Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ja cie Przemusiu Polaczkiem z pogarda nazywam?

 

Twoj TB napisal ze sama nazwa wskazuje ze Pasywny nie potrzebuje energii na ogrzewanie....

 

Podalem przyklady domow ogrzewane PC... Ale nie byly pasywne, podalem pasywny... I co byla G/W czy P/W? Gdzies taka sugeruje? Czytac uniesz prawda?

 

To moze TY , twoj kumpan i guru pokazecie ten pasywny z 10kW kabli i PC.... Co? Pokaz... Jest ich sporo...

Chociaz teraz ponoc huz 0-10kWh/m2.

 

Przedstaw taki istniejacy dom grzany wedlug zalozen TB! Przedstaw kilka jak jest ich duzo...

A potem sie spinaj z sensem....

Niech bedzie polaczku...

 

Wywijasz inwektywami na lewo i prawo, a potem się o Szwedka spinasz. Sam nie wiesz komu w meczu Polska-Szwecja kibicować, to może jesteś małym Szwedem, a może małym Polakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zostaw, nie ma sensu bo tylko większy syf będzie. Jest lista ignorowanych i masz spokój bo i nic nie przetłumaczysz ani nic sensownego się nie dowiesz.
Choć to nie w temacie, ale się w 100% zgadzam.
to może jesteś małym Szwedem, a może małym Polakiem.

 

Szwedzi nie mają takiej zawiści!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autotransformator użyłem do badania ile czasu wykonuje w identycznych warunkach zadanie ( tu podgrzanie z 22 do 29st. podłogi) grzałka 800W i 500W.

Okazało się, że zużycie kWh na wykonanie zadania przez grzałkę 500W jest większe niż przez 800W.

Jak to było? nie becz?

No tak odkrycie na miarę Nobla!! Jak coś trzeba sprawdzić to chyba najpierw prościej policzyć, ale jak się ma wstręt do jakiegokolwiek liczenia to trzeba się zabawić w doświadczenie i wyciągnąć z piwnicy nadzwyczaj nowoczesne urządzenie jak autotransformator aby się przekonać.

A ja jestem ciekaw jak nasz młody/stary naukowiec stwierdził, że przy podłączeniu jej przez tak szalone nowoczesne urządzenie grzałka pobierze tylko 500W, a nie np. 590W?

- w razie awarii pompy ( a takie coś ma na ogół miejsce gdy nas niema lub są święta ) nie mamy ogrzewania.

-brak klimatyzacji, która wraz z wiekiem i coraz większymi upałami jest koniecznością

- klimatyzacja pozwoli też na nie ograniczanie się z oknami ( zwłaszcza od południa ) - są ludzie dla których komfort, to też duże przeszklenia.

 

Wiadomo, klimatyzacja naszpikowana elektroniką i mechaniką jest mniej zawodna od prostej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny? Około MWh u j-j'a w tym sezonie poszła. To co znaczy "powinny"?

 

 

 

4kW kabli na przykładowe 1.000kWh zużycia przez tylko 100 dni sezonu grzewczego to praca średnio 2,5h/dobę. Doba ma 24h czyli prawie 90% czasu kable leżą odłogiem. Nawet biorąc samą tanią taryfę (10h) zostaje 75%. Co to jest zatem "nadmiar" bo nie rozumiem?

 

 

 

Pytałeś? Bo z tego co wiem to nie chodzi o potrzeby tylko o koszty - do takiego małego domu nie ma jeszcze takich tanich na rynku.

A nydara pytałeś po cholerę jemu do jego domu widmo potrzebna PPCi z całym tym cudacznym ustrojstwem, o którym opowiada takie bajki jak ty o budownictwie pasywnym?

Ty w ogóle mało co rozumiesz. Jedyne co do ciebie trafia to idiotyzmy Brzęczkowskiego. Znasz to? "Wart pac pałaca..."? Fikołek to dobre określenie. Sam nie wiesz co zrobisz i napiszesz, nie? Taki wesoły kazio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest problem w sterowaniu z rozdzielczością 0,1stC?

Nie ma żadnego,

Można też i sterować z rozdzielczością 0,01stopnia i to też da się załatwic. Ale też i można to sterowanie załatwić na poziomie normalnym i wystarczy załatwić to na poziomie max 0,5 stopnia.

Widzę jak producenci elektroniki od szeroko rozumianej automatyki dwoją się i troją aby odczyt temperatur był z dokładnością do 0,1 stopnia. Jak by potencjonalnemu użytkownikowi była różnica w odczycie 135,9 stopni a 135,5 stopni.

Tym samym tropem idzie Brzęczkowski w raz z Tobą.

Jestem ciekaw, który z was odróżnia temp. z rozdzielczością 0,1 stopnia.

Przerost formy nad treścią i tyle.

Właśnie wchodzę do domu, odczytuję temp. 20,38 stopnia i widzę, że trzeba zmniejszyć o1,19 stopnia i już się lepiej czuję.

 

 

Nie wiem, ja wolę sterowanie do kabli na zasadzie włączony/wyłączony tylko.

 

Ale tego Brzęczkowski nie wie i nie będzie wiedział, że to jest najbardziej precyzyjne ogrzewanie

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że należysz do grona unikających odpowiedzi za to bełkoczących od rzeczy aż miło.

No ale jak tak wolisz pajacować bez sensu to co mi do tego.

Nie unikam odpowiedzi ale jesteś wyjątkowym dupkiem. Sorry ale inaczej nie da się tego określić. Zmieniasz sens czyichś wypowiedzi, wybierasz sobie to co ci pasuje, nie dostrzegasz oczywistych głupot bo ambicja ci nie pozwala na przyznanie komuś racji. Z kimś takim żadna rozmowa sensu nie ma. Jak chcesz to nawet źródełko pod domem ci wypłynie nie mówiąc o wyliczankach na zawołanie. Zamontuj sobie megawaty kabli, do kompletu zamontuj sobie PPCi z systemem dystrybucji, daj 50 cm styropianu pod podłogą i krzycz głośno, że masz tanio i dobrze. Niepotrzebnie wdałem się z tobą w rozmowę. Już więcej tego błędu nie popełnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedek - masz nadprodukcję jadu że tak plujesz na oślep? Skoro uważasz, że mądrości TB są gówniane, to po co to podnosisz i obrzucasz innych? Może lubisz babrać się w odchodach... Uważasz, że nie zgadzanie się z TB powoduje, że gość nie ma racji? Jeśli tak, to nie wystarczy raz i dać se spokój?

 

Na każdym kroku pokazujesz swoją "szwedzkość", jakby miało ci to dodać godności. Ja mam gdzieś twoją narodowść - możesz być nawet z K-Paxa.

 

Ty musisz być jakimś skończonym demokratą. Widziałem kiedyś w M.A.S.H. taką scenę, gdzie znudzony Sokole Oko poddaje pod głosowanie uchwałę, że Wojna Koreańska właśnie się skończyła:

- Kto za?

Prawie wszystkie ręce w górze.

- Kto przeciw.

Ogólne osłupienie i brak podniesionych rąk.

- Ogłaszam zatem, że wojna skończyła się dzisiaj, o godzinie 17:45.

 

Więc jak masz coś do TB, to sobie to załatwiaj z TB, a mnie się czepiaj za Szwedka, albo moje pomysły, skoro ci przeszkadzają.

 

Teraz na temat:

 

W Szwecji dom pasywny się ogrzewa - do tego można zastosować kable w podłodze, a jak kto nie potrzebuje, to wystarczy nadmuch. Nie wiem jak tam jest z klimatyzowaniem domów, bo ze Skandynawii widziałem tylko Helsinki i to przez raptem 3 wrześniowe dni, ale jestem prawie pewien, że klima w szwedzkim domu pasywnym jest praktycznie niepotrzebna.

 

Co innego jest na południu Polski - można tylko ogrzewać nagrzewnicą kanałową, ale dla komfortu fajnie mieć ciepłą podłogę i klimatyzację. A stąd już tylko parę groszy do ogrzewania kanałową pompą ciepła.

Dlaczego cię to tak oburza?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko co pisze TB musi być złe. Nawet gdyby napisał, że jutro będzie dzień... Żenada koledzy.

Czasami choć rzadko pisze rzeczy zastanawiające. Ale jakoś z Twoich ust, nie padła żadna krytyka tego co pisze T.B. I to jest właśnie żenujące, bo podpisujesz się pod każdym jego wymysłem na zasadzie „ na złość babci uszy sobie odmrożę”.

Zaraz oberwiesz od Tres Styropianos ze o co ci chodzi

No, ale jest na temat, takie sterowanie można wykonać na jednoukładowcu i byle Dallasie. Miało być tanie to i sterownie jest tanie. Tylko od autora wątku jak tu już ponad 800 stron walnięto jakoś jeszcze nie usłyszeliśmy jak tanio, jak w tytule. Czemu autor jeszcze sobie nie postawił tego taniego domu? O i to jest żenujące.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa Przemus... Nadmuchowe ogrzewanie ok.... Ale 15kW kabli i PC!!!!

 

A co mi to przeszkadza? Nadmuchowe i ciepła podłoga za 15 tyś to niedrogo i komfortowo. A 15 kW to problem taki, że trzeba mieć taką moc zainstalowaną. Mi to nie potrzebne, ale jak ktoś ma kasę to zapłaci i 60 i 100 tyś za nadmuchowe z USA - na tym polega dzisiejsza ekonomia, żeby nakłonić ludzi do kupowania rzeczy niepotrzebnych. Możesz się obrażać, ale chyba też na tym jedziesz, więc w czym problem?

 

Czy ty czytasz co ja pisze?

 

Z reguły. I w większości nic z tego nie wynika, bo powtarzasz w kółko to samo.

 

Co ci sie niepodoba w grzalkach?

 

Nie klimatyzują i nie grzeją podłogi.

 

Co bedzie tansze?

 

Grzałki.

 

Jakie normy obowiazuja w S?

 

Nie mam pojęcia i nic nawet mnie to nie interesuje.

 

 

Jaki dom jest realny dla przecietnego czlowieka w PL?

 

0-10kWh/m2 i kable + PC TB...

Czy np. 40kWh/m2 i PC powiedzmy P/W.... Z SCOP 3 co da CO i CWU....

 

Nie wiem, czy jestem przeciętnym czy nieprzeciętnym człowiekiem w PL, ale dla mnie tak samo realne są obydwa - chyba żadnego z nich nie widziałem, ale w środku każdego domu nie byłem.

 

 

TB nie jednokrotnie klamal, potem wszystko wychodzilo w zaloncznikach... Albo sam sie przyznawal...

 

Mi też się to nie podoba, ale ja niewiele mogę? I po co?

 

 

Kazdy robi jak chce... Ale ponoc klamstwa i naciagani trzeba zwalczac... Vide , kolega z klubu...

TB jest handlarzem...

Dopusci fakt ze jego PC i 100W/m2 mozna zastapic grzalkami w istniejacym reku?

Moze nie...:o.

 

 

Ponoć trzeba, ale każdy robi jak chce i każdy uczy jak chce.

 

Zrobiłeś klub i wepchałeś tam ludzi. Mamy skakać na twoje zawołanie, czy będziesz nas odzierał z godności dla uciechy gawiedzi? Lepiej ci od tego?

 

TB jest handlarzem, co wiedzą wszyscy i wiedzą co to znaczy. Uważasz ich za idiotów?

 

Nie wiem, czy dopuści, ale myślę, że tak. Tylko nie w pełni!

 

 

Ze szwedkiem nie mam problemu... Nie mam problemu z tym kim jestem... Ego tez leczyc nie musze....

 

Ja pisałem "Szwedek". Dobrze, że chociaż mówisz, że nie masz problemów, bo wyglądało to jakbyś miał. Nie upieram się, bo cię nie znam - piszę tylko co myślę.

 

Ludzie w PL wiecej na ogrodzenie sa wstanie w PL wydac i kostke niz szwed na system CO i CWU... Gdzie nie bedzie ogrodzenia i zwir nz podjezdzie...

Moze nie rozumiesz roznicy.

 

A co tu rozumieć? To po polsku jest i w dodatku prawie bez błędów, więc przeczytać łatwo. Na rozmowy o wadach narodowych chyba nie jest to dobre miejsce - każdy naród ma wady. Szwedzi na ten przykład po pijaku zamieniają się w obrzygane świnie, które zasypiają pod stołem. Jesteśmy ludźmi!

 

 

Na koniec dnia... Kazdy robi jak chce... Ale gdzie sa te domy pasywne z rozwiazaniami TB?

 

Proste pytanie czy za trudne?

 

Proste - nie za trudne, ale nie do mnie! Ja też bym chciał je zobaczyć.

 

 

I tak na końcu od siebie: spoko z ciebie gość, głupi nie jesteś i poczucie humoru masz, ale odpuść trochę, bo z TB ci nie bardzo idzie, a atakujesz tych, którzy jego nie atakują. To takie małe straszonko, żeby się nikt do jego tez nie przyznał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Pana Tomasza ma się tak .. że trzeba było mu wybijać z głowy głupoty które niszczył słuszne wnioski i idee.

Przyciśnięty do muru, począł wykręcać się iż pisał o domach według starych norm.

Ślepy nie jestem i widziałem wpis gdzie pisał ... od gruntu musi być 30cm izolacji ponieważ da to 0,1 ale że grunt 6x to będzie U 0,6 ...

Brednie w czystej formie. Plus jeszcze troszkę za uszkami i nie był godnym promotorem pasywności tylko błaznem.

I zamiast faktycznie dbać o izolację zrobił z tego kabaret.

 

A przytaczanie tego miernego przykładu z tym przekrojem jest żałosne.

Tam gdzie trzeba izolacji czyli pod krajem budynku jest jej najmniej. Całkowity brak wiedzy !

Udowodniłem to że nie ma nic gorszego niż straty do powietrza.

Nawet dom na klocu stalowym jest lepszy niż dom który jest otoczony powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Udowodniłem to że nie ma nic gorszego niż straty do powietrza.

Nawet dom na klocu stalowym jest lepszy niż dom który jest otoczony powietrzem.

 

Baaa, co z tego że udowodniłeś, skoro do tego celu posłużyłeś się "spiskowym" narzędziem ;)

 

poza tym, tu nie o udowadnianie chodzi tylko o "wiedzę"

znaczy

 

ON ... PO ... PROSTU ... WIE ... NAJLEPIEJ ... BO ... WIDZI :jawdrop:

 

Paranoja i błazenada :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w wielu tematach takie bzdury się wypisuje, że włos na głowie się jeży ale jakoś nikt na nikogo tak nie napada.
Kto słyszał, że bzdury się napada??

Szanowny Panie kszu...

Indiana i kolektor - montują jeszcze w XXI wieku kolektory do cwu - muszą więc mnie atakować, bo wykazałem, Tu w wielu tematach takie bzdury się wypisuje, że włos na głowie się jeży ale jakoś nikt na nikogo tak nie napada. jest to bez sensu

Asolt, Henok i inni od drogich pomp do centralnego z gruntowym dolnym źródłem - muszą atakować, bo izolacja domu czyni takie rozwiązania nieekonomicznymi a przy izolacji uzupełnionej przez powietrzną pompę z bezpośrednim grzaniem i chłodzeniem - to gruntowe dolne źródło i hydrauliczne ogrzewanie - to wręcz głupota.

Będzie mnie atakował jeszcze każdy, kto wykonuje wentylację na trójnikach i blaszanych kanałach.

A sprzedający kotły na paliwa stałe? Wiadomo!

Nie ma co się przejmować - źle wykształcony beton, będzie atakował. Nie ma innego wyjścia. Rynek instalacyjny i paliwowy to kasa!

Dom izolowany to dom z definicji bez centralnego ( hydraulicznego ) ogrzewania.

 

A fakty czyli coś potwierdzone przez użytkowników nie instalatorów, są takie - dom jak w temacie - można wybudować tanio, tylko trzeba mieć minimum 30 cm styro od gruntu i elektryczne podłogowe.

I mogę spokojnie stwierdzić: nie da się wybudować domu izolowanego na 20 cm styropianie. Nie da się mieszkać w domu izolowanym z hydraulicznym ogrzewaniem .

Przekonywanie Szanowny Panie kszu - instalatorów centralnego ogrzewania, do izolowania, wg mnie świadczy o głupocie przekonującego . Ja piszę "pod inwestora", by uruchomił szare komórki, by miał wybór, którego większość architektów nie daje. Dość powszechna jest komercyjna ( fałszywa ) opinia, że dom 0-15kWh/m2 jest droższy od takiego ponad 30kWh/m2. A to jest zwykłe oszustwo! Można spytać np. j-j ile wydał na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Varme - wszyscy widzą, że gość jest w swoim świecie - ciasnym, ale innym od normalnego. W tym innym świecie wiele rzeczy może być głupich, ale wiele innych może się tylko takimi wydawać.

Nie wydaje mi się, żebyś nawet ty uważał tą dyskusję za bezsensowną, bo stale wpisujesz tu swoje komentarze. Że ktoś opowiada niestworzone rzeczy, to nie znaczy, że muszę mu wierzyć na słowo, ale mam się nad czym zastanowić. A od tego zastanawiania prawdopodobnie zrezygnuję z kotła i zamontuję PC w moim energooszczędnym domku - szczerze powiedziawszy wcześniej o tym rozwiązaniu nawet nie pomyślałem. Zaraz napiszesz mi może, że to nie TB wymyślił te pompy, ale od niego się o tym dowiedziałem. I spoko!

Masz rację, że nie ma dużo pasywnych. Nie wiem po co TB tak o nich opowiada, skoro nie może pokazać, ale w Polsce jest tak, że dom buduje się często samemu i można zrobić na tym habilitację - warto więc wykorzystać okazję i robić mądrze, według nawet przyszłych standardów. Przeciętna budowa, poziom przeciętnego "fachowca" i świadomość inwestora są na żenująco niskim poziomie. Ten wątek to rzucenie głupot i mądrych nowinek pod nogi i róbta co chceta. Na mnie to działa pozytywnie, choć może niektórym zrobić krzywdę - ja odpowiadam za siebie i swoje wypowiedzi. Jeśli działanie TB jest karalne, to należy go ukarać, ale ja się do tego nie przyłożę, bo mam inne zdanie.

Skoro nie jestem przeciw TB (ogólnie), a tylko nie zgadzam się z CZĘŚCIĄ (dużą) jego twierdzeń, to znaczy, że jest moim guru? Weź przestań!

 

A co do domku, to właśnie zacząłem budowę, więc może w końcu powstanie - z kablami, PC, WM i izolacją zewnętrzną. Według mnie tak będzie lepiej, ale nie upieram się, bo tylko tak myślę.

Uspokój się trochę, bo to TB, Ty i Kszhu napędzacie ten wątek - według Ciebie pusty i jałowy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
Wiesz dobrze o co chodzi. Można i należy rozmawiać, czy nawet spierać się. Zawsze jest to kształcące. Trzeba jednak zachować jakieś proporcje. Brzęczkowski w 90% pisze nieprawdę. Wymyśla dane, wymyśla swoje osiągnięcia. To mitoman bez podstawowej wiedzy. Zaprzecza faktom, zaprzecza opracowaniom. Przypisuje sobie rzeczy których nie zrobił. Nie można z kogoś takiego robić jakiegoś nowatora bo on nim nie jest. Wystarczy na tym forum cofnąć się parę lat wstecz. Wszystko było. I kable elektryczne i PPCi i izolacja pod podłogą. To nie Brzęczkowski o tym pisał. To prymitywny człowiek. Każde wspieranie jego tez, odbiera jako pochwałę jego całościowej koncepcji (jeżeli ten stek głupot można tak nazwać). Z nieuka i pseudo-fachowca robi się, w swoim mniemaniu kimś ważnym. Zauważ, że nie ma z nim dyskusji. On wie. Reszta ma słuchać. Piszesz, że nie zgadzasz się z dużą częścią jego twierdzeń ale jakoś jemu tego nie napiszesz. Popatrz do czego prowadzą jego pomysły. Do bezsensownego wydawania pieniędzy! O to tu cała kłótnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...