Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Co ma montowanie rekuperatora do skór rekina?
Wie Pan co to są napięcia powierzchniowe? Wie Pan dlaczego na gładkiej pionowej szybie kropla deszczu "wisi" a na piaskowcu nie? Proszę na szklany blat nasypać trochę soli i położyć dwie gładkie kartki papieru, jedna na czyste szkło drugą na posolone - i spróbować je podnieść.

Powietrze ( jak płyny) przywiera do gładkiego - zwalniając swój przepływ w kanale. Wtedy powietrze płynące w środku, wyprzedza to zewnętrzne i się rozpręża. Powstaje fala głosowa. Przepływ jest głośniejszy i ma większe opory. Dlatego profesjonalne kanały wentylacyjne są pofałdowane, perforowane lub chropowate od wewnątrz .kanały.jpg kanał.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale ja podziękuję. Wolę o tym pogadać z fachowcami, z ludźmi co się na tym znają a nie notorycznie naginają fizyke
Naciągają... Jak ktoś mi wmawia, że zimno wchodzi i przykleja izolację za murem na fundamencie. Jak ktoś mi wciska, że sprawność kotła to to samo co sprawność systemu ogrzewania i może przekraczać 100%. Jak ktoś mi wciska, że dom 120m2 za 170 000 zł ( stan surowy z instalacjami - wentylacja ogrzewanie chłodzenie i cwu ) zużywający do 1000 kWh na ogrzewanie i 300kWh/osobę cwu) jest droższy od podobnego z katalogu +gaz - to nie umie fizyki i matematyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Człowiek źle wykształcony, nie znający się na czym - to nie musi być idiota! Skąd Panu to przychodzi do głowy?

 

Człowieku, to robił mgr inż który zna się w przeciwieństwie od Pana! Ci co stawiają elektrownie atomowe to też niewykształceni? Bo przecież można postawić taką co wykorzysta zimną fuzję , tylko idioci stawiają atom! Są regulacje i normy których się trzeba trzymać.

 

I proszę w końcu zmienić płytę , bo ten przykład o szybie jest za przeproszeniem z dupy!

Owszem są siły adhezji ale tylko przy samej warstwie graniczej. W takim razie proszę o wytłumaczenie, tylko bez żadnych ucieczek w stylu 'robie rekuperatory od 1989 roku'' itp. Co powoduje, że kanał bardziej szorstki, ma większą stratę cisnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, to robił mgr inż który zna się w przeciwieństwie od Pana! Ci co stawiają elektrownie atomowe to też niewykształceni? Bo przecież można postawić taką co wykorzysta zimną fuzję , tylko idioci stawiają atom! Są regulacje i normy których się trzeba trzymać.

 

I proszę w końcu zmienić płytę , bo ten przykład o szybie jest za przeproszeniem z dupy!

Owszem są siły adhezji ale tylko przy samej warstwie graniczej. W takim razie proszę o wytłumaczenie, tylko bez żadnych ucieczek w stylu 'robie rekuperatory od 1989 roku'' itp. Co powoduje, że kanał bardziej szorstki, ma większą stratę cisnienia?

Nie bierzesz pod uwagę oporu materii. Brzęczkowski przypomina mojego znajomego staruszka który uparcie twierdzi że żona go truje. Problem w tym że żona nie żyje od lat wielu. Starowinka po przyjściu z cmentarza zagląda do szafek w poszukiwaniu trucizny. Poza tym jest zupełnie normalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie... to jest wątek dla tych co chcą postawić sobie niedrogi, komfortowy dom zeroenergetyczny lub bez OZE zużywający do 20kWh/m2 rocznie?

Pan chce taki dom postawić?

Oprócz innych zalet jesteś do tego wszystkiego mało spostrzegawczy. To nie jest wątek dla tych co chcą postawić... To wątek dla tych którym się nudzi a muszą jak ja tkwić przed komputerem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi wciska, że dom 120m2 za 170 000 zł ( stan surowy z instalacjami - wentylacja ogrzewanie chłodzenie i cwu ) zużywający do 1000 kWh na ogrzewanie i 300kWh/osobę cwu) jest droższy od podobnego z katalogu +gaz - to nie umie fizyki i matematyki.
Proszę zatem przedstawić projekt i kosztorys takiego domu.

Jeżeli spełni on w/w kryteria, to na pewno znajdą się chętni inwestorzy.

Chce Pan być lepszy niż p. Ludomir Duda, który proponuje swój ADD.

http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/inwestycje/dom-autonomiczny-ten-niezwykly-budynek-powstanie-kolo-kielc

Dom autonomiczny ma podstawową zaletę

 

Jest on tani. I to zarówno w montażu jak i użytkowaniu. Zestawia się go z gotowych elementów a więc błyskawicznie. Budynek stoi nie na fundamentach, które nie wiadomo jak dobrze izolowane wyprowadzają ciepło, ale na płycie, która świetnie izoluje. Obok budynku znajduje się staw kąpielowy oraz trzcinowa oczyszczalnia ścieków. Metr domu autonomicznego o powierzchni 140 metrów kwadratowych (bez białego montażu, ale ze wszystkimi instalacjami, kolektorami i turbiną) kosztuje 3,5–4 tysiące złotych.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,13372346,W_Podzamczu_powstaje_samowystarczalny_dom__Pierwszy.html

Pomysłodawcy szacują, że inwestycja pochłonie ok. 600 tys. zł. - Choć może być nawet mniej - mówi Łukasz Bilski, prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, które odpowiada za inwestycje.

 

- Cena za metr kwadratowy powierzchni użytkowej, bez instalacji konsumenckich, to pewnie nie więcej niż 2,5 tys. zł - dodaje Duda. Dodatkowo za kolektory oraz wiatrak, a więc to, co wpływa na późniejsze oszczędności, trzeba dopłacić jakieś 120-130 tys. zł. - To obala mit, że ekologiczne znaczy drogie w budowie - przekonuje autor projektu.

Swoją drogą dziwne rachunki :

2500zł/m2 x 140 m2 = 350 000 zł

350 000 + 130 000= 480 000 zł

Na co więc ma pójść różnica 600 000 - 480 000 = 120 000 zł ?

 

No i czy 4000 zł/m2 bez białego montażu, to rzeczywiście tanio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że audyt domów izolowanych bez testu szczelności jest bez sensu. Być może w domach nieizolowanych - szczelność ma niewielki wpływ na ogólny obraz, ale przy małych potrzebach ciepła szczelność jest konieczna.

A straty ciepła wolę podawać w kWh a nie w kW czy procentach - tak już się nauczyłem i nic nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że audyt domów izolowanych bez testu szczelności jest bez sensu. Być może w domach nieizolowanych - szczelność ma niewielki wpływ na ogólny obraz, ale przy małych potrzebach ciepła szczelność jest konieczna.

A straty ciepła wolę podawać w kWh a nie w kW czy procentach - tak już się nauczyłem i nic nie poradzę.

"Dom izolowany" to coś co nie istnieje, puste hasło bez treści. Nie potrafisz określić jaki jest dom izolowany więc się tym wymyślonym terminem nie posługuj.

 

Dr Duda walczy o przetrwanie. Najwyraźniej udało mu się namówić kogoś na budowę domu "dostępnego" za cenę o 1/3 droższą niż zwykły. Mnie najbardziej ciekawi ta sprzedaż nadwyżek energii elektrycznej. Z przydomowej elektrowni wiatrowej. :D:D:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dom izolowany" to coś co nie istnieje, puste hasło bez treści. Nie potrafisz określić jaki jest dom izolowany więc się tym wymyślonym terminem nie posługuj.

 

Dr Duda walczy o przetrwanie. Najwyraźniej udało mu się namówić kogoś na budowę domu "dostępnego" za cenę o 1/3 droższą niż zwykły. Mnie najbardziej ciekawi ta sprzedaż nadwyżek energii elektrycznej. Z przydomowej elektrowni wiatrowej. :D:D:D.

Podoba mi się ilość i zaangażowanie ludzi zwalczających coś co nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...