Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

 

 

 

Nie wszystko ale na pewno nie będę wpierał nikomu, że białe to czarne tylko po to aby się naparzać.

Czyli równiez dla Ciebie 30 do gruntu jest białe ale 25 jak to słusznie zauwazył Värmepumpsägare jest już czakowicie czarne?

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdyby się dało postawić dom izolowany na 20 cm styropianu - pisałbym, że izolacja zaczyna się od 20 cm styropianu. Lecz ja domach szkieletowych z 20 cm styropianu w podłodze montowałem ogrzewanie !!! I zapewniam Pana - TO NIE JEST IZOLACJA!

A przecież pisał Pan, że nie zajmuje się domami nieizolowanymi, to co? zamontowanie tylko kabli spowodowało, ze dom z 20 cm stal się izolowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież pisał Pan, że nie zajmuje się domami nieizolowanymi, to co? zamontowanie tylko kabli spowodowało, ze dom z 20 cm stal się izolowany?
Kiedyś i mnie wciskano, że 20 cm to izolacja!

Poza tym - ppci sprawdziły się tak rewelacyjnie jako ogrzewanie w domach nieizolowanych, że rozszerzam zakres działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież pisał Pan, że nie zajmuje się domami nieizolowanymi, to co? zamontowanie tylko kabli spowodowało, ze dom z 20 cm stal się izolowany?

 

TB zajmuje sie wszystkimi domami, zawsze tam gdzie mozna zarobic, co nie jest rzeczą złą. Po to sie prowadzi działalnosc gospodarczą, tylko po co pisze o zajmowaniu sie tylko domami izolowanymi tego nie wiadomo. I tak słowa rozmiją sie z czynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli równiez dla Ciebie 30 do gruntu jest białe ale 25 jak to słusznie zauwazył Värmepumpsägare jest już czakowicie czarne?

Wie Pan... ustawodawca podaje np. 0.3W/m2xK - czepiał go się Pan czy 0.301 to już czarne? Czy producent samochodów podający 7l/100km jest czarnym charakterem gdy wyjdzie 7.1l? Przez to co Pan pisze aż wyje bezradność spowodowane brakiem wiedzy i ogromna chęć udowodnienia SOBIE, że sie wiedzę posiada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisałem, że każdy dom jest indywidualny i dla każdego trzeba to policzyć jak w OZC indywidualnie (gdzie liczenie opiera się na normach a nie widzimisię jakiegoś "wzorka").

.

No popatrz a dla Brzęczkowskiego wystarczy, ze będzie 30 cm do gruntu i dom jest już izolowany, on nie musi już niczego liczyć on już wie i z tego co piszesz to Ty też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz a dla Brzęczkowskiego wystarczy, ze będzie 30 cm do gruntu i dom jest już izolowany, on nie musi już niczego liczyć on już wie i z tego co piszesz to Ty też.

A gdzież Pan takie rzeczy wyczytał ? Wiem, że ma Pan problemy ze zrozumieniem ale:

Nie da się zbudować domu izolowanego na mniej jak 30-tu) cm styropianu to nie to samo co wystarczy, ze będzie 30 cm do gruntu i dom jest już izolowany,

Są jeszcze ściany dach okna wentylacja... TERMOS!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzież Pan takie rzeczy wyczytał ? Wiem, że ma Pan problemy ze zrozumieniem ale:

Nie da się zbudować domu izolowanego na mniej jak 30-tu) cm styropianu to nie to samo co wystarczy, ze będzie 30 cm do gruntu i dom jest już izolowany,

Są jeszcze ściany dach okna wentylacja... TERMOS!!!!

no ...termos który ma odpowiedni zapas energii w tym termosie ... tego Pan nie może pojąć ...

cóż, choć oświadczenie z PC to istotny przełom, niczym rewolucja...

 

Ta... Tyle ze sciany msja maly udzial w stratach... Wedlug TB...

 

Chyba ze zaraz napisze ze wtedy mialy bo go oszukano...

my chyba czekamy na nawrócenie Pana Tomasza jak na zbawienie ... może się doczekamy... bo po co walczyć z wiatrakami jak te wiatraki są z nami ... ale tłumaczyć mogę ...

zobaczymy.

 

Może jeszcze raz ... niech Pan sobie odpuści te 6x razy i izolację od środka w murowanych i będzie ok.

 

Inaczej Pan jest zaparty na izolację i faktyczne domy 0-20 kWh

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan... ustawodawca podaje np. 0.3W/m2xK - czepiał go się Pan czy 0.301 to już czarne? Czy producent samochodów podający 7l/100km jest czarnym charakterem gdy wyjdzie 7.1l? Przez to co Pan pisze aż wyje bezradność spowodowane brakiem wiedzy i ogromna chęć udowodnienia SOBIE, że sie wiedzę posiada!

No nie kochanieńki. Zadałem nie dawno szanownemu Panu czy dom o zużyciu 30kWh w Gdańsku będzie izolowany to k samo jak o zużyciu 32 kWh w Suwałkach.

Odpowiedział mi Pan, że ten w Suwałkach projektował jakiś nieudacznik.

A więc gdzie jest ta granica? czarności z białością

Zdaję sobie sprawę, że jest Pan jedynym w Polsce człowiekiem, który taką wiedzę posiada. Są to jedynie słuszne teorie, których nie jest Pan w stanie udowodnić ot choćby z przejmowaniem ciepła przez powietrze i grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie kochanieńki. Zadałem nie dawno szanownemu Panu czy dom o zużyciu 30kWh w Gdańsku będzie izolowany to k samo jak o zużyciu 32 kWh w Suwałkach.

Odpowiedział mi Pan, że ten w Suwałkach projektował jakiś nieudacznik.

A więc gdzie jest ta granica? czarności z białością

Zdaję sobie sprawę, że jest Pan jedynym w Polsce człowiekiem, który taką wiedzę posiada. Są to jedynie słuszne teorie, których nie jest Pan w stanie udowodnić ot choćby z przejmowaniem ciepła przez powietrze i grunt.

Pan jest śmieszny w określaniu zużycia na ogrzewanie z dokładnością do 1kWh/m2 w naszym klimacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest w pierwszym poście tego tematu! Fakt, że lepiej później niż wcale, się w końcu obudzić ale trochę to śmieszne;)

 

Albo temat - gdy zaniepokojony tutejszymi wpisami inwestor, posiadający 20-to letni dom 280m2 napisał do Szanownego Henoka i asolta z pytaniami o mnie. - Nie było mowy o założeniu tej instalacji:

DSCN5261.jpgDSCN5258.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jest śmieszny w określaniu zużycia na ogrzewanie z dokładnością do 1kWh/m2 w naszym klimacie.
a Pan się gubi w zeznaniach !

to nagle nie da się przewidzieć ? ho ho ho.

Pan raczy zostawić temat izolacji i powiedzieć .. dla mnie dobre U to jest 0,1 i koniec .. a nie dorabiać tylko Panu znane hipotezy.

Rozumie Pan ? niszczy Pan słuszne idee ! depcze, pluje, leje pałą, gwałci ! tymi swoimi hipoztezkami.

Pytam po co Pan to robi? aby tylko był kabaret ? tłumaczę nigdzie nie jest dowiedzione to 6-10x do gruntu.

Dostał Pan pod nos info o wentylacji gdzie faktycznie straty przy pasywnym -a z inną wentylacją są mega duże ... 300% lekko.

I to jest do udowodnienia, Pan raczy się zajmować wentylacją ... dostał Pan michę pod nos z konkretnym argumentem.

Jak by było inaczej z gruntem, sam larum bym podniósł.

 

Izolacja od środka w domu murowanym to jest paranoje ... zamiast 2,7 / 2,8 w świetle stropów to będzie 3,3-3,4 bez drzwi, bo trzeba wszystko dokładnie zaizolować, każdy strop, każdą podłogę!

Odpuść sobie Pan ten kabaret z tym 6x i izolacją od środka i będzie po temacie.

 

Tak potwierdzam klima z możliwości PC w tym roku 99,9% pokryła zapotrzebowania, jedynie 2 dni trzeba było grzać czystym prądem, a tylko przez to iż pompa wydala tylko do -7 .

 

Pan widzi iż można się porozumieć, tylko nie jednostronnie że to ja wyciągam rękę ... a Pan nadal w zaparte ...

 

Raz jeszcze niszczy Pan idee ! NISZCZY ! i robi komedie ... a nie ma takiej potrzeby.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam po co Pan to robi? aby tylko był kabaret ? tłumaczę nigdzie nie jest dowiedzione to 6-10x do gruntu.
Przecież tu dowodziliśmy!!

Że w domu zaizolowanym zgodnie z PN 0.45 do gruntu + fundamenty 0.3 ściana 0.2 dach - to jest 6 do 10 razy więcej niż podaje podręcznik 3-6%

Pan naprawdę tego nie może zrozumieć? To Pan policzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...