Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Izolowanie kończy się na U 0,2 wedle mnie to jest koniec izolowania ... a początek pokrętnej ekonomi.
To jest kpina z izolacji ! 0.2 nawet w latach 90-tych nie było ekonomiczne.

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczne jest centralne ogrzewanie - prof K. Żmijewski - twórca KAPE.

Może Pan odpowiedzieć czy dom zużywający ponad 30kWh/m2 bez pomp ciepła - zaprojektował ktoś kto ma wiedzę czy jest w temacie izolacji LAIKIEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny asolt zna wynik, więc raczej nie będzie miał czasu.

 

Nie, jeszcze nie znam, ale mam sporo inwestorów do oszukania, ale oszukiwać trzeba z głową a nie tak jak Pan to robi, bycie ciepłownikiem i uczestniczenie w spisku aby aby pognębic tych biednych i oszukiwanych inwestorów wymaga troche pomyslunku i czasu. A najgorsze dla tych którzy zwalczają zaciekle ten spisek jest to, ze pomimo oszustwa wszystko sie zgadza i nikt nie podaje mnie sądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie znam, ale mam sporo inwestorów do oszukania, ale oszukiwać trzeba z głową a nie tak jak Pan to robi, bycie ciepłownikiem i uczestniczenie w spisku aby aby pognębic tych biednych i oszukiwanych inwestorów wymaga troche pomyslunku i czasu. A najgorsze dla tych którzy zwalczają zaciekle ten spisek jest to, ze pomimo oszustwa wszystko sie zgadza i nikt nie podaje mnie sądu
Może Pan mniej beletrystyki!

To są konkrety. Dla mnie izolacja zaczyna się od 0,1W/m2 xK dla Szanownego czołgisty kończy na 0.2. Ja uważam, że jak dom bez pompy ciepła - zużywa pona 30kWh/m2 - to projektował go źle wykształcony projektant. Po co tu beletrystyka? Przecież to najczystsza "walka o ogień" Ochrona rynku instalacyjnego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan mniej beletrystyki!

To są konkrety. Dla mnie izolacja zaczyna się od 0,1W/m2 xK dla Szanownego czołgisty kończy na 0.2. Ja uważam, że jak dom bez pompy ciepła - zużywa pona 30kWh/m2 - to projektował go źle wykształcony projektant. Po co tu beletrystyka? Przecież to najczystsza "walka o ogień" Ochrona rynku instalacyjnego !

Misiu dalej swoje. Nie chodzi o to by izolacji nie dawać, co już z 1000 razy pisano tylko, by dawać ją racjonalnie a nie w oparciu o legendy tworzone prze misia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan mniej beletrystyki!

To są konkrety. Dla mnie izolacja zaczyna się od 0,1W/m2 xK dla Szanownego czołgisty kończy na 0.2. Ja uważam, że jak dom bez pompy ciepła - zużywa pona 30kWh/m2 - to projektował go źle wykształcony projektant. Po co tu beletrystyka? Przecież to najczystsza "walka o ogień" Ochrona rynku instalacyjnego !

 

Nie trzeba zapomnieć o ochronie rynku izolacyjnego, jedno kosztem drugiego. Jezeli jest spisek ciepłowników, jest tez izolatorów, jest również producentów kabli. Ciekawe czy ciepłownicy mają cos wspolnego z producentami kabli?

Nie mozy byc tak, ze tylko ciepłownicy muszą spiskowac, dotyczy to również innych branz i wcale bym sie nie zdziwił gdyby Pan był w tym innym spisku. Wszak najlepszą obroną jest atak.

Kto jest zle wykształconym projektantem to sprawa dyskusyjna, dopóki jednak nie wejdą przepisy nakazujące projektowanie domów izolowanych (wg Pana terminologii, a o Eu<30 kWh/rok wg pozostałych) to nie ma mowy o złym wykształceniu. Pan zmieni ustawy lub doprowadzi do ich zmiany i przestanie narzekac na projektantów

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procentowe ale skąd one to nie mówisz?

Procentowe czyli w stosunku do całkowitego zużycia. Napisałeś że dla nf15 w takim razie zejdą do zera. Ten wniosek wypływa z czego?

...

Przeczytaj raz jeszcze posty, które napisałem przy tych kalkulacjach! I pokaż, gdzie tam piszę, że to OZC. Żeby ocenić czy głupoty czy nie trzeba znać CEL.

Twój cel był jasny. Udowodnić, że Brzęczkowski mówiąc o stratach do gruntu przekraczających wszystkie pozostałe przegrody ma rację. On nie mówi o stratach chwilowych bo to nie jest temat do dyskusji. Napisałeś wyliczenia oparte o dane które w żadnym razie do ogólnych wniosków nie upoważniają, do tego są bardzo mało prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jak dom bez pompy ciepła - zużywa pona 30kWh/m2 - to projektował go źle wykształcony projektant. Po co tu beletrystyka? Przecież to najczystsza "walka o ogień" Ochrona rynku instalacyjnego !
Panie Tomaszu Pan ma jakieś urojenia ? gdzie Pan widział w latach 90 domy z U 0,5 a co dopiero domy z U 0,2 ! teraz nawet hurtem nie wychodzą takie domy, bo max to U 0,25.

A Pan raczy opowiadać ...

 

To właśnie dom który dzięki pompie ciepła schodzi do mniej jak 30kWh rocznie to jest źle zaprojektowany dom ...

ponieważ znaczy iż bez pompy taki dom zje 90-110 kWh energii z czystego prądu.

Pan udaje tylko takiego ? czy Pan jest taki bez przemyśleń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy domu nie izolowanym jak 90% w kraju gdzie ma gołe ściany ... w grunt idzie najmniej ! właśnie 3-6 % całości ...

jak by pasywny miał nie miał izolacji w posadzce, nie miał do 50cm nad ziemią izolacji to można by było powiedzieć

dane Kszhu są wiarygodne i w tedy będzie to 50% może nawet więcej.

A tak jest że największy udział ma wentylacja ... a grawitacyjna to 300 i więcej procent strat !

jak dom ma 45 W/K a wentylacja ma 135 W/K to chyba łatwo zobaczyć przez co się traci ...

a z tych 45 W/K 20 to okna ... i teraz z tych 25 pozostałych ściany bo jest ich najwięcej dają 12 W/K , dach 9 W/K a grunt 4 W/K ...

tak by się to przedstawiało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu Pan ma jakieś urojenia ? gdzie Pan widział w latach 90 domy z U 0,5 a co dopiero domy z U 0,2 ! teraz nawet hurtem nie wychodzą takie domy, bo max to U 0,25.

A Pan raczy opowiadać ...

 

To właśnie dom który dzięki pompie ciepła schodzi do mniej jak 30kWh rocznie to jest źle zaprojektowany dom ...

ponieważ znaczy iż bez pompy taki dom zje 90-110 kWh energii z czystego prądu.

Pan udaje tylko takiego ? czy Pan jest taki bez przemyśleń ?

Kable grzewcze montujemy w Polsce od 1990 roku. Nie myśli Pan chyba, że w czasach gdy koszt 1kWh prądu = 1m3 gazu - ktoś założyłby sobie ogrzewanie elektryczne w domu nieizolowanym.

dzieli nas przepaść w wiedzy o izolowaniu - Szanowny Panie - nie można pisać, ze ktoś posiada podstawową wiedzę o izolowaniu, jeżeli dom zużywa ponad 30kWh/m2 !!!

Ja wiem, że im dom gorzej zbudowany tym lepszy efekt ekonomiczny dla pompy ciepła - tylko, że to parodia z wiedzy, nie wiedza. Szkoda, że Pan się na izolowaniu nie zna. Choć chwali się, że Pan się do tego przyznaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś zakręcony! Piszesz, że straty w domu NIEIZOLOWANYM przez posadzkę to 3-6% całości, bez względu na warunki, projekt, sposób ogrzewania itp. itd. Skąd te dane?!? Jeśli tak jest to kompletnie nie ma czym się przejmować (3-6% z kosztów ogrzewania można pominąć). Jeśli tak jest to w domu IZOLOWANYM te straty będą jeszcze mniejsze, bo przecież będzie izolacja.
Te poglądowe domki pokazują jak kształtują się straty energii. To nie są prawdziwe projekty, bo to nie o to chodzi. Pokazane tam są pewne mechanizmy wynikające z takich a nie innych właściwości ośrodka za niezaizolowaną przegrodą. Jest to uproszczenie siłą rzeczy ale decydując się na grubość izolacji powinno się je uwzględnić.

Najpierw piszesz o normach, popierasz TB z 30cm EPS pod podłogą, potem walisz takie bzdury. W międzyczasie twierdzisz, że dla pasywnych wystarczą tylko U normowe chociaż rzeczywistość jest inna - polecam http://www.ekologia.pl/styl-zycia/ekologiczny-dom/trzy-miesiace-i-dom-pasywny-gotowy,18742.html; cyt.: "grubą warstwę izolacji (46 cm w ścianach zewnętrznych)" - przejedź się, zobacz na żywo o co chodzi, daleko nie masz.
Nigdy nie popierałem TB z jego grubością 30 cm. Nie kłam! Doskonale wiesz o co chodzi. 30 cm w domu pasywnym tak (w uproszczeniu). W domu do 30kWh/m2 nie, tym bardziej nie jak ktoś buduje normowy dom wg standardu NF40. Chodzi o bzdurę w postaci "nieograniczonego odbiornika ciepła" i wygadywane przez Brzęczkowskiego głupoty w rodzaju: "dom pasywny da się zrobić na 30 cm styropianu nawet jeżeli ściany są ze szkła".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy domu nie izolowanym jak 90% w kraju gdzie ma gołe ściany ... w grunt idzie najmniej ! właśnie 3-6 % całości ...
Pytałem wielokrotnie autorów podręczników i tekstów w których ten rysunek jest zamieszczony %  izolacji.jpg i dostałem jednoznaczną odpowiedź

dotyczy domów z przegrodami zgodnymi z PN a nie domów z gołymi ścianami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikomy koszt?!? Nie wiem o jakiej opasce myślisz ale kilkadziesiąt metrów wokół fundamentów hydrofobowego materiału tanie nie będzie.

 

 

...

 

Teraz już wszystko jasne dla mnie, wiadomo skąd potem pytania "GDZIE TAK NAPISAŁEM?"

 

szczycisz się tym że trzymasz sie konkretów i szczegółów

 

co ma z tym wspólnego ten twój powyższy wpis?

O jakich metrach piszesz? Bieżących??? Kwadratowych??? Sześciennych???

 

 

 

235zł/m3 to nie jest powalająca cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale najważniejsze, ze pasuje Tobie co pisze Brzęczkowski
Przykre, że są w XXI wieku jeszcze tacy co dom 40kWh/m2 nie wstydzą nazywać nawet energooszczędnym. Co tu dyskutować o programach, współczynnikach? Czy wiedza ma służyć zwalczaniu izolacji?

No bo, co o izolowaniu może wiedzieć ktoś kto poleca gaz, czy gruntową pompę ciepła? NIC! Im gorsza izolacja tym szybszy zwrot inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana obrona izolacji była by dobra! tylko po grzyba dorabiać bez sensowne wyolbrzymianie strat do gruntu ...

taki skok strat jest, ale na wentylacji - grawitacyjna mechaniczna z odzyskiem.

Ale Pan się pcha w grunt gdzie nie udowodni Pan swojej hipotezy. A przy wentylacji nie ma z tym problemu bo to jest fakt namacalny ...

dom ma Htr 45 W/K .. a jeśli jest wentylacja grawitacyjna to straty idą 300 i więcej procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie: PO GRZYBA?

 

Gdyby się dało postawić dom izolowany na 20 cm styropianu - pisałbym, że izolacja zaczyna się od 20 cm styropianu. Lecz ja domach szkieletowych z 20 cm styropianu w podłodze montowałem ogrzewanie !!! I zapewniam Pana - TO NIE JEST IZOLACJA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...