Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja rozumiem ze kazdy moze zmieniac zdanie tylko po co tak kurczowo sie trzymac własnych twierdzen wiedząc ze pewien czas sie one zdezaktualizują.
Od 1990 roku - gdy "zarażony" przez prof. Żmijewskiego zacząłem się tematem zajmować, kurczowo trzymam się izolowania domu. Na 30kWh/,2 kończy się wiedza o izolowaniu. Wszystko co powyżej - to po prostu zwykła głupota i szkodnictwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze Pan nie chce liczyć to Pana zdanie, ale tylko Pana, sądze ze nie podziela go audytor nr 1 KAPE który liczyć musi.
Ja jestem od instalacji - ktoś inny jest od liczenia. Wie Pan trudno, by ktoś kto robi instalacje liczył! To jest sprzeczność interesów!! Taki co by robił stare centralne instalacje - liczyłby inaczej niż taki od instalacji bezpośrednich. Dlatego wykluczam ciepłowników i instalatorów z liczenia. Ani ja ani Pan nie możemy tego robić solidnie i uczciwie . Dlatego ja powierzam liczenie np. audytorowi nr 1 KAPE ! A Pan?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan podać ile kWh potrzeba na utrzymanie temperatury gruntu +20 st. po dogrzaniu do tej temperatury? To wtedy podam Panu dokładnie ile to będzie!

Grzeje Pan grunt do +20 st. zimą. Nieważne jakim kosztem... ogrzał go Pan do tych +20st.C I teraz już Pan grzeje tylko tyle, by utrzymać te 20st.C

By to osiągnąć energia dostarczana do w/w gruntu musi się równać energii rozpraszanej przez w/w grunt! Zgadza się Pan z tym?

Jeżeli tak, to by podać straty do gruntu w opisanych przez Pana warunkach, trzeba znać ilość energii rozpraszanej przez w/w grunt.

Czego Pan w tym nie rozumie?

Nie rozumiem, co chce mi Pan podać, jezeli ja z kolei podam ile energii potrzeba na utrzumaie temp. gruntu.

Jeżeli ilość energii na utrzymanie temp. gruntu wyniosić będzie 10 to ilość energii rozpraszanej przez ten sam grunt też będzie wynosić 10

A więc nie rozumiem co chce mi Pan podać? Chyba, że ilość ciepła dostarczonego do utrzymania ciepła i jednocześnie rozpraszana przez ten grunt przy utrzymaniu zakładanej temp. jest inna, według Pana.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od instalacji - ktoś inny jest od liczenia. Wie Pan trudno, by ktoś kto robi instalacje liczył! To jest sprzeczność interesów!! Taki co by robił stare centralne instalacje - liczyłby inaczej niż taki od instalacji bezpośrednich. Dlatego wykluczam ciepłowników i instalatorów z liczenia. Ani ja ani Pan nie możemy tego robić solidnie i uczciwie . Dlatego ja powierzam liczenie np. audytorowi nr 1 KAPE ! A Pan?

 

Dlaczego powierza Pan liczenie zakładając z góry ze liczyc sie nie powinno, działa Pan wbrew własnym przekonaniom, znowu ta gietkosc poglądów, jak zawieje wiatr tak sie trzcina odchyli. Oczywiscie ze Pan uczciwie (cokolwiek to znaczy) obliczen Pan nie wykona, nie mozna ich wykonac wiedzac ze są złe i niepotrzebne oraz nie mając wiedzy i doswiadczenia. Wykluczenia Pan sobi na swoj uzytek, dlaczego? trudno zrozumiec Pana logikę. Ja liczę niezaleznie od systemu ogrzewania, jego wybór nie jest determinantem sposobu liczenia który jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powierza Pan liczenie zakładając z góry ze liczyc sie nie powinno, działa Pan wbrew własnym przekonaniom, znowu ta gietkosc poglądów, jak zawieje wiatr tak sie trzcina odchyli. Oczywiscie ze Pan uczciwie (cokolwiek to znaczy) obliczen Pan nie wykona, nie mozna ich wykonac wiedzac ze są złe i niepotrzebne oraz nie mając wiedzy i doswiadczenia. Wykluczenia Pan sobi na swoj uzytek, dlaczego? trudno zrozumiec Pana logikę. Ja liczę niezaleznie od systemu ogrzewania, jego wybór nie jest determinantem sposobu liczenia który jest jeden.

Jeden sposób? To dlaczego Pan się nie zgadza z audytorem nr 1 KAPE

...Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.

Nie umie liczyć, czy ma inny sposób liczenia?

24 lata doświadczenia to mało? A liczenie zapotrzebowania do ogrzewania bezpośredniego nie ma sensu . Nie ma kotłowni a przewymiarowanie moc jest zaletą zmniejszającą zużycie i poprawiającą komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem w sensie, że jest to możliwe.

Jeśliby się więc osiągnęło takie warunki to wg nydara straty będą ZEROWE co jest ewidentnym idiotyzmem.

 

Nigdzie nie pisałem o stratach zerowych ,To ty wciskasz ludziom że mogą być straty zerowe. Jest przegroda ,jest gradient i są straty. Nie ma możliwości w warunkach domu aby były straty zerowe. Powtarzasz idiotyzmy wyssane z palca.Myślę że nawet w nie wierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie Pan wiedział jakie są straty przez podłogę do gruntu, by go utrzymywać w temperaturze +20 st.

 

Panie Tomaszu ,Pan źle interpretuje pewne fakty . Utrzymać temp grunt pod posadzką bez izolacji w wysokości 20oC ,mając ogrzewanie podłogowe idzie,ale nie oznacza to ,że przy 18cm styropianu i temp. pod izolacją 15,5 oC ,ta ostatnia zużywa więcej bo ma mniej korzystny gradient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ,Pan źle interpretuje pewne fakty . Utrzymać temp grunt pod posadzką bez izolacji w wysokości 20oC ,mając ogrzewanie podłogowe idzie,ale nie oznacza to ,że przy 18cm styropianu i temp. pod izolacją 15,5 oC ,ta ostatnia zużywa więcej bo ma mniej korzystny gradient.

Ja czy Pan? Izolacja od gruntu zaczyna się od 30 cm

Wydaje mi się, że taki zwroty jak MINIMUM czy 30 cm - powinny być zrozumiałe dość jednoznacznie. Dom nieizolowany zużywa nawet ponad 30kWh /m2 a w tym temacie nie chodzi o domy izolowane a dobrze izolowane - czyli tak około dwóch razy skuteczniej.

Szanowny Panie nydar - czy to naprawdę tak trudno zmierzyć zużycie przy ogrzewaniu elektrycznym? Czy nie jest możliwe zmierzyć ile to 30 cm EPS-u?

Nie bardzo wiem jak jaśniej to tłumaczyć, by nikogo nie obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...