Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kszhu ... https://lh3.googleusercontent.com/-XEit4jngJSM/U2C8LM8qZ6I/AAAAAAAABvY/5OEWcZdrVeQ/w238-h275-no/mkv1_2.png

 

https://lh6.googleusercontent.com/-12aGcmZSlmA/U2C8LKWOpXI/AAAAAAAABvc/dzTiXXAmUQ4/w261-h232-no/mkv2_2.png a to co jest jak nie fundament z posadzką razem rozpatrywany ? :lol2: na siłę szukasz jakiś argumentów do swojego zdania.

 

W definicji współczynnika przewodzenia ciepła - jest punkt o nieskończoności izolacji
no tak .. jeszcze wykładowca się trafił ..

punkt o nieskończonej izolacji :lol2:

Oj Panie Tomaszu, chodzi o nieskończoną płaszczyznę tak aby wektory przepływu ciepła były prostopadłe do przegrody.

A w miejscu takim jak narożnik nie są.

 

Co program wychwytuje i oblicza U dla takiego stanu nie prostopadłego i skończonego.

A nie jakieś płaszczyzny 1D ... tak jak to się robi w SCHE (świadectwo charakterystyki energetycznej)

Oblicza się U 1D a potem nurkuje się w katalog i szuka mostków i wartości tych mostków ...

i tą patologię Kszhu gloryfikuje jako punkt odniesienia.

 

Jak wprost jest napisane wyraźnie w książce Budownictwo Ogólne pt Fizyka Budowli TOM II

albo doświadczalnie, albo numerycznie aby objąć mostek termiczny.

 

Czego Kszhu nie kuma .. a to mnie dziwi .. ponieważ bardziej to jest nie bo nie ... niż faktycznie nie kuma.

 

Kszhu na tym co zapodałem masz i fundament i grunt i posadzkę !!

razem nie wiem czemu tego nie widzisz...? nie bo nie chce widzieć ... wolę się nie zastanawiać tylko szturchać szpilką i kłuć co by było śmiesznie.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się różnimy. Dla mnie nie można być trochę izolowanym, tak jak nie można być trochę w ciąży.

Z mostkami termicznymi nie da się zbudować domu izolowanego a co dopiero " jak w temacie" to po co o nich pisać?

No to jeszcze raz:

 

"Fakt może to jest czepianie ale całkowicie mostka się Pan nie pozbędzie może go Pan jedynie starać się zminimalizować."

A jeśli Pan to neguje to proszę zwrócić się do dr. Dudy. On pewnie Pana przekona."

 

Dodam tylko iż może on mieć wartość 0,0000000001 ale zawsze będzie a zredukowanie go do tej wartości może być kosztowne co kłuci się z ideą domu taniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przecież jest sumaryczna strata posadzki i ściany w obu przypadkach !

obejmująca mostek termiczny, który to ten mostek jest w pierwszym przypadku powstały z tego występu w betonie .. gdzie izolacja ma tylko 25mm.

I jako całość jest ujęte U całość ... od środka domu po czubek tej ściany.

Nie wiem czemu Ci to ciężko idzie ...

 

Raz jeszcze to jest 1. jest to suma dokładnie 930mm ściany 70mm drewna ... coś 5 m posadzki i da całej tej kreski masz U i mnożysz razy długość tej wymiany * dt = heat flow to takie ciężkie ?

 

rozjaśnienie.jpg no i teraz dodaj wartości Heat flow ... i porównaj z tym co wcześniej ... masz U podłogi i U ściany

 

rozjaśnienie 2.jpg widzisz mimo że jest tylko 10cm U podłogi jest lepsze jak z 40cm ... izolacji ... ponieważ bardzo mocno ciepło brzegiem ucieka z fundamentu ...

 

Widzisz masz na kloc 50cm na głębokości 1m i daje więcej jak 40cm położone pod środkiem domu. masz rozbite U podłogi i U ściany ...

dodaj sobie Heat flow ... i porównaj z tym co przedtem ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę na skróty - ważne na skróty. Czyli gdzie trzeba lepiej zaizolować? tam gdzie stała temp 8-10 stopni na plusie czy tam gdzie może być poniżej zera?

 

Może Pan potrzymać potrzymać rękę w wodzie +8 i w powietrzu -1?

 

Ale mniejsza o przykłady.

W domu o którym piszemy, jest ogrzewanie podłogowe. Temperatura wylewki okoł0 30 st. Temperatura gruntu przy 30cm styropianu 3 do 5 st. Delta T 25st. Temperatura powietrza pod sufitem 19-20 stC - średnia temperatura w Polsce na wys. 3-5m +2 do +5st w okresie grzewczym. Delta T 15-16 st.

Do tego dochodzą ogromne zyski słoneczne ( których próżno pod domem szukać)

A teraz jak Pan zaizoluje? Nikogo nie dziwi 30-40cm wełny w dachu.

można prosić o odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu nie rozumiesz i tyle .. na hoo mi dach w tym zestawieniu ?

widziałeś symulację antherma ? widziałeś ... jest tam cały budynek ? nie ...

Pouczasz mnie, chłopie a nie wiesz, sam więcej niż to ile ma być U danej przegrody.

 

Albo liczysz całość budynku jak sugerowałem i wtedy masz wszystkie straty albo PORÓWNUJESZ tylko określone elementy a nie groch z kapustą.
ale jak wedle ciebie mam porównywać elementy ? nie robię tego ? przecież robię ..

określonym elementem jest mostek termiczny na styku ściana posadzka ... widzę że na siłę jak wielki rezystor upieprzasz się i próbujesz uczyć.

Sam nie mając pojęcia jak.

Ale co tam ...

 

ty proponujesz bigos z sernikiem ... może nie wiem mam liczyć programem 2D ... U jak 1D ... aby jaśnie pana zadowolić ...

 

Jakiej?!? 5x5m2 czy 15x15m2 czy jeszcze innej? Skup się lepiej na fundamencie bo wszystko mieszasz.
a qrfa fundamentu tam nie ma ? co ...nie widzisz tego klocka betonowego ? to niby co jest ...

jakiej ? a ile ma długości ta posadzka ? 5,6 m sobie zobacz total lenght ... jak nie potrafisz czytać i weryfikować twój problem.

 

Mam wedle ciebie robić jakieś jajka tylko po to aby ciebie zadowolic .. bo tobie się coś wydaje nie tak i zaczynasz się upierać

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan potrzymać potrzymać rękę w wodzie +8 i w powietrzu -1?

 

Ale mniejsza o przykłady.

W domu o którym piszemy, jest ogrzewanie podłogowe. Temperatura wylewki okoł0 30 st. Temperatura gruntu przy 30cm styropianu 3 do 5 st. Delta T 25st. Temperatura powietrza pod sufitem 19-20 stC - średnia temperatura w Polsce na wys. 3-5m +2 do +5st w okresie grzewczym. Delta T 15-16 st.

Do tego dochodzą ogromne zyski słoneczne ( których próżno pod domem szukać)

A teraz jak Pan zaizoluje? Nikogo nie dziwi 30-40cm wełny w dachu.

można prosić o odpowiedź?

 

Te 30 oC wylewki to czasem nie manipulacja, z obliczen i praktyki wynika ze dla -20 oC zewnątrz temp posadzki to ok 24 oC (wyjatek łazienka tam ok 28 oC) najczesciej ta temp. to ok 21-22 oC. czyli ok 8 oC mniej od tego ile Pan podaje, dT nie 25 oC, 17-18 oC. Kto by sie takimi szczegółami przejmował, jest teza i trzeba ją na siłe udowodnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=thermal+bridge&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6ONgU6CyJaLo4QSOnIHICA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1364&bih=683 może trzeba za rączkę prowadzić i pokazywać jak dany fragment się analizuje.

bo po przejściu na stronę TB zaczynasz mieć jazdy.

'Może tak ... napiszę

 

tu masz kszhu fragment posadzki dokładnie 1/2 przekroju domu ... może tak ... bo widzę ciężki rezystor ...

 

http://www.buildcheck.co.uk/services/construction-industry/u-value-analysis/ a tu co masz ? też fragment przekroju

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2F2.bp.blogspot.com%2F_EficAZgUas0%2FTOMDGafAEYI%2FAAAAAAAAAGQ%2FbxhMY6n2Feo%2Fs1600%2FThermal-Bridges.JPG&imgrefurl=http%3A%2F%2Fcutmytimber.blogspot.com%2F2010_11_01_archive.html&h=1200&w=1600&tbnid=BSFPaBlpZkA0YM%3A&zoom=1&docid=k0DTiBl77nO2wM&ei=-eNgU6XaIKqo0QW6roDoCg&tbm=isch&ved=0CEMQMyg7MDs4ZA&iact=rc&uact=3&dur=465&page=8&start=151&ndsp=21 widzisz ? a może problemy ?

narożnik ...

a może tak ?dom.jpg tu masz przekrój przez oś domu ...

ni w hoo nie rozumiesz zasady działania takiego programu a się ciskasz ...

 

Therm przed izolacją.jpg widzisz ? masz całą kondygnację plus piwnicę

w jednym i to jest zrobione do osi domu

 

LUB ROBI SIĘ TO DO MIEJSCA GDZIE izotermy układają się równolegle do przegrody.

 

bo 1D liczy się tak ... D/lambda = R → 1/R = U ... jak nie ma załamań skoków, itp ...

to 1D tak się liczy !...

https://www.google.pl/search?q=katalog+mostk%C3%B3w+cieplnych&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-OVgU_2OLMrX4ASP1ICYCQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1364&bih=683 widzisz to ?

 

tak prymitywnie się dodaje mostki termiczne do obliczeń .. pierwsze liczy się 1D ... a później dodaje mostki z katalogu ...

 

A thermem liczysz 2D czyli i U płaskie I mostki w raz ... tak ciężko to pojąć widzę ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ...jak nie ma argumentów to się jest czepianie czy dwa gwoździe wbiłem ...

 

może ci się rozjaśni ... albo pisz do kornickiego http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.kornicki.com%2Fantherm%2Fimages%2FAnTherm_Info_01.png&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.kornicki.com%2Fantherm%2FPL%2Findex_NAV.htm&h=1161&w=1691&tbnid=END7z9LiRLJ8TM%3A&zoom=1&docid=lw1p6lcxGh6yyM&ei=-uVgU4q7C-eq0QXltYHADw&tbm=isch&ved=0CIMBEDMoJDAk&iact=rc&uact=3&dur=760&page=2&start=17&ndsp=22

 

tak bo nagle wyszło że twój mistrz to naciągacz ... i teraz się rzucasz

 

jaką masz manipulację ? dołożenie na ścianę i zagłębienie kloca 50cm izolacji na głębokość 1m nazywasz manipulacją.

 

Manipulację odprawia twój mistrz TB i ty razem z nim.

 

Zamiast pod posadzkę 40cm .. dałem 10cm .. a to z nawiązką starczy aby zrobić opaskę do o koła domu.

własnie #50x1m ... x obwód domu ... ale widzę że to dla ciebie jest manipulacją.

 

ja będę w kółko 2+2= 4 a ty nie ... bo nie bo może źle widzisz ... może to nie plus a - ... to właśnie są twoje manipulację .. a raczej takie zachowanie kapryśnego dziecka.

 

 

http://www.mostkicieplne.pl/sciany%20szczelinowe.html sobie zobacz

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan potrzymać potrzymać rękę w wodzie +8 i w powietrzu -1?

 

Ale mniejsza o przykłady.

W domu o którym piszemy, jest ogrzewanie podłogowe. Temperatura wylewki okoł0 30 st. Temperatura gruntu przy 30cm styropianu 3 do 5 st. Delta T 25st. Temperatura powietrza pod sufitem 19-20 stC - średnia temperatura w Polsce na wys. 3-5m +2 do +5st w okresie grzewczym. Delta T 15-16 st.

Do tego dochodzą ogromne zyski słoneczne ( których próżno pod domem szukać)

A teraz jak Pan zaizoluje? Nikogo nie dziwi 30-40cm wełny w dachu.

można prosić o odpowiedź?

Rozmawiamy chyba cały czas o posadzce i o mostku tam mającym miejsce a nie o temp pod sufitem. Pytam jeszcze raz gdzie dać więce izolacji?

Tam gdzie panuje stała temperatura 8-10 a nie jak to sobie pan wymyślił 3-5 stopni czy tam gdzie może się zdarzyć i -20. Przypominam - mówimy o posadzce a nie suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pod posadzkę 40cm .. dałem 10cm .. a to z nawiązką starczy aby zrobić opaskę do o koła domu.

 

W oryginale był styropian zamiast ziemi, żeby dom był lekki i nie trzeba było gruntu wymieniać, ale ty twierdzisz, że ten styropian lepiej dać na ściany. A w miejsce styropianu co? Pewno pospółka, tak?

 

Ten mostek cieplny w tym podręczniku wziął się z faktu, że stawia się na tym ścianę prefabrykowaną, która opiera się na betonie, zamiast styropianu. Ale to nie jest rozwiązanie dla pasywnych, chociaż ujęcie tych dodatkowych centymetrów wypełniającego styropianu spod spodu - nie potrzebnego i kretyńskiego według ciebie - spowoduje wzrost twojego wyliczonego U do wartości strzelam 0,1 do 0,12. Czy to taki według ciebie kretynizm?

 

Dlaczego na siłę szukasz dziury w całym? Nie rozumiesz, czy udajesz, że nie rozumiesz? Chwalisz się, że wymyśliłeś lepsze fundamenty - dodając styropian do ścian! No będzie patent!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki patent ? masz wyżej czarno na białym ..

i co 40cm jest pod domem i U jest gorsze posadzki jak

10cm i lepszy brzeg ... warunki są te same ... czyli na piachu lambda 0,7 siedzą ...

temp zewnętrzna ta sama ... ale widzę są osoby co trzeba sobie odpuścić ... bo swoje wiedzą ... i za nic nie siądą i nie popatrzą ...skąd to się bierze.

 

Komuś chcesz zarzucić szukanie dziury w całym ? sam chcesz namówić inwestora na 40cm izolacji pod płytą ..:lol2:

 

ale jakie to wymyślenie .. o czym ty do mnie rozmawiasz ...

przerysowałem jedno z 40cm izolacji i tą śmieszną kształtkom.

I za chwile drugie z przestawieniem izolacji na ścianę aby to zakryć.

Później to ostatnie z klocem izolacji na obwodzie i 10cm pod ...

warunki pozostałe te same nie wiem, o co wam chodzi ale to jest śmieszne ... co próbujecie w swojej bez wiedzy udowadniać ... a to wam kolorek nie pasuje, a to coś manipuluję, a to szukam dziury w całym...

to nie jest qrfa całe ... jak ktoś wy jeb ... pod dom 40cm izolacji i da to skutek żaden ...

a można to zoptymalizować to nazywacie manipulacją, zabawni jesteście...

 

ktoś na 100m^2 zaoszczędzi te 30 m3 izolacji to źle ... bo coś wam się nagle urwało i zburzył się ciepły świat waszego guru o 30cm izolacji pod płytą czy posadzkami.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki patent ? Masz wyżej czarno na białym ..

I co 40cm jest pod domem i u jest gorsze posadzki jak

10cm i lepszy brzeg ... Warunki są te same ... Czyli na piachu lambda 0,7 siedzą ...

Temp zewnętrzna ta sama ... Ale widzę są osoby co trzeba sobie odpuścić ... Bo swoje wiedzą ... I za nic nie siądą i nie popatrzą ...skąd to się bierze.

 

merkava udaje głupiego, bo mu tak wygodnie

 

komuś chcesz zarzucić szukanie dziury w całym ? Sam chcesz namówić inwestora na 40cm izolacji pod płytą ..:lol2:

 

merkava kłamie

 

 

ale jakie to wymyślenie .. O czym ty do mnie rozmawiasz ...

Przerysowałem jedno z 40cm izolacji i tą śmieszną kształtkom.

I za chwile drugie z przestawieniem izolacji na ścianę aby to zakryć.

Później to ostatnie z klocem izolacji na obwodzie i 10cm pod ...

Warunki pozostałe te same nie wiem, o co wam chodzi ale to jest śmieszne ... Co próbujecie w swojej bez wiedzy udowadniać ... A to wam kolorek nie pasuje, a to coś manipuluję, a to szukam dziury w całym...

To nie jest qrfa całe ... Jak ktoś wy jeb ... Pod dom 40cm izolacji i da to skutek żaden ...

A można to zoptymalizować to nazywacie manipulacją, zabawni jesteście...

 

Ktoś na 100m^2 zaoszczędzi te 30 m3 izolacji to źle ... Bo coś wam się nagle urwało i zburzył się ciepły świat waszego guru o 30cm izolacji pod płytą czy posadzkami.

 

merkava zmienia zdanie jak rękawiczki

 

Mit 30cm pod domem upadł jak domek z kart.

 

 

MERKAVA MYŚLI, ŻE WIE LEPIEJ NIŻ TWÓRCY NORM DLA DOMÓW PASYWNYCH

 

Ciekawe, że propagator domu zeroenergetycznego odwrócił się od swoich ideałów i teraz mówi 10cm styropiany od gruntu, choć z NF 15 wynika 30-40cm. Może coś z tego ma?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniam zdania .. tylko wypracowuje, to źle że sobie doszedłem do tego że 50cm jest mało potrzebne pod domem ... o ile mniej kasy wydam na drogi styrodur.

Wyznawałem kult 50cm pod domem dodając że da to tyle co 1m na ścianach ... teraz wiem że dużo daje dołożenie na opaskę przed wysadzeniem.

 

Gdzie widzę problem ? w tym że grunt nie osiągnie od razu tej temp pod domem, dając 10cm izolacji ... położę to na grunt np o temp 7-8 st ...

i tu może być przez to problem stąd te 10cm izolacji może być mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...