Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

powietrza tak ... ewidentnego powietrza przez szczeliny... choć też nie tak do końca.

Ale typowa dyfuzja ... do puki para wodna jest gazem nie ma problemu ile to razy trzeba pisać ? dopiero kondensacja ... robi be ..

 

Właśnie problemem jest to żeby była gazem.

Jak się tak patrzy na współczynnik oporu dyfuzyjnego paroizolacji i styropianu,to wygląda to porażająco,bo styropian 50-60 a folia paroizolacyjna 50000-100000. Tylko,że w praktyce oznacza to dla styropianu 30cm Sd 15-18m a dla folii 50-100. Już tak groźnie nie wygląda a wręcz sugeruje że styropian to niezła paroizolacji . Skoro paroizolacja ,to w przegrodzie zamontowana w odwrotnej kolejności. Powinno być od największego Sd do najmniejszego a jest od najmniejszego do największego.

Dla tego drążę ten temat ,bo nikt nie potrafi określić ile PLN stracę jak jej nie zastosuję,lub jak kto woli,ile zyskam jak zastosuję.

Pomysłem tak na wszelki wypadek jest szkło wodne między styro a ścianę,bo to rozwiązanie niezwykle tanie-groszowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdybyś potrafił się powstrzymać przed swoimi bzdurnymi komentarzami, to nie napisałbym, że niestety ale nie widziałem abyś KIEDYKOLWIEK coś mądrego napisał.

Ale:

 

oj tam, oj tam :p , chodziło że w tym temacie, nie ogólnie

 

nie sądziłem że takiś delikatny ;)

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest od najmniejszego do największego.

Dla tego drążę ten temat ,bo nikt nie potrafi określić ile PLN stracę jak jej nie zastosuję,lub jak kto woli,ile zyskam jak zastosuję.

Pomysłem tak na wszelki wypadek jest szkło wodne między styro a ścianę,bo to rozwiązanie niezwykle tanie-groszowe.

a Pamiętasz jak pisaliśmy o tym przy Twojej przegrodzie, gdzie ekofibra nie doceniłem? To jest problem wielu szkieletorów.

Jaki to problem ? a no ten że pierwsze idzie wełna na to płyta OSB i EPS ...i przy niskiej ilości EPS'a ... ba w drugą stronę jak wełny też jest sporo ...

to znaczy co ta wełna robi ? a no dobrze izoluje, a przez to temp między wełną, a raczej OSB i EPS'em jest za niska ... i potrzeba dużo więcej EPS'a niż przy murze ... ponieważ mur ma słabą izolacyjność w porównaniu do wełny, to i mniej EPS'a trzeba do takiego samego efektu.

Ponieważ przez mur napływa więcej energii i jest cieplej między murem a EPS'em ..

między wełną, a EPS już jest zimniej. A jak zimniej to większe wymagania.

Plus jeszcze wełna nie blokuje wcale ruchu pary wodnej

 

Nydar obliczenia C-W w u-wert czy termice czy ręcznie i temat się urywa

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,No i znów wychodzi jaki ograniczony jesteś. Poczytaj zatem:"

 

Witaj chamie. Dobrze że wpadłeś bo było miło i zbyt spokojnie

 

,,Wspomniane zdolności przenikania pary pozwalają usuwać wilgoć na zewnątrz ściany, co znacznie wpływa na zachowanie dobrego stanu budynku."

Dobre.Dawaj jeszcze autorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu i Ty wierzysz w tej baje ? .. zobacz jaka różnica jest między BK a silkatem ... w przypadku BK to jakieś promile z tej bajki by były.

Ale przy silikacie można ...

napisać że stajnia zbudowana z nich ... pomaga w większym uzysku mleka od krów, kury więcej jaj niosą, a z konia robi się ogier.

 

Ktoś kto pisał ten artykuł pomylił dziedziny, na napisanie Władcy Pierścieni bis .. brakło talentu, to teraz raczy się takimi bajami budowlanymi.

 

 

Silikat poza tym że jest wytrzymalszy i bardziej gęsty od BK .. nie ma cudownych właściwości...

 

Wspomniane zdolności przenikania pary pozwalają usuwać wilgoć na zewnątrz ściany, co znacznie wpływa na zachowanie dobrego stanu budynku.

ta ... tirówki przy drogach łagodzą napięcie kierowców tirów ..przez zasysanie, przez co jest mniej wypadków.

 

http://www.wiocha.pl/909100,Setki-ludzi-modlilo-sie-pod-ta-plama patrz gdzie lejesz ...z bab się śmiać ... a to jest jeszcze gorsze .. co ten artykuł prezentuje, ponieważ niby poważna osoba to pisała :D

 

Ktoś komu wydaje się, że zjadł wszystkie rozumy a nie ma podstaw jest po prostu ograniczony. A że jest przy tym zwykłym burakiem to tylko kwestia braku wychowania.
na razie widzę że tobie słoma zaczyna wychodzić z bucików co tak tuptasz.

 

Ty kiedyś nie lekceważyłeś nauki, teraz tak i mamy efekt ... Nydar odwrotnie doszukiwał się różnych ciekawych rzeczy, teraz wie że nauka to sojusznik nie wróg.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, A że jest przy tym zwykłym burakiem to tylko kwestia braku wychowania."

 

To już wolę cobyś o budowlance prawił ze znawstwem. Bo o wychowaniu to chyba nie zanadto.

 

Cytowanie czegoś bez zaznaczenia że to cytat,jest jednoznaczne z identyfikowaniem się z sensem cytatu.

Jak zwykle próbujesz się wyślizgać autorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu psujesz się :( myślę że to chwilowe zawirowanie odnośnie, chwilowego odprawiania dziadów ...

tj gusełka budowalne, tak atrakcyjne niby są.

 

Aby to zadziałało musiał byś mieć ścianę zbudowaną z pustaków wyciągniętych z wody.

 

Wyobraź sobie że woda w sobie niesie sole ..a raczej składniki które się krystalizują, stąd masz opryski tynków, cegła kruszeje.

Sama woda nie zrobiła by cegle nigdy krzywdy

 

Siła z jaką rozpierają się kryształy soli, sięga nawet 250MPa .. super betony są w stanie wytrzymać, nic po za tym.

 

Tak że długotrwała kondensacja, kończy się destrukcją muru.

Pierwsze to trzeba by było się postarać o takie warunki, czyli pewnie 5-10cm izolacji max ...

i 18cm silikatu.

 

Moja recepta na przegrodę jest prosta i zbieżna z Panem Tomaszem ...

ma być ciepła i sucha.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kszhu to fajnie że jedni chcą by ściana była sucha i ciepła a jeden by była wilgotna i regulowała wilgotność w domu.

Zawsze myślałem że wilgotność reguluje wentylacja .Muszę dopytać się TB.

W kamienicy z 50cm ścianami przy gwałtownej zmianie temperatury , możliwość ,,regulowania wilgotności" jest nawet nie dobowa.No ale skoro twierdzisz ,że silka jest znacznie lepsza od cegły ,to pewnie wiesz. Ilość pary uwalniająca się z cegły jest tak mała,że niezauważalna.

Aby coś takiego jak ściana regulująca wilgotność w domu mogło mieć miejsce,to ściana musiała by być mokra a nie nasączona parą wodną.

No ale skoro mówisz ,że lepiej jak jest mokra ,to można by tak polewać nomen omen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuję się tylko zaraz wyskoczy kłamca co nic nie rozumie i zacznie wypisywać swoje bzdury, że czegoś kategorycznie nie dopuszczam lub na odwrót.

 

 

 

Dla mnie nie bo podważanie to nie uzależnianie ale ok, zostawmy.

 

 

 

Odróżnijmy mur (to co murowane) od ściany (kilka warstw, m.in. mur, ocieplenie, tynki).

 

Zatem raz jeszcze:

- paroizolacja na zewn. powierzchni muru, przed ociepleniem - to zależy,

- paroizolacja na zew. powierzchni ściany, na ociepleniu - nie,

- paroizolacja na wewn. powierzchni ściany - to zależy (np. jeśli silikat to warto korzystać z jego właściwości kondensacji pary wodnej więc bez paroizol., jeśli szkielet z wełny to z).

 

Pierwszy akapit -rutynowy bełkot poranny.

Drugi akapit rutynowe miganie.

Trzeci akapit jednoznaczny,chyba że autor użył skrótu myślowego : ,, jeśli silikat to warto korzystać z jego właściwości kondensacji pary wodnej więc bez paroizol.,"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że chociaż ci się zdaje iż wszystkie rozumy zjadłeś.

Szkoda tylko, że tak naprawdę masz w głowie groch z kapustą i mieszasz temperaturę ściany z jej wilgotnością, wentylacji chciałbyś używać do regulowania wilgotności zamiast wentylowania itp. itd. Widać z tego co piszesz, że tęsknota za rozumem i brak doświadczenia robią u ciebie ostre spustoszenie 24.gif

Piszę tak celowo bo kogoś, kto nieudolnie próbuje tylko obrażać inaczej traktować się nie da.

 

Akcja- reakcja. Mama ci nie mówiła że jak będziesz wyzywał to będziesz wyzywany?

Przeanalizuj posty w tym temacie. Każdy dzień zaczynasz od wyzwisk.Dziwisz się że oddaję po południu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostawiając jednakże mikropory umożliwiające przenikanie pary wodnej od wewnątrz budynku.:lol2: dr inż ... wstyd ...

niech lepiej zamie się to spec od fizyki budowli...

 

A ja myślę, że uważasz się za najmądrzejszego, co to wszystkie rozumy zjadł a jak przyjdzie co do czego to wtopa za wtopą. Przeczytaj sobie może co piszą nie producenci a tym razem projektanci:
nie uważam się ... staram się racjonale logicznie wnioski przyjmować...

a to jest bajanie ..i to coraz mocniejsze ...

Przy zastosowaniu wełny mineralnej konieczne jest pozostawienie 3-4 centymetrowej szczeliny między izolacją a warstwą elewacyjną, aby zapobiec wchłanianiu wilgoci z otoczenia i zapewnić prawidłową wentylację.

Obecnie polska norma nie dopuszcza budowania z silikatów ścian piwnic poniżej poziomu gruntu oraz do wysokości 0,5 m ponad nim. Jednak jest wielce prawdopodobne, żejuż wkrótce bloczki silikatowe, wsparte odpowiednią izolacją przeciwwilgociową, staną się materiałem dopuszczonym do wznoszenia ścian piwnicznych.

a co komu do domu ... jak chcę ścianę piwnicy z BK .. to już moja głowa tym aby to działało ...

 

Jedną z najcenniejszych właściwości cegły silikatowej jest jej zdolność do stabilizacji wilgotności pomieszczeń. Materiał ten pozwala uzyskać najkorzystniejszą dla człowieka wilgotność powietrza wynoszącą ok. 60%. Dobra przenikalność pary pozwala usuwać wilgoć na zewnątrz ściany i umożliwia zachowanie dobrego stanu budynku. Ponadto bakteriobójcze własności wapna i brak składników pochodzenia organicznego uniemożliwiają rozwój mikroorganizmów i grzybów, co podnosi zdrowotność budynku.
tak może napisać dyletant ... a nie człowiek nauki :(

 

pozwala uzyskać najkorzystniejszą wilgotność, o boże jaka bzdura ... ciekawe jak ..? cuda cuda ogłaszają ...

 

Bardzo ważną cechą cegieł wapienno-piaskowych jest zdolność akumulacji ciepła, co poprawia izolacyjność ścian i umożliwia utrzymanie stałej temperatury pomieszczeń przez długi okres czasu.
no już by było dobrze ... ale jak to włosi mówią diletante musi dodać ..

poprawia izolacyjność ścian :lol2: ta jasne ... a wsp przewodzenia ciepła lambda to księdzu na tacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylacji chciałbyś używać do regulowania wilgotności zamiast wentylowania itp. itd
człowiecze a do czego jest wentylacja jak nie do

usuwania syfu z domu ? syfem tym też jest para wodna.

Jak zaciągasz powietrze -5 st które ma bardzo mało pary wodnej to co robisz ? nie rozcieńczasz stężenia pary wodnej.

3% max, to jest uzysk przez dyfuzję i to pod warunkiem że ściana jest wysoce paro przepuszczalna.

 

Nydar doszło ?

 

Strona 296- 297 ... tej książki http://www.sklep.architekci.pl/budownictwo-ogolne-tom-2-fizyka-budowli.html

Kszhu przeczytasz i jak zobaczysz taki artykuł co zamieściłeś to będziesz się rechotał ..

kto to pisał ... niczym chłop z budowy a nie dr inż ...

nie obrażając chłopa bynajmniej.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też ciekawe co dr inż pisze w tym samym artykule : ,, Podczas gdy pustak Max ma współczynnik przewodzenia ciepła 0,43, to pustak Kroterm tylko 0,18. Co prawda pustak Kroterm jest grubszy, cięższy, i przede wszystkim droższy, ale można z niego budować mur jednowarstwowy (NIE WYMAGAJĄCY OCIEPLENIA), wykańczany po obu stronach tynkiem.

 

A ja zastanawiam się czy dać paroizolację na ścianie dla nie wiadomo ilu watów,a tu Kroterm bez izolacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historycznie mieliśmy już piewców ścian oddychających, teraz co? mamy ściany regulujące wilgotność pomieszczenia i zwiększające odprowadzenie pary wodnej na zewnątrz muru - czyli akurat tam gdzie chcemy jej mieć jak najmniej :bash:

oczywiście izolowana EPS na zewnątrz - chyba że Piewca ksz... pisze o swojej konstrukcji z EPS od wewnątrz, no ale jak ta ściana z silki ma niiby regulować wilgotność w pomieszczeniu wtedy ...?

 

No cuda Panie, cuda

 

a jednak dobrze napisałem

niechętnie, ale muszę się z tym zgodzić - od dawna nic mądrzejszego nie napisałeś

 

...

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem do nich ... aby sobie książki poczytali.

może otworzę przewód dr .. ale jak będę pisał coś, czego nie jestem pewien to napiszę iż jest to subiektywna opinia ... o tak z rzopki dla kurażu wzięta.

Ja rozumie jak rozmawiam z kolegą od kielni, że takie mu się o uszy obiło, a nie jest w stanie podjąć dyskusji merytorycznej, to przetwarza to dalej.

 

Kszhu mi zarzuca niski poziom i nie umocowanie w praktyce, murowałem, wylewałem beton, wiązałem pręty, szalowałem ile tego było mało ... ale praktyczne obycie z robotą typowo fizyczną mam, co więcej jako osoba co nie wali wódy, nie ćmi mam sporą kondycję i wytrzymałość do tego typu robót.

 

To że nie pokalałem się od stępki po maszt, na swoim okręcie to nie znaczy że

słów nie przerodzę w czyn .. ten czyn się dzieje, czynem jest projektowanie .. jeden już na ukończeniu, drugi faza wstępna ..

i dyplomowy ... 3 pasywne praktycznie za chwilę wyjdą ... i to co wiem przekładam na stan faktyczny ...

 

Głowę mam otwartą, nie skreślam jakiegoś rozwiązania grzewczego np . ponieważ w każdym dostrzegam potencjał ... czasem bywa to problemem ... ponieważ wypadało by pierdutnąć w stół i jak pewne osoby ... gloryfikować jeden słuszny system.

 

Kolega chce mieć ściany z BK ok .. masz BK 24 odmiana 600/700 co by mocne były ... izolacja ich sprawa drugorzędna.

 

Płyta fu ... też pełna optymalizacja .. a nie 30cm i prętów góra dół ile wpadnie .. plus dawanie EPS 100 ... tam gdzie nie powinien nigdy być.

 

Swoją wartość bojową znam, wiem na co mnie stać. A Twoje uszczypliwości sobie zachowaj dla siebie.

Wiem że szukasz jakiś haków na mnie ... może Ci pomogę? czasem krew nie woda i trafi się parę wyrazistych określeń.

Stąd małym echem odbija się czasem to co winno być na wierzchu.

 

 

To spróbuj teraz :)

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z najcenniejszych właściwości cegły silikatowej jest jej zdolność do stabilizacji wilgotności pomieszczeń. Materiał ten pozwala uzyskać najkorzystniejszą dla człowieka wilgotność powietrza wynoszącą ok. 60%. Dobra przenikalność pary pozwala usuwać wilgoć na zewnątrz ściany i umożliwia zachowanie dobrego stanu budynku. Ponadto bakteriobójcze własności wapna i brak składników pochodzenia organicznego uniemożliwiają rozwój mikroorganizmów i grzybów, co podnosi zdrowotność budynku.

Bardzo ważną cechą cegieł wapienno-piaskowych jest zdolność akumulacji ciepła, co poprawia izolacyjność ścian i umożliwia utrzymanie stałej temperatury pomieszczeń przez długi okres czasu.

Szczerze.... to wolę jak za mikroklimat odpowiada wentylacja. Przegroda dbająca o mikroklimat, może tylko mu zaszkodzić.

 

Już napisałem do nich ... aby sobie książki poczytali.

może otworzę przewód dr .. ale jak będę pisał coś,

A co pisać o "wiedzy" takich co mur ochraniają od zewnątrz styropianem? Jak to musi być indoktrynacja, by coś takiego robić? Zatrzymuje wilgoć zyski słoneczne a ciepełko do gruntu! Styropian ochroną dla silikatów... I jak to można nazywać wiedzą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzeglem tej kondensacji w pierwszej chwili.

Kszhu, zapomnij o tych artykulach o silikacie i rozprowadzaniu wilgoci - wez program i zasymuluj czy i kiedy ci sie tam skondensuje. Jestes w tym dobry. Wiec przyznasz sie do byka, albo udowodnisz ze miales racje. Bez wycieczek slownych.

 

Stawiam paznokiec, ze przy domach o ktorych tu piszemy - 30 cm izolacji, wtym przypadku na zewnatrz - i normalnym uzytkowaniu domu z WM, kondensacji nie bedzie i nie oczekujemy. . Tak jak i oddychania scian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...