Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

przed murem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

 

Nazwa: izolacja.jpg

Wyświetleń: 0

Rozmiar: 34,8 KB

ID: 258076 a jak izolacja termiczna jest na zewnątrz to paroizolacja jest miedzy murem a izolacją !

I amerykanie nie znają innej fizyki!

oj Pan ma super dar spłycania tematu ..

Pana wypowiedzi wprowadzają w błąd....

ponieważ nie przy każdej izolacji jest dobre dawać paroizolację przed izolację ... a między murem / izolacją.

 

przy 10cm to jest zdeczka głupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oj Pan ma super dar spłycania tematu ..

Pana wypowiedzi wprowadzają w błąd....

ponieważ nie przy każdej izolacji jest dobre dawać paroizolację przed izolację ... a między murem / izolacją.

 

przy 10cm to jest zdeczka głupie

Jak mnie przekonywał prof Pogorzelski - to nawet do 12 cm (do 0.3W/m2xK) nie ma co się obawiać wilgoci. Z tym, że 10-12 cm to nie jest w XXI wieku izolacja. Ta zaczyna się od 0.1W/m2 xK - Wole definicję izolacji "twórcy" KAPE podstaw efektywności energetycznej w budownictwie prof Żmijewskiego Tam izolacja zaczyna się od 0.1W/m2 xK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę ze prezentowane rozwiązania nie istnieją, mam watpliwosci co do konstrukcji budynku, nie jest to na pewno ciezka murowana, zaden projektant sie pod takim małym fundamentem nie podpisze. Są normy i zalecenia projektowe które musza byc scisle przestrzegane. Moze Henok sie wypowie.

Co do wyzwisk to nie popieram, ale tez nie pozwole na ciągle kłamstwa w stosunku do mnie wypowiadane przez TB. Jak nisko trzeba upasc aby kłamstwo było argumentem w dyskusji.

Nie spotkałem sie jeszcze z fundamentem o wysokosci 40 cm pod domem murowanym, a widziałem naprawdę wiele projektów.

Polska Norma mówi o konieczności zachowania głębokości posadowienia budynku min. 50cm pod powierzchnią terenu. Nie podają przy tym uzasadnienia dla takiej głębokości. Płytsze posadowienie wymaga uzasadnienia. Uzasadnieniem może być np. posadowienie na skale :).

Oczywiście tak płytkie posadowienie możliwe jest tylko przy gruntach niewysadzinowych. Przy gruntach wysadzinowych nie jest ono wykluczone, ale należy zabezpieczyć się przed wysadzinami (np. izolacyjną opaską przeciwwysadzinową).

 

Faktem jednak jest, że większość budowanych w Polsce domów bazuje na projektach typowych. W projektach tych zakłada się istnienie pod fundamentem gruntów wysadzinowych, stąd też głębokość posadowienia tych budynków wynika z głębokości przemarzania gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam karolek75. Pomażesz czymś ściany na zewnątrz pod styropianem? Tak wiesz,coby ta szklanka wilgoci na dobę wentylacją wyszła

(wyporową mam nadzieję) a nie przez styropian:D.

 

nydar, co to jest szklanka wody na dobę ? Opędzluj nią cały dom na zewnątrz i sprawdź przy -15 co się stanie po 24 godzinach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie powinno brzmiec inaczej - co sie stanie z ta szklanka wody codziennie po 24 latach?

Wiuu w swiat czy cos innego ?

 

Wiuu w świat.

Każdy program do symulacji i wszystkie badania pokazują, że styro nie jest materiałem sorpcyjnym. Ważne, żeby nie doszło do kondensacji, a taką bardzo cieżko wywołać w ścianie z izolacją zewnętrzną wykonaną ze styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiuu w świat.

Każdy program do symulacji i wszystkie badania pokazują, że styro nie jest materiałem sorpcyjnym. Ważne, żeby nie doszło do kondensacji, a taką bardzo cieżko wywołać w ścianie z izolacją zewnętrzną wykonaną ze styropianu.

 

A co się stanie z parą wodną przechodzącą przez styropian na 2 czy 5cm. pod tynkiem zewnętrznym w minusowej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie z parą wodną przechodzącą przez styropian na 2 czy 5cm. pod tynkiem zewnętrznym w minusowej temperaturze?

 

Ilośc pary wodnej przechodząca przez przegrodę ze styro jest mniejsza niż ilość pary wodnej jaką może przyjąć powietrze zewnętrzne, nawet te przy -20oC, czyli wiuuu w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilośc pary wodnej przechodząca przez przegrodę ze styro jest mniejsza niż ilość pary wodnej jaką może przyjąć powietrze zewnętrzne, nawet te przy -20oC, czyli wiuuu w świat.

 

A to ciekawe co piszesz.Zawsze myślałem,że w minusowej temp. para najpierw zamieni się w wodę a potem w lód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest podchwytliwe pytanie. Tylko jestem zakłopotany twierdzenie ,że w minusowej temp. para wodna opuszcza izolację w postaci gazowej.

Para wodna jest gazem bezbarwnym ,a to co widzimy jako mgłę to są mikroskopijne kropelki wody .W postaci wody jest w temp. dodatnich .W temp. ujemnych mikroskopijne kropelki wody zamieniają się w igiełki lodu..

To samo dotyczy ściany .W izolacji temp. spada w kierunku na zewnątrz do temp. bliskiej otoczenia. Skoro na zewnątrz jest -10oC,to i jest w jakiejś warstwie izolacji minusowa temp. Para wodna przechodząc przez izolację schładza się i kondensuje ,a w zależności od miejsca w przegrodzie albo jest w fazie wody albo lodu. W minusowych temp. nigdy w postaci gazowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest podchwytliwe pytanie. Tylko jestem zakłopotany twierdzenie ,że w minusowej temp. para wodna opuszcza izolację w postaci gazowej.

Para wodna jest gazem bezbarwnym ,a to co widzimy jako mgłę to są mikroskopijne kropelki wody .W postaci wody jest w temp. dodatnich .W temp. ujemnych mikroskopijne kropelki wody zamieniają się w igiełki lodu..

To samo dotyczy ściany .W izolacji temp. spada w kierunku na zewnątrz do temp. bliskiej otoczenia. Skoro na zewnątrz jest -10oC,to i jest w jakiejś warstwie izolacji minusowa temp. Para wodna przechodząc przez izolację schładza się i kondensuje ,a w zależności od miejsca w przegrodzie albo jest w fazie wody albo lodu. W minusowych temp. nigdy w postaci gazowej

 

To jak zachodzi dyfuzja przez przegrodę gdzie po obu stronach jest ujemna temp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest podchwytliwe pytanie. Tylko jestem zakłopotany twierdzenie ,że w minusowej temp. para wodna opuszcza izolację w postaci gazowej.

Para wodna jest gazem bezbarwnym ,a to co widzimy jako mgłę to są mikroskopijne kropelki wody .W postaci wody jest w temp. dodatnich .W temp. ujemnych mikroskopijne kropelki wody zamieniają się w igiełki lodu..

To samo dotyczy ściany .W izolacji temp. spada w kierunku na zewnątrz do temp. bliskiej otoczenia. Skoro na zewnątrz jest -10oC,to i jest w jakiejś warstwie izolacji minusowa temp. Para wodna przechodząc przez izolację schładza się i kondensuje ,a w zależności od miejsca w przegrodzie albo jest w fazie wody albo lodu. W minusowych temp. nigdy w postaci gazowej

 

Hmm mnie w szkole uczyli ze jednak para wodna w postaci gazowej wystepuje w temp . ujemnych. Do resublimacji czyli krystalizacji do lodu potrzebny jest osrodek krystalizacji - np drobinka kurzu. Tak przynajmniej zapamietalem.

Na pytanie co sie z nia dzieje w izolacji... no tam ma na czym sie krystalizowac chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, pierwsze słysze o tym co tu wypisujesz. Nie jestem fizykiem, ale nigdy nie słyszałem, żeby para wodna przy ujemnych temp. zamieniała się w lód. Te zjawisko przekracza moją wiedzę w tym temacie.

 

PS. Dokładnie tak jak pisze karloek. nydar, nie zastanawiałeś się dlaczego woda destylowana nie zamarza w 0oC ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...