Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie mam danych? Przecież nie robię od ponad 20 lat podłogówki hydraulicznej, bo porównałem jedno z drugim! Pan nie ma danych - Pan do dziś dopuszcza podłogówkę hydrauliczną do budownictwa . Poza tym, nie da się w ogóle zastosować podłogówki hydraulicznej w domach izolowanych - po co więc te teksty w tym temacie.

 

Jak ma Pan te dane to prosze je przedstawic, skoro je porównywał Pan, w co nie wierzę, poniewaz nie wykonywał Pan instalacji obydwu systemów w jednym budynku w celach pomiarowych. Po co te tektsty w tym wątku?, nie da sie przejsc obojetnie obok kolejnych kłamstw, ale widocznie dzien bez klamstw dniem straconym, ile razy to trzeba Panu powtarzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak ma Pan te dane to prosze je przedstawic, skoro je porównywał Pan, w co nie wierzę, poniewaz nie wykonywał Pan instalacji obydwu systemów w jednym budynku w celach pomiarowych. Po co te tektsty w tym wątku?, nie da sie przejsc obojetnie obok kolejnych kłamstw, ale widocznie dzien bez klamstw dniem straconym, ile razy to trzeba Panu powtarzac?

Pan żartuje - ewidentnie Pan kłamie! Przecież nie da się mieszkać w domu izolowanym z ogrzewaniem hydraulicznym, poza tym nie jest ekonomiczne - Pan broni starych rozwiązań już od dawna. Nic to Panu i tak nie pomoże - świat idzie do przodu. Kotłownie, centralne i zapotrzebowanie na ciepło w domach izolowanych i autonomicznych są zbędne i drogie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Pan przy tak ogromnym zużyciu nie założy reku? ??

Zrobie tylko zawaliłem jedną rzecz przy laniu stropu - NIE ZROBIŁEM przepustów i teraz jestem w czarnej doooopie.

Jak znajde odpowiednia ekipe z diamentowa wiertnicą (bez udarową) co nie narobią wiele syfu w zamieszkanym juz domu to przewierce stropy i zaloze WM z reku.

 

....

Jak ktoś ma dom 10x10m, czujnik pół metra pod domem, i na tym czujniku w ciągu tygodnia bez grzania temp. spadnie o 1K, to oznacza to straty:

 

10[m]x10[m]x0,5[m]x1650[kg/m3]x800[J/kg*K]*1K=66 000 000 J = 18kWh

 

W sezonie grzewczym tygodni przyjmuję 22, więc straty to MINIMUM 22x18=396kWh

 

Ale:

- teraz jest ciepło,

- temperatura głębiej niż 0,5m pod domem też spada,

 

Więc straty są znacznie większe i oceniam je na co najmniej 2x tyle, a sądzę, że znacznie więcej.

Krzysiek ma 10cm styro. Dołożenie dodatkowych 20 zmniejszyłoby straty z tych 800 do 260. Czy to mało? A niechby i nie do 260, tylko do 350.

800-350=450

450/100=4,5 kWh/m2*rok W pasywnym to ogromna ilość.

800 kWh to lekkie przegięcie ale nawet jeśli takie by wyszły to kwotowo ~ 210 PLN / sezon co by odpowiadało 10% do gruntu .... ale dając 30 jak piszesz zyskałbym ~ 210 - 90 = 120 PLN / sezon myśle ze koszt styro pod 100m2 wyszedl by ~ 3000 PLN co dzieląc przez 120,- daje inwestycje na 25 lat przy obecnych cenach prądu .....

EDIT: nawet licząc jeden z najtańszych za 30m3 bo tyle potrzeba na 100m2 o grubości 30cm wychodzi ~ 4500 PLN wiec inwestycja na 37 lat !!!

Ja zapłaciłem 1200 PLN

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan żartuje - ewidentnie Pan kłamie! Przecież nie da się mieszkać w domu izolowanym z ogrzewaniem hydraulicznym, poza tym nie jest ekonomiczne - Pan broni starych rozwiązań już od dawna. Nic to Panu i tak nie pomoże - świat idzie do przodu. Kotłownie, centralne i zapotrzebowanie na ciepło w domach izolowanych i autonomicznych są zbędne i drogie!

 

NIe da się ? to obowiązauje jakis zakaz? od kiedy normy by TB są obowiązującym prawem?

Dalej czekam na wyniki pomiarów obydwu systemów w jednym budynku, czyzby zagineły przez te 20 lat?

Izolowany dom przed 20 laty z dwoma systemami grzewczymi, prosze niech Pan cos jeszcze wymysli, przeciez tak dobrze sie to czyta, ma Pan niewątpliwy talent do takich opowiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Krzysiek czy tak 25 lat. Ale przecież nikt nie musi budować domu pasywnego czy energooszczędnego. Faktycznie taki dom ma sens dopiero wtedy, kiedy nie trzeba robić kotłowni. A z 10cm pod posadzką trzeba.

Ja pasywnego nie mam ale mimo wszystko płace za ogrzewanie pradem tyle co płaciłem w bloku 50m2 (płaciłem 2400 za CO) a teraz ~ 2000 PLN (ten rok 1300 PLN) za ogrzewanie domu prądem ...... wyżej nawet mi wyszło ze czas inwestycji ~ 37 lat policz sam ...... a są też styro za ~ 200 PLN/m3 to juz koszt 6kPLN ..... decyzja nalezy zawsze do inwestora ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie tylko zawaliłem jedną rzecz przy laniu stropu - NIE ZROBIŁEM przepustów i teraz jestem w czarnej doooopie.

Jak znajde odpowiednia ekipe z diamentowa wiertnicą (bez udarową) co nie narobią wiele syfu w zamieszkanym juz domu to przewierce stropy i zaloze WM z reku.

To nie ma Pan pionów od naturalnej wentylacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe da się ? to obowiązauje jakis zakaz? od kiedy normy by TB są obowiązującym prawem?

Dalej czekam na wyniki pomiarów obydwu systemów w jednym budynku, czyzby zagineły przez te 20 lat?

Izolowany dom przed 20 laty z dwoma systemami grzewczymi, prosze niech Pan cos jeszcze wymysli, przeciez tak dobrze sie to czyta, ma Pan niewątpliwy talent do takich opowiesci.

No nie da się!! Gdyby się dało, Ci od ogrzewania hydraulicznego uczyliby się i znali by się na izolacji! A ponieważ się nie da, to Ci co polecają hydrauliczne tak mało wiedzą o izolowaniu i tak się go boją! Co widać słychać i czuć (M. Donesz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pasywnego nie mam ale mimo wszystko płace za ogrzewanie pradem tyle co płaciłem w bloku 50m2 (płaciłem 2400 za CO) a teraz ~ 2000 PLN (ten rok 1300 PLN) za ogrzewanie domu prądem ...... wyżej nawet mi wyszło ze czas inwestycji ~ 37 lat policz sam ...... a są też styro za ~ 200 PLN/m3 to juz koszt 6kPLN ..... decyzja nalezy zawsze do inwestora ...

 

Ciekawe jak to policzyć? Ja to tylko szacuję i mi wychodzi dla parterówki spora strata przez podłogę przy cienkim styropianie.

Cena prądu w ostatnim dziesięcioleciu wzrosła dwukrotnie. Prognostycy wieszczą utrzymanie się trendu, a to oznacza nie 25, tylko 15 lat. A jak nie zrobię CO tylko dam kable to już zupełnie taniutko wyjdzie. I inwestycja (5-6 tyś) i grzanie (3000kWh rocznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma Pan pionów od naturalnej wentylacji?

Piony mam ale chce rozprowadzić po pomieszczeniach wiec bez wiercenia sie nie obejdzie

 

Ciekawe jak to policzyć? Ja to tylko szacuję i mi wychodzi dla parterówki spora strata przez podłogę przy cienkim styropianie.

Cena prądu w ostatnim dziesięcioleciu wzrosła dwukrotnie. Prognostycy wieszczą utrzymanie się trendu, a to oznacza nie 25, tylko 15 lat. A jak nie zrobię CO tylko dam kable to już zupełnie taniutko wyjdzie. I inwestycja (5-6 tyś) i grzanie (3000kWh rocznie).

No nie wiem :) gdybym budował kolejny raz to raczej walnąłbym na ściany od zewnątrz wiecej ~ 25cm bo tam wg mnie ucieka najwięcej, a do podłogi dołożyłbym może jeszcze z 5 czyli max 15 cm i tyle .....

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000kWh idzie na ogrzanie powietrza wentylacyjnego (100-130m3/h ) trochę szkoda!

Wiem i puki co nad tym niemiłosiernie ubolewam ... ale niebawem sie to zmieni jak tylko wykonam wcześniej wspomniane otwory. Myślę że aż taka ilość u mnie nie idzie obstawiam ~ 50m3/h ponieważ otwarty mam tylko dolot do kominka i tyle co pociagnie z poddasza przez drzwi. Że przez wentylacje ucieka co widać to wiem...

 

Życząc wszystkim Wesołych Świąt robie przerwe od forum ...... pozdrawiam ...

kominy.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Krzysiek ma 10cm styro. Dołożenie dodatkowych 20 zmniejszyłoby straty z tych 800 do 260. Czy to mało? A niechby i nie do 260, tylko do 350.

800-350=450

450/100=4,5 kWh/m2*rok W pasywnym to ogromna ilość.

 

Ale Krzysiek nie ma pasywnego - to pierwsze primo

a drugie primo - w pasywnym dołożenie kolejnych 20cm styro do podłogi na gruncie nie zmniejszy strat o tyle co policzyłeś

 

Tyle że kilka jednostek jakoś tego nie potrafi zrozumieć - nie mam na myśli Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan żartuje - ewidentnie Pan kłamie! Przecież nie da się mieszkać w domu izolowanym z ogrzewaniem hydraulicznym, poza tym nie jest ekonomiczne - Pan broni starych rozwiązań już od dawna. Nic to Panu i tak nie pomoże - świat idzie do przodu. Kotłownie, centralne i zapotrzebowanie na ciepło w domach izolowanych i autonomicznych są zbędne i drogie!

 

To się nie da, czy jest nieekonomiczne?

 

Panie!!!

Ogarnij się Pan na chwilę, odłóż te zioło, które Pan cały czas ćmisz (inna sprawa że to świństwo jakieś, skoro tak po deklu wali...)

Przestań Pan manipulować i kłamać, tylko podaj Pan dokładnie jak ten dom z tematu ma być zbudowany

 

 

CZEKAMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być wyjątkowym debilem,żeby nie zrozumieć,że brak izolacji w posadzce np.,oznacza deltę na poziomie ułamka stopnia,ale przy lambdzie betonu ,straty są [potężne.No ale to trzeba być jak wyżej.

Kszhu ja ci dobrze życzę i radzę. Ty doradzaj forumowiczom,jak osadzić okna, drzwi, zrobić ściankę kolankową,itd, ale o sprawach dotyczących oszczędności energii to nie pisz. Wstyd robisz,ogłupiasz, bo pojęcia zbytniego nie masz. Coś tam w necie wyczytałeś,ale ani kojarzysz,ani rozumiesz.

Wzorujesz się na Szanownym TB ,który twierdzi,że jak PPC z GWC zasilisz,to ci urwie nogi. A to nie prawda.Są ludzie ,którzy takie doświadczenia robili i przy niedoborze powietrza , stwierdzili jedynie mniejszy COP. Tylko co stoi na przeszkodzie aby wentylator GWC dostarczał tyle co potrzebuje PPC?

Co stoi na przeszkodzie by powietrze z GWC mieszać ze zużytym domowym?

Przyjmując ,że PPC zchładza powietrze o 10oC, mozna tak ustawić parametry, by wylotowe miało +1oC. Nie ma odmrażania.Nie ma grzałek .Jest odzysk czystej energii ,z której przestarzałe rekuperatory odzyskują tylko nędzną część.

No ale można pisać :,,Twoje bzdety i się im dziwisz? Cóż za krótka pamięć"

Sens żaden ,post jeden .W końcu napisał to olimp forum.

Tak ogólnie z wymiany zdań z ostatniego okresu, to muszę ci się przyznać,że jestem trochę zniesmaczony. Niby tej wiedzy coś tam liznąłeś.Niby jakieś kafelki kładłeś na jakiejś uczelni ,czy coś, ale merytorycznie to za cholerę.Ciągle jakieś przeinaczenia, mataczenia,ogłupianie.

Np. Tekst o metrze bez śniegu przy fundamencie domu pasywnego. Nie wiadomo,śmiać się czy płakać.

Jako młodszy kolega.Radzę. Rób karierę w polityce. Tam zrobisz na pewno z takimi umiejętnościami. Z energooszczędnością domów ,na twoim miejscu dałbym sobie spokój. Bo albo GWC,którego nie używasz podobno(a kto tam wie) ,suszeniem GWC maxowego latem,albo odzysk energii z odpowietrzenia kanalizy,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie da, czy jest nieekonomiczne?

 

Panie!!!

Ogarnij się Pan na chwilę, odłóż te zioło, które Pan cały czas ćmisz (inna sprawa że to świństwo jakieś, skoro tak po deklu wali...)

Przestań Pan manipulować i kłamać, tylko podaj Pan dokładnie jak ten dom z tematu ma być zbudowany

 

 

CZEKAMY!!!

 

Nie da się, nie wyklucza nieekonomicznego. A to co napisałem to podstawowa wiedza o izolowaniu i ogrzewaniu. Kto nie posiada podstawowej wiedzy, jeszcze XXI wieku będzie robił ogrzewanie pośrednie i dopuszczał do realizacji durszlaki zużywające nawet ponad 30kWh/m2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...