Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę zatem przedstawić projekt i kosztorys takiego domu.

Jeżeli spełni on w/w kryteria, to na pewno znajdą się chętni inwestorzy.

Chce Pan być lepszy niż p. Ludomir Duda, który proponuje swój ADD.

http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/inwestycje/dom-autonomiczny-ten-niezwykly-budynek-powstanie-kolo-kielc

 

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,13372346,W_Podzamczu_powstaje_samowystarczalny_dom__Pierwszy.html

 

Swoją drogą dziwne rachunki :

2500zł/m2 x 140 m2 = 350 000 zł

350 000 + 130 000= 480 000 zł

Na co więc ma pójść różnica 600 000 - 480 000 = 120 000 zł ?

 

No i czy 4000 zł/m2 bez białego montażu, to rzeczywiście tanio ?

 

Przecież ja robię instalację nie projektuję domów. Rozmawiam z inwestorem i dowiaduję się ceny. ma Pan ochotę - to kupi Pan projekt z wykonaniem u kogoś kto zna się na izolowaniu - czyli u takiego projektanta co WYKLUCZA pośredni system ogrzewania i się Pan sam przekona.

Do mnie trafiają rzuty nie projekty.

Ja zajmuje sie domami izolowanymi - przypomnę, że izolowanie domu zaczyna się od podłogi - minimalna grubością izolacji jest 30mc styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja robię instalację nie projektuję domów. Rozmawiam z inwestorem i dowiaduję się ceny. ma Pan ochotę - to kupi Pan projekt z wykonaniem u kogoś kto zna się na izolowaniu - czyli u takiego projektanta co WYKLUCZA pośredni system ogrzewania i się Pan sam przekona.

Do mnie trafiają rzuty nie projekty.

Ja zajmuje sie domami izolowanymi - przypomnę, że izolowanie domu zaczyna się od podłogi - minimalna grubością izolacji jest 30mc styropianu.

Wiadomo już że "dom izolowany" istnieje tylko w twojej głowie. Nie ma czegoś takiego. Oczywistym jest zatem że zajmujesz się niczym. To wiele wyjaśnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja robię instalację nie projektuję domów. Rozmawiam z inwestorem i dowiaduję się ceny. ma Pan ochotę - to kupi Pan projekt z wykonaniem u kogoś kto zna się na izolowaniu - czyli u takiego projektanta co WYKLUCZA pośredni system ogrzewania i się Pan sam przekona.

Do mnie trafiają rzuty nie projekty.

Nie potrzebuję kupować projektu, bo sam potrafię taki dom zaprojektować.

Natomiast to Pan napisał :

Jak ktoś mi wciska, że dom 120m2 za 170 000 zł ( stan surowy z instalacjami - wentylacja ogrzewanie chłodzenie i cwu ) zużywający do 1000 kWh na ogrzewanie i 300kWh/osobę cwu) jest droższy od podobnego z katalogu +gaz - to nie umie fizyki i matematyki.

Proszę teraz to udowodnić, tj. przedstawić kompletny projekt takiego domu wraz z kosztorysem, a najlepiej pokazać taki dom w naturze wraz z zestawieniem kosztów.

Bez tego, Pan słowa to tylko czcza gadanina bez żadnego pokrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.legalett.com.pl/oferta/produkty

Standardowo od 20cm...

A ja wolę izolowany - "mądry buduje 2x lepiej"

[ATTACH=CONFIG]209322[/ATTACH]

Czy to jest przykład tego domu 120m2 za 170 000zł ?

Z tego co wiem Legalett oferuje fundamenty płytowe oraz stropy z systemem grzewczym.

Gdzie reszta domu i jakie są jego koszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.legalett.com.pl/oferta/produkty

Standardowo od 20cm...

A ja wolę izolowany - "mądry buduje 2x lepiej"

[ATTACH=CONFIG]209322[/ATTACH]

Proszę się dowiedzieć ile taka płyta kosztuje. I to jeszcze na eps100 bo legalett z reguły tak robi. A jeszcze lepiej to możemy się umówić - Ja zrobię taką płytę z 30 cm styropianu a Pan mi resztę domu wraz z materiałem i instalacjami wystawi za stówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się dowiedzieć ile taka płyta kosztuje. I to jeszcze na eps100 bo legalett z reguły tak robi. A jeszcze lepiej to możemy się umówić - Ja zrobię taką płytę z 30 cm styropianu a Pan mi resztę domu wraz z materiałem i instalacjami wystawi za stówkę.

Przecież tu chodzi o grubość a nie kasę dla legalett. Wentylację dobrze może Pan zrobić za 9000zł i źle za 25000zł - Co z tego wynika!?

Podałem cenę 150 000 zł stanu surowego (dom 120m2) , bo inwestor tyle zapłacił z projektem i nadzorem projektanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem cenę 150 000 zł stanu surowego (dom 120m2) , bo inwestor tyle zapłacił z projektem i nadzorem projektanta.

Niedawno było to 170 000zł.

Czy w cenie tego stanu surowego jest izolacja cieplna domu?

W domu "izolowanym" jest ona podstawą.

W jakiej technologii ten dom jest wykonany?

Czy jest już użytkowany, a jeśli tak, to jakie zużycie energii do ogrzewania osiągnął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno było to 170 000zł.

Czy w cenie tego stanu surowego jest izolacja cieplna domu?

W domu "izolowanym" jest ona podstawą.

W jakiej technologii ten dom jest wykonany?

Czy jest już użytkowany, a jeśli tak, to jakie zużycie energii do ogrzewania osiągnął?

Ale ty jesteś szczególarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jesteś szczególarz!

 

I znowu niewygodne pytania, ale moze w koncu pojawią sie jakies konkrety. To zalezy która osobowosc w TB wiezmie górę.

Jezeli ta pierwsza czyli osobowośc instalatora to nie dowiemy sie nic, jezeli osobowość druga czyli doradcy projektanta i inwestora w zakresie budownictwa izolowanego

mamy pewne szanse. Wszystko uzaleznione od sytuacji. Gdy TB chce wszystkich nawracać na swoje teorie to wychodzi z niego ta druga osobowośc, gdy jest pytany o szczególy, wtedy to nie jego sprawa on jest tylko instalatorem, za energooszczednosc odpowiada jedynie projektant. Moze to początek schozofrenii ?, nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby za namową TB ktoś wybudował swój wymarzony dom izolowany, i dał ten styropian w podłogę 30 cm (a nawet 60 bo 30 to było 24 lata temu, a trzeba iść z duchem czasu) i w ściany i sufit (odpowiednio mniej bo tamtędy 6x mniej ciepła ucieka), i planuje montować system ogrzewania, to właśnie dotarł do punktu, w którym wszystkie jego wysiłki mogą zostać zniweczone. Wystarczy bowiem wstawić do domu kocioł gazowy, albo gruntową pompę ciepła ogrzewającą wodę w zbiorniku, a wszystko co do tej pory zostało wykonane legnie w gruzach: Styropian pod budynkiem zostanie zmiażdżony pod naciskiem bufora, izolacja w ścianach zgnije od wody w rurach CO, a ta z sufitu (zaizolowanego od środka) spadnie biednemu instalatorowi centralnego na głowę, aby więcej już takie pomysły mu do tej łepetyny nie przychodziły. I co mości panowie? Cała para poszła w gwizdek, bo nie została zachowana podstawowa zasada, że w domach izolowanych nie ma pojęcia centralnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno było to 170 000zł.

Czy w cenie tego stanu surowego jest izolacja cieplna domu?

W domu "izolowanym" jest ona podstawą.

W jakiej technologii ten dom jest wykonany?

Czy jest już użytkowany, a jeśli tak, to jakie zużycie energii do ogrzewania osiągnął?

To Pan przeczyta, że z instalacjami było 170 000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pan przeczyta, że z instalacjami było 170 000.

Te 20 tys. zł to drobiazg, p. Dudzie z rachunków zniknęło 120tys. zł a może nawet 220 tys. zł :

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,13372346,W_Podzamczu_powstaje_samowystarczalny_dom__Pierwszy.html

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6102977&viewfull=1#post6102977

Nadal nie wiem, co obejmuje ten "stan surowy".

Nie ma jednoznacznej definicji stanu surowego, ale zazwyczaj nie obejmuje on "ocieplenia" czy izolacji budynku,chociaż oczywiście są wyjątki, np. płyta fundamentowa izolowana od grunty to tylko stan zerowy, ale już z izolacją i przeważnie z częścią instalacji w niej umieszczonymi.

Ponawiam więc pytanie : ten stan surowy, to z izolacjami cieplnymi i stolarką okienną, czy bez nich?

Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 20 tys. zł to drobiazg, p. Dudzie z rachunków zniknęło 120tys. zł a może nawet 220 tys. zł :

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,13372346,W_Podzamczu_powstaje_samowystarczalny_dom__Pierwszy.html

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6102977&viewfull=1#post6102977

Nadal nie wiem, co obejmuje ten "stan surowy".

Nie ma jednoznacznej definicji stanu surowego, ale zazwyczaj nie obejmuje on "ocieplenia" czy izolacji budynku,chociaż oczywiście są wyjątki, np. płyta fundamentowa izolowana od grunty to tylko stan zerowy, ale już z izolacją i przeważnie z częścią instalacji w niej umieszczonymi.

Ponawiam więc pytanie : ten stan surowy, to z izolacjami cieplnymi i stolarką okienną, czy bez nich?

Nie jestem Panem Dudą - a Pan nie jest zainteresowany domami izolowanymi tylko ich zwalczaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak wybuduję "dom izolowany" i centralnie w salonie postawię koksownik i będę nim bezpośrednio ogrzewał powietrze to czy izolacja zachowa swoje właściwości, a dom nazwę? :o. Szczególnie na nazwie mi zależy. Please, help me! :o
A czy wziąłeś pod uwagę akcyzę, jaką obciążony jest koks? Ona każdego zwolennika koksowników wykończy lepiej niż tlenek węgla http://forum.budujemydom.pl/?act=findpost&hl=akcyza&pid=212607 Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...