Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

...I tylko o takim izolowaniu niech się Pan autorytatywnie wypowiada, skoro na temat tego jak się to robi powszechnie ma Pan jednoznacznie złe zdanie i nie potrafi Pan pomóc w żaden sposób tym, co chcieliby mieć lepiej jak inni, ale nie koniecznie za pomocą Pana jedynie słusznego rozwiązania...
Popatrz na to z kim rozmawiasz. Jak nieuk może cokolwiek kompetentnie napisać? Misiowi nawet nie chce się do książek zajrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież nie musi Pan kupować izolowanego domu? Dlaczego Pan mnie atakuje, tylko dlatego że radzę izolować? Czy, że nie przepadam, za kimś kto ma dyplom, uprawnienia a nie ma wiedzy? Wiedzę w tej dziedzinie łatwo zmierzyć - 30kWh/m2 xK to granica!

Ja nie spotkałem projektanta domów izolowanych, który nie dawałby paroizolacji w ścianie - a Pan spotkał?

 

Panie Tomaszu.Z całym szacunkiem ale pie...doli Pan że nie spotkał projektanta który nie dawałby paroizolacji w ścianie,a wszyscy my z tego forum nie znamy takiego co by dał. Pan zaprosi jakiego .Pogadamy.Niech uzasadni sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu.Z całym szacunkiem ale pie...doli Pan że nie spotkał projektanta który nie dawałby paroizolacji w ścianie,a wszyscy my z tego forum nie znamy takiego co by dał. Pan zaprosi jakiego .Pogadamy.Niech uzasadni sens.
Aż tak źle kształcą? Może dlatego durszlak zużywający ponad 30kWh/ m2 dopuszcza się do użytku.

W takim razie zapraszam na spotkanie - warto poznać projektantów mających podstawową wiedzę. Od domów zeroenergetycznych się nie ucieknie

http://www.argox.com.pl/budownictwo_zeroenergetyczne.php

energooszczedne_pasywne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan raczy żartować. Ogniwa pv,solary i wiatrak .

Moc wiatraka to min. prędkość do czwartej potęgi . A to oznacza przy 3m/s 81 a przy 8m/s 4096. Co da wiatrak fi 100 czy 150 ,a może 200 przy naszej wietrzności z wyjątkiem radochy że jest.

ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ wiatru u nas to 2,5-3m/s .

Dom zero energetyczny to co to za twór? Nie pobiera czego ,skoro potrzebuje wiatrak,pv i solary. Za ile te cuda? Absurdalna ideologia

Wiatrak 12-15kPLN,pv 10-15kPLN,solary 10-15kPLN. Za 40kPLN mam węgiel do końca moich dni.

Pan musi pamiętać,że ludzie potrafią liczyć i kalkulować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musi Pan kupować izolowanego domu? Dlaczego Pan mnie atakuje, tylko dlatego że radzę izolować? Czy, że nie przepadam, za kimś kto ma dyplom, uprawnienia a nie ma wiedzy? Wiedzę w tej dziedzinie łatwo zmierzyć - 30kWh/m2 xK to granica!

Ja nie spotkałem projektanta domów izolowanych, który nie dawałby paroizolacji w ścianie - a Pan spotkał?

 

Panie, cały czas ta sama mantra

Może jednak jakieś konkrety?

A może po prostu nie masz Pan pojęcia o czym dyskutujemy, może nie masz Pan pomysłu na to jak wykonać paroizolacją na ścianie murowanej np z BK po stronie zewnętrznej i na to przykleić styro? Skoro nie, to po co te wtręty?

My wiemy co Pan myśli i mamy świadomość Pańskiego nastawienia, nie trzeba nam tego przypominać na każdym kroku, bo staje się to upierdliwe i nic nie wnosi do tematu.

Wstrzymaj się Pan ze swoją mantrą na chwilę, a może dowiesz się Pan czegoś ciekawego i się nauczysz o czymś nowym. W końcu sam jesteś Pan ewidentnym przykładem, że człowiek uczy się całe życie.

 

Popatrz na to z kim rozmawiasz. Jak nieuk może cokolwiek kompetentnie napisać? Misiowi nawet nie chce się do książek zajrzeć.

 

No wiesz - nadzieja matką głupich ;)

Akurat w przypadku TB jestem dziecinnie łatwowierny :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle kształcą? Może dlatego durszlak zużywający ponad 30kWh/ m2 dopuszcza się do użytku.

W takim razie zapraszam na spotkanie - warto poznać projektantów mających podstawową wiedzę. Od domów zeroenergetycznych się nie ucieknie

http://www.argox.com.pl/budownictwo_zeroenergetyczne.php

[ATTACH=CONFIG]259152[/ATTACH]

 

:) marketingowy bełkot dla snobów co chcą wywalić nad stan ~ 100 000 PLN i onanizować sie niższym zużyciem na poziomie 500 PLN rocznie :D

100 000 / 500 = 200 LAT !!! :)

EDIT:

z wątku zrobil się serial sensacyjno romantyczno fabularny Krzychu "kocha" TB i nie pozwoli aby jego tezy był znieważane ..... czasami inni aktorzy "gangsterzy" wkraczają z bronia i sie zaczyna .....normalnie Conchita Wurst :) łęęęęęęęęęęęę :D :D ... :) kończta :) kiełbasa :)

 

 

A w ogóle to zdrówko wszystkich :)

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy wynik energetyczny przy tych wynalazkach wyjdzie na plus. Konserwacja,przeglądy i takie tam. Przecież panisko z kasą nie powala się obsługą.

Rozumiem sens energooszczędności,ale w wydaniu Szanownego TB,graniczy z absurdem.

Niby suszarka na chałupę,ale do tego multum wynalazków na ogrzewanie.Problem jest w tym by tą moc równą suszarce do włosów tu i teraz rozprowadzić po tak dużej przestrzeni jak dom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy wynik energetyczny przy tych wynalazkach wyjdzie na plus. Konserwacja,przeglądy i takie tam. Przecież panisko z kasą nie powala się obsługą.

Rozumiem sens energooszczędności,ale w wydaniu Szanownego TB,graniczy z absurdem.

Niby suszarka na chałupę,ale do tego multum wynalazków na ogrzewanie.Problem jest w tym by tą moc równą suszarce do włosów tu i teraz rozprowadzić po tak dużej przestrzeni jak dom .

 

Nie chodzi o wynalazki a o izolację. Robimy proste rzeczy. System wentylacji z odzyskiem ciepła i precyzyjne ogrzewanie w podłodze - tyle, że cała instalacja jest zrobiona w 30-40 cm termosie o zużyciu do 20kWh/m2 .

Co się tak Panowie boją ? Tej precyzji ogrzewania czy tego komfortu.

Całość tego od dwóch sezonów uzupełniamy kanałówką zasilaną z powietrznej pompy ciepła - chłodzi i dogrzewa powietrze z COP 4 i więcej.

Za proste ?

W opisie domów prezentowanych wcześniej jest

Ściana zewnętrzna grubości 33,2 cm izolacja termiczna styropian 27 cm + paroizolacja + 5 cm wełna mineralna

 

 

Są więc architekci, którzy dają paroizolację przed styropianem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu. Chyba się nie rozumiemy. Też jestem za termosem z 30cm izolacji a gdy warunki tego wymagają to nawet gdzieś więcej a gdzieś mniej.

Tylko że my rozmawiamy o domach potrzebujących przez może 2-3dni w roku max. 10W/m2.

A Pan z uporem chce te domy zasilać w energię cieplną z kilku źródeł. Gdyby chodziło o dywersyfikację,to zgoda,ale u Pana wszystko na prąd.

 

Podkreśla Pan rolę precyzyjnie sterowanego ogrzewania i tym argumentuje 10kW w kablach grzejnych. Po co?

Skoro uda się zrobić dom 10Wh/m2, to co mamy sterować. W takim domu straty i zyski od słońca są tak małe,że montowanie systemu grzewczego ,większego jak max. zapotrzebowanie ,sensu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu. Chyba się nie rozumiemy. Też jestem za termosem z 30cm izolacji a gdy warunki tego wymagają to nawet gdzieś więcej a gdzieś mniej.

Tylko że my rozmawiamy o domach potrzebujących przez może 2-3dni w roku max. 10W/m2.

A Pan z uporem chce te domy zasilać w energię cieplną z kilku źródeł. Gdyby chodziło o dywersyfikację,to zgoda,ale u Pana wszystko na prąd.

 

Podkreśla Pan rolę precyzyjnie sterowanego ogrzewania i tym argumentuje 10kW w kablach grzejnych. Po co?

Skoro uda się zrobić dom 10Wh/m2, to co mamy sterować. W takim domu straty i zyski od słońca są tak małe,że montowanie systemu grzewczego ,większego jak max. zapotrzebowanie ,sensu nie ma.

Może Pan to w spokoju i dokładnie przeczytać?

Ma Pan zapewne małe doświadczenia w domach "jak w temacie" Nie uda się Panu zrobić 10W/m2 ! A co do dywersyfikacji... w domu izolowanym w grę wchodzi tylko prąd. A dlaczego pompa i kable?

1 - same kable nie chłodzą! Stąd inwerter.

2- sama pompa z kanałówką ma za słabą automatykę w pokojach ( nie da się sterować 10-40m3/h powietrza na pokój) a jeżeli już by się coś znalazło, to będzie to droższe od kabli i termostatów)

3- dywersyfikacja, tu ma na celu zapewnienie komfortu w razie awarii pompy! Nie w razie awarii wszystkiego ( zasilania) - żadne ogrzewanie nie chodzi bez prądu, więc inne niż elektryczne źródła nie są potrzebne.

4- kable grzewcze do betonu mają 10 lub 17W/mb - czyli musiałbym układać kabel co metr, byłoby to średnio komfortowo.

5- kabel ma utrzymywać precyzyjnie temperaturę podłogi, więc musi być gęściej kładziony niż co metr, a i większą mocą łatwiej regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doooooh ! :)

Bo jest handlarzem, zyje ze swoich teori i handlu....

Niepotrzebnie mu pochlebiasz! :) To sklepikarz. Nic w życiu nie osiągnął z powodu niemożności zrozumienia tego co w mądrych książkach piszą. Żyć z czegoś musi więc korzysta z jedynego "talentu" jaki mu Bozia dała - gadulstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,żadne ogrzewanie nie chodzi bez prądu, więc inne niż elektryczne źródła nie są potrzebne. "

 

Obawiam się,że Pan się myli . Akumulacja.

Doświadczenie bywa czasami kajdankami.

Piszemy o domach komfortowych i jak w temacie, akumulacja poza płytą podłogi jest niekomfortowa i zużywa zawsze więcej niż potrzeba.

Ja nie obawiam, się ja wiem, że Pan się przekona po trzecim, czwartym domu.

Uważa Pan, że 20m3 ton zbrojonego betonu w termosie 0.08W/m2 xK to mała akumulacja?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Pan Tomasz nieświadomie podcina gałąź na której siedzi. No bo jak rozsądny człowiek chcący wybudować dom z max. zużyciem 10Wh/m2, na propozycję 10kW w kablach ,powinien się zastanowić nad sensem . O dodatkowych źródłach ciepła uzależnionych od energii elektrycznej nie wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o domach komfortowych i jak w temacie, akumulacja poza płytą podłogi jest niekomfortowa i zużywa zawsze więcej niż potrzeba.

Ja nie obawiam, się ja wiem, że Pan się przekona po trzecim, czwartym domu.

Uważa Pan, że 20m3 ton zbrojonego betonu w termosie 0.08W/m2 xK to mała akumulacja?

 

20m3 betonu to popierdółka a nie akumulacja. To wystarczy na dobę dla spadku o 1oC w pokoiku 20m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Pan Tomasz nieświadomie podcina gałąź na której siedzi. No bo jak rozsądny człowiek chcący wybudować dom z max. zużyciem 10Wh/m2, na propozycję 10kW w kablach ,powinien się zastanowić nad sensem . O dodatkowych źródłach ciepła uzależnionych od energii elektrycznej nie wspomnę.
A może Pan popyta tych co mają domy jak w temacie i kable w podłodze. Dowie się Pan, że nawet im przez myśl nie przeszło 10W/m2 montować.

Nie ma czegoś takiego w domach izolowanych jak "zapotrzebowanie" . Przewymiarowanie mocy jest problemem w centralnym ogrzewaniu, ale ten problem rozwiązała izolacja. W domach izolowanych nie robi się centralnego i nie liczy się zapotrzebowania. Te 10W/m2 to wymysł tych z Darmstadt, oni są od sprzedaży certyfikatów i jak najdalej od faktycznej pasywności. Żyją głównie z pomp ciepła do centralnego, z kolektorów i tego wszystkiego czego się w domach faktycznie pasywnych nie montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...