Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie dowcip.Ja śmiertelnie poważnie.

Ja wiem że akumulacji w Pana sklepie nie kupię ale to nie oznacza że jest zła.W domach słabo izolowanych latem jest niepożądana,ale my tu o izolowanych.

Pan sobie wyobrazi ,że są dziwacy budujący domy częściowo w zboczach wzniesień ,korzystając garściami z akumulacji setek ton gruntu. Takie domki funkcjonują bez systemu ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dowcip.Ja śmiertelnie poważnie.

Ja wiem że akumulacji w Pana sklepie nie kupię ale to nie oznacza że jest zła.W domach słabo izolowanych latem jest niepożądana,ale my tu o izolowanych.

Pan sobie wyobrazi ,że są dziwacy budujący domy częściowo w zboczach wzniesień ,korzystając garściami z akumulacji setek ton gruntu. Takie domki funkcjonują bez systemu ogrzewania.

Dla domu który zużywa poniżej 1000kWh w sezonie - 20m3 zbrojonego betonu to za duża akumulacja.

Nie pogodzi Pan akumulatorów ciepła z oszczędzaniem energii i z pasywnością, ale jak Pan ćwierć wieku doświadczenia w temacie nie przekonuje, niech Pan robi. Wtedy się Pan przekona, że dom nie wyjdzie Panu pasywny, mało tego - nawet nie będzie izolowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan ignoruje akumulację? Już raz Pan zapłacił za możliwość korzystania z niej, kupując działkę i materiały budowlane.

Nie ignoruje!!! Gdzie Pan to widzi! Zwalczam ją w celu uzyskania komfortowego domu faktycznie pasywnego. Może źle się wyraziłem ! zwalczam nadmierną akumulację. Jedyne sensownym miejscem do gromadzenia nadmiaru ciepła z zysków jest płyta podłogi. Akumulacja jest zaprzeczeniem oszczędzania, sterowania i komfortu.

Co złego jest w akumulacji 300-200 ton?
Nic nie ma złego! To tylko narobienie sobie kłopotu za swoja własną kasę. Panu to wolno zrobić - mnie nie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jedną nogą stoi w domu 0-20 a drugą w 50kWh/m2.

Po co się pytam w domu 0-20kWh/m2 precyzyjne sterowanie? W takim domu ,gwałtowna zmiana temp. z +10oC na -10oC ne powinna zmienić temp.we wnętrzu,skoro wnętrze jest chronione tak dobrze że wystarcza 0-20kWh/m2 .

Akumulacja.Cóż.. Tylko spowolni skutek gwałtownych zmian temp.zewnętrznych.(wczesna wiosna,jesień,słoneczna zima)

Niskotemperaturowe systemy ogrzewania są idealnym rozwiązaniem dla korzystania z solarów wspomagających CO. Z akumulacją masową jest to bardzo efektywne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jedną nogą stoi w domu 0-20 a drugą w 50kWh/m2.

Po co się pytam w domu 0-20kWh/m2 precyzyjne sterowanie? W takim domu ,gwałtowna zmiana temp. z +10oC na -10oC ne powinna zmienić temp.we wnętrzu,skoro wnętrze jest chronione tak dobrze że wystarcza 0-20kWh/m2 .

Akumulacja.Cóż.. Tylko spowolni skutek gwałtownych zmian temp.zewnętrznych.(wczesna wiosna,jesień,słoneczna zima)

Niskotemperaturowe systemy ogrzewania są idealnym rozwiązaniem dla korzystania z solarów wspomagających CO. Z akumulacją masową jest to bardzo efektywne rozwiązanie.

Jest bardzo precyzyjne sterowanie - do 0.1 st. w każdym pomieszczeniu, I to sterowanie jest nawet 100W/m2. Reaguje na każde zmiany temperatury. A od wpływu skoków z +10 na -10 chroni skuteczna izolacja.

Nie połączy Pan buforów z oszczędzaniem energii, z komfortem, z niecentralnym ogrzewaniem. W domach izolowanych montuje się tylko bezpośrednie ogrzewanie. Dlatego ci od pośrednich systemów ogrzewania tak walczą z izolacją.

A Pan - skoro nie wie sam o tym i nie wyciąga wniosków z opisów tych co domy "jak w temacie" już mają, to przekona się na własnej skórze, że mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem po kiego mi możliwość sterowania z dokładnością do 0,1oC. Dom to nie laboratorium. Osobiście nie jestem w stanie rozróżnić receptorami ciała temp.w zakresie 21-22oC.

W tym sęk ,że taki dom mam i opisuję wrażenia z niego a nie zasłyszane opinie. Nie jest również prawdą że ogrzewanie inne niż elektryczne nie ma racji bytu

w domu 0-20kWh/m2.

Co do komfortu,to należało by go zdefiniować.Dla mnie nawet jak jest 21oC,komfortu nie czuję,bo nie ma wyraźnego źródła promenowania podczerwonego.Siedzenie plecami do okien jest wręcz dyskomfortem mimo 21oC w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo precyzyjne sterowanie - do 0.1 st. w każdym pomieszczeniu, I to sterowanie jest nawet 100W/m2. ......

 

Kilka technicznych pytań co pan mierzy temp. powietrza ? jak wyglada sterowanie jakie termostaty, co rozłącza kable danego obwodu i gdzie jest czujnik pomiaru temp ? Po jakim czasie jest wzrost o 0,1*C i jaka grubość wylewki ? proste pytania czekam na równie proste odpowiedzi ....

EDIT .....acha ...... jakie moce poszczególnych obwodów ?

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar święte słowa ... doświadczenie może być kajdanami rozwoju i tak w wielu dziedzinach jest.

Lepiej schować się za kurtyną doświadczenia/ rutyny. To że robię kupkę co dzień rano to jestem zawodowym kupichą ? :lol2:

wiele czynności leci bez zastanowienia się skąd i gdzie. Cyborg się robi z człowieka.

 

Prąd to jest ostateczność, kolega Kamil ze swojego wątku ma ogrzewanie z CWU wycenione na 38 kzł :o masakra.

W brew temu co się chce tu wyknuć, z kablami po 100 wat ... właśnie budownictwo pasywne, robi renesans starych technologi ...

Kamień, cegła, silikat.

I na nowo nowoczesne paleniska, ponieważ jesteśmy w stanie być niepolegli energetycznie, plus solar na lato.

I w rzopie mam putina z jego gazem.

Ludzie 76 lat temu, jak budowali dom nie mieli takich możliwości, nie wiedzieli że trzeba doprowadzać powietrze z zewnątrz rurą itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest pora na to by o tym pisać (w sensie za wcześnie) ale akumulacja tak kilkaset ton i grawitacyjne ogrzewanie wspierane kolektorem to jest moim zdaniem krokiem do bliżej 0 niż 20kWh/m2.

Wesz czołgisto. Postawiony na głowie fundament:lol2:

Gwarantuje? Kolektor w domu izolowanym!?

Panowie o kajdanach?

Przecież jest wątek o akumulatorach. Ja tam nie piszę, bo nie da się pogodzić buforów i domów izolowanych. To wymaga pośredniego ogrzewania - i to raczej są Panów kajdany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Robimy już instalacje zeroenergetyczne - okazało się prosto i tanio.

Jak na razie - to działania "kompetentnych" polegają na rzucaniu kłód pod nogi.

Ale wychodzi świetnie, więc nikt już tego nie zatrzyma, a gdy napisze jak ten:

http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/gospodarka/5084-budownictwo-zeroenergetyczne-bedzie-trudne-do-wprowadzenia

że drogo i trudno

to wyjdzie na pajaca nie osobę kompetentną.

Nowych technologii nie zatrzyma nawet najtwardszy beton.

Tu pytanie do instalatorów, co to jest instalacja zero energetyczna. Czy zero przepływa przez instalację , czy zero jest podłączone do instalacji. To pewnie jakiś nowy rodzaj instalacji., ktoś coś słyszał o niej?

A i widać, że raz puszczona taka instalacja to jej nikt nie zatrzyma, przy zerze, to pod perpetuum mobile podchodzi.

A pisze, że robimy (co prawda od 24 lat ) to Värmepumpsägare nareszcie ją pewnie tu obejrzymy.

A, podam źródło co by się mnie znów ktoś nie czepiał:

http://www.forumbudowlane.pl/vt/46215/0/budowa-domu-pasywnego-prosze-o-rady?postdays=0&postorder=asc

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje? Kolektor w domu izolowanym!?

Panowie o kajdanach?

Przecież jest wątek o akumulatorach. Ja tam nie piszę, bo nie da się pogodzić buforów i domów izolowanych. To wymaga pośredniego ogrzewania - i to raczej są Panów kajdany.

 

Pane Tomaszu.Pan to jak dziecko czasami.Nie bo nie.Może jakieś wyliczenie że to sensu brak?Wg. mnie sensu niema regulacja z dokładnością do 0,1oC,bo moje receptory tego nie są w stanie wyczuć.Zresztą Pańskie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zeroenergetyczna?

 

zero instalacji=zero nakładów=zero energii użytej=zero energii wytworzonej :lol2:

 

robiona przez kompletne ZERO, oczywiście :p

a za całą reszte zapłacisz kartą ...... :D

cały czas czekam na odpowiedź http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6478268&viewfull=1#post6478268 później sie wypowiem ...... bo mam dokładnie termostaty z histerezą 0,1*C

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pane Tomaszu.Pan to jak dziecko czasami.Nie bo nie.Może jakieś wyliczenie że to sensu brak?Wg. mnie sensu niema regulacja z dokładnością do 0,1oC,bo moje receptory tego nie są w stanie wyczuć.Zresztą Pańskie też.

Dokładność termostatu, przekłada się pośrednio na wahanie temperatury w pomieszczeniu - są one większe niż "na termostacie" . Dlatego, by Pan wahań by odczuwał jest 0.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...