Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Tak w jednej pigułce co wyniosłem z tego tekstu to to ,że paroizolacja z dwóch stron to zły pomysł. Oraz że izolacja od wewnątrz w budynku murowanym w zimnym klimacie,to też zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum inż budownictwa przekonuje mnie, że tylko tak się izoluje... i styropian wody się nie obawia.

 

Cieszę się że Pan nie zasłabł i trzyma się dobrze.

Co Pan sądzi o pomyśle paroizolacji na zewnętrznej stronie muru pod izolacją styropianową? A jeżeli to zły pomysł to dla czego?Jeżeli dobry to też dla czego .

Proszę wybaczyć natarczywość ale temat jest ciekawy zwłaszcza z powodu ignorowania paroizolacji w budynkach murowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Pan nie zasłabł i trzyma się dobrze.

Co Pan sądzi o pomyśle paroizolacji na zewnętrznej stronie muru pod izolacją styropianową? A jeżeli to zły pomysł to dla czego?Jeżeli dobry to też dla czego .

Proszę wybaczyć natarczywość ale temat jest ciekawy zwłaszcza z powodu ignorowania paroizolacji w budynkach murowanych.

To bardzo ważne. Ważyłem styropian z elewacji i ważył od 4 do 7 g/100cm3 . Oczywiście, że styropian i wełna powinny być z paroizolacją od wewnątrz izolacji. Mur nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie izolacja od zewnątrz a ściana od środka,dostrzega Pan zagrożenie w paroizolacji na styku ściana -izolacja?
W przypadku izolacji, nie

Z tym, że powszechny jest brak wiedzy o izolowaniu wśród architektów i zdarza się, że nie dają oni przy ocieplaniu od zewnątrz, izolacji dookoła fundamentu (i pod ławą) , wtedy tak,,, w zimnym murze będzie kondensacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścił bym fundamenty ,bo wiele było powiedziane na ten temat. Tematem jest ściana w domach 0-20kWh . A jak ściana to sens paroizolacji.

Zastanawia mnie niechęć do paroizolacji od zewnątrz ściany,skoro na świecie stwierdzono,że kanapka z paroizolacji w postaci styropianu i paroizolacji od środka to zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Czytaj ,czytaj ,ucz się.Obciach będzie mniej bolesny.

Choć w twoim przypadku to nauka nie wiele da bo ty,, wiesz"

Poczytaj o izolowaniu od wewnątrz i o problemach do kwadratu.Ale ty przecież ,,wiesz"

Póki co szukasz chętnych by to przetestowali. Pewnie znajdziesz,tylko co to da skoro nie pojmujesz zjawisk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności,jak nie ma innego wyjścia.

Drogi bełkocie.Powiem ci tak. Różnica w ciśnieniu pary wodnej jest. Są na to tabelki. Choć byś się ze....ł to będą. A ty choć byś się ze....ł to od środka izolując nie powstrzymasz pary wodnej.Żałosne jedynie jest to,że podpuszczasz ludzi z FM aby tak robili.Ty będziesz z tym spał nie ja. Dla mnie cyniczne draństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bełkocie też nie wzrusza.Tyle że zimą delta ciśnień pary wodnej to 700Pa ,a próbę ciśnieniową robi się na 50Pa..Ale skoro mówisz,że dobrze ,to gra gitara..Pewnie znajdziesz frajera co za własne pieniądze to przetestuje.Znając ciebie to nie będziesz tym pierwszym:no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim razie funkcjonują Kanadyjczyki? Przecież one to izolacja od wewnątrz, natomiast pani lipka z firmy Inez wyraźnie mówi, że styropian na zewnątrz to zły pomysł w Kanadyjczyku. Czy to aby nie przeczy temu, iż kanapka z paroizolacji to dobry pomysł? Według mnie sam mur niewiele zmienia, ale jak już mówiłem ja jestem laikiem i to tylko przypuszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścił bym fundamenty ,bo wiele było powiedziane na ten temat. Tematem jest ściana w domach 0-20kWh . A jak ściana to sens paroizolacji.

Zastanawia mnie niechęć do paroizolacji od zewnątrz ściany,skoro na świecie stwierdzono,że kanapka z paroizolacji w postaci styropianu i paroizolacji od środka to zły pomysł.

Nie ma czegoś takiego jak "izolacja ściany od zewnątrz bez izolacji fundamentów" to nie jest izolacja.jpg To nie jest izolacja. Proponowałbym nawet o tym nie wspominać. Poziom "wiedzy" o izolowaniu przez działania ciepłowników jest w Polsce tak nizki, ze jeszcze ktoś tak przyklei styropian!!!

Ściana odprowadzi ciepło do gruntu a styropian odbierze je zyski słoneczne i zatrzyma wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie niechęć do paroizolacji od zewnątrz ściany,skoro na świecie stwierdzono,że kanapka z paroizolacji w postaci styropianu i paroizolacji od środka to zły pomysł.
Wszędzie jest, że paroizolacja jest od wewnątrz, tylko w chłodniach na zewnątrz. Z fizyki to wynika.

Paroizolacja na zewnątrz... po co? By zatrzymać ewentualną wodę w przegrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim razie funkcjonują Kanadyjczyki? Przecież one to izolacja od wewnątrz, natomiast pani lipka z firmy Inez wyraźnie mówi, że styropian na zewnątrz to zły pomysł w Kanadyjczyku. Czy to aby nie przeczy temu, iż kanapka z paroizolacji to dobry pomysł? Według mnie sam mur niewiele zmienia, ale jak już mówiłem ja jestem laikiem i to tylko przypuszczenia.

"Żły pomysł" ... który świetnie się sprawdza. Tylko, że jak się nie umie budować to i dobrą technologię można zepsuć. Spotkałem nawet takich szkodników co w domach szkieletowych - stosuję wentylację tzw grawitacyjną i prokuratura tym się nie zajmuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na konkretne pytanie oczywiście brak a zamiast tego tylko bełkot. Cały nydar...

 

EDIT: Cytuje się mniej więcej tak:

 

Decydując się na wykonanie ocieplenia pomieszczeń od środka, musimy mieć absolutną pewność, że w budynku sprawnie działa wentylacja – w innym wypadku mogą czekać nas spore kłopoty. Nie oznacza to, że domów z takim ociepleniem nie projektuje się – jest to prawidłowe i stosowane rozwiązanie w domach z wentylacja mechaniczną.

źródło: http://www.e-izolacje.pl/a/4437,docieplanie-scian-od-wewnatrz

To sugeruje, że

- są wentylacja "lepsze i gorsze" !!!

Z definicji wentylacji nie wynika, że może coś takiego mieć miejsce - wentylacja to dość jasno i konkretnie opisana sprawa! Ile m3/h w sposób ciągły! Także nie ma złej wentylacji, są tylko nie znający fizyki i obowiązkowych ilości powietrza -projektanci. Jeżeli w projekcie jest wentylacja grawitacyjna, to wiadomo, że projektant jest osobą źle wykształcona i nie wie, że jest konieczny stały strumień powietrza a to w WG nie jest możliwe.

Jeżeli teraz projekt jest wykonany przez źle nauczonego projektanta (ma WG ) to nie należy się spodziewać, że pozostałe elementy są prawidłowo zaprojektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności,jak nie ma innego wyjścia.

Drogi bełkocie.Powiem ci tak. Różnica w ciśnieniu pary wodnej jest. Są na to tabelki. Choć byś się ze....ł to będą. A ty choć byś się ze....ł to od środka izolując nie powstrzymasz pary wodnej.Żałosne jedynie jest to,że podpuszczasz ludzi z FM aby tak robili.Ty będziesz z tym spał nie ja. Dla mnie cyniczne draństwo.

Nam z tym tematem ponad 20 lat doświadczenia. Paroizolacja i prawidłowa wentylacja dają sobie radę.

Natomiast nie mogę zrozumieć braku instynktu samozachowawczego u inwestorów, gdy źle wykształcony projektant daje w przegrodzie, idąc od wewnątrz, warstwę o małym oporze dyfuzyjnym np. porotherm a dalej o dużym oporze dyfuzyjnym, styropian. Brak podstawowej wiedzy jest porażający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest, że paroizolacja jest od wewnątrz, tylko w chłodniach na zewnątrz. Z fizyki to wynika.

Paroizolacja na zewnątrz... po co? By zatrzymać ewentualną wodę w przegrodzie.

 

Panie Tomaszu czytać ze zrozumieniem .Nie na zewnątrz przegrody a na zewnątrz muru ,między murem a izolacją ze styropianu.By zatrzymać parę wodną przed chęcią przejścia w wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Izolowanie termiczne ścian od wewnątrz nie jest polecanym sposobem na rozwiązanie problemu ze zbyt zimnym mieszkaniem. Im bardziej przemarzają ściany, tym mniej metoda ta kwalifikuje się do wykorzystania. Zgodnie z prawami fizyki, kondensacja pary wodnej występuje na najzimniejszych powierzchniach. O ile w pomieszczeniu sprawnie działa wentylacja, wilgotne powietrze będzie z niego w dużej mierze usuwane i zagrożenie wilgocią nie będzie duże. W innym przypadku praktycznie cała woda znajdująca się w powietrzu wykraplać będzie się na najzimniejszych powierzchniach, takich jak okna i nie spełniające wymogów norm cieplnych ściany zewnętrzne. Zastosowanie w takich warunkach ocieplenia ścian od wewnątrz może jeszcze pogorszyć sytuację. Odcięta warstwą izolacji termicznej ściana ma jeszcze niższą temperaturę niż przed zastosowaniem ocieplenia. W związku z tym, skraplanie się pary wodnej jest jeszcze bardziej niebezpieczne. Wilgoć, nie mogąc ze ściany na której się osadziła wyparować, powodować będzie zawilgocenie izolacji termicznej, a po pewnym czasie na ścianach może pojawić się pleśń.

Jeśli jednak ściany nie są szczególnie narażone na zawilgocenie, a w pomieszczeniu sprawnie działa wentylacja, można wykonać docieplenie od wewnątrz, choć optymalnym rozwiązaniem byłoby wykonanie tych prac na elewacji budynku."

 

 

No ale można namawiać na takie rozwiązanie.Przecież paplanie na forum nie kosztuje

Próbę szczelności robi się przy 50Pa a różnica ciśnień pary wodnej zimą wynosi min.700Pa. No ale można .Wolny kraj . Nawet kuku można sobie zrobić przy aplauzie forumowych geniuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...