Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

jak źle izotermy narysowane ... po czym Pan to poznaje ... wyciągnął Pan sobie paluszkek ?

 

a na grzyba mnie całość liczyć ..

konkretne porównanie w konkretnych warunkach.

Czyli takich samych !

 

 

tyle ucieka co widać!!!!

 

Nie wiem czemu Pan nie rozumie że brzegiem dom .. jest bardzo mocno atakowany .. a nie w środku ... to już trzeba być bystrym ...

Przepraszam ale może Pan podać idiotę, który ten program układał. Napiszę do niego niezwłocznie i wytłumaczę jak rozchodzi się ciepło w ciele stałym ( nie jak fala)

Można prosić? Naprawdę trzeba takie podstawy fizyki programistom tłumaczyć, bo potem taki programik trafi do mniej kumatego i nieszczęście gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam ale może Pan podać idiotę, który ten program układał. Napiszę do niego niezwłocznie i wytłumaczę jak rozchodzi się ciepło w ciele stałym ( nie jak fala)

Można prosić? Naprawdę trzeba takie podstawy fizyki programistom tłumaczyć, bo potem taki programik trafi do mniej kumatego i nieszczęście gotowe.

no tak ... :lol2: z watu wy je ba ...li ... bo pouczał każdego ...

Panie Tomaszu Pan nie rozumie nic a nic ... program wylicza właśnie 2d przepływ ciepła ... czyli nie po liniach prostych ...

 

może tak ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dom to całość. Bo bez tego nie wiesz czy za ułamki watta warto kopać głęboki fundament, budować wysoką ławę, ocieplać ją czy może taniej i szybciej będzie zrobić fundament ledwo "pod trawnikiem"
ależ wiem kto jak nie ja trąbił o całości domu.

Ja tylko pokazuje oczywiste błędy w izolacji i to bardzo kosztowne.

Detale można porównywać.

 

Kszhu wyobraź sobie że te 30cm z pod domu 100m^2 ładujesz tam gdzie trzeba czyli na brzeg i dokładasz na elewację.

Nawet jak władujesz na 1m w dół kloc 50cm izolacji to zyskasz tyle ile byś musiał dać 1m? pod całą płytą ...

widzisz że dokładanie cm izolacji pod środkiem domu to placebo.

 

Dołożenie tylko 15cm i zatkanie mostka termicznego ... super efekt

 

 

Tu jednak chodzi o to, że merkava walczy sam nie wie chyba za dobrze z czym.
wiesz z czym walczę ? z bezsensownym marnowaniem izolacji termicznej.

 

Jak pisałem wole dać te cm z pod domu na brzeg.

 

wkurzyłem się bo na piedestale się stawia szwedzki przykład, czegoś kretyńskiego.

Właśnie w ewidentnych brakach izolacji !!!

 

w jednym miejscu podwalinę osłania tylko 25mm izolacji.

I aby to zrównoważyć trzeba aż 30cm izolacji pod domem więcej.

Czy to nie jest chore ?

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety za free mam demo .. działa 5min i koniec ... od nowa ... może jak bym szybko klikał.

 

Wiem że miał bym dokładny obraz.

Ale tu chodzi o odniesienie, czyli porównywanie różnych rzeczy w tych samych warunkach.

Jak bym liczył 1 przykład tu drugi w innym programie ok, można było by mieć wątpliwości.

 

Sprawa jest uważam czysta i klarowna dzięki temu, warunki identyczne, delta T .

 

z Antherma masz u góry linka ... therm osiąga jak by stan końcowy czyli ustalony przy -5 od wiek wieków.

I ciągle 20 st w domu.

 

Warunki brzegowe dla obydwu próbek takie same = wynik miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ... jak było 40cm izolacji pod posadzką ... i U całości było 0,0822 W/m2K

a później pod posadzką jest 10cm izolacji tylko, plus 15cm izolacji na mostku termicznym i wynik 0,0842 ... to jest bardzo istotny wynik.

Ponieważ izolacja tylko została nasunięta na mostek termiczny ! bardzo jak widać ważny detal.

I całościowo dało wynik gorszy o 0,002 W/m2K to jest całe nic .. różnica w kosztach przeogromna.

 

 

Pokazuje że danie na wiwat 40cm pod posadzkę nie daje żadnego efektu, prócz straty na izolacji.

 

Teraz sobie wyobraź jak duża to jest strata dal inwestora dać 40cm XPS'a ... a jam można dać 10cm izolacji i wyjdzie to samo.

 

Oczywiście jak brzeg był by w tym przypadku nie spierd .. jak zrobił to jakiś siwy szwed to 40cm jakiś kawałek sensu by miało.

Pod warunkiem, że będzie na obwodzie budynku też 40cm na mostkach termicznych.

 

A nie kretyńskie dziobki z betonu z nałożoną izolacją 25mm :lol2:

 

Super że tam jest drewno na podwalinie, plus jakaś nieciągłość w paroizolacji =

grzybnia ! i podwalina sruu do wymiany.

Bo jakiś siwy szwed wymyślił sobie 25 cm izolacji i cokolik z betonu.

 

 

a mój therm łapie ten stan jaki jest w tym filmie koło 6 s

ten wycinek robi.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dom to całość. Bo bez tego nie wiesz czy za ułamki watta warto kopać głęboki fundament, budować wysoką ławę, ocieplać ją czy może taniej i szybciej będzie zrobić fundament ledwo "pod trawnikiem".

kszhu - zlituj się i na coś zdecyduj. Raz dla ciebie cząstkowe obliczenia dobre (jak teorie TB udowodniałeś ) raz złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu - zlituj się i na coś zdecyduj. Raz dla ciebie cząstkowe obliczenia dobre (jak teorie TB udowodniałeś ) raz złe.

 

nie licz na to - to przypadek patologiczny ;)

 

i PIERWSZY NAJWIĘKSZY PRZYPADEK PATOLOGICZNY (której to już) RP:

... Ile wg Pana zużywa węgla mieszkanie 0kWh/m2 Czy sklep na Bartyckiej 0kWh/m2?

 

no to teraz już nawet na nogi za późno takiemu tylko :no: i :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całej posadzce czy tylko na tym jednym elemencie? Przecież sam dobrze wiesz, że trzeba policzyć całą posadzkę bo np. co innego w domu który planuję szer. ~7m a co innego w domu który mam szer. 12m.
tam przecież masz długość podaną całej powierzchni wymiany ciepła

od wewnątrz, warunki identyczne... to czemu się tu czepiać ...

 

http://www.paroc.se/losningar-och-produkter/losningar/bjalklag/platta-pa-mark zobacz pierwszy obrazek !!! jeszcze gorszy ! cegła stoi na tym wstępie z betonu .... możesz dawać 1m pod posadzkę izolację ... jak zostanie takie miejsce, lipa ... można sobie o izolacji pomarzyć.

 

 

https://www.google.se/search?q=platta+p%C3%A5+mark+passivhus&sa=X&biw=1364&bih=683&tbm=isch&imgil=dKAOYeoX-ztq7M%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn2.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcSMM2vl4aCem-tysPlWqBqPy_pznT_oyQcx88enrhEO1a5FQoAk%253B247%253B354%253BnjV8TY_L4uiOWM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.rockwool.se%25252Finspiration%25252Fsvenska%2525252Breferensobjekt%25252Fpassivhus%2525252Bpumpk%25252525C3%25252525A4llehagen%25252Ff%25252525C3%25252525B6lj%2525252Bprojektet%25252Fgrundl%25252525C3%25252525A4ggning%2525252Boch%2525252Bplatta%2525252Bp%25252525C3%25252525A5%2525252Bmark&source=iu&usg=__totiQQ8DYHxzZEOURkw2jvlgGnc%3D&ei=87JfU_6YFKWu4QSbxoDYAQ&ved=0CH4Q9QEwDA#facrc=_&imgdii=_&imgrc=Ef_yrM_lWCh1nM%253A%3Br1eZ4CqD_cbg8M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tjallden.se%252FUpload%252FImages%252Ftjallden%252FPaketbilder%252FL-element-Material.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tjallden.se%252Fsv%252Fsidor%252F48%252F19%252F31%252Flagenergigrund.aspx%3B500%3B333 o tej głupiej kształtce pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrzcie się dobrze tym szwedzkim U-kształtkom i płytom i zauważcie, że:

a) pod taką płytę dają tani EPS zamiast drogiego XPS

b) zbrojenie płyty zrobione jest z pręta fi6 - czyli to nie zbrojenie płyty, tylko posadzki.

 

Z tego wniosek, że taka płyta jest znacznie tańsza od naszej, a mimo tego dom pasywny da się na niej postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrzcie się dobrze tym szwedzkim U-kształtkom i płytom i zauważcie, że:

a) pod taką płytę dają tani EPS zamiast drogiego XPS

b) zbrojenie płyty zrobione jest z pręta fi6 - czyli to nie zbrojenie płyty, tylko posadzki.

 

Z tego wniosek, że taka płyta jest znacznie tańsza od naszej, a mimo tego dom pasywny da się na niej postawić.

Można sobie wygooglować EPS od gruntu

eps i grund och mark I cały podręcznik w pdf wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja liczyłem jakieś skrawki mostka?!? Co to za porównanie?!?

A gdzie ja sugeruje liczenie skrawków mostka. Napisałem wyraźnie że dla Ciebie - "raz cząstkowe liczenie dobre raz złe" . Chyba że dla Ciebie cząstkowe liczenie strat dla wydumanych temp. to coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Faktycznie ciężko coś będzie przetłumaczyć jak ktoś takie bzdury wypisuje. Wstaw do swojego wzorka taką samą lambdę i deltę T i policz przez który "przechodzi mniej ciepła".

 

To już patologia. Od kilkuset stron piszę,że pod domem jest znacznie wyższa temp. niż podają normy. Pisze o tym Krzysiek B_B i kolektor1. A ty w kółko to samo.Jak będzie gradient identyczny i lambda,to dla każdego jasne że straty przez 18cm będą większe jak przez 30cm.

Tyle ,że przy 18cm na koniec sezonu zimowego pod izolacją jest 15,5oC a pod 30cm jest 8oC ,albo i mniej.To jest właśnie przyczyna dla której przez 18cm izolacji ucieka mniej ciepła jak przez 30cm.

Skoro wiesz że przy takiej samej lambdzie i gradiencie ,przez 18cm ucieka więcej ,to skąd ta niemoc w pojęciu że przy różnych gradientach będzie odwrotnie?

 

ps. Pokaż w jakim przypadku gradient będzie zero .Ja postaram się udowodnić że błądzisz . Jeśli nie będę potrafił, to pokopiesz w swoim stylu i będzie fajnie.Biorę to na klatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie są to rzeczy NIEPORÓWNYWALNE ale co tam, nie ważne! Ważne, że ośmielam się podzielać zdanie TB więc trzeba szukać czegoś aby się czepić a co inni wyczyniają to nie ważne
powiedz co dla Ciebie jest nie porównywalnego ? bo nie wiem ...

 

ewidentny brak izolacji ... i dodanie cokołu z betonu i przykrycie tego 25 mm paskiem izolacji i to jeszcze przy podwalinie.

widzę ze jeszcze Przemo się dołącza do grona wyznawców ... ważne że made in sweden i już orgazm w oczach ...

 

dla mnie nie ma nic bardziej skretyniałego niż 40cm izolacji.... tam gdzie jej nie potrzeba ... a zostanie miejsca prawie bez izolacji ... co dobitnie widać ...

ale co tam .. ważne że z zagranicy to znaczy że już można przyjąć za dogmat ... jak słowa TB...

oj zaczyna się ciepło robić ...

 

 

Wklejasz przykład co dałem odnośnie Nydara ... widzisz tylko to co chcesz widzieć ...

 

A nie widzisz tego że ... wylewka jest dylatowana do podwaliny i nie łączy się z fundamentem ... plus podwalina jest na betonie ... ale od zewnątrz jest osłonięta 15cm izolacji ... która sięga po ławę ...

 

WARUNKI SĄ IDENTYCZNE !!! nie będę jak dziecku tłumaczy ... sam dojdziesz i grzecznie przeprosisz za stawianie oporu ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz co dla Ciebie jest nie porównywalnego ? bo nie wiem ...

 

ewidentny brak izolacji ... i dodanie cokołu z betonu i przykrycie tego 25 mm paskiem izolacji i to jeszcze przy podwalinie.

widzę ze jeszcze Przemo się dołącza do grona wyznawców ... ważne że made in sweden i już orgazm w oczach ...

 

dla mnie nie ma nic bardziej skretyniałego niż 40cm izolacji.... tam gdzie jej nie potrzeba ... a zostanie miejsca prawie bez izolacji ... co dobitnie widać ...

ale co tam .. ważne że z zagranicy to znaczy że już można przyjąć za dogmat ... jak słowa TB...

oj zaczyna się ciepło robić ...

Ten mostek to zabezpieczenie przed wysadzinami. Już to pisałem. To taki patent który ma zabezpieczyć fundament. Stosowany w lekkich konstrukcjach jak to na północy. Te 40 cm to bardziej wypełnienie niż izolacja. Zamiast sypać piach dają tani EPS. Wiem, bo rozmawiałem ze znajomym który w Norwegii buduje domy. Przy okazji powiedział mi, że 90% domów jest stawianych na EPS ale te 90% to domy szkieletowe. Co ciekawe pod domami często robi się piwnice których się w ogóle nie izoluje termicznie. Nawet w największe mrozy jest tam stała temperatura około 10 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...