Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy tym jak zostanie goły fundament bez izolacji ... a reszta będzie miała ściany 3 litrowca koło 20cm izolacji i wentylację mechaniczną to

w tedy grunt odegra taką rolę .. fu N.jpg tu jest referencyjna izolacja...

a tu fu bez izo 0,7.jpg a tu na piachu lambda 0,7 ... skok jest 3 x blisko

fu bez izo 3,5.jpg a tu to samo .. na skale ... 3,5 lambda jest 9 x tego co było referencyjnie ..

Na stali bez izo.jpg a tu jest jeszcze 3x tyle .. czyli 27 x niż referencyjny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym jak zostanie goły fundament bez izolacji ... a reszta będzie miała ściany 3 litrowca koło 20cm izolacji i wentylację mechaniczną to

w tedy grunt odegra taką rolę .. [ATTACH=CONFIG]253791[/ATTACH] tu jest referencyjna izolacja...

a tu [ATTACH=CONFIG]253792[/ATTACH] a tu na piachu lambda 0,7 ... skok jest 3 x blisko

[ATTACH=CONFIG]253793[/ATTACH] a tu to samo .. na skale ... 3,5 lambda jest 9 x tego co było referencyjnie ..

[ATTACH=CONFIG]253795[/ATTACH] a tu jest jeszcze 3x tyle .. czyli 27 x niż referencyjny ...

Przypadek jest bardzo konkretny

TEN RYSUNEK %  izolacji.jpg pojawiający się od 20 lat w podręcznikach i opis - tak procentowo rozkładają się straty ciepła w domu zaizolowanym zgodnie z PN - NIE W KAŻDYM DOMY - Szanowny Panie czołgisto.

Pan teraz do Swoich wzorów wstawi te normy - dzisiejsze czy sprzed 20 lat! BARDZO PROSZĘ

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powietrzu bez izo.jpg czyli nawet stal zmniejszyła straty !! tu Pan ma do powietrza straty ... nie ma nawet stali już ... jest 32 x tego co przy referencyjnym !!! przy stali było 235 W ... a przy powietrzu jest 342 W !!!

 

teraz referencyjny stal i powietrze referencyjny stal.jpg tu ma Pan na stali ... jest 19,5 wata i w ogóle bez niczego do powietrza ...

to samo niczym nie osłonięte ... referencyjny do powietrza.jpg widzi Pan ? nawet posadowienie na stali jest lepsze niż na powietrzu !!

powietrze wygrywa ! nie ma nic .. jak był piach 0,7 było 9,5 wata ... czyli piach dawał 2x lepszy efekt niż do powietrza !!!

 

 

I jednocześnie potwierdziło się Pana 6 x i więcej x ... a jednocześnie potwierdziło się moje ... że nawet kawałek gruntu jest lepszy niż jego brak ...

 

I potwierdziło się że pierwsze skrzypce w ograniczeniu strat gra izolacja.

Dom z konkretną izolacją ma w nosie na czym stoi ...

to widać dobitnie .. że różnica między ... piachem 0,7 a 3,5 nie jest duża ..

 

pierwotny na lambda 3,5.jpg widzi Pan jest 14,7 wata .. wobec 9 watów na piachu 0,7 ... czyli jakieś 40 % różnicy ...

ale tu nigdzie nie ma 6x ...

jak widać grunt w obliczu izolacji neguje Pana hipotezę ..

 

Przy braku izolacji ... potwierdziło i nie to co Pan pisze.... bo i tak wygrało powietrze nie grunt to jest właśnie warte podkreślenia.

Czyli taki detal w domu jako strop i ściana kolankowa/ szczytowa ... ma większe straty niż analogiczny detal umieszczony w gruncie.

 

Pan teraz do Swoich wzorów wstawi te normy - dzisiejsze czy sprzed 20 lat! BARDZO PROSZĘ
Pan dostrzegł swój błąd i teraz sprytnie chce Pan zamieść sprawę pod dywan ... że to co Pan pisał o 6 x jest dla starych norm ...

 

Nie Pan tego używał do straszenia i pisał Pan iż nawet 30cm izolacji da tylko U 0,6 ponieważ straty do gruntu są 6x a nawet 10x ..

 

Teraz Pan widzi że przy 30cm nie ma znaczenia ... najgorzej wypadło powietrze !!

nawet stal ... daje lepsze rezultaty niż powietrze.

I przy 30cm U nie będzie 0,6 tylko dla tego że styka się z gruntem ..

Ba będzie lepsze jak styka się właśnie z gruntem .. anie z powietrzem ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek jest bardzo konkretny

TEN RYSUNEK [ATTACH=CONFIG]253796[/ATTACH] pojawiający się od 20 lat w podręcznikach i opis - tak procentowo rozkładają się straty ciepła w domu zaizolowanym zgodnie z PN - NIE W KAŻDYM DOMY - Szanowny Panie czołgisto.

Pan teraz do Swoich wzorów wstawi te normy - dzisiejsze czy sprzed 20 lat! BARDZO PROSZĘ

Dodam jeszcze kontekst - gdy hasło 6x więcej powstało.

Z kim bym nie rozmawiał - to temat : TERMORENOWACJA DOMU - kojarzył się w przyklejeniem styropianu do ścian i wymianą okien. W dalszej kolejności była mowa o dachu i systemie ogrzewania. A JA CHCIAŁEM SZANOWNY PANIE CZOŁGISTO - TO ZŁE MYŚLENIE ZMIENIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]253797[/ATTACH] czyli nawet stal zmniejszyła straty !! tu Pan ma do powietrza straty ... nie ma nawet stali już ... jest 32 x tego co przy referencyjnym !!! przy stali było 235 W ... a przy powietrzu jest 342 W !!!

 

teraz referencyjny stal i powietrze [ATTACH=CONFIG]253798[/ATTACH] tu ma Pan na stali ... jest 19,5 wata i w ogóle bez niczego do powietrza ...

to samo niczym nie osłonięte ... [ATTACH=CONFIG]253800[/ATTACH] widzi Pan ? nawet posadowienie na stali jest lepsze niż na powietrzu !!

powietrze wygrywa ! nie ma nic .. jak był piach 0,7 było 9,5 wata ... czyli piach dawał 2x lepszy efekt niż do powietrza !!!

Pan się zupełnie pogubił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pogubiłem ... dawałem grunty od 0,7 do 57 W/mK jako lambda .. a potem zrobiłem kasację ...

i dałem zamiast gruntu powietrze .. i wyszło iż styk z powietrzem jest najbardziej energochłonny.

I jest 40 % większy niż taki sam fundament otoczony realnym możliwym najgorszym gruntem czyli skałą otoczony ...

lambda 3,5 strata 14,7 wat... do powietrze to samo traci ponad 20 wat !

 

Dodam jeszcze kontekst - gdy hasło 6x więcej powstało.

Z kim bym nie rozmawiał - to temat : TERMORENOWACJA DOMU - kojarzył się w przyklejeniem styropianu do ścian i wymianą okien. W dalszej kolejności była mowa o dachu i systemie ogrzewania. A JA CHCIAŁEM SZANOWNY PANIE CZOŁGISTO - TO ZŁE MYŚLENIE ZMIENIĆ.

a no widzi Pan ... ja to widziałem od początku czym Pan się zraził ..

może odnajdę posty kiedy to pisałem i zacytuje.

 

Widzi Pan dało się wyprowadzić ? jest żelazny dowód iż brak izolacji szkodzi ? jest ...

ba i teraz właśnie pokazane jest że taki detal jak ściana szczytowa, jak ścianka kolankowa ... pozostawiona bez izolacji ... to jest prawdziwy problem.

 

Potwierdziło się moje grunt ma opór .. nawet stal daje 1 wata ... lepiej niż gołe powietrze.

 

Widzi Pan problem ? on leży przy dziadostwie izolacji wszędzie nie tylko od gruntu .. ba grunt poniekąd ratuje sprawę... ale poddasze gdzie nie ma nic tylko powietrze już tego nie ratuje.

 

Widzi Pan ideały jeszcze trochę rozmienił by Pan na drobne ! i zniszczył by Pan to co powinno być myślą przewodnią izolować trzeba.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pogubiłem ... dawałem grunty od 0,7 do 57 W/mK jako lambda .. a potem zrobiłem kasację ...

i dałem zamiast gruntu powietrze .. i wyszło iż styk z powietrzem jest najbardziej energochłonny.

I jest 40 % większy niż taki sam fundament otoczony realnym możliwym najgorszym gruntem czyli skałą otoczony ...

lambda 3,5 strata 14,7 wat... do powietrze to samo traci ponad 20 wat !

 

a no widzi Pan ... ja to widziałem od początku czym Pan się zraził ..

może odnajdę posty kiedy to pisałem i zacytuje.

 

Widzi Pan dało się wyprowadzić ? jest żelazny dowód iż brak izolacji szkodzi ? jest ...

ba i teraz właśnie pokazane jest że taki detal jak ściana szczytowa, jak ścianka kolankowa ... pozostawiona bez izolacji ... to jest prawdziwy problem.

 

Potwierdziło się moje grunt ma opór .. nawet stal daje 1 wata ... lepiej niż gołe powietrze.

 

Widzi Pan problem ? on leży przy dziadostwie izolacji wszędzie nie tylko od gruntu .. ba grunt poniekąd ratuje sprawę... ale poddasze gdzie nie ma nic tylko powietrze już tego nie ratuje.

 

Widzi Pan ideały jeszcze trochę rozmienił by Pan na drobne ! i zniszczył by Pan to co powinno być myślą przewodnią izolować trzeba.

 

Pan naprawdę się pogubił. Raczy Pan pisać zupełnie o czym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pogubiłem ... dawałem grunty od 0,7 do 57 W/mK jako lambda .. a potem zrobiłem kasację ...

i dałem zamiast gruntu powietrze .. i wyszło iż styk z powietrzem jest najbardziej energochłonny.

Widzi Pan powód, by nacisnąć delete na cały ten Pana program - pogubił się Pan. Zatracił Pan real.

Jeszcze raz Bardzo proszę - ten konkretny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się uważnie .. i jest jeden lapsus ... właśnie dom wygląda na mający izolację, ale nie idzie ona równo do kraju budynku ...

i tu zmieni się udział procentów .. powiedzmy że będzie to 30% strat całości ... jeśli wszystko inne ma zaizolowane.

 

Jeśli na poddasze jest nie użytkowe i nie ma izolacji w dachu to procenty będą tak wyglądać ... iż 70% strat (podłoga vs strop bez okien wentylacji itp .. )

to będą przez strop a 30% przez grunt .. jeśli poddasze jest użytkowe i nie ma baraku izolacji to do gruntu będzie szło 85 % a przez strop i ściankę kolankową 15 % ...

Izolacja nie ciągła w danym miejscy potrafi obrócić wartości strat ... danego detalu ..

ale z dwojga złego gorszy jest nie izolowany strop !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]253820[/ATTACH] widzi Pan .. przez podłogę nad piwnicą 12 st ucieka 82 wat .. przez ścianę 82 wat ..

a przez strop ponad 200 wat .. bo strop to goły żelbet ...

Teraz niech Pan weźmie to iż powierzchnia ścian jest znacznie większa niż podłogi która tu jest ..

Już Panu pisałem - Pan wyrzuci ten program! Ja piszę o realu - to co widzę w rzeczywistości nie komputerze. Pogubił się Pan - jeszcze raz radze DELETE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ale dla mnie kompletnie nie jest zrozumiałe to co napisałeś. Możesz jaśniej?

 

Proszę bardzo

 

Znikomy koszt?!? Nie wiem o jakiej opasce myślisz ale kilkadziesiąt metrów wokół fundamentów hydrofobowego materiału tanie nie będzie.

 

 

...

...

O jakich metrach piszesz? Bieżących??? Kwadratowych??? Sześciennych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perma może się wpierw wypytaj o jakich parametrach opaski myśli a nie mnie! Albo sam pomyśl o takich metrach za te pieniądze do wyimaginowanego domu perma:...

 

 

mnie nie interesuje jakie perm wymyślił parametry opaski, jak ciebie nie interesuje 6x, 10x czy 15x

 

mnie interesuje co masz na myśli pisząc co piszesz, skoro nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, tzn że nie masz zielonego pojęcia o rzeczach, w których próbujesz być wyrocznią, a pieprzenie o kosztach które sobie wyimaginowałeś jest tożsame jak rzeźbienie w gównie - i tak nic nie wyrzeźbisz jak gówno rzadkie

 

Tyle o twoim pieprzeniu o opasce za kolosalne pieniądze

 

co do reszty to, po prostu stało się dla mnie jasne wszystko co piszesz, napisałeś i masz zamiar napisać - intencja z jaką to piszesz stała sie dla mnie jasna, sposób w jaki to piszesz stał się dla mnie jasny, to co chcesz osiągnąć takim pisaniem (zapewne nieświadomie, bo świadomie zakrawało by na delikatnie mówiąc bezczelność) stało się dla mnie jasne. Stąd nie będę się więcej dziwił pytaniom z Twojej strony - :gdzie tak napisałem?, zacytuj mnie, bo nie pamiętam żebym tak napisał? itp

 

Życzę powodzenia w łykaniu prawd TB objawionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gentoonx, Kszhu tak ma, nie dopuszcza do siebie żadnych informacji. Bazuje na badaniach, opiniach ekspertów ale żeby samemu pomyśleć to nie.

Nawet jak doprowadzisz do momentu w którym wyciągniesz jego słowa, które kłócą się z zacytowanymi opiniami to sprowadzi rozmowę do poziomu drobiazgów, detali.

Ps. W rozmowie on już wszystko napisał tylko musisz sobie to znaleźć, jak czegoś nie wiesz to sobie policz z normy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...