Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z nudów natrafiłem na jeszcze jeden budujący post misia naszego:

4 KAPE to instytucja kształcąca audytorów --- po co komu OZC , audyt itp w domach zeroenergetycznych.

5 Pisma typu Murator stosunek reklam związanych z izolowaniem do reklam związanych z ogrzewaniem jest 1 do 30 nie ma więc mowy o tym by zachęcano inwestorów do przeniesienia kosztów budowy z ogrzewania na izolację

KAPE bez sensu, OZC bez sensu, audyt bez sensu. Skąd zatem wiadomo, że dom projektowany będzie zeroenergetyczny? Jest też ten bardzo pogardliwy stosunek do Muratora. Czemu więc misiu pisuje na forum czasopisma które uważa za denne? No i co na to redakcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,8 + ,8 ,jak byk wyskoczyło działo ,co ewidentnie kłamstwem nie jest. Mus spytać jakiego maturzystę czy tak działania zapisują.

 

Co do oczyszczalni ,to grunt musi być na tyle chłonny by nadążał pozbywać się wody opadowej ,nawet jak tworzą się kałuże ,ale nie jest dopuszczalne by podnosił się stan nieczystości w pośce .Skoro spłynęło z pola sąsiada pod ziemią,to jaki jest powód że twoje nieczystości nie spłyną również pod ziemią do studni sąsiada.Wydaje się oczywiste,że grunt nie może doprowadzić do zalania oczyszczalni a ty robisz z tego problem pouczania.

Przy mojej pośce nikt badań nie robił a pozwolenie dostałem ,co świadczy jedynie o olewaniu przez urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do czepiania.Tyle,że zbudowałeś coś co będzie podtruwało sąsiada grunt. Skoro od sąsiada przeszło do ciebie, to nie widzę powodu dla którego od ciebie nie przejdzie do drugiego sąsiada. Tok rozumowania wydaje się logiczny. Od jednego do ciebie.Od ciebie do następnego .Tyle że z gównianym ładunkiem . Chyba że jest powód dla którego wody opadowe nie przekraczają twojej granicy.

Załóżmy że sąsiad co przeorał ma tam oczyszczalnie. Toć te gówna spłynęły by do ciebie,skoro woda spłynęła.Może nie to gęste ale roztwór z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując. Od sąsiada przypłynęło do ciebie i podniosło poziom gówna. Ale od ciebie nie popłynie dalej do następnego sąsiada bo na granicy wstawiłeś siatkę.

 

Jak nie wiesz jaki grunt. Przecież geolog badał ,dał pozwolenie na pośkę.

Ja uczciwie napisałem,ze nikt nie badał a pozwolenie dostałem ,tyle,że wiem iż czysty biały piach na -2,0m. Sumienie jakby bardziej czyste. Wiesz. Eko i te sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ale zastanawiacie się nad różnymi rozwiązaniami, a z wymagań NF15 wynika, że należy wybrać system docieplenia i zastosować zgodnie z zaleceniami producenta.

 

Mnie akurat nie interesuje NF15. Szkoda czasu i pieniędzy.

Sądzę, że kszhu nie doczytał, ale może kiedyś będzie łatwiej. Teraz się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując to nie wiesz nawet co to jest POŚ. Gdybyś wiedział to wiedziałbyś, że ze szczelnego zbiornika gnilnego, choćby zalanego, nic się nie wydostanie. A to co NORMALNIE jest w rozsączaniu NORMALNIE dostaje się do gruntu i się rozpływa.

 

 

 

Jak wiadomo to czytać ze zrozumieniem też nie potrafisz:

 

 

 

Wyjaśnię więc: POZA oznacza kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt metrów wokół - tego nikt nie bada.

 

Zostaw lepiej to czepialstwo i skup się na FAKCIE, że woda w gruncie, z POŚ czy bez, zwłaszcza opadowa, potrafi się znaleźć w rożnym czasie w różnych miejscach. Dlatego niczym nieuzasadniona wiara, że piach pod domem pozostanie wiecznie suchy jest czystą głupotą.

 

 

Nic dalej nie rozumiesz . Ty jak ten Kali co jak mu ukraść to żle ale jak on ukraść to dobrze.

Masz pośkę co reaguje na dwudniowe opady i to jest źle,bo grunt mało przepuszczalny,a skoro piszesz że nikt tego nie badał to skąd wiesz że do studni sąsiada nie sączy czy do jego GWC maxowego.No ale to kwestia twojego sumienia i dobrego samopoczucia wg. zasady wolność Tomku w swoim domku.

 

Różnica miedzy nami polega na tym ,że ja w przeciwieństwie do ciebie na działce wokół domu zrobiłem we własnym zakresie odwierty takim czymś z Castoramy i wiem co mam pod i obok chałupy.Wodę z rynien odprowadziłem daleko od fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Woda opadowa nawet jak powstanie kałuża ,przy gruncie chłonnym z tytułu grawitacji kieruje się w dół. Jak masz żyły gliniastego piasku czy iłów,czy gliny to jest nie przewidywalna.

 

Piach pod chałupą będzie suchy/lekko wilgotny ale w odpowiednim miejscu.Na pewno nie w starym korycie rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam .Kumam .Tyle że ty nie za bardzo . Chodzi się po potencjalnych sąsiadach i wypytuje. Ludzie wbrew pozorom są wylewni.

A dodanie +10cm nic nie daje. Oprócz kosztów oczywiście.

Takie zadanie logiczne na noc.

Na 4-tym metrze masz +9oC a pod płytą ,czy fundamentem +5-7oC. Gdzie twoim zdaniem nastąpi kondensacja? Jaki to ma wpływ na izolację?

Ale pewnie żadne.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zwłaszcza jak działki wokół niezbudowane a każda przyszła budowa zmienia warunki wodne wokół diametralnie.

 

 

 

Oraz zmniejszenia strat do gruntu.

No chyba, że ktoś musi mieć je tak ogromne, żeby np. grzać rurkę GWC metr od domu w największe mrozy, nie?;)

 

No cóż. Trochę wiedzy liźnij a potem pogadamy. Najlepiej z istniejącej instalacji. Wiesz .Pojemność cieplna kilkuset ton gruntu i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że wygląda na to iż się opłaca. Każdy rekuperator ma opisane parametry a znakomita ich większość pasuje do NF15; okna itd. to samo.

Jak budować pasywny to dlaczego nie pochylić się nad tą kasą? Mi nie chodzi o to aby z domu jakiegoś (np. <30kWh/m2*r.) robić na siłę zgodny z NF15, ja po prostu przynajmniej taki planuję.

 

OK, dla NF40 można się pobawić, bo nie ma tak restrykcyjnych wymagań. NF15 nie. Jeśli myślałeś nad NF15 dla parterówki to sam współczynnik A/V rozwala Ci dofinansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle odwracanie kota ogonem.

Dyskusja o przepływie wód opadowych i wpływie na wilgotność pod domem ale jak się nie wie jak odpowiedzieć to jak zwykle ucieczka.

Cały nydar, nic do rzeczy...

 

Co to za obsesja z tym uciekaniem? Gonili cię po korytarzach w szkole?

 

Dyskusja o przepływie wód opadowych i wpływie na wilgotność pod domem z kimś ,komu ekstrementy wypływają z zalanej pośki po dwudniowym deszczu , jest bezowocna ,ponieważ opierasz się na swoim doświadczeniu.

Moje doświadczenie ,to brak kałuż po deszczu a w ulewę bardzo szybko znikające.

Nikt nie twierdzi,że na bagnie ,pod domem będzie sucho .

Jest odpowiedni grunt,jest sucho i nic pod domem nie płynie ,nawet jak sąsiad zacznie budować ,co usiłujesz jak zwykle wmówić.

Może zaczniesz w końcu do rzeczy a nie jak zwykle bez sensu byle pisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu widzisz matactwo? Ten temat od pierwszego postu ewoluował w kierunku optymalnych ilości. A że był pożyteczny to świadczy nawet TB ,podpierając się ppm-mi.Nie wspomnę o ilościach powietrza do wymiany jakie sugerują normy a jakie teraz poleca.

 

Ty nie dostrzegasz różnicy między gruntem bez kałuż po deszczu a takim gdzie po deszczu pośka wybija?

Swoją drogą, taki jesteś przezorny a tu taki bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, ja swoje wiem."

 

:D

 

Drogi kolego jak już odżałowałeś na badanie gruntu pod POŚ ,to trzeba było kupić w Castoramie małą ręczną wiertnicę za grosze, a po wywierceniu otwór zalać określoną ilością wody i zmierzyć czas wchłaniania. Teraz masz problem ,tylko nie rozumiem czemu ja winny że ci gówno wypływa.Trzeba było myśleć przed a nie po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jak widzę nawet nie rozumiesz o czym temat i wymyślasz takie bzdury, których nawet komentować nie ma sensu.

 

Próbowałeś udowodnić,że grunt pod domem zamoknie.Poświęciłeś nawet dobre imię Boba budowniczego,wklejając fotki z zalanej pośki.(swoją drogą to spieprzonej).

Powtarzam do znudzenia ale teraz ostatni raz . Grunt pod domem może być suchy jeżeli jest bardzo dobrze przepuszczalny .W innych warunkach podgrzewanie i suszenie sztuczne, sensu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...