Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

A gdzie ja napisałem, że mnie oszukałeś ? Niestety, ja się nie dam.

Oszustem jest twierdzenie, że ekonomicznym jest dawanie przegród o U=0,08 zamiast U=0,1. Udowodnij to, to przyznam, że się myliłem.

Szanowny Panie - nazwał mnie Pan oszustem. Ja domów nie projektuje, pisałem wielokrotnie, montuję instalacje i opisuję co widzę w projektach.

Dom, który opisywałem to

Dom zaprojektowano w technologii szkieletu drewnianego systemu panelowego istotą jest nasze krajowe rozwiązanie formatyzownego styropianu w panelach drewnianych. Posadowienie na płycie fundamentowej w g projektu konstrukcyjnego płyta betonowa grubości 20 cm (beton B 20) zbrojona prętami żebrowanymi fi 12 mm oraz siatka stalową fi 6mm oczko 15cm

Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS 100gr 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS 100 grubości 12 cm.

Ściana zewnętrzna grubości 33,2 cm izolacja termiczna styropian 27 cm + paroizolacja + 5 cm wełna mineralna

Nowa opatentowana technologia. Która sprawdziła się w kilku domach. Mam nadzieję, że będzie produkowana na szeroką skalę - Na tej technologii chcemy stawiać domy zeroenergetyczne.

Ponieważ przegrody te są tańsze niż tradycyjny mur z ociepleniem do 0,!/m2 xK - nie widzę tu najmniejszego oszustwa, a już na pewno nie mojego. Opisałem projekt!

Jeśli zaś chodzi o dowód czy ekonomiczniej jest mieć tańszą ścianę 0.08 W/m2 niż droższą 0.1W/m2 - to jest wg mnie aż nadto zbędny.

 

Po Pana poście, napisał do mnie młody prawnik - prosząc tylko o pełnomocnictwo, nic więcej. Obiecał przy tym połowę kwoty, którą od Pana wyrwie .

Napisał Pan na forum publicznym, ze jestem oszustem!Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wypisuję się z tego wątku. Chcecie gadać z matołami to gadajcie. Mnie przestało to bawić. Sądy... Ciekaw jestem ile skasuje Brzęczkowskiego prawnik jak przegra.

 

Ja też.

Widzę, że TB nie ma siły przebicia. Zapędziłem go w róg pytaniem o ekonomiczne uzasadnienie stosowania przegród o U=0,08 względem U=0,1. Nie pytałem o straty do gruntu, tylko to o czym w kółko powtarza o licznik. Miał podać różnicę w kWh. Nie widział jak wybrnąć to z sądem wyjechał. Można i tak, jak biznes się nie kręci to można na sprawach zarobić (o ile się wygra).

TB, jak nazwać człowieka, który twierdzi, że dom z przegrodami o U=0,08 względem U=0,1 ma uzasadnienie ekonomiczne i nie potrafi tego udowodnić ? Na czym zatem opiera swoje twierdzenie ? A jak weźmiemy na tapetę informację, o tym, że człowiek taki ma działalność blisko związaną z budownictwo energooszczędnym (niby nawet będzie budował domu zeroenergetyczne?) to co można wnioskować z tych wypowiedzi ? Kto ma korzyść z rzucania takich tez ? Niech te pytania pozostaną retoryczne, bo wszyscy znamy odpowiedź.

Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........To już przyznajesz, że jednak się wychładza i amplituda na -50cm wolniejsza niż pod chudziakiem; głębiej będzie jeszcze wolniej. Teraz wypadałoby stwierdzić ja to przekłada się na straty przez posadzkę a nie manipulować w liczeniu strat tylko do temp. pod chudziakiem a tak jak norma mówi........

 

Nie ja przyznaje ze jeszcze się wychładza a nie już ... w pewnych miesiącach takich jak X, XI, XII, I, II, III, IV sie wychładza natomiast w pozostałych msc zbiera ciepło na poziomie ~ 0,1 do 0,2*C miesięcznie .... ,a kWh wciśnięte przeze mnie w wylewkę w ~ 90% trafiły do domu a nie jak piszesz do gruntu ... może nie zrozumiałeś mojej ironii.

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - nazwał mnie Pan oszustem. Ja domów nie projektuje, pisałem wielokrotnie, montuję instalacje i opisuję co widzę w projektach.

Dom, który opisywałem to

Nowa opatentowana technologia. Która sprawdziła się w kilku domach. Mam nadzieję, że będzie produkowana na szeroką skalę - Na tej technologii chcemy stawiać domy zeroenergetyczne.

Ponieważ przegrody te są tańsze niż tradycyjny mur z ociepleniem do 0,!/m2 xK - nie widzę tu najmniejszego oszustwa, a już na pewno nie mojego. Opisałem projekt!

Jeśli zaś chodzi o dowód czy ekonomiczniej jest mieć tańszą ścianę 0.08 W/m2 niż droższą 0.1W/m2 - to jest wg mnie aż nadto zbędny.

 

Po Pana poście, napisał do mnie młody prawnik - prosząc tylko o pełnomocnictwo, nic więcej. Obiecał przy tym połowę kwoty, którą od Pana wyrwie .

Napisał Pan na forum publicznym, ze jestem oszustem!Prawda?

 

Tak, napisałem tak, ponieważ uważam, że oszustwem jest twierdzenie, iż istnieje ekonomiczne uzasadnienie stosowania przegrody o U=0,08W/m2K względem przegrody U=0,1W/m2K. Próbując dociec, umiejętnie (lub nieumiejętnie) migałeś się od odpowiedzi która argumentowała by i udowodniła takie stwierdzenie. A można by wnioskować, iż masz cel w takim twierdzeniu bo piszesz, że:

 

Na tej technologii chcemy stawiać domy zeroenergetyczne.

 

Zauważ, że ty też piszesz na forum publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja przyznaje ze jeszcze się wychładza a nie już ... w pewnych miesiącach takich jak X, XI, XII, I, II, III, IV sie wychładza natomiast w pozostałych msc zbiera ciepło na poziomie ~ 0,1 do 0,2*C .... kWh wciśnięte przeze mnie w wylewkę w ~ 90% trafiły do domu a nie jak piszesz do gruntu ... może nie zrozumiałeś mojej ironii.

Obawiam się,że ten kolega mało rozumie, więc nie siła argumentów a argument siły w postaci wyzwisk i obelg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekonomiczne uzasadnienie stosowania przegród o U=0,08 względem U=0,1.
Pan naprawdę uważa że tańsze 0.08 w nowej technologii jest mniej ekonomiczne od droższego 0.1? Naprawdę? To aż niewiarygodne!

Z EPSu już się robi meble,Q-couch.jpg EPS chroni dzieci - foto16.jpg dlaczego zbrojony nie może być idealną ścianą? Utwardzony z paroizolacją i wełną od wewnątrz dla wygłuszenia i p.poż. Taka ściana robiona pod projekt w fabryce, będzie tańsza niż BK i 30 cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, a nie jakieś "pseudo-akumulowanie" funta kłaków nie warte."

 

Pamiętasz tych robotników co maszyny niszczyli jak je wprowadzano? Historia lubi się powtarzać.

To tak jak wyśmiewałeś możliwość i sens pracy PPCi wspomaganej przez GWC. A tu od jakiegoś czasu zaczynasz to forumowiczom podrzucać jako ciekawy pomysł. To samo będzie z gruntem .To jest tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poinformować, że złożyłem TB taką propozycję :

A jaki problem? To najprostsze i tanie budownictwo. Domy izolowane kończą się na 30kWh/m2 - ale czy jest sens tak mało izolować? Kolejna kwestia - nie roni się ogrzewania akumulacyjnego w domach izolowanych - a co dopiero w przyzwoicie izolowanych. Na II taryfie przy 1000-2000kWh zużycia - nic się nie zaoszczędzi a ucierpi komfort.
Jeżeli to nie jest problem, to dlaczego przez 25 lat Pan żadnego takiego domu nie wybudował ?

Mam propozycję. Wspominał Pan o domu 170m2, który zużyje na ogrzewanie 1700kWh energii.

Jeżeli Pan taki dom wybuduje i udowodni przez rok jego użytkowania, że dom nie zużywa na ten cel więcej energii (w domu przez cały czas ma być temperatura w zakresie od 20 do23 st. C, zaś całkowite roczne zużycie energii nie może przekraczać 6800kWh), to wykonam Panu gratis instalację grzewczą do tego domu, dla której koszty ogrzewania nie przekroczą 400zł rocznie.

Ryzykuję niewiele, bo doskonale wiem, że TB nigdy takiego domu nie wybuduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem izolacji jest ograniczenie tych strat i już.

Tak zgadza się tylko jak mi się wydaje toczona jest wojna czy jeżeli 20 wystarczy to po co pchać 30. Jeżeli wystarczy 15 to po co 20. Ale jeszcze nikt nie odpowiedział ile tak faktycznie ile wystarczy na podstawie badań.

Brzęczkowski, podeślij mi tego prawnika będę miał multum roboty dla niego, Tobie się też dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poinformować, że złożyłem TB taką propozycję :

 

Ryzykuję niewiele, bo doskonale wiem, że TB nigdy takiego domu nie wybuduje.

Szkoda, że Pan nie dopisał co odpowiedziałem ! naprawdę Pan ma rozum, czy już tylko czarna rozpacz przez Pana przemawia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

1. dlaczego grunt pod budynkiem przy słabszej izolacji (np. Krzysiek_BB) osiąga o wiele wyższe temp. niż przy lepszej izolacji (np. j-j czy u mnie)(?),

....

 

Dlaczego opierasz sie tylko na J-J (bo Twoje dane z pod domu beda wiarygodne za trzy lata) moze ma cos nie tak z czujnikiem, poczekajmy niech jeszcze troche ludzi wetknie czujniki pod dom i przedstawi wyniki ... moja izolacja jest gooowniana to wiem ale jak na straty przez grunt dla mnie OK ~ 600 - 700 kWh / sezon x 0,2566PLN = 170 PLN czy to ma mnie boleć ?

 

teraz to sie wq@#$%em ide zainstalować kolejny czujnik tym razem pod nieogrzewanym garażem .... posadzka to beton bez izolacji leżący bezpośrednio na gruncie ..... ide wiercić....

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,3. jeśli lepsza izolacja (30cm EPS), wg nydarowego mniemania, powoduje większe straty niż gorsza (18cm EPS) to dlaczego grunt pod lepszą jest znacznie chłodniejszy niż grunt pod gorszą?"

 

Bo.....jest wilgotny.Co zabawne są tacy co go jeszcze nawilżają. Przyjrzyj się tabelce TB.

Będzie suchy, będzie ciepły bo nie będzie rozpraszał strat . Wypisz wymaluj jak z temp. pupy niemowlaka z mokrą i suchą pieluchą.

No ale to poza twoim pojmowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież są normy, sposoby liczenia, efekty izolowania itd. Chyba straty do gruntu to nie jest temat sprzed wczoraj?

 

Ale sam widzisz ile jest niewiadomych i ile budzi to kontrowersji.

Przecież to nie potrzeba niespotykanej inteligencji aby zobaczyć o co chodzi odpowiadając sobie na kilka prostych pytań:

1. dlaczego grunt pod budynkiem przy słabszej izolacji (np. Krzysiek_BB) osiąga o wiele wyższe temp. niż przy lepszej izolacji (np. j-j czy u mnie)(?),

No dobra. Ale mając u siebie już zakopany czujnik temp. i odczyty np. miesięczne co kogę powiedzieć o swojej izolacji? jest dobra, czy zła?

 

2. straty przy jakiej izolacji będą większe - lepszej czy gorszej(?),

Wiadomo, że przy lepszej, ale gdzie jest ta magiczna i uzasadniona grubość izolacji. Ogólnikiem to możemy zawsze stwierdzić, że 60 cm jest lepsza od 30 i tyle wpakować.

 

3. jeśli lepsza izolacja (30cm EPS), wg nydarowego mniemania, powoduje większe straty niż gorsza (18cm EPS) to dlaczego grunt pod lepszą jest znacznie chłodniejszy niż grunt pod gorszą?

Ale jeżeli już porównujemy to porównujmy takie same układy. Nydarowy ma jeszcze GWC a np. mój nie ma i trudno je z sobą porównywać. Trudno jest tez porównywać nawet te same układy gdy czujniki są na innych wysokościach i odległościach od ścian fundamentowych.

Ale może ktoś by przedstawił w formie tabeli ile będzie straty przy różnych różnicach temp. między gruntem a podłogą i różnymi grubościami izolacji. spór by się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Pan nie dopisał co odpowiedziałem ! naprawdę Pan ma rozum, czy już tylko czarna rozpacz przez Pana przemawia!
Dla zainteresowanych podaje link, do początku tej dyskusji :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223824-dom-prawie-pasywny&p=6437887&viewfull=1#post6437887

A tu odpowiedzi TB (nie wiem, o którą mu chodziło) :

Bo ja robię instalacje do domów izolowanych, nie domy. Z domami dopiero zaczynam i to z zeroenergetycznymi - 15kWh/m2 - już spowszedniało.

Pan nie rozumie przenośni, czy kontekstów. W tym miejscu i kontekście "nie problem" oznacza, że budowa domu pasywnego nie jest większym problemem i kosztem niż realizacja katalogowego projektu. Skróty myślowe, są Panu obce, czy tylko zwykłe czepianie się?

No i moja odpowiedź na to ostatnie :

Z tego co wiem, jest to jedynie Pana zdanie. Nie spotkałem nikogo innego, kto by coś takiego twierdził, a budową domów, w tym domów energooszczędnych i pasywnych zajmuję się już dosyć długo.

W takiej sytuacji jedyną metodą na udowodnienie, że ma Pan rację, jest wybudowanie i pokazanie takiego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...