Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie twierdzę, że tak było lub nie było.

Dlatego ustalcie wersję bo jak na razie jest to tak jakby ślepy prowadził kulawego;)

nie jest tak .. ponieważ pokazuję już konkretny przykład.

I na tym przykładzie robię parę prób .. z różnym gruntem ... oraz to samo bez gruntu ... cała powierzchnia styku .. zamiast z gruntem styka się z powietrzem.

Pokazuje to aż nadto dobitnie że w takim domu najwięcej idzie czapką, anie butami w gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez grzania zacznie rosnąć?!? Od czego niby i do kiedy będzie tak rosło?!?
Tak.

Załóż sobie to zobaczysz.

Bzdury. Bez ogrzewania ta temp. prędzej czy później spadnie do średniorocznej temp. powietrza w danym miejscu.

Srednioroczna to 23,5 stopnia.

Ale wtedy gdy podłoga miała największe temperatury pod podłogą temp. spadała.

Ot taka anomalia o której już wcześniej pisałem.

Ale jak uważasz, że taka temp. BEZ GRZANIA wiecznie się utrzyma to ja nie mam więcej pytań.

Spytaj Brzęczkowskiego on to dokładnie przebadał bo my tu łżemy dla tego nie możesz zrozumieć.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie wiem jak jest ale wiem jakie parametry przegród podał TB oraz jakie warunki wew. i zewn. i jakie dla tych parametrów i warunków były procentowe straty.

Jakie parametry podał misiu? Co to ma wspólnego z rysunkami pokazującymi straty ciepła? Nic!

Procentowe straty dla podłogówki odkręconej na maksa. :D Przy 0 st na zewnątrz. Jakimś dziwnym trafem nijak nie przekładającej się na temperaturę wewnątrz. Rozumiem, że okna były w tym czasie otwarte? Nie wracaj do tych wyliczanek, bo i tak będziesz się ich wstydził dłuuuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz KŁAMAĆ! Przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem(!!!), po kolei:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale jak uważasz, że taka temp. BEZ GRZANIA wiecznie się utrzyma to ja nie mam więcej pytań.

 

Widzę,że długo nie wytrzymałeś bez obelg.

Nie wiem jak ci wytłumaczyć ,że dom grzeje grunt przez 365dni w roku. Tego nie idzie wyłączyć.Jeżeli mówimy o CO ,to idzie wyłączyć ,ale nikt tego zimą nie robi. Jeżeli będzie dom zero energetyczny bez CO, to i tak taki dom będzie grzał grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest ale wiem jakie parametry przegród podał TB oraz jakie warunki wew. i zewn. i jakie dla tych parametrów i warunków były procentowe straty.
Z tego co zapodałem można sobie wywnioskować ... po samym stosunku przegród i to że przez grunt idzie bardzo mało.

Tam masz pustak żużlobetonowy, pustkę 5cm i znowu pustak ... strop żelbetowy 10cm

temperatura wewnątrz 20 st ... ale to nie ma znaczenia ... ponieważ program pokazuje U faktor ... a delta t napędza heat flow ...

a mostek termiczny to różnica tego co winno uciekać przez wyprostowaną przegrodę ... do tego co ucieka przez narożniki itp ...

jak 1mb ściany ucieka 0,1 W/m2K a przez narożnik o długości wewnętrznej np ucieka już 0,25 to różnica ... 0,25 -0,1 = 0,15 ale już W/K to jest cały legendarny mostek termiczny.

 

I tu warunki wewnątrz domu nie będą miały znaczenia do wyliczenia U ... Heat flow będzie zmienny .. delta jest podana w tych przykładach bo widać.

I w obliczu zmieniania tylko tego na czym budynek jest położony wynika że straty do gruntu są najmniejsze !

przecież w ostatnim przykładzie nie było już gruntu a samo powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam założyć?

 

Czujnik temperatury.

Bzdury. Bez ogrzewania ta temp. prędzej czy później spadnie do średniorocznej temp. powietrza w danym miejscu.

Srednioroczna to 23,5 stopnia.

Ale wtedy gdy podłoga miała największe temperatury pod podłogą temp. spadała.

Ot taka anomalia o której już wcześniej pisałem.

Ale jak uważasz, że taka temp. BEZ GRZANIA wiecznie się utrzyma to ja nie mam więcej pytań.

Spytaj Brzęczkowskiego on to dokładnie przebadał bo my tu łżemy dla tego nie możesz zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...