik bez dwóch zdań

 

dane temp z:

http://www.therma.bielsko.pl/wykres/wykres/index.php?a=2

 

zaznacze tylko ze przy -17*C a był to styczeń pod domem było o 0,3*C wiecej 15,2*C :)

Wynika z tego że ziemia samoistnie sie wychładza o jaieś 0,1*C na miesiąc czy w podłogę cisnę 50kWh/dobe czy 12kWh/dobę NIEMA ZNACZENIA

Chomik_05-04-2014.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważał bym z prezentowania takich danych. Kszhu może sobie krzywdę zrobić. Szanowny TB raczej nie,bo wie że świadomie przekłamuje.

 

ps.Czołgisto. Masz kilka danych faktycznych dla gr. 10-12cm. styropianu. Na 50cm ,2m od fundamentu 14,9 u Krzyśka i 13,2oC na 100cm u Kolektora1.

Może by tak jakiś rozkład izoterm wg. stanu faktycznego,o ile program da radę oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie grunt wpie(*&%@ala jak chomik bez dwóch zdań

 

dane temp z:

http://www.therma.bielsko.pl/wykres/wykres/index.php?a=2

 

zaznacze tylko ze przy -17*C a był to styczeń pod domem było o 0,3*C wiecej 15,2*C :)

Wynika z tego że ziemia samoistnie sie wychładza o jaieś 0,1*C na miesiąc czy w podłogę cisnę 50kWh/dobe czy 12kWh/dobę NIEMA ZNACZENIA

Potwierdzasz to co wszyscy chyba wiedzą i co jest oczywiste. Pomijam oczywiście tych dwóch matołków ale ich nie przekonasz, niezależnie od tego jakie dane zaprezentujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważał bym z prezentowania takich danych. Kszhu może sobie krzywdę zrobić. Szanowny TB raczej nie,bo wie że świadomie przekłamuje.

 

ps.Czołgisto. Masz kilka danych faktycznych dla gr. 10-12cm. styropianu. Na 50cm ,2m od fundamentu 14,9 u Krzyśka i 13,2oC na 100cm u Kolektora1.

Może by tak jakiś rozkład izoterm wg. stanu faktycznego,o ile program da radę oczywiście.

Nie ulega wątpliwości, że grunt to nie magazyn ciepła. Przy normalnych zimach pod izolacją było nawet 3 st.C - Spotkałem też grunty ( przy okazji gwc) które rozpraszały 150W/m2 ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Pan wykonuje prócz pisania dziennie ok. 50 postów.
Sporo rzeczy. Np. przygotowałem do produkcji nowe uniwersalne, z wygłuszeniami skrzynki rozdzielcze do wentylacji zespół skrzynki03.jpg ( testowałem układ bruzd wewnętrznych, by skrzynka była super tłumikiem , Przygotowuję się do uruchomienia fabryki domów zeroenergetycznych, na bazie nowych możliwości technologicznych (0.08W/m2xK podłoga ściana dach) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów o jakiejś robocie. Co innego "coś robić" co innego wypisywać po ok. 50 postów dziennie na różnych forach, na robotę już brak czasu.

Wie Pan, że dzięki tym postom - kilka osób też ma po 50 postów dziennie! O czym by mieli pisać, gdyby nie moje posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości, że grunt to nie magazyn ciepła. Przy normalnych zimach pod izolacją było nawet 3 st.C - Spotkałem też grunty ( przy okazji gwc) które rozpraszały 150W/m2 ,

 

Myślę,że Szanowny Pan bardzo się myli. Grunt jest gigantycznym magazynem ciepła . Dom z pionowymi opaskami ,powoduje że w obrębie fundamentu jest o kilka oC temp. wyższa niż poza fundamentem. Jeżeli pod domem jest 3oC, to jest to źle zbudowany dom .Rozprasza grunt wilgotny.Suchy jest izolatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...