Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale podważanie rozwiązań istniejących i wykorzystywanych albo wyzywanie ich autorów od idiotów i kretynów jak merkava o czym świadczy?

 

Nie twierdzę ze prezentowane rozwiązania nie istnieją, mam watpliwosci co do konstrukcji budynku, nie jest to na pewno ciezka murowana, zaden projektant sie pod takim małym fundamentem nie podpisze. Są normy i zalecenia projektowe które musza byc scisle przestrzegane. Moze Henok sie wypowie.

Co do wyzwisk to nie popieram, ale tez nie pozwole na ciągle kłamstwa w stosunku do mnie wypowiadane przez TB. Jak nisko trzeba upasc aby kłamstwo było argumentem w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a z iloma ja rzeczami się w życiu nie spotkałem a są. Aż szkoda gadać... albo podnosić takie tęgie argumenty.

To, że ktoś czegoś nie widział wcale nie oznacza, że to nie istnieje. To zachowanie podobne do małego dziecka, które zasłoni oczy i twierdzi, że go nie ma:)

 

Dlatego tez prosiłem o skany istniejacego zatwierdzonego projektu istniejacego budynku murowanego. To by przecieło wszelkie dyskusje.

Poczekamy na wypowiedz Henoka ma on uprawnienia konstrukcyjne, zapytam innych projektantów na forum z którymi wspołpracuję co oni sądzą na temat takich fundamentów do domu murowanego parterowego, o dwukondygnacyjnym nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może napiszesz konkretnie co złego jest w takim rozwiązaniu?

Niejaki jerzyka51 ma już tak zaadoptowany projekt i raczej taki dom wybuduje. Może Barth3z będzie kolejnym i raczej ja też.

 

I znowu pewne niedomówienie, Tobie chodzi o parter trzeba to wyraznie zaznaczyc, pokaz to rozwiązanie dla murowanica dwukondygnacyjnego to sie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]257197[/ATTACH] przecież to może tylko idiota skończony proponować takie coś !

przecież to kretynizm w czystej formie ...

 

http://www.sundolitt.se/upload_images/7D8221ACAE0F43BF85A97DD097A74E4B.pdf widzę że w Szwecji poziom kretynizmu jest wysoki ...

cóż ... idiota daje 40cm izolacji a zostawia 5cm na styku ściany i fundamentu ! to trzeba być kretynem do kwadratu

 

http://www.bkl.lth.se/fileadmin/byggnadskonstruktion/publications/THID/THID5185.pdf kolejny przykład ...

 

zobacz sobie ... co wyszło ! całe nic Nydar ma 18cm pod posadzką i wszyło to samo lekko mu lepiej niż tam ! ponieważ ma 2x tyle izolacji od kraju fundamentu !

 

http://www.granback.se/om-huset/konstruktion/ kolejny przykład kretyznimu ...

podwalina jest tylko izolowana 5cm ...

ot właśnie to jest promowanie kretynizmu ... a

 

 

http://www.plastkemiforetagen.se/Material/EPS%20Bygg%20Grundboken.pdf no tu już są arcymisztrzowie !

nie ręce opadają do samej rzopy jak się widzi coś takiego ...

 

Jak się tak zaczyna... to potem ciężko się wycofać !

http://www.thermisol.se/assets/files/sverige/Villagrunder/Grundbroschyr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dom z klasycznymi fundamentami stoi na ławach. U mnie mają szerokość 60cm i wysokość 30cm i dźwigają cały dom. Dlaczego więc taka "ława" w twardym EPS 300 miałaby być za słaba?
jej się wiele nie podzieje ... ale jak dasz 20cm izolacji to z niej zostanie np 17 cm ... w takim miejscu inaczej izolacja będzie się odkształcać niż luźno na gruncie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To walcz z kłamstwami a nie z rozwiązaniami, których nie znasz więc za bardzo trudno się ich czepiać.

 

Pisałem wielokrotnie - dla więcej niż jednej kondygnacji będzie to droższe rozwiązanie choć bez ściany kolankowej strop lany można ocieplić z zewnątrz (ocieplenie w podbitce okapu).

 

Walczę ale jezeli ktoś ma kłamstwo we krwi i zyje nim codziennie, to taka walka skazana jest na porażke, ale poddawac sie nie mozna.

Ale dlaczego ma nie byc sciany kolankowej, szczytowej, wiekszosc domów i to zdecydowana ma takie sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a z iloma ja rzeczami się w życiu nie spotkałem a są. Aż szkoda gadać... albo podnosić takie tęgie argumenty.

To, że ktoś czegoś nie widział wcale nie oznacza, że to nie istnieje. To zachowanie podobne do małego dziecka, które zasłoni oczy i twierdzi, że go nie ma:)

Zobaczyłem w kinie "Mistrz kierownicy ucieka" że gadają z samochodu a ja nie mogę załatwić telefonu w domu a w wojsku królowała ważąca ponad 20kg R-105 http://pl.wikipedia.org/wiki/Radiostacja_R-105 to też nie mogłem uwierzyć - nic tylko s-f Lema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę ale jezeli ktoś ma kłamstwo we krwi i zyje nim codziennie, to taka walka skazana jest na porażke, ale poddawac sie nie mozna.

Ale dlaczego ma nie byc sciany kolankowej, szczytowej, wiekszosc domów i to zdecydowana ma takie sciany.

 

To Pan się wyzwoli z tego kłamstwa - od razu lepiej się Pan poczuje! Nie będzie Pan taki zgorzkniały! Fizyka jest bardzo prosta, tylko trzeba wyrzucić centralne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pan się wyzwoli z tego kłamstwa - od razu lepiej się Pan poczuje! Nie będzie Pan taki zgorzkniały! Fizyka jest bardzo prosta, tylko trzeba wyrzucić centralne!

 

Pan dobrze wie o jakie kłamstwo chodzi, ale jak zwykle trzeba napisać ze to ja kłamię. I tak wpada Pan w sprialę kłamania, jedno kłamstwo uzasadnia drugim, czyzby to sposób na zycie. Odnosnie centralnego to jakas fobia?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sądzisz, że to wszystko zależy od powierzchni, technologii wykonania ścian itp.

A nie uważasz, że warto by się chociaż zastanowić czy ci wszyscy ludzie którzy nad tym pracowali to jednak nie kretyni i idioci jak ich ładnie określasz? Może sam czegoś jednak nie pojmujesz?

to już na nich słów nie ma ! to są cymbały do kretyńskiej potęgi !!

 

patrz teraz i się dobrze trzymaj !

Lepiej1.jpg ile jest gorzej ? zamiast 0,0822 jest 0,0842 !!:lol2: a pod posadzką jest tylko 10cm izolacji piasek ten sam 0,7 ...

dołożyłem i ten kretyński cymbalski występ nakryłem 15cm izolacją ... i zabrałem z szkieletu też 15cm czyli to samo co było !!!

400mm grubość przegrody... i powiedz sam 30cm izolacji poszło je jeb ... rypał to siwy szwed ...

Lepiej2.jpg

 

jak ja mówię to lepiej nie włazić pod gąsienice ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fu N.jpg Kszhu to się dobrze zastanów bo tu masz zwykłą ławę u Nydara ... ciut gorsze niż powyższe przykłady ...

 

To co trąbię Panu Tomaszowi ... aby nie ładować izolacji tam gdzie jej nie potrzeba ...

sam się złapałem iż pod całość chciałem dawać 50cm izolacji teraz dam tylko na krajach ... czyli 30cm pójdzie na rozdysponowanie na brzegach ...

 

 

Udowodnione ? jednym kawałkiem betonu, w ruinę obraca się 30cm izolacji pod domem ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już na nich słów nie ma ! to są cymbały do kretyńskiej potęgi !!

 

patrz teraz i się dobrze trzymaj !

[ATTACH=CONFIG]257208[/ATTACH] ile jest gorzej ? zamiast 0,0822 jest 0,0842 !!:lol2: a pod posadzką jest tylko 10cm izolacji piasek ten sam 0,7 ...

dołożyłem i ten kretyński cymbalski występ nakryłem 15cm izolacją ... i zabrałem z szkieletu też 15cm czyli to samo co było !!!

400mm grubość przegrody... i powiedz sam 30cm izolacji poszło je jeb ... rypał to siwy szwed ...

[ATTACH=CONFIG]257209[/ATTACH]

 

jak ja mówię to lepiej nie włazić pod gąsienice ...

 

Przecież na tych rysunkach nawet izotermy są źle narysowane. To co tu dalej wnioski wyciągać? No ale jak przez 30 cm styro mniej ciepła ucieka do gruntu niż przez 18-cie to można i tak izotermy rysować.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak źle izotermy narysowane ... po czym Pan to poznaje ... wyciągnął Pan sobie paluszkek ?

 

A po drugie przyjmij sobie jakiś projekt i policz straty dla tego projektu a nie jego ułamka.
a na grzyba mnie całość liczyć ..

konkretne porównanie w konkretnych warunkach.

Czyli takich samych !

 

 

Przecież na tych rysunkach nawet izotermy są źle narysowane. To co tu dalej wnioski wyciągać? No ale jak przez 30 cm styro mniej ciepła ucieka do gruntu niż przez 18-cie to można i tak izotermy rysować.
tyle ucieka co widać!!!!

 

Nie wiem czemu Pan nie rozumie że brzegiem dom .. jest bardzo mocno atakowany .. a nie w środku ... to już trzeba być bystrym ...

 

 

no tak jeszcze dochodzimy do absurdu kiedy sobie Pan Tomasz paluszkiem izotermy będzie kreślił ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli jako fundament posluszy sciana Izodomu odwrocona wieksza izolacja na zewnatrz?

 

Czy li od zewnatrz: 20 cm styro - 15 cm betonu - 5 cm styro.

 

Na posadzke wtedy max 15 cm, ciaglosci izolacji wewnetrznej z izolacja dachu, czy to jest juz na tyle dobre zebyscie nie musieli sie tu tak spinac nad tymi groszowymi kWh ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...