Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ja już dawno napisałem, że wielu tu ludziom nie chodzi o jakąkolwiek meteorytykę a tylko o jazdę po TB i tych, którzy nie dołączają do stada baranków po nim jeżdżących:D

Przypomnieć jak jeździsz po nydarze? Miareczka do jeżdżących po T.B. jest, ale miareczki w stosunku do siebie to już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,Mam. Niestety tylko jeden ale tyle o ile coś tam wiem." Skoro ,,coś" tam wiesz to gitara .

Ucieczka przed czym czy przed kim ? Ty wiesz ,,tyle o ile coś" ,a Kolektor 1 i ja wiemy bardzo dużo.

 

 

Halo ! Forumowicze! Grzeje ktoś z was grunt pod domem i wie co tam się w związku z tym dzieje z temperaturami?

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz, że jak długo bez grzania ten drut będziesz miał?

Odpowiedział Ci trzy razy a ty swoje:

. Nie spadnie już temp. pod domem.Zacznie rosnąć.

Powtarzam .Nie spadnie. Zacznie rosnąć. Nie grzeję już od dawna i grzać przed latem nie będę.

Nie wiem co odpowiedzieć. Czuję się zakłopotany.

NIE ZACZNIE SPADAĆ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie, niewiarygodna odpowiedź i klasyczna ucieczka: "dalsza dyskusja nie ma więc sensu".:D

A ja się dziwię nydarowi, że jeszcze coś chce Tobie cokolwiek tłumaczyć, bo każda jego wypowiedź jest kwitowana przez ciebie w stylu: gadasz głupoty misiu.

Jak Tobie nie pasują odpowiedzi na temat temp. gruntu do Twoich teorii ,, wizji świata to trudno.

Kabaret i niech tak zostanie bo na pewno nic nie chcecie wyjaśnić tylko się ponapierdzielać;)

Nie kochanieńki to Ty nie chcesz tego zrozumieć to o czym my tu piszemy, kwitując każdą wypowiedź negatywnie. Dla tego wcześniej pisałem, że powinien to zjawisko nagrzewania i stygnięcia gruntu pod domem wyjaśnić Tobie Brzęczkowski bo jemu nie napiszesz, że pie…oli. Tylko grzecznie podziękujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę! Pod nieogrzewanym domem temp. nigdy nie spadnie a średnia temp. powietrza w której ten dom się znajduje to ta trawnika przed domem:D

Kabaret i niech tak zostanie bo na pewno nic nie chcecie wyjaśnić tylko się ponapierdzielać;)

Uwaga następny haczyk.

Al gdybyś napisał wyraźnie że chodzi Ci również o nieogrzewanie domu zimą to pewnie byś dostał inną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie i prosta odp. w stylu: "temp. spadnie za kwartał, pół roku, rok" itp. wystarczyłaby za te naście postów mataczenia:D

To nie proste pytanie tylko podchwytliwe a to różnica.

UWAGA odpowiedź na twoje pytanie.

Temp. pod domem zacznie spadać kiedy wewnątrz domu będzie mniej jak pd podłogą. Czyli jak teraz jest 15,5 to w domu musi być mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja cały czas pytam o to, kiedy taka temp. spadnie bez grzania. Co jest w tym takiego niezrozumiałego, żeby nie pojąć takiej prostej rzeczy?
spadłą by bez grzania, jeśli trwałą by zimna w najlepsze. Lub w listopadzie mamy +15 pod ... i nie grzejemy w cale do kwietnia .. w tedy by spadała pod warunkiem że strumień ciepła był by mały, a pasywny z natury winien trzymać fason bez ogrzewania ... od 16 do +22 st o takiej amplitudzie można mówić ... i to generuje już strumień ciepłą , musiał by być nikły w porównaniu do odpływu ciepła przez strefę brzegową ...

A tu u Nydara strefa brzegowa do złych nie należy ...stąd bardzo powoli temp spada ...

 

Ale teraz będzie się stabilizować ponieważ zmniejsza się dt

 

Tak, bo jest głupotą twierdzenie, że ta temp. nie spadnie.
spadała by jeśli cały rok był by styczeń ... teraz idzie do lata ... średnia lipca ? z 20st i z obu stron będzie atak na bańkę chłodu pod domem, czyli miejsca gdzie grunt ma 13-15 st ... a na zewnątrz jest

+20 i więcej a wewnątrz też jest koło tego ...

jeden strumień od środka drugi od zewnątrz będą chciały co najmniej utrzymać temp gruntu jak nie ją lekko podnieść pod domem.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie proste pytanie tylko podchwytliwe a to różnica.

UWAGA odpowiedź na twoje pytanie.

Temp. pod domem zacznie spadać kiedy wewnątrz domu będzie mniej jak pd podłogą. Czyli jak teraz jest 15,5 to w domu musi być mniej.

 

Obawiam się,że nie mogę zgodzić się z twoją odpowiedzią.

Myślę,że powinna brzmieć w moim konkretnym przypadku: pod domem zacznie spadać kiedy wewnątrz domu będzie mniejsza różnica niż 4,5-5,5oC w stosunku do temp gruntu.

Ta różnica temp. powoduje przepływ energii , a jej wielkość jest wystarczająca do utrzymania 15,5oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli BEZ GRZANIA spadnie. Uff...

Ustalcie teraz czy aby na pewno a potem zastanowimy się KIEDY:D

Tylko w przypadku który podałeś, przepływ ciepła i wychłodzenie gruntu pod domem bedzie w przeciwnym kierunku zakumulowane ciepło z ziemi zacznie przenikać do zimniejszej strefy czyli do domu i tylko taki przypadek pozwala na wychłodzenie gruntu, a nawet w tym przypadku trwa to duzo dłuzej niz osiagniece sredniorocznej na opisywanym trawniku przed domem. Zewnętrzna 0*C wewnątrz domu 10*C a pod domem 15*C i przepływ z dołu do góry.

 

Dodam jeszcze jako ciekawostkę w II 2012 przez dwa tygodnie temp w Bielsku była ~ -25*C

dom był nieocieplony i bez wylewki czyli równiez bez izolacji podłogi wewnątrz miałem temp +4*C bez jakiegokolwiek ogrzewania myślisz ze gdybym miał nawet 50cm styro w wylewce miałbym + wg mnie temp poleciała by w dół i to do ~ -8*C i tylko dlatego ze nic nie było na podłodze pozwolilo to utrzymac dodatnia temp

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że nie mogę zgodzić się z twoją odpowiedzią.

Myślę,że powinna brzmieć w moim konkretnym przypadku: pod domem zacznie spadać kiedy wewnątrz domu będzie mniejsza różnica niż 4,5-5,5oC w stosunku do temp gruntu.

Ta różnica temp. powoduje przepływ energii , a jej wielkość jest wystarczająca do utrzymania 15,5oC

Masz rację ale chodziło mi o jakby wyprostowanie myśli kszhu. Moja odpowiedź była by prawie pełna gdyby brzmiała:

 

Uogólniając - temp. pod domem zacznie spadać kiedy wewnątrz domu będzie mniej jak pd podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli BEZ GRZANIA spadnie. Uff...

Ustalcie teraz czy aby na pewno a potem zastanowimy się KIEDY

czemu się tak pieklisz .. tłumaczę ... zatem jeszcze raz.

Teraz idzie ku ciepłemu ... ale jeszcze nie ma wyraźnego impulsu aby zrobił się zwrot i lekkie ładowanie lub stabilizacja temperatury pod domem.

Jak stan był by iż na zewnątrz jest -5 st ciągle ... a dom nie generuje żadnych zysków tylko straty ... to prędzej czy później grunt osiąga -5 st ..

mówię tu o wiekuistym styczniu .. 12 miesięcy dzień w dzień -5 ... pochmurno ... bez grzania, bez zysków ...temp pod budynkiem z czasem spadła by do -5 ...

a pojemność cieplna przez U czyli ile strefa brzegowa wypuszczała by naładowanej energii z gruntu ... jeśli jest z .. 200 ton piachu ... o temp 15 st ...

daje to przy 222 kWh energii przy rozpiętości 5st czyli z +15 na +10 grunt odda około 222kWh .. suchy bez wody .. z wodą grunt ma gigantyczną powjemność ...

teraz strefa brzegowa ... U ...0,1 ...* 40m2 = 4 W/K ... teraz razy dt 20 st (-5 +15) = 80 wat =

222 000 Wh / 80 W= 2750 godzin ... tyle potrwało by wyrównanie temp pod domem od 15 do 10 st ... przy ciągłym -5 na zewnątrz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gentoonx, Kszhu tak ma, nie dopuszcza do siebie żadnych informacji. Bazuje na badaniach, opiniach ekspertów ale żeby samemu pomyśleć to nie.

Nawet jak doprowadzisz do momentu w którym wyciągniesz jego słowa, które kłócą się z zacytowanymi opiniami to sprowadzi rozmowę do poziomu drobiazgów, detali.

Ps. W rozmowie on już wszystko napisał tylko musisz sobie to znaleźć, jak czegoś nie wiesz to sobie policz z normy!

 

No cóż - taka obrzędowość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku który podałeś, przepływ ciepła i wychłodzenie gruntu pod domem bedzie w przeciwnym kierunku zakumulowane ciepło z ziemi zacznie przenikać do zimniejszej strefy czyli do domu i tylko taki przypadek pozwala na wychłodzenie gruntu, a nawet w tym przypadku trwa to duzo dłuzej niz osiagniece sredniorocznej na opisywanym trawniku przed domem. Zewnętrzna 0*C wewnątrz domu 10*C a pod domem 15*C i przepływ z dołu do góry.

 

Dokładnie ale zaraz dostaniesz odpowiedź,że trąbi o tym od samego początku nie zwracając uwagi na fakt że nikt nigdy w tym wątku takich warunków nie zakładał. Wszyscy czytający watek, poza dwoma delikwentami wiedzą o co biega a Panowie cisną w zaparte.

 

Spóźniłem się...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dużo żeby twierdzić, że będzie stała i dużo, żeby zobaczyć, że grunt pobiera i rozprowadza szybko.
widzę że chwasty pana TB trzeba będzie boleśnie wyrywać.

Pan Tomasz teraz jak szakal wije się .. i twierdzi że to sobie tak mówił jak domy były z lat 90 ... z kogo chce głupka robić ... nadal z siebie.

Ale spokojnie cierpliwie tłumaczę ... ponieważ szkoda mi idei Pana Tomasza bo są słuszne co do izolowania ... oprócz izolacji od środka.

 

Jak widzisz grunt mam wielką pojemność cieplną .. naładować trudno stąd wrażenie rozpraszania.

To tak jak byś włączył czajnik i powiedział po 5 s że woda dobrze rozprasza ciepło bo jeszcze się nie gotuje :lol2:

Jak ciężko nagrzać tak i ciężko studzić ...

 

Jak widać Nydara fu puszcza brzegiem całkiem mało .. plus pex pod domem i ładowanie nadmiarem ciepła w lecie jest jak najbardziej ok ..

Plus, ale to nie jest ok .. podłogówa i przegrzewanie posadzki ... i się zamyka w całość

 

I czy na tej zasadzie nie można określić straty do gruntu? Strat wynikających ze stale utrzymywanej w gruncie określonej temp. Strat tym wyższych im wyższa utrzymywana temp.
Ja tu Ci pokazałem taką sytuację .. jest pod domem +15 st .. od góry nie ma już grzania nic nic .. zysków niczego ... i liczymy jak długo przy -5 st grunt będzie oddawał energię od stanu +15 do stanu +10

jak widać dobrą 1/4 roku przy założeniu że brzeg ma U 0,1 .

schłodzenie o +5 st wymaga tak długiego czasu ... ponieważ w tym przedziale grunt ma w sobie 222 kWh energii którą musi oddać aby temp spadła o te 5 st.

 

Gdzie napędem tych strat temp zewnętrzna -5 st ... a teraz jak na zewnątrz jest +10... czy plus 20 ... to zaczyna się powolny ruch w drugą stronę podnoszenie temp ...równie mozolne co studzenie ...

 

stąd pex pod domem bardzo dobra tania rzecz ... kolektor można mówić iż stagnacji u niego nie oświadczysz grzeje aż huczy ...

 

Tego właśnie że jakieś ciało stałe czy ciecz gaz ma jakąś energię którą trzeba dodać lub odjąć aby schłodzić lub podgrzać daną ciecz/ ciało stałe ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja TYLKO o ten przypadek zapytałem a nie o jakieś temp. na trawniku itp. A tu taka naparzanka i zero merytoryki:)

 

Merytoryka, nagminnie używasz tego słowa, a jak nydar kiedyś liczył, zapodałeś do niego żeby wrócił do podstawówki bo nie wie jak liczyć. po chwili policzyłeś wyszło na to samo i aby nie przyznać racji napisałeś że dał się wkręcić. Cała Twoja merytoryka.ŻENADA I HIPOKRYZJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....daje to przy 222 kWh energii przy rozpiętości 5st czyli z +15 na +10 grunt odda około 222kWh .. suchy bez wody .. z wodą grunt ma gigantyczną powjemność ...

teraz strefa brzegowa ... U ...0,1 ...* 40m2 = 4 W/K ... teraz razy dt 20 st (-5 +15) = 80 wat =

222 000 Wh / 80 W= 2750 godzin ... tyle potrwało by wyrównanie temp pod domem od 15 do 10 st ... przy ciągłym -5 na zewnątrz ...

Jestes niesamowity z tym liczeniem :) tyle godzin to ~ 110 dni czyli połowa sezony grzewczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...