Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jak twoim zdaniem pokazać ?

 

Robisz to po to, żeby dom był pasywny, prawda? To pokaż że jest!

Jeśli uważasz, że trzeba pokazać ładne kamyczki na elewacji, albo kolorowe ściany, to to pokaż. Właściwie, to piszesz, że masz dom pasywny, a nie wiesz jak masz to pokazać. Moim zdaniem trzeba co pokazać zużycie energii na ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,Pan to poważnie pisze? 100m3/h ogrza o 4st. to 0.41kWh? - trochę Pan przesadził.''

Nie Szanowny Panie. Nie przesadziłem ani o 0,01kWh. Tyle kosztuje podgrzanie powietrza z temp. -2oC do temp. +2oC. A sensem istnienia GWC jest właśnie to że u nas bywają ujemne temperatury.

Czyli ile wg Pana potrzeba kWh na ogrzanie 100m3/h powietrza przy -10 i WG - dziennie?

od - 2 do + 2 wychodzi 0.41kWh od +2 do +6 tylko 0.14 kWh - rozumiem!

A ile od - 6 do - 2 i 0d -10 do -6 ?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje układanie styro ale wsypanie pospółki i jej zagęszczenie płytą przynajmniej u mnie było szybkie i tanie. Poza tym to za dużo EPSa taniego nie zapakujesz bo siądzie.

 

Odnoszę się do tych 45cm kolegi z forum. Pisał, że dał tyle, bo mu nie chciało się zasypywać i zagęszczać.

A TB dałby bez zastanowienia nawet i 50cm. U niego podłoga nie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to po to, żeby dom był pasywny, prawda? To pokaż że jest!

Jeśli uważasz, że trzeba pokazać ładne kamyczki na elewacji, albo kolorowe ściany, to to pokaż. Właściwie, to piszesz, że masz dom pasywny, a nie wiesz jak masz to pokazać. Moim zdaniem trzeba co pokazać zużycie energii na ogrzewanie

 

Kupiłem już miernik energii cieplnej i do jesieni mam nadzieję zamontować na powrocie i zasilaniu podłogówki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że z Szanownym TB poglądy na straty przez grunt macie identyczne. Twierdzisz,że różnica w izolacji posadzki między 18 a 30cm ,to przeszło 5MWh.( powierzchnię mamy podobną,izolacje na dachu i ścianach ,podobną) Ty zużyłeś coś koło 2,5MWh a ja 8MWh .Zaczynasz ciekawe rzeczy pisać.

Policz dla Krzyśka BB czy kolektora 1. Oni mają po 10 i 12cm . Oj będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tytułem tego tematu nie jest TB.

Może frustraci i jego przeciwnicy założyliby odpowiedni i tam się uzewnętrzniali jeśli jeszcze takiego nie ma?

Zaręczam, że w obydwu przypadkach jest T.B.

Ja k dobrze rozumiem to jesteś w pełni zgody z tym co T.B pisze w obu wątkach, pierwszych postach. To życzę powodzenia w tak pojmowanych tanich i komfortowych i prostych do wybudowania według przepisów Brzęczkowskiego.

A i widzę, że jedynie jego klakierzy są mile tu widziani, takie towarzystwo wzajemnej adoracji, jedynie słusznej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TB dałby bez zastanowienia nawet i 50cm. U niego podłoga nie siada.
Szanowny Panie - jeszcze raz napiszę, nie ja projektuję i "daję" !

Projekty wykonują uprawnieni do tego architekci. Jeżeli dają 50 cm EPS - to wiedzą jakiego i pod jakie obciążenie. Ja robię instalacje !

A tak przy okazji http://www.plastkemiforetagen.se/Material/EPS%20Bygg%20Grundboken.pdf byłby Szanowny Pan łaskaw zerknąc na str. 14 i 15 ile EPS pod drogami - nikt się nie boi że siądzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .... Szanowna redakcja zaprosila speca na skale Swiatowa....

Mitomana sobie zaprosili...

Może chcieli rozluznic atmosfere i potrzebowali kabareciarza.

Nie, poluzowali T.B. z prostego powodu. Reklamy. Jak redakcja Muratora chce przyciągnąć więcej reklamodawców to jednym z ważniejszych argumentów jest ilość wejść na forum. Brzęczkowski to wręcz nieoceniony magnes. Może on nawet sobie z tego nie zdawać sprawy ale zwróćcie uwagę, że przywrócono go na próbę a ten założył nowy wątek, który tak podniósł statystykę, że po krótkim wywaleniu go szybciutko przywrócono. Dawniej jakoś przeszkadzał styl i wartość merytoryczna, teraz nie. Zwróćcie uwagę, że teraz mocno stracił portal FB. Brzęczkowski też nie jest z gumy i nie jest w stanie pisać tak płodnie tam i tu. Kasa Panowie Kasa, (oczywiście reklamodawców) reszta się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa Panowie Kasa, (oczywiście reklamodawców) reszta się nie liczy.
Pan tak nie beczy, nie moja wina, że kolektory i paliwa stałe są już historią. Pan dla kasy oszukuje, ze kolektor do cwu w XXI wieku ma sens ekonomiczny i co? To jest OK Szanowny cyniku?

Nie wstyd Panu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nic wiarygodnego nie proponuje ale zamiast tego wspaniale pastwią się na TB.
Czyli, to ja się pastwię - a niektórzy tylko się odszczekują.

Nie da się udowodnic wyższości kolektora do cwu nad zasobnikiem z pompą ciepła - przy dużym zużyciu i zwykłych małych term niecentralnie przy małym zużyciu. To co można robic jak się nie chce uczyc nowych technologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy i nigdzie tak nie twierdziłem, to po prostu tylko twoja kolejna manipulacja.

Powierzchnia twojego domu nie jest mi znana bo raz jest to 120, innym razem 140m2, przegrody też nie są mi znane bo nigdy nic o nich nie napisałeś tak samo jak o zużyciu. Masz dom widmo i jesteś po prostu niewiarygodny.

 

Tia. Mówisz,że 5MWh więcej.Dla ciebie wiarygodny jest tylko niejaki kszhu i czasami Szanowny TB . Każdy kto ma odmienne zdanie zdanie jest niewiarygodny. A niech który zacznie tykać rekuperator i 30cm pod posadzką , to drżyjcie narody.

Nadaje ci tytuł naczelnego Manipulatora FM.Jesteś mistrzem w gmatwaniu nawet prostych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Zaczynasz ciekawe rzeczy pisać.

Policz dla Krzyśka BB czy kolektora 1. Oni mają po 10 i 12cm . Oj będzie się działo.

Dla mnie niema potrzeby liczenia moje magiczne urządzenie zwane licznikiem o klasie dokładności 0,5s wyświetliło od 01-09 do 21-04 nie więcej nie mniej tylko dokładnie 5825kWh na ogrzewanie kubatury ~ 700m3 z czego ~ polowa to temp. ~ 21,5*C a druga na pietrze to ~ 11*C przy WG która zostanie zmieniona na WM z reku.

Ile z tego poszło w grunt ..... nie wiem wg mnie 450kWh, reszta ściany i wspomniana wczesniej wentylacja grawitacyjna.

 

Podałem fakty nie wyliczenia temperatury jakie przedstawiałem z różnych miejsc znacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...