Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

czyli efekt dla wody będzie taki:

http://img19.imageshack.us/img19/8011/siphydr5.jpg

ale nie dla pary.

 

ale odpowiedział:

Do zabezpieczenia tynku przed wodą radzę zastosować jakiś hydrofobowy impregnat, który zawęża pory, ale jednocześnie pozwala na przepływ pary.

 

nie sądzisz chyba że miał na myśli parę z pow. zewnętrznego

 

Uważasz że na gołej ścianie pod styro ciśnienie pary będzie tak wielkie że zniszczy strukturę ze SZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale odpowiedział:

Do zabezpieczenia tynku przed wodą radzę zastosować jakiś hydrofobowy impregnat, który zawęża pory, ale jednocześnie pozwala na przepływ pary.

 

nie sądzisz chyba że miał na myśli parę z pow. zewnętrznego

 

Uważasz że na gołej ścianie pod styro ciśnienie pary będzie tak wielkie że zniszczy strukturę ze SZW

 

Myślę zgodnie z tym co piszesz i piszą w necie, czyli szkło jest zabezpieczeniem dla wnikania wody, ale nie stanowi bariery dla dyfuzji pary. Nie wiem czemu byłem święcie przekonany, że szkło wodne to bardzo dobra paroizolacja ... Chyba nie zainteresowałem się tematem, tylko "komuś" zawierzyłem na słowo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę zgodnie z tym co piszesz i piszą w necie, czyli szkło jest zabezpieczeniem dla wnikania wody, ale nie stanowi bariery dla dyfuzji pary. Nie wiem czemu byłem święcie przekonany, że szkło wodne to bardzo dobra paroizolacja ... Chyba nie zainteresowałem się tematem, tylko "komuś" zawierzyłem na słowo. ;)

 

w obu linkach które podałem pisza że jest paroszczelne

 

nie wiem w czym problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ściana i 30cm styro,to na styku nigdy nie będzie wody.Jeżeli będzie ,to styro należy zerwać i od nowa.

 

Wiem, że nie bedzie. Zdjęcie jakie przytoczyłem to kostka pomalowana szkłem wodnym. Zatrzymuje wodę (nie o to nam chodzi) ale nie zatrzymuje dyfuzji.

Każesz mi kupić kostkę silikatową i pomalować ją szkłem wodnym. Efekt będzie jak powyżej, ale to nie to samo co blokada dyfuzji pary wodnej. Nie jestem w stanie przeprowadzić w domowych warunkach doświadczenia z dyfuzją pary wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy to potrzebne. Od usuwania nadmiaru pary jest wentylacja. Resztę zrobi styro. Bardziej zastanowiłbym się nad wiatroszczelnością.

 

W zimie nie ma nadmiaru wilgoci. Jest jej niedobór.

Natomiast sztuczne jej utrzymywanie w zimie na poziomie 40-50%, bez paroizolacji może doprowadzić do kondensacji w przegrodzie. Nawet przy izolowaniu styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nic o parze wodnej. A to nas interesuje.Nie woda.

 

Jest napisane, że to izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna.

Jak kupujesz izolację przeciwilgociową w folii, to ona nie przepuszcza pary wodnej, prawda?

Nie słyszałem nigdy o izolacji "przeciwparowodnej", a ty?

 

Ale chyba faktycznie to lipa, bo opór dyfuzujny dla pary wodnej nie większy niż 4m.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na coś specjalistycznego to potrzeba poczekać jak Szanowny TB komputer otworzy i wyrazi opinię czy styro chłonie po latach ,czy nie.W końcu badał i twierdzi ,że chłonie.Ja przyznam uczciwie,że nie wiem ,bo w sieci nic nie można znaleźć.

 

ps. Suchy piach też tani a nawet w cenie działki ,a izolacja.Różnie jest z tą ceną-wartością użytkową. Beczka soli mało by rozpoznać co dobre a co złe. Ty budujesz to się dowiesz .Najbardziej wartościowe są spostrzeżenia za własne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma paroizolacji w masie/ płynie poza produktami asfaltowymi, ale te - przynajmniej takie w znośnej cenie są trudne w aplikacji i wymagają raczej droższych klejów do styropianu... na przykład takich do klejenia styropianu fundamentowego. To można kupić w dobrej cenie, ale jaki tego efekt, to nie sposób orzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy chyba cały czas o posadzce i o mostku tam mającym miejsce a nie o temp pod sufitem. Pytam jeszcze raz gdzie dać więce izolacji?

Tam gdzie panuje stała temperatura 8-10 a nie jak to sobie pan wymyślił 3-5 stopni czy tam gdzie może się zdarzyć i -20. Przypominam - mówimy o posadzce a nie suficie.

W izolacji nie ma mostków (to wynika z definicji) a piszemy o stratach. przez izolację czy o jej braku, Jeszcze raz 0 są mostki nie ma izolacji.

Straty zależą między innymi od różnicy temperatur, Średnia różnica temperatur podłoga grunt w domu o którym piszemy, w klimacie w którym żyjemy jest większa w sezonie grzewczym , między podłogą i gruntem niż między sufitem a powietrzem . Poza tym - dach ma jeszcze zyski słoneczne - dlaczego więc dawać mniej izolacji od gruntu niż w dachu?

A o mostków ja nigdy nie opisuję i nie będę ich roztrząsał, bo należy je likwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merkava udaje głupiego, bo mu tak wygodnie

merkava kłamie

merkava zmienia zdanie jak rękawiczki

MERKAVA MYŚLI, ŻE WIE LEPIEJ NIŻ TWÓRCY NORM DLA DOMÓW PASYWNYCH

O jejku, człowiek dowiedział się, że się na tym nie zna, a wydawałomu się, że program wystarczy zamiast podstawowej wiedzy. Bez podstaw to i program i obraz z kamery można źle interpretować. Przecież ciepłownik z definicji nie może mieć pojęcia o izolowaniu. Izolacja jest po to, by takich ciepłowników odsunąć od budownictwa. Oni muszą zwalczać izolację. PO PROSTU MUSZĄ. A gdzie najlepiej? Gdzie inwestor nigdy nie będzie mógł poprawić i raz na zawsze dom będzie nie izolowany? Od gruntu!

Dlatego Szanowni Panowie:

Nie wymagajcie wiedzy o izolacji od ciepłowników

Nie miejcie do nich pretensji, że walczą

Przecież oni czują pismo nosem, ze izolacja wygra, że domy zeroenergetyczne są tanie dostępne i komfortowe, tylko pozostała bariera psychiczna. A ta z czasem peknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie!!!

 

Przestań Pan pierd..lić :bash:

Nie ma takiej możliwości, żebyś Pan takim tekstem dał radę udowodnić swoje chore teorie!!!

 

a gdzie qrfa podziało się to ogrzewanie ppci i utrzymywanie kablami temp w pomieszczeniu z dokładnością 0,1stC

 

KŁAMIESZ PAN I MANIPULUJESZ !!!

NIE PIERWSZY RAZ ZRESZTĄ

 

wiem że nie ostatni :p:

Zarzucanie kłamstwa tłumaczy brak myślenie, nie ma więc co komentować . Pozdrawiam. Może to Pan zrozumie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie nie ma nadmiaru wilgoci. Jest jej niedobór.

Natomiast sztuczne jej utrzymywanie w zimie na poziomie 40-50%, bez paroizolacji może doprowadzić do kondensacji w przegrodzie. Nawet przy izolowaniu styro.

Jak niedobór - to za sina wentylacja.

A paroizolacja zawsze się przydaje, zwłaszcza jak poza dyfuzją dochodzi nadciśnienie z reku czy nawet wentylacji nawiewnej, czego nie było przy WG czy MW.

Sam ruch powietrza , nawet bez kondensacji pary w przegrodzie, obniża jej opór cieplny isover folia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...