Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie wstyd Panu?

Brzęczu zejdź na ziemię, jakie paliwa to historia? Zobacz ile gospodarstw nimi ogrzewa, może masz z tym problem? Szanowny Pan nie chce widzieć napędzając ruch na forum. Nie liczy się jakość ale ilość wypowiedzi, czasami dochodziło do 50 dziennie. Kto normalny jest taki rekord powtórzyć, nikt no może kszhu zaczyna dorównywać ale długo będzie cienki w pisaniu w stosunku do swojego miszcza.

A jakoś kolektory to Szanownego Pana idol Pan Duda poleca. Jego też Pan nazywa cynikiem i oszustem?

Żebyś dobrze zrozumiał to ja jestem za minimalizacją strat i ich uzupełnianiem w jak najprostszy i najtańszy sposób.

Akurat TB pisze na ten temat a nie o wszystkich na około.

No to jak dobrze rozumiem, ze tylko Ty i Brzęczu jesteście za minimalizacją strat. I nikt inny na tym i innym forum, tylko wy. A wszyscy inni to szkodniki i cynicy. Bo jak dobrze rozumiem to tylko ile będzie tych strat to warunkuje ilość styropianu w podłodze, reszta jest mało ważna.

To może powiesz ile tych strat będzie przy 10, 20, 30, 40, styropiany przy referencyjnych warunkach?

Chętnie poznam inne sposoby ale niestety nikt nic wiarygodnego nie proponuje ale zamiast tego wspaniale pastwią się na TB.

Bo T.B. jako jedyny który wykrył spisek ciepłowników, no i on jedyny niesie ten kaganek oświaty, prezentując sprzeczne teorie, ale to nie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Policzyć Szanownemu Panu 100m3/h przy WG z GWC i bez?

od -6 do -2 i od -10 do -6,też 0,14kWh

 

Ponieważ nie doczekałem się odpowiedzi, to podam z GWC i bez GWC.

Bez GW koszt podgrzania 100m3/h od -10oC do +20oC to 1,22kWh x 24h =29,28kWh/dzień

Z GW to 0,5kWh x 24h =12kWh/dzień.

Jak by nie liczył GWC daje darmowej energii całkiem sporo.Przeszło 17kWh/dzień przy -10oC . Z resztą w minusowych temp. ta ilość jest bardzo podobna ,bez wzgledu na to czy jest -10,czy -15 ,czy -2oC.Ale opłacalne nie jest.Podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się udowodnic wyższości kolektora do cwu nad zasobnikiem z pompą ciepła - przy dużym zużyciu i zwykłych małych term niecentralnie przy małym zużyciu. To co można robic jak się nie chce uczyc nowych technologii?

Tak trzymać i tak gadać a ja od takiego gadania nie jestem w stanie obsłużyć wszystkich chętnych na kolektory. Więcej tych cennych myśli o kolektorach miszczu proszę, otwieram filię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niema potrzeby liczenia moje magiczne urządzenie zwane licznikiem o klasie dokładności 0,5s wyświetliło od 01-09 do 21-04 nie więcej nie mniej tylko dokładnie 5825kWh na ogrzewanie kubatury ~ 700m3 z czego ~ polowa to temp. ~ 21,5*C a druga na pietrze to ~ 11*C przy WG która zostanie zmieniona na WM z reku.

Ile z tego poszło w grunt ..... nie wiem wg mnie 450kWh, reszta ściany i wspomniana wczesniej wentylacja grawitacyjna.

 

Podałem fakty nie wyliczenia temperatury jakie przedstawiałem z różnych miejsc znacie.

 

Zastanawiam się czy podejmować z tym gościem dyskusję. Skoro zużyłeś niecałe 6000kWh przy izolacji dwukrotnie cieńszej jak moja,na wszystkich przegrodach to twierdzenie że zużyłem 8MWh jest objawem paranoi.Nie wspomnę że kubaturę mam znacznie mniejszą.

Dla mnie to paranoja.

Z drugiej strony gdyby nie kszhu to temat by zdechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymać i tak gadać a ja od takiego gadania nie jestem w stanie obsłużyć wszystkich chętnych na kolektory. Więcej tych cennych myśli o kolektorach miszczu proszę, otwieram filię.
Amber Gold Sp. z. o.o. też filie otwierał!!

W dobie internetu filię? Kompletny bezsens!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy podejmować z tym gościem dyskusję. Skoro zużyłeś niecałe 6000kWh przy izolacji dwukrotnie cieńszej jak moja,na wszystkich przegrodach to twierdzenie że zużyłem 8MWh jest objawem paranoi.Nie wspomnę że kubaturę mam znacznie mniejszą.

Dla mnie to paranoja.

Z drugiej strony gdyby nie kszhu to temat by zdechł.

Może raczy Pan doda, że tej zimy było tylko 40 dni grzewczych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba w Warszawie oczywiście nie obrażając Warszawiaków :)

Nie tylko. Widac jak się ogrzewanie załącza. Oczywiście jak dom jest nieizolowany to ogrzewanie może się włączyc nawet przy +5 stopniach na zewnątrz!

Poza tym, temperatura gruntu pod domami była najwyższa od 1990! (odkąd mierzę) najniższa była zimą 95-96 - zeszło do +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Widac jak się ogrzewanie załącza. Oczywiście jak dom jest nieizolowany to ogrzewanie może się włączyc nawet przy +5 stopniach na zewnątrz!

Poza tym, temperatura gruntu pod domami była najwyższa od 1990! (odkąd mierzę) najniższa była zimą 95-96 - zeszło do +1

 

Skoro mierzy Pan od 1990r ,co zauważył Pan ciekawego wczoraj jak zaczęły się intensywne opady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Murator musi oszukiwać! W domach izolowanych nie stosuje się centralnych systemów ogrzewania, ani cwu! (kosty posrednictwa, straty dyskwalifikują te systemy) Więc jaki koszty c.o.! Mogę zapewnić, że domy zużywające E<40 kWh/m2 rocznie (na wszystko) są tańsze w budowie i wiem to 17-letniej z praktyki.

Teraz co do Muratora, pismo to żyje z reklam i przniesienie kosztów budowy domu z drogiego centralnego ogrzewania na izolację, nie leży w interesie MURATORA. Proszę przekartkować dowolny numer i ilość reklam styropianu czy wełny do reklam Vismanów Jun.... Vail.... Danf.... rurek, purmo, reihau..... jest jak 1:50. Dlatego się tam pisze o "energooszczędnych"?! piecach, grzejnikach, a izolacja .... lepiej ję wkładać niż izolować.

A to złote myśli z przed ośmiu lat. I przez ten czas jakoś nic? A nic!! bo jakoś rachunku ekonomicznego brak, i obliczeń typu ile stracimy dając 10, 20, 30, 40 cm do gruntu dla referencyjnych warunków.

 

http://www.forumbudowlane.pl/vt/3839/0/dom-pasywny-jakie-koszty?postdays=0&postorder=asc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie doczekałem się odpowiedzi, to podam z GWC i bez GWC.

Bez GW koszt podgrzania 100m3/h od -10oC do +20oC to 1,22kWh x 24h =29,28kWh/dzień

Z GW to 0,5kWh x 24h =12kWh/dzień.

Jak by nie liczył GWC daje darmowej energii całkiem sporo.Przeszło 17kWh/dzień przy -10oC . Z resztą w minusowych temp. ta ilość jest bardzo podobna ,bez wzgledu na to czy jest -10,czy -15 ,czy -2oC.Ale opłacalne nie jest.Podobno.

Ale jak odzyskuję 90% to skąd 17kWh darmowej energii?

To tak jak oszuści od kolektorów podają : dziś ( a tu lipiec) z kolektora uzyskałem 40 kWh darmowej energii czyli 24 zł! zarobiłem!

 

Szanowny Panie nydar - to jest tak:

- Tato zarobiłem dziś 4 zł !

-Jak synku?

-Pobiegłem za autobusem do szkoły!

-Trzeba było pobiec za taksówką zarobiłbyś 50 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to złote myśli z przed ośmiu lat. I przez ten czas jakoś nic? A nic!! bo jakoś rachunku ekonomicznego brak, i obliczeń typu ile stracimy dając 10, 20, 30, 40 cm do gruntu dla referencyjnych warunków.

 

http://www.forumbudowlane.pl/vt/3839/0/dom-pasywny-jakie-koszty?postdays=0&postorder=asc

 

Nie becz kolektor, nie becz - weź się do nowych technologii bo z ręką w nocniku zostajesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500kWh do gruntu miesięcznie :) ? tak sie czasem zastanawiam czy miejsce zamieszkania obliguje do wypisywania głupot .....
Sam się Pan przekona. Ale widzę, że już Pan wie, że mam rację, bo zaczyna się o mnie nie temacie. Ile Pan miał w zeszłym roku? Zima była ciut mocniejsza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się Pan przekona. Ale widzę, że już Pan wie, że mam rację, bo zaczyna się o mnie nie temacie. Ile Pan miał w zeszłym roku? Zima była ciut mocniejsza!

~ 8MWh był to pierwszy zamieszkany sezon ten jest drugi..... i jak dla mnie jest super....

Zaznacze ze w zeszlym sezonie grzałem do !!! 29 VI !!!

sezon trwał blisko 9 msc !!!

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek masz kubaturę 700m3? To ile to będzie w m2, bo wychodzi mi jakieś 270.

Czyżbyś na to zużył 8000kWh w pierwszą zimę, czyli 30 kWh/m2*rok?

 

Teraz podniesienie temp. o 1stC to wzrost opłat o około 6% ponoć. Więc skoro w połowie domu trzeba by podnieść temperaturę o 10st, to wyszłoby 11000kWh, a to oznacza 41 kWh/m2*rok. Grzejesz prądem, masz wysoką efektywność i pewnie przytkaną wentylację, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak odzyskuję 90% to skąd 17kWh darmowej energii?

 

 

Niestety Panie Tomaszu ale przy warunkach jakie Pan Podał ,GWC daje przeszło 17kWh.Sam Pan widzi.To nie jest urządzenie nic nie warte.

Rekuperator ma sens przy ogrzewaniu czystym prądem, ale przy innych urządzeniach gdzie kWh kosztuje 10gr. czy mniej lub przy urządzeniach z wysokim COP, rekuperator traci sens bytu.

I teraz pytanie? Czy nie powinno się doliczać do ceny taniego ogrzewania elektrycznego(inwestycyjnie) kosztu rekuperacji .Przecież przy tak drogim nośniku jakim jest prąd ,rekuperacja jest absolutnie konieczna. Przy znacznie tańszych nośnikach ,opłacalność ekonomiczna żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~ 8MWh był to pierwszy zamieszkany sezon ten jest drugi..... i jak dla mnie jest super....

Zaznacze ze w zeszlym sezonie grzałem do !!! 29 VI !!!

sezon trwał blisko 9 msc !!!

No i było 500kWhx4 więcej?

Tak się zastanawiam co znaczy super. Dom izolowany zużywa do 30kWh/m2, tylko czy w XXI wieku warto budowac domy tylko izolowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...