Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Karolek z tego linku co zapodałeś to dla naszych potrzeb ,czyli budowania domu ,należy zapamiętać,uwzględnić, informację o blokowaniu wilgoci.

Przestrzegają przed możliwością wykraplania paty wodnej na skutek braku możliwości jej przechodzenia. Innymi słowy jak posmarujesz szkłem wodnym ścianę na zewnątrz i zaizolujesz zbyt cienką izolacją,stworzysz dobre warunki dla powstania pkt. rosy.To grozi powstawaniem wody w ścianie.Tak będzie w domu .Oni piszą o betonie,ale zasady skraplania identyczne.

 

ps. A ty myślisz że skąd wiem o tej bibule?

 

nydar, a nie zastanawiałeś się dlaczego szkło wodne miesza się z wodą ? I jak ta woda później miałaby odparować, skoro szkło wodne jest paroszczelne ?

Sprawdź sobie każdą kartę techniczną szkła wodnego. We wszystkich jest informacja, że jest paroprzepuszczalne. Skuteczna bariera jest dopiero przy mieszaniu szkła wodnego z polimerami.

http://www.dom-z-natury.pl/files/farba_krzemianowa-karta_techniczna.pdf

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nydar, a nie zastanawiałeś się dlaczego szkło wodne miesza się z wodą ? I jak ta woda później miałaby odparować, skoro szkło wodne jest paroszczelne ?

Sprawdź sobie każdą kartę techniczną szkła wodnego. We wszystkich jest informacja, że jest paroprzepuszczalne. Skuteczna bariera jest dopiero przy mieszaniu szkła wodnego z polimerami.

http://www.dom-z-natury.pl/files/farba_krzemianowa-karta_techniczna.pdf

Zwłaszcza, że tylko woda wniknie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, a nie zastanawiałeś się dlaczego szkło wodne miesza się z wodą ? I jak ta woda później miałaby odparować, skoro szkło wodne jest paroszczelne ?

Sprawdź sobie każdą kartę techniczną szkła wodnego. We wszystkich jest informacja, że jest paroprzepuszczalne. Skuteczna bariera jest dopiero przy mieszaniu szkła wodnego z polimerami.

http://www.dom-z-natury.pl/files/farba_krzemianowa-karta_techniczna.pdf

 

Ty podajesz link do farby na potasowym szkle wodnym .Ja piszę o sodowym ,który reaguje z wapnem zawartym w silce,tworząc barierę dla pary wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, a nie zastanawiałeś się dlaczego szkło wodne miesza się z wodą ? I jak ta woda później miałaby odparować, skoro szkło wodne jest paroszczelne ?

Sprawdź sobie każdą kartę techniczną szkła wodnego. We wszystkich jest informacja, że jest paroprzepuszczalne. Skuteczna bariera jest dopiero przy mieszaniu szkła wodnego z polimerami.

http://www.dom-z-natury.pl/files/farba_krzemianowa-karta_techniczna.pdf

 

1. Odparowac? Druga strona cegly, ta nie zaimpregnowana.

2. Piszesz o tych polimerach jakbys wiedzial. Skad? I dla czego mam nie wierzyc producentom amerykanskim piszacym o wapnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan mi wierzy.Też wolał bym by wniknęło a nie wnikło.Tak przypadłość ż z rz,ó z u itd.

 

Panie Tomaszu zjawiska kapilarne,zwane potocznie podciąganiem kapilarnym ,nie działają tylko tak jak nazwa potoczna wskazuje ( w pionie). Silka to materiał higroskopijny .

Nie zupełnie o to mi chodziło. To, że silka ma kapilary nie neguje, tylko czy szkło będzie podciągane ?

549px-Capillarity.svg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie o to mi chodziło. To, że silka ma kapilary nie neguje, tylko czy szkło będzie podciągane ?

[ATTACH=CONFIG]257637[/ATTACH]

 

No Panie Tomaszu - prosilem - naczelnym chemik Dr.Duda bedzie wiedzial moze. W koncu jego wyksztalceniu blizej do kapilar i szkla wodnego niz izolacji i domow pasywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to nie zabrzmiało,amerykańscy naukowcy twierdzą że tak.

Pan nie używa nazwy szkło. Pan używa nazwy szkło wodne, czyli roztwór wodny .Myśli Pan że sika nie wchłonie osłodzonej wody? Oddzieli cukier na powierzchni a wodę pochłonie?

Dziękuję za odpowiedź na pytanie.

Mimo wszystko wolę sprawdzone paroizolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne zdanie jak Pan .Też wolę sprawdzone rozwiązania. Tylko skoro działa w USA ,to dla czego ma nie działać nad Wisłą ?
W USA izolacją się mało przejmują, tam oszczędzanie energii nie jest raczej priorytetem. Ale mniejsza o to. Można by rozważać jeszcze kwestię mikropęknięć po wyschnięciu. Sprawdzone paroizolacje nie są "czułe" na pracę przegrody. Ale skoro zostajemy przy sprawdzonych technologiach to nie będę drążył tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA izolacją się mało przejmują, tam oszczędzanie energii nie jest raczej priorytetem. Ale mniejsza o to. Można by rozważać jeszcze kwestię mikropęknięć po wyschnięciu. Sprawdzone paroizolacje nie są "czułe" na pracę przegrody. Ale skoro zostajemy przy sprawdzonych technologiach to nie będę drążył tematu.

 

Bardzo sie Pan myli co do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Tomaszu - prosilem - naczelnym chemik Dr.Duda bedzie wiedzial moze. W koncu jego wyksztalceniu blizej do kapilar i szkla wodnego niz izolacji i domow pasywnych.

A Pan uważa, że jakie trzeba mieć wykształcenie, by się specjalizować w izolowaniu? Politechnika się tym nie zajmuje, a nawet jest przeciwna i szkodzi, Przecież rolą izolacji jest eliminacja ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA izolacją się mało przejmują, tam oszczędzanie energii nie jest raczej priorytetem. Ale mniejsza o to. Można by rozważać jeszcze kwestię mikropęknięć po wyschnięciu. Sprawdzone paroizolacje nie są "czułe" na pracę przegrody. Ale skoro zostajemy przy sprawdzonych technologiach to nie będę drążył tematu.

 

Jak każde rozwiązanie ma wady i zalety. Dla mnie zaletą jest to że mogę wykonać na zewnątrz budynku ,bez zastanawiania się a co z sufitem,ścianami działowymi( w sensie połączenie ze ścianą zewnętrzną).Dając kolorek ,widzę czy zrobiłem to starannie czy nie. W przypadku paroizolacji od środka typu membrana,muszę zawierzyć fachowcowi ,a mając świadomość że przez szczelinę 1mm ucieka na dobę szklanka wody,to moja wiara w dobrze wykonaną membranę paroizolacyjną jest żadna.

Kręcę się trochę po budowach i widzę jakość wykonanych paroizolacji foliowych na poddaszach .O pomstę do nieba wołają. Niestety ale ,,sprawdzone" paroizolacje są czułe na umiejętności fachowców .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan uważa, że jakie trzeba mieć wykształcenie, by się specjalizować w izolowaniu? Politechnika się tym nie zajmuje, a nawet jest przeciwna i szkodzi, Przecież rolą izolacji jest eliminacja ogrzewania.

 

Panie Tomaszu. Ależ Pan obciach robi tą pisaniną.Duży chłop .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan uważa, że jakie trzeba mieć wykształcenie, by się specjalizować w izolowaniu? Politechnika się tym nie zajmuje, a nawet jest przeciwna i szkodzi, Przecież rolą izolacji jest eliminacja ogrzewania.

 

Hmm, edukacja lub jej brak to temat do dluzszej dyskusji. Bo rzeczywiscie mozna to skompensowac doswiadczeniem, kursami itd itp. Ale za naduzycie uwazam poslugiwanie sie przedrostkiem dr przy wypowiadaniu sie na tematy w ktorych wiedza nie wynika z wyksztalcenia i nie ma zwiazku z uzyskaneym tytulem naukowym - ta uwaga to bezposrednio do p. Dudy. Do Pana - powolywanie sie na autorytet tegoz dr.

Zeby byla sprawa czysta - nalezy pisac p. Duda lub dr chemii Duda. Ale w cuda nie wierze.

 

inż. Maliniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest kilka informacji o szkle wodnym sodowym i jego zastosowaniom. To trudny temat, a badania właściwości są żmudne i kosztowne.

 

http://www.ekologia.pl/srodowisko/technologie/szkla-wodne-sodowe,866.html

 

Z pewnością istnieje wiele nieodkrytych zastosowań tego produktu, ale to potrzeba badań i dowodów. Można pomalować SOBIE ściany szkłem wodnym, ale nie uda się nawet zmierzyć efektu, bo niby jak?

 

A tak szczerze, to każdy bodaj producent chwali się paroprzepuszczalnością swoich powłok, więc ciekawi mnie jak będzie zachowywał się beton pod taką powłoką paroszczelną. Co z wilgocią technologiczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...