Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Podczas takiego testu znajduje sie rowniez miejsca nieszczelnosci. Czyz nie ?

 

Tak jest w istocie, ale w tym konkretnym przypadku tych miejsc było bardzo mało i dlatego tez napisałem ze wsp bez testu byłby nieco gorszy niz po tescie, ale na pewno duzo lepszy niz normowy czyli 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przeliczałem ostatnio dom w którym wykonano test szczelnosci (n50=0,47) do wstępnych obliczen przyjałem normowy wsp. dla domu szczelnego (takiego normowe nazewnictwo) czyli n50=4, róznica w zapotrzebowaniu na ciepło dla tego konkretnego domu to ok. 9% dla tych dwóch róznych wspólczynników.

Projektanci nic nie wykluczają , nie widziałem jeszcze projektu w którym byłoby zabronione wykonanie testu szczelnosci. Nakazac tez nie mogą ponieważ nie ma takiego obowiazku, jak zwykle decyduje inwestor, a w zasadzie jego kieszen.

Czy test za 2000 szybko sie zwróci?, w/w inwestor bez testu i tak by osiągnął zblizoną wartosc. Wykonując tylko uzyskał potwierdzenie swoich zamierzeń.

Może Panu wyjaśnię, że nieszczelności policzyć się nie da.

Kolejna sprawa, proszę poczytać co to jest procent. Przez konkretną nieszczelność ucieknie tyle samo kWh zarówno w domu zaizolowanym na poziomie 10kWh/m2 rocznie jak i 100kWh/m2 rocznie, więc nie może być 9%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Panu wyjaśnię, że nieszczelności policzyć się nie da.

Kolejna sprawa, proszę poczytać co to jest procent. Przez konkretną nieszczelność ucieknie tyle samo kWh zarówno w domu zaizolowanym na poziomie 10kWh/m2 rocznie jak i 100kWh/m2 rocznie, więc nie może być 9%.

 

Wiem co to jest procent i odniosłem to do konkretnego przypadku, zresztą opisanego na fm.

Ja nie wyliczam nieszczelnosci, nigdy tego twierdziłem, moze jakby Pan czytał dokładnie co pisze to obeszło by sie bez Pana wyjasnien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 % przez nieszczelność? Czy naprawdę zaślepienie programami musi zwalniać z myślenia?

 

Jak sie sprawdzają to czemu mam z ich nie korzystać. Co do myslenia chciałby Pan aby inwestorzy byli z niego zwolnieni i ładowałi w podłogę 100 W/m2 kabla.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w XXI wieku są jeszcze domy durszlaki, ogrzewane gazem, a nawet węglem? To miało służyć wyeliminowaniu ogrzewania a nie gloryfikowaniu ! To wypaczenie słusznych kierunków! Czyli "wydudkanie" inwestora!

 

Program jest tylko narzędziem i niczym wiecej, to ze sa jeszcze takie domy to nie wina narzedzia. Gdy wprowadzono maszyny włokiennicze podczas rewolucji przemysłowej to robotnicy je niszczyli widząc w nich zródło swoich nieszczęść, tymczasem winna była polityka. Tak jest równiez i w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest tylko narzędziem i niczym wiecej, to ze sa jeszcze takie domy to nie wina narzedzia. Gdy wprowadzono maszyny włokiennicze podczas rewolucji przemysłowej to robotnicy je niszczyli widząc w nich zródło swoich nieszczęść, tymczasem winna była polityka. Tak jest równiez i w tym przypadku.

 

To też napisałem :

To miało służyć wyeliminowaniu ogrzewania a nie gloryfikowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też napisałem :

 

Eliminacje ogrzewania mozna jedynie osiągnąc drogą administracyjną, czyli zmiana prawa nakazująca budowe takich domów, pozostaje sprawa budynków istniejących. Tu jednak bez bolszewickich metod które zresztą Pan bardzo lubi, nic nie da sie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Niech kazdy buduje sobie co chce i jak chce tylko niech ponosi tego konsekwencje. Ochrona zasobów to tutaj słowo klucz. Koszty każdej emisji powinny być tak wycenione aby ich utylizacja była tańsza. Chcesz zatruwać to ok ale płać za to. Nie symbolicznie a tyle aby społeczeństwo (państwo) miało kasę na stałe przywracanie stanu pierwotnego.

 

Przeciez chodzi o to samo, czyli administracyjne nakazy kosztów emisji i poziomu Ep, te działania muszą byc skorelowane, zastosowałem taki skrót myslowy. Tak ogolnie musi byc nakaz w jakiejkolwiek formie, ale nakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminacje ogrzewania mozna jedynie osiągnąc drogą administracyjną, czyli zmiana prawa nakazująca budowe takich domów, pozostaje sprawa budynków istniejących. Tu jednak bez bolszewickich metod które zresztą Pan bardzo lubi, nic nie da sie zrobić

Trochę Pan przesadza - administracja na mnie nie ma wpływu, chyba, że hamujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie żaden nakaz Ep czy inny. Po prostu koszt za emisję. Rób co chcesz, emitujesz to płacisz, nie emitujesz nie płacisz albo płacisz w cenie nośnika energii (elektrownia płaci w tym wypadku albo ponosi koszt odsiarczania spalin itp.). Obowiązkowo elektrownie, elektrociepłownie, ciepłownie mają na kominach liczniki/czujniki emisji, ciężarówki tachografy, sprzedawcy kasy fiskalne itp. to dlaczego posiadacz prywatnego komina spalinowego nie musiałby mieć też jakiegoś licznika emisji.

Wtedy ludzie mają wybór bez zbędnych nakazów/zakazów.

 

Koszt za emisję tez jest formą nakazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Pan przesadza - administracja na mnie nie ma wpływu, chyba, że hamujący.

 

Gdzie twierdze ze administracja ma miec na Pana wpływ, administracja rządowa ma miec wpływ na budownictwo, rodzaj czy brak ogrzewania. Niech Pan czyta dokładnie co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie twierdze ze administracja ma miec na Pana wpływ, administracja rządowa ma miec wpływ na budownictwo, rodzaj czy brak ogrzewania. Niech Pan czyta dokładnie co piszę.

Administracja zwalcza izolowanie ! Przecież Pan dobrze wie jak wypaczono idee audytu. Dlaczego nie propagować tanich i komfortowych domów zeroenergetycznych?

A ile może wynosić opłata za emisję od domu z autonomicznym ogrzewaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic za darmo:) Jak chcesz coś kupić to płacisz, jak chcesz wejść do muzeum albo przejechać autostradą czy tunelem to płacisz. To żaden nakaz a świadomy wybór. Tak samo jak z kopceniem - kopcisz kominem czy starym autem to płać. Lepsze to niż totalny zakaz kopcenia.

 

Zaden nakaz to brak kosztów emisji, koszt jaki by on nie był jest formą nakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja zwalcza izolowanie ! Przecież Pan dobrze wie jak wypaczono idee audytu. Dlaczego nie propagować tanich i komfortowych domów zeroenergetycznych?

A ile może wynosić opłata za emisję od domu z autonomicznym ogrzewaniem?

 

To wypaczenie ideii to w Pana głowie. Pan od audytu oczekuje czegos innego niz pozostali i dlatego wydaje sie Panu ze ta idea została wypaczona.

Mozna propagowac tanie i komfortowe domy zeroenergetyczne ale nie kazdy chce miec parterowy szkieleciak, wcale nie taki tani

Opłata póki co wynosi 0, gdyz jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypaczenie ideii to w Pana głowie. Pan od audytu oczekuje czegos innego niz pozostali i dlatego wydaje sie Panu ze ta idea została wypaczona.

Mozna propagowac tanie i komfortowe domy zeroenergetyczne ale nie kazdy chce miec parterowy szkieleciak, wcale nie taki tani

Opłata póki co wynosi 0, gdyz jej nie ma.

Przecież to Panu namieszali w głowie! Pan zobaczy co wyprawia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym świecie nie ma nic za darmo - chcesz korzystać ze środowiska to płać - jak opłata klimatyczna.

Zakaz to ograniczenie, nakaz to obowiązek a koszt to wolna wola - albo go ponosisz albo nie. Chyba różnimy się w postrzeganiu świata.

 

niechętnie, ale muszę się z tym zgodzić - od dawna nic mądrzejszego nie napisałeś

 

to rozwiązałoby problem, tylko czy tego doczekamy?

 

a, i jest bardziej jak pewne, że i tak spora część nowobudujących nie przejmowała by się tym, tylko potem narzekała jak to ich państwo wyzyskuje - akcja rodzi reakcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...