Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Panie Tomaszu ,Pan źle interpretuje pewne fakty . Utrzymać temp grunt pod posadzką bez izolacji w wysokości 20oC ,mając ogrzewanie podłogowe idzie,ale nie oznacza to ,że przy 18cm styropianu i temp. pod izolacją 15,5 oC ,ta ostatnia zużywa więcej bo ma mniej korzystny gradient.

 

Zapytam wprost: czy przy temperaturze w domu 15,5stopnia nie miałbyś strat do gruntu?

Tu poradziłbym taką "innowację", żeby nie grzać podłogówką tylko kalafiorami albo nadmuchem, zrobić wysokie piętro i wentylowaną podłogę na bardzo wysokich legarach. Wtedy ciepłe powietrze masz na górze, zimne na dole, a przy samej wylewce i styropianie będziesz miał niewiele więcej niż te 15,5st. Wtedy masz straty 0,00NIC i możesz ubiegać się o patent - ja rezygnuję z pierwszeństwa;)

 

 

Lokalizacja: Paryż...

Jak zamontujesz w Polsce i przez miesiąc masz -25stopni, to zawsze można założyć 2 pary skarpet i wodę w na kąpanie w czajniku podgrzewać:D Ot, komfort!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aż miło popatrzeć na profesjonalnie wykonany, kompaktowy układ pomiarowy :)

:lol:

 

ale działa!!!

A widziałeś kiedyś szewca w butach?

 

Nie chodzi o każde a o te do gruntu.

Pan ma jeszcze centralne ? I raczy pisać w tym wątku? Temat komfortowych domów pasywnych jest raczej dla osób myślących .

No widzisz Brzęczkowski, różnimy się tym, że jak piszę to przed oczami mam zawsze pomiary, Natomiast jak coś Ty piszesz to widzisz to "oczyma duszy"

O komforcie w domu to możesz tylko pomarzyć a pasywny ze względu na koszty jest po za Twoim zasięgiem ale też możesz tu na tym forum pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Brzęczkowski, różnimy się tym, że jak piszę to przed oczami mam zawsze pomiary, Natomiast jak coś Ty piszesz to widzisz to "oczyma duszy"

O komforcie w domu to możesz tylko pomarzyć a pasywny ze względu na koszty jest po za Twoim zasięgiem ale też możesz tu na tym forum pomarzyć.

Nawet najnowsza aparatura z Pana fachowca nie uczyni tak jak domu, izolowanym.

Co mierzyć w domach jak w temacie?

A straty do gruntu tak mierzyłem :

aparatura pomiarowa.jpg

Pana aparatura się do takiej sprawy nie nadaje - najwyżej straty całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No godny przykład do naśladowania. Tam też dają pewnie 30 cm od gruntu a w ściany to już się nie mówi. A - i temperatura zimą też porównywalna z naszą.

 

P.S. W Wielkanoc tamtędy przechodziłem ale samochodu nie widziałem:o

No nie żartuj! Nie widziałeś Brzęczkowskiego jak spał w samochodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pajacujesz?

Gdzie w PL jest -25* przez miesiac?

A jakby nawet...

TB tlumaczysz i jego PC P/P sa ok... Im -25* nie przeszkadza....

A tym raptem tak.

 

Widze ze z sensem... I merytorycznie.

 

Moge Ci zdradzic sekret ze pracuja bez problemu przy -25*, sprawdzaja sie w Skandynawii.... No i oczywiscie w Paryzu takze :p

 

W tym twoim linki minimalna temperatura jaką znalazłem, to -15stC, więc się zastanawiam co będzie, jak będzie tak jak było 2 lata temu:

 

historia.jpg

 

Wtedy cholernie zimno było, a rekord to u mnie -31,5stC (60km od Rzeszowa).

 

W wersji TB-owskiej odpalam wtedy kable i bojler, a to jak wtedy działa?

 

Więc TWIERDZISZ, że będzie dobrze, tak? Dlaczego mam Ci wierzyć na słowo?

 

Widzę, że z sensem... i merytorycznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Zapytam wprost: czy przy temperaturze w domu 15,5stopnia nie miałbyś strat do gruntu? "

 

Odpowiem wprost. Będą. A dla czego? To pewnie wiesz bo jesteś bystry.

 

Może chodzi ci o to, że temp. pod domem też by spadła, niemniej jednak dT przez podłogę by się zmniejszyło. A gdybyś zastosował patent podłogowy? Mówię ci - O,ONIC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czy Pan? Izolacja od gruntu zaczyna się od 30 cm

Wydaje mi się, że taki zwroty jak MINIMUM czy 30 cm - powinny być zrozumiałe dość jednoznacznie. Dom nieizolowany zużywa nawet ponad 30kWh /m2 a w tym temacie nie chodzi o domy izolowane a dobrze izolowane - czyli tak około dwóch razy skuteczniej.

Szanowny Panie nydar - czy to naprawdę tak trudno zmierzyć zużycie przy ogrzewaniu elektrycznym? Czy nie jest możliwe zmierzyć ile to 30 cm EPS-u?

Nie bardzo wiem jak jaśniej to tłumaczyć, by nikogo nie obrażać.

 

Panie Tomaszu, ostatnie pytanie . Skąd to stwierdzenie,że izolacja od gruntu zaczyna się od 30cm i dla czego to jest minimum,skoro przez 18cm przechodzi mniej ciepła.Z całym szacunkiem ale to nie ma sensu ani ekonomicznego ani energetycznego.Jeżeli mażą się Panu domy dwa razy skuteczniejsze od 30kWh/m2 to może warto zainteresować się tematem temperatury pod domem w zależności od grubości izolacji i skutkami tej zależności.

Dziwny kraj. Miało być tanio jak w temacie a wyszło jak zwykle .Kable i PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemus... Strona 38....operation range... -25*, jest gwarantowane.... nie pisza ze nie bedzie dzialac...ponizej...

ale wiesz... Ty odpalasz kable... Ile? 15kW?

Ta PC ma grzalki... Gdyby raptem bylo -35* a wiec da rade...

 

Tak twierdze ze bedzie dobrze bo nasze pracowaly przy -25*

 

Nie musisz mi wierzyc... Ale przynajmniej pokaz ze czytasz lepiej od mistrza.... :D

 

Chodzi o to ze glosi swoje jako jedyna mozliwa alternatywe!!!

 

Pokazalwm dom pasywny bez grzalek i PC.... I z wieksza izolacja w scianach i stropie....

Nagle jakos nikt ze specow sie nie odniosl?

 

Nie bylo merytorycznie bo bie bylo kabli? A sciany mialy 50cm pomimo tego ze maja maly udzial w stratach.....

A moze debaty o gruncie nie bylo???

Dali 30cm pomimo ze x10 wciaga.... A przeciez TB twierdzi ze 40 to dzis norma....

Ciekawe co by im wyszlo przy tych 30 cm od gruntu ale 10cm w scianach... ( szczelne sa )

 

Szwedek... strona 38... operation range... COP 1,94 przy -7stC... ale działa!

 

Naprawdę grzałki można kupić taniej8)

 

Ty twierdzisz i jest OK, a jak TB twierdzi, to nalot dywanowy, tak? Merytorycznie!

 

Dom pasywny w Szwecji bez kabli i PC... spoko. Ile kosztował? 2 miliony koron? Więcej? . Do czego tu się odnosić? Ciekawe jak się mieszka - może się wypowiesz?

 

Albo wypowiesz się po komu PC, co przy -7stC ma koszty utrzymania jak grzałka w nocnej taryfie, a przy -20stC jak w dziennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi ci o to, że temp. pod domem też by spadła, niemniej jednak dT przez podłogę by się zmniejszyło. A gdybyś zastosował patent podłogowy? Mówię ci - O,ONIC!

 

Sam widzisz jakie to nędzne waty potrzeba by utrzymać w suchym podłożu 15,5oC. Aż żal doope ściska że ludziska to olewają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dyskusja z kims kto uzywa retoryki TB...,

 

To po co kłapiesz?

 

Tu COP 1.94 tak? Dla 45*.... Tyle bedzie potrzebne w domu Izolowanym.... :o a jaki bedzie COP przy 30* lub 26* na zasilaniu?

 

Pasywny to przy moim metrażu 1920kWh na grzanie i 2500 na CWU. Ale COP nie ważny, ważne, że kosztuje 20 tyś. PLN!

 

 

Ale z COP >6 TB przy -36* wierzymy.... Inny z grupy TB twierdzi ze COP sie nie zmienia....

 

Ja nie wierzę, tylko sprawdzam i weryfikuję - ciebie negatywnie.

 

 

(...)wiemy ze sa tanie... Bo TB powiedzial.

Tyle jeszcze ze te w S sa naprawde... A tu G pokazal...(...)

Tylek z kumpanem TB lizesz.... (...)

Klaskaj dalej TB... (...)

Zamiast durno pytac jak sie mieszka.... Nie chcesz tanio i komfortowo?(...)

Ile was tu specow lpierd. o gruncie... (...)

Kazdy moze pisac co chce... Nie jest to ani gorsze ani mbuej prawdziwe od reszty debaty...(...)

Ot... Taki kabaret...

 

Ale ty się nie śmiejesz! Widzę, że program cię nie zachwyca, ale kulturalnie można wstać i wyjść, tym bardziej, że za bilet nie płaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, ostatnie pytanie . Skąd to stwierdzenie,że izolacja od gruntu zaczyna się od 30cm .

Skąd 30 cm? - z definicji izolacji termicznej w budownictwie. Jeszcze raz wyjaśnię: Ponieważ tak naprawdę wszystkie materiały stosowane w budownictwie mają jakiś opór cieplny, to na upartego można nazwać je izolatorami. Tworząc podwaliny efektywności energetycznej w budownictwie w 1990 roku prof. Krzysztof Żmijewski (wiceminister) określił ekonomiczną izolację termiczną, jest to jakość izolacji przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

i dla czego to jest minimum,skoro przez 18cm przechodzi mniej ciepła.
Nie przekonał mnie Pan że przez 30cm styropianu do gruntu ucieka więcej ciepła niż przez 18. Posiadam inną wiedzę na ten temat i inne doświadczenia.

A tak na marginesie - co by się na tym forum działo, gdyby ja tak napisał

że izolacja od gruntu zaczyna się od 30cm i dla czego to jest minimum,skoro przez 18cm przechodzi mniej ciepła
A Pan napiszę - i żadnych ataków i uszczypliwości!

Jeżeli mażą się Panu domy dwa razy skuteczniejsze od 30kWh/m2 to może warto zainteresować się tematem temperatury pod domem w zależności od grubości izolacji i skutkami tej zależności.

Może Pan nie czyta wszystkiego. Ja od ponad 20 lat do takich domów robię instalacje, z tą sferą marzeń ( bo to "mażą" to chyba nie o mazanie chodzi) musiał mnie Pan z kimś pomylić!

Dziwny kraj. Miało być tanio jak w temacie a wyszło jak zwykle .Kable i PC
Szkoda, że Pan nie podaje kwot . Dziś - dom 145m2

salon 900 +230 3 sypialnie 3 x 350 + 3x 230 gabinet 470 + 230 pokój gościnny 470 +230 kuchnia 570 +230 łazienka 220 + 430 łazienka II 300+430 .ciągi komunikacyjne 650 +230.

7610 - brutto 23%

Pompa ciepła mitsubishi MUZ-SF25VE + kanałówka SEZ-KD25VAQR2.TH - 6500 zł + kolektory i kanały 2500zł

Zasobnik 200l z pompą ciepła Altantic Explorer 7000zł

 

Zapewnia to maksymalny komfort zimą i latem, przy minimalnym zużyciu kWh. Nie ma problemu w razie awarii pompy ciepła zimą.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugeruje tego rodzaju PC do domu pasywnego.... Ale do takiego 30-40kWh/m2 moze byc :D

 

Pokazuje jednak ze moga byc alternatywa dla kabli i PC TB....

Nawet w pasywnym

Rozumiesz roznice?

 

Domy 30-40kWh/m2 to nie takie 0-20. NIE TEN TEMAT.

Skoro mogą być alternatywą, to o co chodzi?

Mi się wydaje jednak, że nie do końca, bo sam producent sprytnie omija temat COP przy -20 czy -30 stC.

 

Pokazalem tez tansze rozwiazanie bez kabli.

No ale bez kabli 2000000 koron

Z kablami TB 250000:- zlotych

( to chciales orzekazac ? )

 

Dla mnie domy w cenie ze Szwecji są poza zasięgiem, więc nawet o nich nie myślę i tylko tyle chciałem przekazać - nie są TANIE! NIE TEN TEMAT

 

 

I sie ponownie tak nie spinaj.... Zweryfikuj.... Wybuduj tani domek TB

I sie podziel wrazeniami....

A nie staraj sie na sile byc objektywny, kulturalny, merytoryczny i z sensem...

Bo ci nie wychodzi... Nie mecz sie.

Wybuduj i zweryfikuj... Nie badz tylko przyklaskaczem mitomana.

 

Nie do końca domek TB, ale buduję i zbuduję, a wtedy się podzielę wrażeniami.

To, że coś komuś nie wychodzi oznacza według ciebie, że nie powinien się starać? Wiesz - każdemu dobrze wychodzi branie darmowych pieniędzy, to może tym się zajmujmy i każdy będzie miał satysfakcję z dobrze wykonanej roboty!

 

A tak na podsumowanie - polemizujesz ze mną, choć mam na piśmie twoje stwierdzenie, że nie ma to sensu:

 

Nie ma sensu dyskusja z kims kto uzywa retoryki TB...,

 

Czyli robisz coś, co według samego ciebie nie ma sensu! Jak więc traktować cię poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji TB-owskiej odpalam wtedy kable i bojler, a to jak wtedy działa?
To nie centralne! Nic się nie odpala. Temperatura podłogi ustawiona jest przez okrągły rok. Gdy jest jaką chcemy, podłoga nie pobiera prądu. Ogrzewanie samym powietrzem, bez ogrzewania podłogowego, jest mało komfortowe. Zaś samo podłogowe - nie chłodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...