Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Szanowny asolt - nauczy się nawet jak będzie niegrzeczny - Audyt jest po to, by ludzie izolowali domy. Jak ktoś liczy mostki termiczne, a nie je wyklucza - to jest szkodnikiem nie audytorem. Jak ktoś nie ma narzędzi - np. do sprawdzenia szczelności domu - to po co, się za audyt bierze?

Audytor powinien "zapalać czerwona lampkę" u inwestora, że architekt wpuścił inwestora w nieizolowany dom czyli tzw kanał!! Celem wprowadzenia charakterystyk energetycznych było otwarcie oczu inwestorowi a nie mydlenie!!!

Napisał ten co sam nic nie potrafi policzyć i w żaden sposób udowodnić swoich tez. I on to jeszcze zarzuca innym! :D:D:D. Żałosny typek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowny asolt - nauczy się nawet jak będzie niegrzeczny - Audyt jest po to, by ludzie izolowali domy. Jak ktoś liczy mostki termiczne, a nie je wyklucza - to jest szkodnikiem nie audytorem. Jak ktoś nie ma narzędzi - np. do sprawdzenia szczelności domu - to po co, się za audyt bierze?

Audytor powinien "zapalać czerwona lampkę" u inwestora, że architekt wpuścił inwestora w nieizolowany dom czyli tzw kanał!! Celem wprowadzenia charakterystyk energetycznych było otwarcie oczu inwestorowi a nie mydlenie!!!

 

Tak, faktycznie audytor powinien zapalic czerwoną lampkę inwestorowi i ja to robię natomiast tzw. mydlenie jest Pana domeną. Podkreslają to wszyscy inwestorzy którzy słyszeli o Panu, z którymi miałem kontakt, jest Pan naprawdę powszechnie znamy, szkoda tylko ze od tej negatywnej strony.

Co do wpuszczania w tzw kanał przez architekta to proszę podac sposób wykonania testu szczelnosci projektu, nie domu a jego projektu. Pytałem juz Pana o to wielokrotnie, nigdy to ale nigdy nie podał Pan jak to to wykonać. Proszę w koncu odpowiedziec, rzekomo posiadł Pan zdolnośc zrozumienia słowa pisanego a mojego pytania Pan nie rozumie.

Kolejne trudne pojecie to tzw stan zastany, czyli to co często występuje w praktyce audytora, którego rolę Pan interpretuje nieco opacznie a nawet nadinterpretuje.

Jak przy obliczeniach mogę wykluczyć mostki które realnie występujają w danym budynku. To mam liczyć część budynku, mam zaniżac wyniki obliczeń, czy Pan faktycznie rozumie to co napisał? Dopiero po zakonczeniu obliczen, przeanalizowaniu struktury strat i ich wpływu na ogolny bilans budynku mozna doradzić ale tylko doradzić, bo audytor nie ma mozliwosci stosowania zadnych form nacisku na inwestora (i ze zrozumieniem tego faktu ma Pan również wielkie problemy) co nalezy wykonac aby zlikwidować lub ograniczyc mostki, gdzie zwiekszyć grubosć izolacji, montaż lepszych okien itp. czy tez zasugerowac wykonanie wm, bo i takie domy sie zdarzają. Nie jest problemem wykonać test szczelności, ale problemem jest wytłumaczenie inwestorowi dlaczego ma zapłacic dodatkowo ok 2000 zł, skoro i tak nie ma on chęci uzyskania wsp n50 na poziomie budynku pasywnego, jezeli do tego dojdzie napięty budżet budowy to łatwo zrozumieć dleczego ow test jest rzadko spotykany. Jezeli koszt takiego test spadnie do akceptowalnego poziomu na pewno będzie powszechnie stosowany. W zasadzie nie wiem po co sie tak rozpisałem, przecież im dłuższy tekst Pan czyta tym mniej Pan go rozumie. Moze tym razem jednak się uda.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolcie, jeśli chcesz aby TB przeczytał twoją wypowiedź ze zrozumieniem powinieneś to zrobić tak:

Ja, faktisk revisor skal lyse et rødt lys til investor, og mens jeg gjør det. window dressing er ditt domene. Dette understrekes av alle investorer som har hørt om Herren, og hvem jeg hadde kontakt, er du virkelig godt kjent, bare synd at fra den negative siden.

Som for opptak av den såkalte kanal av arkitekt spesifiser hvordan testen tetthet av prosjektet, ikke huset og dets design. Jeg spurte Herren om det allerede mange ganger, aldri er men aldri ga deg hvordan du gjør dette. Vennligst svar til slutt, Mr. angivelig besatt evnen til å forstå det skrevne ord og mitt spørsmål du ikke forstår.

Et annet vanskelig begrep kalt The eksisterende tilstand, som er det som ofte skjer i praksis revisor, hvis rolle tolker du litt misforstått og enda uriktige opplysninger.

Hvordan kan jeg ekskludere i beregningen av broer som faktisk występujają i bygningen. Det er nødt til å telle en del av bygningen, understate jeg resultatene av beregningene at du faktisk forstår hva du skrev? Det var ikke før etter utløpet av beregningene, analyse av strukturen av tapene og deres innvirkning på den totale balansen av bygningen kan gi råd, men bare anbefales, fordi revisor ikke er lov å ha noen form for press på investor (og med en forståelse av at du har store problemer) Hva må gjøres for å eliminere eller begrense broene, som øker tykkelsen av isolasjonen, installasjon av bedre vinduer, etc. og også foreslår utførelsen av m, fordi husene kan skje. Det er et problem, en lekkasje test, men problemet er å forklare hvorfor investor må betale ekstra om 2000 zł, hvis jeg ikke har et ønske om samarbeid n50 passivhusnivå, hvis dette skjer på et stramt budsjett er det lett å bygge dleczego ow test er sjelden oppstått. Hvis kostnaden for en slik test vil falle til et akseptabelt nivå vil sikkert bli mye brukt. Faktisk, jeg vet ikke hvorfor så skrev ut, tross alt, jo lenger teksten du leser, jo mindre du forstår det. Kanskje denne gang vil lykkes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewall, z tego nordyckiego tekstu wyczytałem, że trzeba dać 40 cm izolacji od gruntu, inaczej dom będzie nieizolowany. Dobrze rozumiem?

 

Tak mi przyszło do głowy teraz: skoro ktoś ma mieć wm, to oznacza, że ma jakiś kanał powietrza doprowadzony do domu, więc może taki wystarczy, więc może nie trzeba robić cyrków z wymianą drzwi, wystarczy dużo skromniejszy sprzęt. Więc może to znacznie obniżyć koszt imprezy. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sz.P. TB

Kind reminder...

http://www.granback.se/om-huset/konstruktion/

 

Jak pan tak ze Szwedami sie komunikuje... to pewnie pan wie dlaczego 30cm w gruncie a w stropie 50cm...

http://www.dahl.se/dokument/Komplett_husgrund.pdf

 

Tak wiem, dlaczego na stropie jest 50cm . Izolacja termiczna to nie tylko zima. 50 cm + wentylacja kalenicowa - bardzo dobrze sprawdza się latem.

Słońce grzeje znacznie bardziej niż grunt oddaje.

Zimą, spotykam ludzi bez czapek, czy lekkich szmacianych czapkach, ale w klapkach, czy sandałach - nie widuję

Nie ma obowiązku, mieć domu 10kWh/m2 rocznie za mniejsze pieniądze niż "katalogowy", ale ja piszę dla tych, którzy chcą taki dom sobie zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dahl.se/dokument/Komplett_husgrund.pdf

 

Tak wiem, dlaczego na stropie jest 50cm . Izolacja termiczna to nie tylko zima. 50 cm + wentylacja kalenicowa - bardzo dobrze sprawdza się latem.

Słońce grzeje znacznie bardziej niż grunt oddaje.

Zimą, spotykam ludzi bez czapek, czy lekkich szmacianych czapkach, ale w klapkach, czy sandałach - nie widuję

Nie ma obowiązku, mieć domu 10kWh/m2 rocznie za mniejsze pieniądze niż "katalogowy", ale ja piszę dla tych, którzy chcą taki dom sobie zbudować.

Jak ktoś nie ma mózgu to pewnie te idiotyzmy do niego trafią. Bedzie się potem zastanawiał czemu był taki głupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po izolacji od gruntu ( tak ważnej bo grunt jest najlepszym odbiornikiem ciepła z naszego domu i nigdy nie będzie można nic tam poprawić), drugim elementem jest wentylacja.

Przepisy podają, że na dwie łazienki i kuchnię - trzeba 130m3/h - Oczywiście, powietrze zużywają ludzie ( na osobę potrzeba od 20do 40m3/h ) . Ponieważ wentylacja ma regulację - więc i tak ustawimy sobie ją komfortowo ( za silna wentylacja też jest złą wentylacją) - i w praktyce jest to między 100-150m3/h na dom

Ogrzanie takiej ilości powietrza z 0 st.C (średnia temperatura w Polsce w okresie grzewczym ) to 1kWh - czyli prawie 4000kWh - Koniecznym jest więc odzysk ciepła z wentylacji - optymalne są wymienniki z odzyskiem około 90% - Chodzi o to, by powietrze nawiewane pod sufitem w pokojach nie było cieplejsze od tego w pokoju. Ponieważ wywiewane powietrze z kuchni i łazienek jest przeważnie cieplejsze od tego w pokojach - to większa strawność - mogłaby zakłócić wentylację.

Współczesne wentylatory zużywają od 0.5W/l/sek. do 0.7W/l/sek. Czyli 0.5W/3.6m3/h - dlatego zużycie prądu na wentylację jest pomijalne.

Testowaliśmy wszystkie dostępne wymienniki - najlepiej wypadł RS 160 firmy rec air http://www.recair.pl/sensible-heat-recovery/rs160/

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopnął mnie zaszczyt i dostałem maila od Tomasza Brzęczkowskiego.

Ponieważ jestem prostym człowiekiem i nie mam nic do ukrycia publikuję ten "uprzejmy" list.

 

"Przepraszam, że przeszkadzam Szanownemu Panu, ale Pan perm - bardzo prosił na tym forum by ignorować idiotów. Ponieważ uznałem tę uwagę Pana perm - za wyjątkowo trafną, to się do niej przychyliłem i tak postępuję.

Pozdrawiam serdecznie _ Tomasz Brzęczkowski "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopnął mnie zaszczyt i dostałem maila od Tomasza Brzęczkowskiego.

Ponieważ jestem prostym człowiekiem i nie mam nic do ukrycia publikuję ten "uprzejmy" list.

 

"Przepraszam, że przeszkadzam Szanownemu Panu, ale Pan perm - bardzo prosił na tym forum by ignorować idiotów. Ponieważ uznałem tę uwagę Pana perm - za wyjątkowo trafną, to się do niej przychyliłem i tak postępuję.

Pozdrawiam serdecznie _ Tomasz Brzęczkowski "

 

Sposób postępowania typowy dla TB, zbyt duzo pytań i zbytnia ich szczegółowość, tudzież przykłady ewidentnego mijania się z prawdą. To nie może się podobac TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie ja mam pytanie do TB.

Z czego zbudować dom aby spełniał wszystkie "pańskie normy"?

BK się nie nadaje bo nie jest szczelny tak samo jak ceramika P+W a silka z kolei zbyt akumulacyjna jest więc co się nadaje? Z tego co wyczytałem i pan sugeruje to dobre by były jakieś laminaty pewnie. Ja osobiście założyłem zbudowanie domu energooszczędnego i do tego celu wybrałem BK a ścianki wewnętrzne z silikatów. Zabrakło mi co prawda determinacji, żeby postawić dom na płycie ale dałem za to 20 cm styro na podłogę na gruncie co wg niektórych moich znajomych to zdecydowanie za dużo ale wg pana to zdecydowanie za mało i dom nie będzie energooszczędny.

Czytając powyższe wypowiedzi powoli nabawiam się kompleksów, ze spierniczyłem totalnie budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenie dla zużycia energii z czego jest dom. Bo tu chodzi o konstrukcje. Wpływ na zużycie ma izolacja termiczna i odzysk ciepłą z wentylacji .

Precyzyjny ( niecentralny ) system ogrzewania zużyje dokładnie tyle kWh ile ucieka izolacją i wentylacją minus zyski słoneczne i bytowe.

Może Pan budować z betonu komórkowego - choć przyznam, że znam lepsze materiały konstrukcyjne.

Akumulacja... Akumulacja zimą ma sens tym większy im mniej sterowalny ( precyzyjny ) jest system ogrzewania. Latem... przenoszenie wysokiej temperatury na wieczór i noc - nie jest wyjątkowo komfortowe.

Budują ludzie i z BK

ytong 1.jpgmultipor.jpgytong.jpg np. ytong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...