Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z innych źródeł wynika, że traci około 5 - 10%. Raczej nie jest to argument za stosowaniem EPS zamiast, biorąc pod uwagę inne właściwości XPS.

 

Zgadzam sie .poza tym to info zza oceanu gdzie XPS jest dużo popularniejszy niż EPS. Zauważalnym nawet fakt, ze producenci XPS-a uczciwie podają ze takie zjawisko ma miejsce A EPS-a wydają sie robić czarny PR. Sam TB przedstawiał info z ważenia próbek EPS, ze niby trzymają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie .poza tym to info zza oceanu gdzie XPS jest dużo popularniejszy niż EPS. Zauważalnym nawet fakt, ze producenci XPS-a uczciwie podają ze takie zjawisko ma miejsce A EPS-a wydają sie robić czarny PR. Sam TB przedstawiał info z ważenia próbek EPS, ze niby trzymają wodę.
To dlaczego XPS nie jest projektowany pod płytę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy o tym ze R jest rozna w roznych temp. i jak pianki PIR mocniej traca swe wlasciwosci wraz ze spadkiem temperatury, w porownaniu do XPS ( i otym ze nie ma idelanych narzedzi do symulacji - WUFI w tym wypadku wymagalo "tweakowania") :

http://www.greenbuildingadvisor.com/blogs/dept/musings/cold-climates-r-5-foam-beats-r-6

 

I jak wazna jest szczelnosc:

http://www.greenbuildingadvisor.com/blogs/dept/musings/air-leakage-degrades-thermal-performance-walls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych nigdy nie widzianych namiotach co je pan wyposaza w kable ? Nie wiem, prosze zapytac swojego v-projektanta. W moim domu jest zaprojektowany XPS pod plyte.
Pan tak chciał, czy projektant tak każdemu projektuje? Jeżeli Tak, to czym uzasadnia?

- cena / opór cieplny jest na korzyść EPS

- trwałość parametrów jest na korzyść EPS

Co jest na korzyść XPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan tak chciał, czy projektant tak każdemu projektuje? Jeżeli Tak, to czym uzasadnia?

- cena / opór cieplny jest na korzyść EPS

- trwałość parametrów jest na korzyść EPS

Co jest na korzyść XPS?

Panie Tomaszu już to panu tłumaczono nie raz a pan dalej swoje. Są budynki o w miarę lekkiej konstrukcji i tam EPS można włożyć. Natomiast większość budynków przynajmniej w POLSCE tym warunkom nie odpowiada i niestety tam konieczny jest XPS. Po nad to projektant za przeproszeniem ma tu g...o do gadania - od tego jest konstruktor. Max dopuszczalne obciążenie krótkotrwałe dla EPSa jakie widziałem to 60kN. Producenci podają że dla długotrwałego obciążenia te parametry będą jeszcze mniejsze oraz biorąc pod uwagę warstwowe ułożenie znów tą liczbę obniżamy. Proszę spojrzeć w projekt i zobaczyć jakim warunkom ma odpowiadać grunt. Czy nie jest tam przypadkiem napisane że projekt jest liczony dla 150kN?

Faktem jest iż ta wielkość to dupochron dla projektantów.

Żeby nie było sam mam pod płytą EPS - ale była ona dokładnie policzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu już to panu tłumaczono nie raz a pan dalej swoje. Są budynki o w miarę lekkiej konstrukcji i tam EPS można włożyć. Natomiast większość budynków przynajmniej w POLSCE tym warunkom nie odpowiada i niestety tam konieczny jest XPS. Po nad to projektant za przeproszeniem ma tu g...o do gadania - od tego jest konstruktor. Max dopuszczalne obciążenie krótkotrwałe dla EPSa jakie widziałem to 60kN. Producenci podają że dla długotrwałego obciążenia te parametry będą jeszcze mniejsze oraz biorąc pod uwagę warstwowe ułożenie znów tą liczbę obniżamy. Proszę spojrzeć w projekt i zobaczyć jakim warunkom ma odpowiadać grunt. Czy nie jest tam przypadkiem napisane że projekt jest liczony dla 150kN?

Faktem jest iż ta wielkość to dupochron dla projektantów.

Żeby nie było sam mam pod płytą EPS - ale była ona dokładnie policzona.

Ja nie liczyłem, ale korzystam w wiedzy doświadczonych inżynierów budownictwa z uprawnieniami projektanta ( wolę ich od architektów, którzy niestety mają tylko 14h fizyki budowli) którzy domy z 30cm izolacją od gruntu projektują od 20 lat. EPS jest lepszy na długotrwałe obciążenie. Jest ( w przeliczeniu na opór cieplny ) znacznie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie liczyłem, ale korzystam w wiedzy doświadczonych inżynierów budownictwa z uprawnieniami projektanta ( wolę ich od architektów, którzy niestety mają tylko 14h fizyki budowli) którzy domy z 30cm izolacją od gruntu projektują od 20 lat. EPS jest lepszy na długotrwałe obciążenie. Jest ( w przeliczeniu na opór cieplny ) znacznie tańszy.
No i gadaj z misiem. "doświadczeni inżynierowie budownictwa z uprawnieniami projektanta", "30 cm od gruntu", "od 20 lat". W jednym zdaniu trzy kłamstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie liczyłem, ale korzystam w wiedzy doświadczonych inżynierów budownictwa z uprawnieniami projektanta ( wolę ich od architektów, którzy niestety mają tylko 14h fizyki budowli) którzy domy z 30cm izolacją od gruntu projektują od 20 lat. EPS jest lepszy na długotrwałe obciążenie. Jest ( w przeliczeniu na opór cieplny ) znacznie tańszy.

 

A ile domów murowanych czyli o konstrukcji ciezkiej ci doswiadczeni inzynierowie budownictwa z uprawnieniami projektanta (rozumiem ze pozostali inzynierowie z uprawnieniami projektanta są niedoswiadczeni poniewaz dają w takich przypadkach xps) zaprojektowali? Absolutnie nie chodzi mi o szkieleciaki tylko o typowe budynki murowane z zelbetowymi stropami. podciągami, wiencami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie liczyłem, ale korzystam w wiedzy doświadczonych inżynierów budownictwa z uprawnieniami projektanta ( wolę ich od architektów, którzy niestety mają tylko 14h fizyki budowli) którzy domy z 30cm izolacją od gruntu projektują od 20 lat. EPS jest lepszy na długotrwałe obciążenie. Jest ( w przeliczeniu na opór cieplny ) znacznie tańszy.

 

boże ty widzisz i nie grzmisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile domów murowanych czyli o konstrukcji ciezkiej ci doswiadczeni inzynierowie budownictwa z uprawnieniami projektanta (rozumiem ze pozostali inzynierowie z uprawnieniami projektanta są niedoswiadczeni poniewaz dają w takich przypadkach xps) zaprojektowali? Absolutnie nie chodzi mi o szkieleciaki tylko o typowe budynki murowane z zelbetowymi stropami. podciągami, wiencami.
Nie wiem ilu zna Pan inżynierów, którzy mają 20 lat doświadczenia z 30 cm styropianem od gruntu, nie wiem też co ma konstrukcja ściany do obciążenia płyty pod wylewką ( to fundament jest obciążony.

Co do szkieleciaków... Tam nie ma problemu z XPS - Szanowny Panie Andrzeju, może Pan nie doczytał, chodzi o zachowanie parametrów przy długotrwałym nacisku, czyli o ciężkie konstrukcje płyty fundamentowe i np silka!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, jest demokracja.. ja wolę określenie ochlokracja.

Beczy misu o tematach o których nie ma pojęcia. a 20 lat z 30cm ... baje proszę pokazać zdjęcia choć z jednej realizacji takiego domu z lat 90.

Cudem było jak ktoś dał 5cm izolacji pod posadzką, a tu ciągłe biadolenie o 30cm izolacjil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, jest demokracja.. ja wolę określenie ochlokracja.

Beczy misu o tematach o których nie ma pojęcia. a 20 lat z 30cm ... baje proszę pokazać zdjęcia choć z jednej realizacji takiego domu z lat 90.

Cudem było jak ktoś dał 5cm izolacji pod posadzką, a tu ciągłe biadolenie o 30cm izolacjil

Szkoda, że brak wiedzy nadrabia Pan taki zwrotami. Szkoda, że nie jest Pan "człowiekiem technicznym" łatwiej by było Panu pewne podstawy wytłumaczyć. Komputer i symulacje to nie wszystko.

Nietrwałość parametrów XPS wynika z jego konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...