Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

,,jeśli silikat to warto korzystać z jego właściwości kondensacji pary wodnej więc bez paroizolacji"

 

Jakiś błąd wdarł się w ten tekst, czy to jakaś nowa teoria budownictwa 0-20kWh rodem z piekieł?

Czym człowiek dłużej czyta to forum,tym ciekawszych rzeczy się dowiaduje. Dzisiejsza wiadomość dnia to to,że należy cieszyć się z tego że w ścianie kondensuje się wilgoć.

 

Panie Tomaszu niech Pan we właściwy sobie sposób zareaguje bo to przestaje być śmieszne a zaczyna być straszne.

Pan marzy o domach energooszczędnych a tu takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,jeśli silikat to warto korzystać z jego właściwości kondensacji pary wodnej więc bez paroizolacji"

 

Jakiś błąd wdarł się w ten tekst, czy to jakaś nowa teoria budownictwa 0-20kWh rodem z piekieł?

Czym człowiek dłużej czyta to forum,tym ciekawszych rzeczy się dowiaduje. Dzisiejsza wiadomość dnia to to,że należy cieszyć się z tego że w ścianie kondensuje się wilgoć.

 

Panie Tomaszu niech Pan we właściwy sobie sposób zareaguje bo to przestaje być śmieszne a zaczyna być straszne.

Pan marzy o domach energooszczędnych a tu takie kwiatki.

 

Nie znalazłem tego zdania, a wyrwanych z kontekstu zdań nie będę komentował.

Przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można pisać BK/Ytong = dobra farba od środka jako paroizolacja.

Z wody technologicznej wyschnie i tak! Ważne aby nie dokładać jeszcze kondensacją w tym materiale.

O ile ceramika problemu nie ma .. o tyle BK i wełna to złe połączenie dla ludzi którzy wierzą w oddychanie ścian.

Robią sobie po prostu szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zniknęło, bo było [ATTACH=CONFIG]258558[/ATTACH] Gom z ytonga na ul Chudoby

[ATTACH=CONFIG]258559[/ATTACH]domy niewątpliwie murowane

I jak tu w murowanym nie dać paroizolacji?Dobrzy architekci dają.

Ale w tym układzie jestem niemal pewien ze ten kondonik z folii jest zrobiony z uwagi na wełnę a nie dlatego że Ytong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym układzie jestem niemal pewien ze ten kondonik z folii jest zrobiony z uwagi na wełnę a nie dlatego że Ytong.
W jakim układzie ? Izolacja powinna być chroniona murem to normalne, Rolą styropianu czy wełny jest izolowanie nie ochrona!

http://www.isover.se/press/pm/2014/vario+xtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Zatem raz jeszcze:

- paroizolacja na zewn. powierzchni muru, przed ociepleniem - to zależy,

- paroizolacja na zew. powierzchni ściany, na ociepleniu - nie,

- paroizolacja na wewn. powierzchni ściany - to zależy (np. jeśli silikat to warto korzystać z jego właściwości kondensacji pary wodnej więc bez paroizol., jeśli szkielet z wełny to z)."

 

Panie Tomaszu .Nie ważne kto. Ważne że napisał.

A Pan jako ,,administrator" tematu 0-20kWh,powinien się do tego przynajmniej odnieść.

Ktoś kto szuka informacji,przeczyta,uwierzy i zrobi sobie kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Zatem raz jeszcze:

- paroizolacja na zewn. powierzchni muru, przed ociepleniem - to zależy,

- paroizolacja na zew. powierzchni ściany, na ociepleniu - nie,

- paroizolacja na wewn. powierzchni ściany - to zależy (np. jeśli silikat to warto korzystać z jego właściwości kondensacji pary wodnej więc bez paroizol., jeśli szkielet z wełny to z)."

 

Panie Tomaszu .Nie ważne kto. Ważne że napisał.

A Pan jako ,,administrator" tematu 0-20kWh,powinien się do tego przynajmniej odnieść.

Ktoś kto szuka informacji,przeczyta,uwierzy i zrobi sobie kuku.

 

- Bardzo proszę jak Pan chce zrozumieć temat - to niech Pan konstrukcje (tu mur) wyrzuci, zostawi sam termos - czyli izolację .

-Chciałem cały tekst, czy nie zaszła pomyłka, ale tego zdania nie znalazłem nigdzie, nie zauważyłem go czy autor usunął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któż to wie Panie Tomaszu co autor miał na myśli.Roztropne to co pisze z pewnością nie jest.

 

ps. Proszę mi wierzyć. Ja rozumiem temat ,tylko nie rozumiem autora.Podał pan tekst Pana Zembrowskiego. Ciekawy wykres pokazujący różne sposoby izolacji z paroizolacją i bez po latach eksploatacji.Ale nadal nie wiemy jak to przekłada się na pieniądze. Nie ma informacji ,czy brak paroizolacji to dodatkowo 1kWh/m2 czy 10kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któż to wie Panie Tomaszu co autor miał na myśli.Roztropne to co pisze z pewnością nie jest.

 

ps. Proszę mi wierzyć. Ja rozumiem temat ,tylko nie rozumiem autora.Podał pan tekst Pana Zembrowskiego. Ciekawy wykres pokazujący różne sposoby izolacji z paroizolacją i bez po latach eksploatacji.Ale nadal nie wiemy jak to przekłada się na pieniądze. Nie ma informacji ,czy brak paroizolacji to dodatkowo 1kWh/m2 czy 10kWh/m2.

Zapewne Pan wie jakie wojny są miedzy mną a Szanownym Panem Zembrowskim. Ale On podaje się za najlepszego w Polsce specjalistę od analizy wilgotnościowo temperaturowej w przegrodzie, a ja uważam, że do takiej analizy nie można dopuścić . Zawsze radzę przed izolacją termiczną dać paroizolacje - jest tańsza i pewniejsza od analizy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Pan wie jakie wojny są miedzy mną a Szanownym Panem Zembrowskim. Ale On podaje się za najlepszego w Polsce specjalistę od analizy wilgotnościowo temperaturowej w przegrodzie, a ja uważam, że do takiej analizy nie można dopuścić . Zawsze radzę przed izolacją termiczną dać paroizolacje - jest tańsza i pewniejsza od analizy!
Wojna zakłada jakąś tam równość przeciwników. W tym przypadku mamy do czynienia z nieukiem z jednej strony i p. Zembrowskim, specjalistą od tego tematu z drugiej. Bęcwał rozmawia z fachowcem. P. Zembrowski zresztą szybko doszedł do podobnego wniosku i tej bezsensownej wymiany zdań zaprzestał. Podobnie jak wszyscy którzy z Brzęczkowskim zaczęli rozmowę. Po co przekonywać tępego matoła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto promuje 30 cm od gruntu ponieważ uważa że grunt 6-10 x "odbiera" lepiej ciepło jest głupcem który dał się nabrać.

Szkoda, cholera, że jest Pan tak ograniczony umysłowo. W pewnym momencie myślałem, ze Pan coś zrozumie. tak potwornie głupi ludzie, zdarzają się tylko po "ogrzewnictwie" Tam jest takie pranie mózgu. Pomyliłem się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wojna.Panowie po prost wymieniają się informacją co o sobie myślą.

Ja rozumiem,że Pan radzi dawać przed izolacją,paroizolację.Tyle,że poszukuję informacji ile na jej braku mogę stracić,bo ile może mnie kosztować,to jestem w stanie ocenić.

Wpływu ruchu powietrza i wilgoci na przegrodę nie da się wyliczyć, bo zależy od tak wielu szczegółów i jest tak zmienne, że wszelkie symulacje nie maja sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powietrza tak ... ewidentnego powietrza przez szczeliny... choć też nie tak do końca.

Ale typowa dyfuzja ... do puki para wodna jest gazem nie ma problemu ile to razy trzeba pisać ? dopiero kondensacja ... robi be ..

Tylko, że w izolacji jaka jest w domach izolowanych w Polsce, zawsze badzie ta kondensacja i to bee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...