Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma już "grzania" w XXI wieku - Pan sobie po prostu ustawia temperaturę jaka ma być, gdzie ma być i kiedy ma być. Epoka grzejących ciepłowników się skończyła, nawet jak tego nie chcą przyjąć do wiadomości!

 

Panie Tomaszu, czy mozna gdzies dostac "kanałowke" z montazem obu jednostek bez rozprowadzenia kanalów taka z SCOP 3,5 ponizej 4 tys zł ?

 

Gdyby tylko moj biedny LG byl w stanie "dodmuchac" cieplo do lazienek to bylobyu elegancko :)

 

Od czwartku (wypialem watomierz wtedy) do dzis poszlo na grzanie 9 kWh, slonca praktycznie brak, wczoraj caly dzien max 5 stopni, zima panie, a grzanie nie drozsze niz przy +10 na zenwatrz.

 

Takie dmuchanie jest znacznie bardziej niezalezne od tego ile dokladnie stopni jest na zewnatrz, zuzycie jest na poziomie dziennego zuzycia pradu przez piekarnik i zmywarke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że w następnym domu kanałówka?

Chociaż za ten sezon ogrzewanie czystym prądem to 600-700zł to chyba powinienem zakupić do obecnego jakąś PPCi aby osobiście sprawdzić co to warte zimą.

 

Moze nie po calym domu, ale bylby wypas jesli lazienki mogly brac na zadanie to co klilma niesie....

 

Bede sam wszystko kladl, wiec moge troche kanalow dolozyc i pare stowek dorzucic do klimy zeby miec opcje kierowania grzania gdzie trzeba, moze wtedy powstalbym pierwszy dom a'la TB :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, czy mozna gdzies dostac "kanałowke" z montazem obu jednostek bez rozprowadzenia kanalów taka z SCOP 3,5 ponizej 4 tys zł ?
Może być ciężko.

Gdyby tylko moj biedny LG byl w stanie "dodmuchac" cieplo do lazienek to bylobyu elegancko

Oj nie byłoby miło ( zapachy w domu) . Naprawdę grzejniki aktywne z nawiewem ciepłego powietrza w dół - są super. A jak ustawiamy wysoka temperaturę tylko na czas prysznica i uwzględnimy odzysk ciepła - to koszt dogrzewania jest minimalny!

Dawno przestałem w sklepie na noc i weekendy obniżać temperaturę ! Po prostu przy takich opłatach mi się nie chce!

Takie dmuchanie jest znacznie bardziej niezalezne od tego ile dokladnie stopni jest na zewnatrz, zuzycie jest na poziomie dziennego zuzycia pradu przez piekarnik i zmywarke
Jak czytam tych od ekogroszku - to pisanie "zużycie" w przypadku tych pomp - zahacza o bezczelność!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie po calym domu, ale bylby wypas jesli lazienki mogly brac na zadanie to co klilma niesie....

 

Bede sam wszystko kladl, wiec moge troche kanalow dolozyc i pare stowek dorzucic do klimy zeby miec opcje kierowania grzania gdzie trzeba, moze wtedy powstalbym pierwszy dom a'la TB :p

A tu: nawiew mitsubishi.jpg To, ze ja nie podaję adresów inwestorów ( bo nie mam takiej zgody ) nie oznacza, że nic nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu: [ATTACH=CONFIG]255090[/ATTACH] To, ze ja nie podaję adresów inwestorów ( bo nie mam takiej zgody ) nie oznacza, że nic nie robię.

 

Calkiem pokazna jednostka :) To jakies 10 KW pewnie ma:)

 

To w jakiej cenie mozna dostac kanalowke z SCOPem 3.5?

 

Bo jesli roznica w cenie jest duza to juz wole dac kable w sciany i podloge z wieksza moca, co tez dom a'la TB by oznaczalo:)

 

Ile tych kWh pojdzie na rok zeby dolazdowac okresowo 2 lazienki? 50/100/200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem pokazna jednostka :) To jakies 10 KW pewnie ma:)

 

To w jakiej cenie mozna dostac kanalowke z SCOPem 3.5?

 

Bo jesli roznica w cenie jest duza to juz wole dac kable w sciany i podloge z wieksza moca, co tez dom a'la TB by oznaczalo:)

 

Ile tych kWh pojdzie na rok zeby dolazdowac okresowo 2 lazienki? 50/100/200?

Dom ma prawie 1000m2 - więc i kanałówka wielkości wersalki. Ale za to nic nie słychać!

 

Co do cen... Są dwa aspekty, ja robię innym, dając gwarancję. Nie opłaca mi się robić na najtańszych urządzeniach, ze względu na reklamacje! Poza tym poziom szumów . Dlatego, albo inwestor sam sobie kupuje urządzenie a szykuje dystrybucję, albo sprzedaję Mitsu... hitahi...

kanałówkę Mitsu... z montażem koło 7000zł może Pan znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Przemku - Pamięta Pan w tym wątku dyskusję o 21-letnim domu 280m2 ? Co właściciel napisał na pw do HenoKa i asolta przestraszony tym co o mnie wypisują!.

Już tę zimę w 21-letnim domu "oczko" większa UB 24H LG przechodziła

DSCN5261.jpgDSCN5258.JPG - z tym, że inwestor kupił ja sobie za 6500zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecały tydzień i wyraźnie spada pod nieogrzewanym garażem:

To teraz zastanów się co by było gdybyś w domu nie utrzymywał stałej temp.

Jako info podam ze garaz jest nieogrzewany użytkowany z 4 razy dziennie, podłoga nie posiada jakiejkolwiek izolacji beton bezpośrednio na gruncie, ściany fundamentowe bez izolacji. Jedyną izolacją jest 15cm styro na ścianach. Garaż od północy.

Pod domem temp. stoi pomimo wcześniej wyłączonego ogrzewania wiec nie przekonało mnie Twoje wyjaśnienie.

Od kilku dobrych dni dosc mocny wiatr, deszcze a wczoraj nawet śnieg ..... wiec te kilka dziesiątek *C olewam ...

EDIT:

Jeszcze dodam że drzwi garażowe mam niewyregulowane szpara 0,5cm pod gumą w dolnej części bramy = nieszczelne co widziałem na zdjęciach IR ponieważ niema wykończonej posadzki ... goły beton

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Przemku - Pamięta Pan w tym wątku dyskusję o 21-letnim domu 280m2 ? Co właściciel napisał na pw do HenoKa i asolta przestraszony tym co o mnie wypisują!.

Już tę zimę w 21-letnim domu "oczko" większa UB 24H LG przechodziła

[ATTACH=CONFIG]255136[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255137[/ATTACH] - z tym, że inwestor kupił ja sobie za 6500zł brutto

 

Nie czytałem całego wątku - coś mi się obiło o oczy, a chodziło chyba o to, że nie miał uruchomionej całej instalacji i się bał, że PC nie da rady, tak? Ale zima była lekka, a ja pamiętam że 2 lata temu były mrozy po -30st przez miesiąc. Czy wtedy taka pompa daje radę? Producent gwarantuje grzanie do -15stC, więc chyba z tym kiepsko. Wtedy pewnie zostają kabelki.

 

Mnie zastanawia w takim razie możliwość zastosowania kabli 12V, kilku akumulatorów i ładowania ich w II taryfie. Czy orientuje się ktoś, czy i gdzie można nabyć kable 12V w dobrej cenie. Znalazłem tylko jakieś krótkie odcinki i informację, że kabli 15W/mb nie można stosować pod panelami ani parkietami. Niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku - coś mi się obiło o oczy, a chodziło chyba o to, że nie miał uruchomionej całej instalacji i się bał, że PC nie da rady, tak? Ale zima była lekka, a ja pamiętam że 2 lata temu były mrozy po -30st przez miesiąc. Czy wtedy taka pompa daje radę? Producent gwarantuje grzanie do -15stC, więc chyba z tym kiepsko. Wtedy pewnie zostają kabelki.

 

Mnie zastanawia w takim razie możliwość zastosowania kabli 12V, kilku akumulatorów i ładowania ich w II taryfie. Czy orientuje się ktoś, czy i gdzie można nabyć kable 12V w dobrej cenie. Znalazłem tylko jakieś krótkie odcinki i informację, że kabli 15W/mb nie można stosować pod panelami ani parkietami. Niefajnie.

Pan wykończy polem elektromagnetycznym rodzinę ! Kilka kW kabli na 12V! 30-50A! A koszt akumulatorów większy od kosztów ogrzewania! Dlaczego nie chce pan się skupić na małym zużyciu ? Izolacja + reku - tylko szuka Pan magazynów i nadprodukcji - to drogi i zły kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izoluję, izoluję - i to całkiem dobrze. Reku też będę miał.

Faktycznie z tymi amperami to może niezbyt szczęśliwy pomysł, chociaż takie pole ma raczej niską częstotliwość. Nie wiem, co gorsze.

Zamiast bufora i PEXów zastanawiam się nad zrobieniem kabli i kanałówki, ale to też tanie bardzo nie jest, psuje się i nie działa w niskich temperaturach. Wtedy zostają kabelki i drogi prąd w I-szej taryfie. Nie mam z tym doświadczenia i dlatego tak szukam po omacku. Z tego, co Pan pisał, to też nie sprawdził Pan tego w niskich temperaturach.

Może zatem kanałówka, kable i kominek, skoro i tak kominek i podłogówka u mnie MUSI być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izoluję, izoluję - i to całkiem dobrze. Reku też będę miał.

Faktycznie z tymi amperami to może niezbyt szczęśliwy pomysł, chociaż takie pole ma raczej niską częstotliwość. Nie wiem, co gorsze.

Zamiast bufora i PEXów zastanawiam się nad zrobieniem kabli i kanałówki, ale to też tanie bardzo nie jest, psuje się i nie działa w niskich temperaturach. Wtedy zostają kabelki i drogi prąd w I-szej taryfie. Nie mam z tym doświadczenia i dlatego tak szukam po omacku. Z tego, co Pan pisał, to też nie sprawdził Pan tego w niskich temperaturach.

Może zatem kanałówka, kable i kominek, skoro i tak kominek i podłogówka u mnie MUSI być?

Kanałówka to 90-80% - jak dom zaizolowany bedzie jak w temacie to np 150m2 x20 = 3000 - zyski - kanałówka - 200-500kWh = po 53gr - gdzie to drogo? Pan ma jakiś schemat zakodowany. Prąd już dawno jest najtańszym nośnikiem ! Ci od gazu musieli już 100% sprawności przekroczyć by ludzi otumaniać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną prawidłowość, pewną zależność:

Ilość rozsądnych i merytorycznych treści w tekście jest odwrotnie proporcjonalna do ilości emotikonów.

 

Nie ma w tym nic dziwnego, bo zawsze zauważasz coś zupełnie odwrotnego od ogółu społeczeństwa ;)

 

Ale cóż, każdy ma jakąś obrzędowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat? Raczej taki jest zwyczaj, a ja go nie przestrzegam. Ale nie chcę przy tym, by ci, którzy teraz patrzą podejrzliwie, na końcu mieli się z czego śmiać.

 

Prąd nie jest najtańszym nośnikiem, tylko ma niewielkie koszty stałe. A koszty stałe mają pierwszoplanowe znaczenie przy małej produkcji, albo małym zużyciu. To tak, jakby klient u mnie zamówił 100 blaszek, a ja zamiast wyciąć na laserze i zagiąć na krawędziarce po 5 zł, zrobił wykrojnik i tłocznik za 10 tysięcy i zachwalał, że jak zrobi milion sztuk, to mu wyjdzie po złotówce sztuka. Tu jest chyba analogicznie.

 

Po prostu nie chcę, żeby się okazało, że PC jest super, ale:

- trzeba dodać prąd do kabli,

- pompa nie grzeje przy niskich temp.

- pompa się psuje,

- inne, jakie?

i suma sumarum wychodzi kiepsko.

 

To są chyba uzasadnione obawy, a ślepe rzucanie się na nowości uważam za głupotę. Dla mnie i dla moich znajomych to nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...