Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kszhu powietrza jest na tyle ... 0,04m^2K/W przelicz ile gruntu musi być na taki opór.

A co resztę jest więcej ...

Może tak między powietrzem a izolacją jest ta wredna warstewka powietrza o średnim oporze 0,04m^2K/W

a jak energia przejdzie przez tą warstewkę jest natychmiast tracona ! nie ma jej .

Teraz grunt, lambdę ma znacznie gorszą niż powietrze, ale w nim nie ma konwekcji ... jest czyste przewodzenie opisane lambdą.

Właśnie konwekcja poza warstewką powietrza natychmiast rozprasza ciepło, które wydostało się z elewacji.

 

Grunt to ciepło jeszcze blokuje stanowiąc dodatkowy opór.

 

tak jak byś miał ścianę 3W . mur izolacją mur .. to zamiast ostatniego mur 12cm np to grunt 1m... czy więcej ..tak prosto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu już na mnie się wyżywać nie musisz ... to co poszło z 30cm izolacji jeszcze musi przejść przez grunt.

A powietrzu musi przejść przez całe nic. Złapała Cię hipoteza TB i się przestraszyłeś.

Fakt nie jest to kolosalny opór w obliczu 30cm izolacji ... ale jest większy niż do powietrza. Tyle.

Może się zastanowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat temperatury pod budynkiem,odnoszę wrażenie,jest całkowicie ignorowany. Stąd i wiedza mizerna. Ze swoich obserwacji zmiany temp. pod chudziakiem wiem,że zmiana z 18-20oC do 15,5oC na wiosnę,to 5-6 miesięcy. Bezwładność potężna.

Z kolei z przytoczonych danych przez Kolektora1, wynika że na 100cm głębokości pod chudziakiem jest 13,2oC ,z moich obserwacji wynika,że przy samej ścianie fundamentowej na głębokości 75cm od chudziaka ,jest 12,5oC o tej porze roku. W środku zimy te temp. są wyższe i mają tendencję spadkową im bliżej wiosny. Stąd jeżeli metr dalej jest 5-6oC ,to nie powinno budzić zbytniego zdziwienia.

A jak to nazwałeś, jak zwykle sympatycznie,,,płytkie mizerne GWC" pożera miesięcznie zimą ok.145kWh.

Tyle tytułem ostatecznego tłumaczenia. Proszę nie pytaj więcej w kółko o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, że MNIE TO NIE INTERESUJE bo wolę IZOLACJĄ się od tych warunków ODIZOLOWAĆ?!?
Ale żałosne wyliczanki na potrzeby Brzęczkowskiego to można zrobić? Normom zaprzeczać można? Od gruntu mus 30 cm? Albo lepiej 40 cm? Niezależnie od tego jaki dom? Bo głupota jest zaraźliwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol.kszhu zaczyna przerażać na tym wątku.........kilkaset stron pseudonaukowego bełkotu, niepopartego pomiarami tylko wymysłami do spółki z TB. czy ten rodzaj wirusa jest zarażliwy ? bo zaczynam się obawiać o wątek. kol.kszhu też zaczynał niewinnie od modelowania wszystkiego na starym pececie domowym ale wiele stron później to jest jakaś niezła paranoja. tego człowieka już nic nie interesuje czy 6x czy 15x najważniejsze to IZOLOWAĆ ;) wszystko dokumentnie IZOLOWAĆ . ładnie to kiedyś Henok wyjaśnił czym są domy izolowane i tego kol.kszhu życzę tam na pewno odzyska spokój......albo dostanie pokój. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan po po prostu coś sobie ubzdurał ! ale grunt - rozumie Pan grunt ma większy opór cieplny niż warstewka powietrza.

Pan niech się douczy ! bo na razie pisze Pan głupoty.

Jak Pan nie potrafi niczego policzyć to po co Pan bierze udział w dyskusji ? tylko Pan krzywdę robi swoimi wydmuszkami.

Ciężki typek z Pana ! naprawdę ciężki, z tego lenistwa nie chce się Panu zajrzeć do książek czy wuja google ... bo Pan wie...

tak to niech Pan idzie przy pie .. Panu prof Pogorzelskiemu bo w Pańskich oczach inaczej jak tylko wychowuje szkodników !

Pan leje pałą całą naukę ... bo Pan kable raczył wsadzić i coś zmierzyć ... nie wiedząc co ...

I teraz Pan truje, ale Pan jest takim samym typem jak antek maciarewicz ... jak sobie coś ubzdura to koniec !

Wierzy Pan w to co chce wierzyć ! w tej swojej nieświadomości szkodzi Pan.. dobrym Pańskim ideałom !

Izolacja -marginalizacja ogrzewania ... jest ok .

 

Tylko po grzyba Pan się bierze za tematy dla Pana trudne ? gdzie Pan nie rozdzielał U od lambdy ... Pan się martwi że ktoś nie będzie izolował ...

sorry ale będzie i to nawet lepiej niż to sobie Pan wyobraża.

 

Nie ma Pan czego ugryź w tym względzie.

To dość proste sprawy. jestem pewien, że i Pan, by zrozumiał, gdyby czytał posty spokojnie i bez zbędnych emocji. To naprawdę nie jest trudne.

 

Jeszcze raz Panu wyjaśnię. Podręczniki podają, że straty do gruntu ( przez podłogę i fundament ) z domu zaizolowanego zgodnie z zaleceniami ITB ( 0.45W/m2 podłoga + mostek termiczny ściana fundament ) 0.3W/m2xK ściana i 0.2 dach - wynoszą od 3 do 6% całości. Nawet pobieżnie to licząc - różnica jest od 6 do 10 x punktów procentowych.

Co do prof. Pogorzelskiego... dlaczego napisał Pan " niech Pan idzie przy pie .. Panu prof Pogorzelskiemu bo w Pańskich oczach inaczej jak tylko wychowuje szkodników !" - skoro wie Pan, ze dawno to zrobiłem!

Co do książek... Szanowny Panie - brakuje Panu ( przez to zacietrzewienie zapewne ) logicznego myślenia. Zapewniam Pana, że nie da się krytykować książek bez zaglądania do nich. To raz. Dwa - skoro napisałem, że są błędach w książkach - to nielogiczne jest mnie do tych książek odsyłać na nauki.

I na koniec konkrety, czyli dowody. WIEDZA o izolowaniu domów kończy się na 30kWh/m2 rocznie. Może więc Pan zacznie od podstaw! Od wiedzy. PROSZĘ KONKRETNIE OKREŚLIĆ SWOJE GRANICE - GDZIE KOŃCZY SIĘ WIEDZA O IZOLOWANIU DOMÓW! Poczekam na spokojne i merytoryczne konkrety a nie beletrystyczny bełkot frustrata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Pana - jest od groma przykładów nawet na tym forum - GŁUPOT NIKT TAK NIE ZWALCZA .
Ma Pan rację nikt jak ja nie zwalcza Pana paplania.

 

Co innego kalkulacja, co innego OZC, co innego projekt a jeszcze co innego normy. Ale chyba nie ma co tłumaczyć bo jak mówi przysłowie: "Co głupiemu po rozumie, kiedy go użyć nie umie?"
:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat temperatury pod budynkiem,odnoszę wrażenie,jest całkowicie ignorowany. Stąd i wiedza mizerna. Ze swoich obserwacji zmiany temp. pod chudziakiem wiem,że zmiana z 18-20oC do 15,5oC na wiosnę,to 5-6 miesięcy. Bezwładność potężna.
DLACZEGO! To podstawa izolowania domów!!! Kto by ignorował temperaturę pod budynkiem. Zimą "idąc" w dół temperatura się obniża, następnie rośnie ! Podgrzany bezpośrednio pod domem grunt - to nasze straty. Wczesną wiosną - nie ogrzewany promieniami grunt pod domem, to główny odbiornik ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan rację nikt jak ja nie zwalcza Pana paplania.
Cieszę się, że Pan to napisał. Nie obawiam się "zwalczania" przez kogoś kto się na tym nie zna i tylko beletrystykę uprawia. Przykro mi, ale ze Swoją wiedzą oparta o symulacje Therm... itp może Pan pozwalczać permów i Vpompiarzy . Gdyby Pan się znał - mniej byłoby haseł, "pierdół" "głupot" "paplania" a więcej wiedzy - nawet podstawowej. A tak... tylko beczenie i nic więcej! Szkoda!

 

Może Pan określić czy zgadza się Pan ze mną, że w XXI wieku wiedza o izolowaniu domów kończy się ma 30kWh/m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLACZEGO! To podstawa izolowania domów!!! Kto by ignorował temperaturę pod budynkiem. Zimą "idąc" w dół temperatura się obniża, następnie rośnie ! Podgrzany bezpośrednio pod domem grunt - to nasze straty. Wczesną wiosną - nie ogrzewany promieniami grunt pod domem, to główny odbiornik ciepła.
Pod domem temperatura jest stała! Wystarczą opaski, by nie dochodziło do wychładzania w zimie. Pomyśl misiu w końcu, pomyśl!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeszcze raz Panu wyjaśnię. Podręczniki podają, że straty do gruntu ( przez podłogę i fundament ) z domu zaizolowanego zgodnie z zaleceniami ITB ( 0.45W/m2 podłoga + mostek termiczny ściana fundament ) 0.3W/m2xK ściana i 0.2 dach - wynoszą od 3 do 6% całości. Nawet pobieżnie to licząc - różnica jest od 6 do 10 x punktów procentowych...

(podkreślenia moje). Straty do gruntu w domu niezaizolowanym wynoszą 3 do 6%. Podawanie procentowych strat w domu ocieplonym mija się z celem jako przykład gdzie energii ucieka najwięcej. Wymyśliłeś sobie misiu to "zaizolowanego zgodnie z zaleceniami ITB" bo już wiesz, żeś głupotę palnął i powtarzał przez kilkanaście lat. Coś tam w końcu dociera do tej pustej makówki. "6 do 10 razy więcej niż do powietrza." To była twoja teza. Znowu zmieniłeś to, co przez lata twierdziłeś. Hurra! Chyba coś tam dociera! Z oporami ale jednak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl misiu w końcu, pomyśl - opaski nie są za darmo i może ustal z przyjaciółmi swoje zeznania:
Za darmo może i nie ale ich koszt jest dosłownie znikomy a pozwala na uniknięcie rocznych zmian temperatury.

Po co normy zatem jak w NIEIZOLOWANYCH to tak nie wiele? To w izolowanym pewnie będzie 0%. Odważne tezy.
Odważne ale o co ci chodzi? Skąd ta teza, że izolowanym to 0? Poza tym twoje wyliczanki normom zaprzeczają, podobnie jak twierdzenia Brzęczkowskiego. czemu się na nie powołujesz?

Poczekamy na OZC asolta.
Na pewno założy straty do wentylacji 5%, temperaturę podłogi 28, temperaturę powietrza zewnętrznego 0 st i wewnątrz 21 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ KONKRETNIE OKREŚLIĆ SWOJE GRANICE - GDZIE KOŃCZY SIĘ WIEDZA O IZOLOWANIU DOMÓW! Poczekam na spokojne i merytoryczne konkrety a nie beletrystyczny bełkot frustrata.
Pan tak nie beczy.

Chyba ja jedyny z Panem podejmują polemikę, choć wiem że Pan jest rezystorem na wszelkie argumenty.

Izolowanie kończy się na U 0,2 wedle mnie to jest koniec izolowania ... a początek pokrętnej ekonomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikomy koszt?!? Nie wiem o jakiej opasce myślisz ale kilkadziesiąt metrów wokół fundamentów hydrofobowego materiału tanie nie będzie.
500 zł? To dużo? Nie musi być gruba i nie musi być hydrofobowa.

 

No jak twierdzisz, że w NIEIZOLOWANYM jest 3-6% strat przez podłogę to w zaizolowanym (NF15 i U=0,1-0,12) strat nie powinno być wcale - 0%.
??? Przecież to są dane procentowe.

Moja "wyliczanka" w dla DANEGO momentu (DANYCH warunków) aby wiedzieć ile należy energii dostarczyć w DANYM momencie (dniu) akurat świetnie się sprawdza w moim domu.
Ale ty nie wyciągasz wniosków o chwilowym zużyciu procentowym tylko popierasz twierdzenia Brzęczkowskiego o całościowym zużyciu procentowym w ciągu roku. Tak to można wszystko udowodnić. Kto ci zabroni grzać podłogówką na maksimum przy plus10?

Dla OZC zakłada się ŚREDNIE ale w taki sposób domu nie ogrzejesz bo albo przegrzejesz albo nie dogrzejesz bo każdy dzień jest inny. Był tu sunrise121 który już chciał dobierać ogrzewanie do ŚREDNIEJ temp. w sezonie grzewczym. Życzę sukcesów:)
Inaczej obliczyć się nie da bo wychodzą głupoty, podobnie jak tobie wyszły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...