Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Tak to już jest, jest demokracja.. ja wolę określenie ochlokracja.

Beczy misu o tematach o których nie ma pojęcia. a 20 lat z 30cm ... baje proszę pokazać zdjęcia choć z jednej realizacji takiego domu z lat 90.

Cudem było jak ktoś dał 5cm izolacji pod posadzką, a tu ciągłe biadolenie o 30cm izolacjil

 

To jest ponad 5000 domów, ale jest zastrzezenie ze nie wolno tych domów fotografowac, podac przykładowe rzuty oczywiscie bez danych osobowych włascicieli (to zrozumiałe) cos na wzór Strefy 51, o której wszyscy wiedzą ze jest ale tak naprawdę nikt nie wie co tam jest w srodku. Domy TB są jednak jeszcze bardziej tajemnicze cos w rodzaju zaginionej Atlantydy, która tak faktycznie istnieje w wyobrazni TB (zagalopowałem sie, w wyobrazni Platona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem ilu zna Pan inżynierów, którzy mają 20 lat doświadczenia z 30 cm styropianem od gruntu, nie wiem też co ma konstrukcja ściany do obciążenia płyty pod wylewką ( to fundament jest obciążony.

Co do szkieleciaków... Tam nie ma problemu z XPS - Szanowny Panie Andrzeju, może Pan nie doczytał, chodzi o zachowanie parametrów przy długotrwałym nacisku, czyli o ciężkie konstrukcje płyty fundamentowe i np silka!.

 

Gadaj z d..pa to cie os...a.

 

 

Ja Szanowny Panie Andrzeju doczytalem inna ciekawostke: ze EPS pod naciskiem kabli 100W/m2 odparowuje w ciągu dekady o 60%.

Jak ktos nie wierzy to moge napisać to po angielsku, norwesku i szwedzku. Zbieram propozycje na inne tłumaczenia.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaj z d..pa to cie os...a.

 

 

Ja Szanowny Panie Andrzeju doczytalem inna ciekawostke: ze EPS pod naciskiem kabli 100W/m2 odparowuje w ciągu dekady o 60%.

Jak ktos nie wierzy to moge napisać to po angielsku, norwesku i szwedzku. Zbieram propozycje na inne tłumaczenia.

 

To nie moze byc prawda, to chyba robota sabotazystów ciepłowników, zagorzałych przeciwników kabli. Uprasza sie o nie wywoływanie paniki wsród kablarzy, ale link do tego opracowania mozna wrzucić

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.buildingscience.com/documents/guides-and-manuals/gm-guide-insulating-sheathing

 

str. 23 - jest paroizolacja i mur i XPS i mur na fundamencie. Nie musi być na izolacji, bo nie jest grzany.

Znowu misiu strzela na oślep. Gdzie ty masz tam mur? Pisze jak byk: "brick veneer". Pisze jak byk: "frame wall". Nie znasz angielskiego? Nie chciało się uczyć? To po kiego się odzywasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

 

Karolek, a tak konkretnie to o co chodzi poza tym, że unikasz odpowiedzi?

 

kszhu, a tak konkretnie to o co chodzi poza tym, że odnosisz sie do niepelnych cytatów czesto w zupelnie innym kontekscie ?

 

Tak ogolnie ci odpowiem. forum to miejsce do przedyskutowania jakichkolwiek pomyslow , a ty tego prawa poniektorym odmawiasz, sam do woli z niego korzystajac. Ze zrodel korzystasz wybiorczo, tak by poprzec swoje pomysly i koncepcje. Ktos inny korzystajacy z tych samych zrodel, ale w celu poparcia innych koncepcji to wg ciebie glupiec bez prawa do rozstrzasanie tego na FM. I dam ci satysfakcje, bo nie bede sie z toba pyszczyl na przyklady bo to syzyfowa robota. Twoje na wierzchu zaraz bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty tego prawa poniektorym odmawiasz

 

Czy mógłby Pan w punktach podać inne rozwiązanie dla domu jak w temacie :

- izolacja

1)podłoga

2)ściana

3) dach

4)system utrzymania komfortowej temperatury

5)cwu

6)wentylacja.

 

Pytam, bo wg mnie, to nie Szanowny kszu

a ty tego prawa poniektorym odmawiasz
a temat wątku zawęża sposoby rozwiązań sześciu powyższych punktów.

 

Może Pan poważnie i konkretnie? Jeżeli Pan Sam nie wie, ale się lubi czepiać, to zapewne będzie dziecinna odpowiedź z emotikonami.

Liczę na "poważnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego nie rozumiesz albo co sugerujesz, że TB nie rozumie bo tego nie piszesz ale poczytaj http://en.wikipedia.org/wiki/Masonry_veneer

Też masz problem ze zrozumieniem? Z tej samej wiki:
The innermost element is usually structural
. Veneer to okładzina. Ściana z rysunku to szkielet drewniany z okładziną z cegły. Zamiast tej cegły mogą być panele czy cokolwiek innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje mi do mojej koncepcji - izolacja termiczna wewnątrz, żadnej kłopotliwej i kosztownej paroizolacji od wewnątrz, pustka powietrzna, nietynkowana ściana z ozdobnego materiału (np. silikat łupany).
Tylko że jest izolacja od środka nierówna się od razu zaniechania paroizolacji.

Obliczenia cieplnowilgotnościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan poważnie i konkretnie? Jeżeli Pan Sam nie wie, ale się lubi czepiać, to zapewne będzie dziecinna odpowiedź z emotikonami.

Liczę na "poważnie"

 

SzP Tb, ja nie aspiruje do Pańskiej roli, ale moge panu zrobic dobrze - u mnie tez izloacja zaczyna sie od 30cm. Ale za sciana. Zero wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby Pan w punktach podać inne rozwiązanie dla domu jak w temacie :

- izolacja

1)podłoga

2)ściana

3) dach

4)system utrzymania komfortowej temperatury

5)cwu

6)wentylacja.

 

Pytam, bo wg mnie, to nie Szanowny kszu a temat wątku zawęża sposoby rozwiązań sześciu powyższych punktów.

 

Może Pan poważnie i konkretnie? Jeżeli Pan Sam nie wie, ale się lubi czepiać, to zapewne będzie dziecinna odpowiedź z emotikonami.

Liczę na "poważnie"

 

Nalegam - postawił Pan zarzuty! Raczył Pan ze mnie dworować. Lubię krytykę konstruktywną a nie dla samej krytyki . Po to są takie wątki, by znajdować nowe rozwiązania... jak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalegam - postawił Pan zarzuty! Raczył Pan ze mnie dworować. Lubię krytykę konstruktywną a nie dla samej krytyki . Po to są takie wątki, by znajdować nowe rozwiązania... jak są.

 

Pan ma jaki teamwork z kszhu, ze raczy wystepowac w jego imieniu ?

 

A co do dworowania - bo pisz Pan glupoty o XPS . Primo - XPS owszem traci swoje parametry wyjsciowe wraz z uplywem czasu, ale nie z powodu "nacisku". Secundo - Nie kazdy buduje lekki namiot aby wrzucac pod plyte EPS 100. Tretio - jak sie przytacza zrodla, to z podaniem linku albo chociaz kto jest autorem.

 

ps. Pan po norwesku rozumie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ma jaki teamwork z kszhu, ze raczy wystepowac w jego imieniu ?

 

A co do dworowania - bo pisz Pan glupoty o XPS . Primo - XPS owszem traci swoje parametry wyjsciowe wraz z uplywem czasu, ale nie z powodu "nacisku". Secundo - Nie kazdy buduje lekki namiot aby wrzucac pod plyte EPS 100. Tretio - jak sie przytacza zrodla, to z podaniem linku albo chociaz kto jest autorem.

 

Nie piszę głupot - Jak ktoś nie zna się na budownictwie to raczy pisać o nacisku ściany na izolację podłogi! 100% nacisku muru przejmuje fundament, nie podłoga. A w przypadku płyty fundamentowej nacisk rozkłada się na całą 20 cm zbrojoną płytę, więc jest niewielki. Poza tym, budowanie bunkra na płycie - jest nieporozumieniem .

 

Może Pan poważnie i konkretnie? Jeżeli Pan Sam nie wie, ale się lubi czepiać, to zapewne będzie dziecinna odpowiedź z emotikonami.

Liczę na "poważnie"

Da Pan rade?

 

ps. Pan po norwesku rozumie ?
Tak ! EPS po norwesku to EPS a XPS to XPS - są rysunki i jest "tłumacz google"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Karolek, jak nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć to napisz to wprost zamiast odwracać w kółko kota ogonem raz twierdząc, że masz na myśli nie paro tylko wiatroizolację, to znów teraz nawijając o paroizolacji itd. aby na koniec się obrażać jak dziecko i czepiać mnie zamiast konkretów.

 

Ja tam nie miałem problemu z ogarnięciem wspomnianych wypowiedzi, i nie widzę powodu do ciągłego czepiania się

Pewnie mam lepszą podzielność uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum .

Wysuszona silka nie przyjmuje szkła w proporcji z wodą 1:3 tak jak bym się spodziewał. Tworzy się błyszcząca powłoka na zewnąrtrz. Ale jak tą silkę potraktuje się wodą , to chla te szkło a nie wchłania. Powłoka jest matowa bez błyszczących miejsc. Za jakie dwa dni próbkę przetnę i będzie wiadomo jak głęboko wchłonęła. Tak na oko to 2-3mmm. Zobaczymy.

ps. dodałem czarną bejcę wodną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Ale nie opłacalne. Poza tym nawet dotacji się na taki dom nie dostanie. A z nimi coraz łatwiej<<""

 

 

Powiem ci tak kszhu. Kupne + dotacje i tymi rencami + bez dotacji ,to jak 10:2 . Ty biegły w liczeniu jesteś ,to policz jaki w kupnych interes i w tych dotacjach,kontrolach czy aby na pewno. To jest absurd . A absurd dla tego ,że program nie jest dla inwestora a dla wszystkich innych -dojących inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...