Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

,,No z tymi nydarowymi PPMami CO2 to jest kompletny idiotyzm i straszne matactwo"

 

 

To cytat złotoustego .ciekawe czy kol. kszhu będzie się kiedyś tego wstydził,czy po prostu się wyprze .

O ile jego pomysły ,zwłaszcza mój ulubiony z odzyskiem ciepła z odpowietrzenia kanalizy,są po prostu śmieszne,o tyle kwestionowanie faktu,że niewietrzony dom powoduje wzrost stężenia CO2 staje się niebezpieczne.No ale to taki typ. Antoni M II. Może przesadziłem taka nędzna wersja z kompleksami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A wg mnie 36-50% to od 6 do 10 razy więcej punktów procentowych niż 3 do 6%. I tyle!

Tak mi wyszło z wieloletniego doświadczenia i z wyliczeń np.Szanownego kszu

:lol2: kiszkę stolcową sobie oberwę od tego hichrania.

ta... z rzopy wzięte dane ... weź że się Pan ogarnij, bo nie wiem czy Pan jest władny udzielać takich opinij.

Wiem że kłamstwo powtarzane wiele razy ma się stać prawdą, ale tak nie jest.

 

Co zaś tyczy eksperymentu z kablem samoregulującym - to wie Pan ile mi wyszło, czy nie doczytał Pan tego?
Pan jeszcze tego kabla nie użył w główce .. może woda wyparuje Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: kiszkę stolcową sobie oberwę od tego hichrania.

ta... z rzopy wzięte dane ... weź że się Pan ogarnij, bo nie wiem czy Pan jest władny udzielać takich opinij.

Wiem że kłamstwo powtarzane wiele razy ma się stać prawdą, ale tak nie jest.

 

Pan jeszcze tego kabla nie użył w główce .. może woda wyparuje

Pan naprawdę nie może zrozumieć dość podstawowych spraw? Nawet to, że grunt lepiej odbiera ciepło od powietrza - czy, że podawanie czegoś takiego

%  izolacji.jpg jako % procentowy rozkład strat domu normatywnego - to oszustwo! T zaniżenie strat do gruntu? Nie może Pan naprawdę nawet tego pojąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan po po prostu coś sobie ubzdurał ! ale grunt - rozumie Pan grunt ma większy opór cieplny niż warstewka powietrza.

Pan niech się douczy ! bo na razie pisze Pan głupoty.

Jak Pan nie potrafi niczego policzyć to po co Pan bierze udział w dyskusji ? tylko Pan krzywdę robi swoimi wydmuszkami.

Ciężki typek z Pana ! naprawdę ciężki, z tego lenistwa nie chce się Panu zajrzeć do książek czy wuja google ... bo Pan wie...

tak to niech Pan idzie przy pie .. Panu prof Pogorzelskiemu bo w Pańskich oczach inaczej jak tylko wychowuje szkodników !

Pan leje pałą całą naukę ... bo Pan kable raczył wsadzić i coś zmierzyć ... nie wiedząc co ...

I teraz Pan truje, ale Pan jest takim samym typem jak antek maciarewicz ... jak sobie coś ubzdura to koniec !

Wierzy Pan w to co chce wierzyć ! w tej swojej nieświadomości szkodzi Pan.. dobrym Pańskim ideałom !

Izolacja -marginalizacja ogrzewania ... jest ok .

 

Tylko po grzyba Pan się bierze za tematy dla Pana trudne ? gdzie Pan nie rozdzielał U od lambdy ... Pan się martwi że ktoś nie będzie izolował ...

sorry ale będzie i to nawet lepiej niż to sobie Pan wyobraża.

 

Nie ma Pan czego ugryź w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie 36-50% to od 6 do 10 razy więcej punktów procentowych niż 3 do 6%. I tyle!

Tak mi wyszło z wieloletniego doświadczenia i z wyliczeń np.Szanownego kszu .

Pisałem, że starty do gruntu są 6 x większe, że się je zaniża!

Pisałem też - że w domach normatywnych straty do gruntu są porównywalne z resztą strat ( ściana dach okna...)

Co zaś tyczy eksperymentu z kablem samoregulującym - to wie Pan ile mi wyszło, czy nie doczytał Pan tego?

"Szanowny kszhu" wyliczył? :D:D:D. Zaś "szanowny Tomaszu" ma wieloletnie doświadczenie? :D:D:D. Dawaj misiu dalej! Razem z fikołkiem zrobicie rewolucję! Tylko trochę uporu! Miecz ze styropianu w rękę i hajda na mroza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam rano jednak wole ciepła podłogę i chyba nigdy nie nauszczę sie chodzic w papciach :) wiec kuchnia, łazienka i przedpokój przełączyłem jeszcze na ON czyli razem na dobę ~ 4,2 kWh, ale pomimo zewnętrznych temperatur +20 do +23*C temp pod domem jak i pod garażem bez zmian. :)

Wewnątrz ~ 21,8*C

08-04-1014.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam rano jednak wole ciepła podłogę i chyba nigdy nie nauszczę sie chodzic w papciach :) wiec kuchnia, łazienka i przedpokój przełączyłem jeszcze na ON czyli razem na dobę ~ 4,2 kWh, ale pomimo zewnętrznych temperatur +20 do +23*C temp pod domem jak i pod garażem bez zmian. :)

Wewnątrz ~ 21,8*C

 

I to są orientacyjne straty twojej podłogi zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to są orientacyjne straty twojej podłogi zimą.

 

no i to by sie zgadzalo poniewaz pomimo jeszcze wychłodzonych scian pod izolacja strat przez nie raczej niema, a zostaje tylko podloga pod którą jest ~ 15*C a grzeje nie dlatego ze zimno tylko lubie stac i chodzic po "ciepłej +22,8*C" podłodze :) wieć ~ 5kWh to faktycznie straty przez podłogę.

 

EDIT i nie ważne czy to teraz +23*C czy w styczniu -17*C pod domem mam +/- 15*C

w styczniu nawet +15,2*C

a i jeszcze do kszhu mam wentylacje grawitacyjna wiec niby moje 270% wiecej niż Twoje

mysle ze przy WM mógłbym odzyskać jakies 40% tego co wywalam wentylacja....

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to by sie zgadzalo poniewaz pomimo jeszcze wychłodzonych scian pod izolacja strat przez nie raczej niema, a zostaje tylko podloga pod którą jest ~ 15*C a grzeje nie dlatego ze zimno tylko lubie stac i chodzic po "ciepłej +22,8*C" podłodze :) wieć ~ 5kWh to faktycznie straty przez podłogę.

 

EDIT i nie ważne czy to teraz +23*C czy w styczniu -17*C pod domem mam +/- 15*C

w styczniu nawet +15,2*C

a i jeszcze do kszhu mam wentylacje grawitacyjna wiec niby moje 270% wiecej niż Twoje

mysle ze przy WM mógłbym odzyskać jakies 40% tego co wywalam wentylacja....

 

Wszelkie kombinacje by ograniczyć straty są jak najbardziej wskazane.Tyle,że trzeba ich szukać tam gdzie są a nie tam gdzie się wmawia że są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi wyszło z wieloletniego doświadczenia i z wyliczeń np.Szanownego kszu .

No mogę tylko powiedzieć, ze to doświadczenie to ma Pan, to siedzenie przed komputerem. Natomiast z mojego wieloletniego doświadczenia może mi co najwyżej wyjść gumka z majtek. Doświadczenie nabiera się w działaniu a nie w pisaniu tysięcy postów.

Natomiast jeżeli chodzi o Pana Kszu to jak zauważyłem jest on bardzo skromny w podawaniu jakichkolwiek liczb. . A może tylko nie zauważyłem.

Pisałem też - że w domach normatywnych straty do gruntu są porównywalne z resztą strat ( ściana dach okna...)

Przy jakich grubościach izolacji do gruntu i ścian?

Co zaś tyczy eksperymentu z kablem samoregulującym - to wie Pan ile mi wyszło, czy nie doczytał Pan tego?

A Pan to ogóle gdzieś to opublikował?

Może przeoczyłem, ale dawaj Pan

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja po tych torach jadę do kolejnego domu a nie drepczę w miejscu. Jak zawitałem na to forum to nie miałem jeszcze działki a dziś mam na niej niezły domek ale czas iść dalej a nie bełkotać
no no ..bez takich mnie tu :p

Dwa projekty pasywnych wyjdą z pod mojej ręki, a na swój mam jeszcze czas ... napisałem to w innym wątku gdzie gospodarzem jest Kamil 1987

czemu jest poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile razy można to samo w kółko pisać? Mądrej głowie dość po słowie.

A tu natomiast wyłazi z Ciebie bufon. Jest tego pond 700 stron do przewertowania, zadałem grzecznie pytanie dostaję wymijającą odpowiedź. Widzę, że na pyskówki to jesteś w sile, na dyskusję merytoryczną już nie koniecznie. No, ale jeżeli za guru masz TB to nie dziwota, że z liczbami masz tez kłopot.

Wg mnie to piszecie o dwóch różnych sprawach. Ty o jednostkowym przejmowaniu ciepła a TB o różnicy strat przez podłogę i przez ściany.

No nie, naprawdę nie wiesz co to ten współczynnik 6X? No patrz a wszyscy inni to dawno wiedza.

Trzeba jednak poczytać trochę swojego guru aby bardziej go zrozumieć, bo takie popieranie teorii jedynie słusznej bez tych wiadomości to kiszka.

Ale jak chcesz to napiszę Tobie tych chyba 12 aksjomatów T.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...