Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdzone .Chłonny a gówno górą. Dowodzik w fotkach.Mataczysz chłopie że aż miło.

 

Trudno zweryfikować niskie nakłady do wysokiej jakości ,skoro uznajesz brak pionowych spoin w ścianie,czy styropian przez który można swobodnie oddychać.Ale skoro jesteś zadowolony to i cała Polska będzie zadowolona.

 

ps Misiu jest zarezerwowane dla Szanownego TB ,poproszę o inne przezwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna technologia czy normalne parametry EPS. Tobie we łbie się poprzestawiało. Dziurawe ściany i styropian nazywasz technologią? Jaja z siebie możesz robić ale nie z forumowiczów.

O odzysku ciepła z szarych ścieków nawet nie pisz,bo z pomyjami mylisz ,czyli na starcie w zrozumieniu problem .Jak zresztą z wielu rzeczami w budownictwie. Uwierz. Na chłopski rozum wszystkiego nie zrozumiesz . Poczytaj bo ośmieszasz się ponad miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chesz puscic moje materialy i podzielic sie fifty/fifty ? ;)

 

a niby jaki miałbym w tym interes???

 

a do tych co to chcą straty w firmie robić lub podpierają się swoją domniemaną nieskończoną wiedzą podstaw rachunkowości - wyście chyba z byka pospadali :bash:

skoro nie macie pojęcia jak to zrobić, to lepiej się nie wypowiadajcie w temacie

 

a i żeby nie było - nie ma szans żeby ktoś was tego nauczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w wymaganiach nie ma nic o A/V a jedynie EUco musi być <=15kWh/m2*r.

 

Czyżby tylko to należy spełnić?:

http://www.nfosigw.gov.pl/download/gfx/nfosigw/pl/nfoopisy/803/1/15/zalacznik_a_do_wytycznych.docx

 

Coś takiego wcześniej czytałem:

"w przypadku budynków jednorodzinnych wymagania dotyczące standardu energetycznego NF15

i NF40 przy zastosowaniu racjonalnych rozwiązań technicznych i racjonalnych nakładach

inwestycyjnych są możliwe do spełnienia dla wskaźnika A/V ≤ 0,70, "

ale to znajduje się w tzw. Podręczniku dobrych praktyk - http://www.nfosigw.gov.pl/download/gfx/nfosigw/pl/nfoopisy/804/1/6/podrecznik_dobrych_praktyk_-_domy_ver.3.pdf i nie jest wymogiem a zaleceniem.

 

Problem może być osadzanie samych pakietów oraz nie możność wykonania własnej instalacji nawiewno-wywiewnej. No i sam projekt - liczenie wszytkich mostków i projekty wykonawcze wszystkich detali. To spowoduje, że projekt nie będzie kosztował 5-6tys., tylko 10-12tys.

No i do tego kierownik budowy, który podejmie się pilnowania takiej realizacji. Też zaśpiewa 2x niż "typowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może pochwalisz się jak to chcesz kupić na f-me materiał, odliczyć VAT, przenieść własność tego materiału na os. fiz. budującą dom i jeszcze dodatkowo na podatku zaoszczędzić? Rozumiem, że ma to być kontra do legalnej dotacji więc też rozwiązanie legalne i dostępne dla wszystkich?

 

Ty chyb naprawdę z byka spadłeś, albo Jezus cię opuścił, skoro uważasz, że to jest miejsce na takie rozważania :p

rozwiązanie w pełni legalne.

A gdzie ja napisałem że dostępne dla wszystkich???

chybaże tak samo dostępne dla wszystkich, jak twoje fundamenty na gruncie niewysadzinowym, jeśli taki grunt wszyscy w/g ciebie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wasz problem

 

Może wy, w swoich firmach cały rok na stracie zasuwacie, a na koniec roku jak który zapłaci 200zł podatku to szał :lol:

 

Ja mam trochę inną firmę i inne możliwości.

 

Także faktycznie @kszhu - nie dla każdego :) - nie każdy spełnia wymagania ;) - czyli jak z dotacją

 

No tak ... można zrobić, żeby "legalnie" uszkodziła Ci się w transporcie partia bloczkow, dachówki, okien itp. Utylizujesz to i po sprawie. Masz i VAT i dochodowy w kosztach. A jeszcze taniej będzie wybudować się z "odpadów" zaprzyjaźnionej firmy budowlanej ...

gentoonx, niestety, ale niefortunnie wypaliłeś z tym tematem na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

gentoonx, niestety, ale niefortunnie wypaliłeś z tym tematem na forum...

 

generalnie nic z tego co piszesz, ale można i tak, na upartego

 

a swoją drogą, wypaliłem zaznaczając, że to dla mnie możliwe do zrealizowania, zaraz kierownik pomyślał, że dla każdego i już chciał wiedzieć jak, jednocześnie robiąc jakieś insynuacje na temat podstaw rachunkowości, czyli co???

@kszhu jest alfą i omegą podstaw rachunkowości??? Podstaw jakiej rachunkowości: zarządczej, finansowej, podatkowej??? uproszczonej czy pełnej??? BZDURA.

 

jak zwykle wali z czapy, aby swoje ego połechtać :lol:

 

akurat nie mam najmniejszego zamiaru dokształcać kogokolwiek w niuansach prowadzenia firmy, czy wykorzystywaniu luk, a że thermomur na fundamenty mam -mam, materiały instalacyjne mam-mam, styropian hydro mam-mam, i inne też, z konta nie ubyła ani złotówka-nie ubyła - to co @kszhu do tego?

 

Chyba jasnym jest, że nie da się tego zrobić w zakładzie krawieckim :lol2:

 

 

Dobra - KONIEC TEMATU,

cofam co napisałem, nie jestem w stanie nic zrobić, za wszystko płace w detalu w sklepie i jeszcze do tego nie mam śmiałości o upust pytać :bash: :lol2: , biedak i nędzarz jestem, bo dochody mam nieudokumentowane i nie stać mnie na kredyt coby na dotację NF15 się załapać i jak ostatni nędzarz muszę z własnych środków budować :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz elaboraty zamiast w dwóch zdaniach opisać co i jak albo przyznać się do głupoty, którą palnąłeś. Nie jesteś jedynym, który prowadzi biznes więc nie wciskaj kitów. To jest forum raczej konkretne a nie bajkopisarzy.

 

Teoretycznie, prowadzac dochodowe uslugi budowlane jest mozliwe to co mowii gentoonx

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, każdy coś kombinuje - po co chwalić się tym na forum? nie wiem...

co do domów zużywających minimalne ilość energii to są możliwe do zbudowania ale idzie to kosztem surowców i sprzętu tam instalowanego...

to tak jak zastosować instalację za setki tysięcy złotych i wydawać grosze na rachunku albo zainwestować w tańszą instalację kosztem wyższych rachunków . często decyzję trzeba podjąć na podstawie wstępnych obliczeń na papierze a jak będzie w rzeczywistości? dowiadujemy sie zazwyczaj przez pierwszych 5 lat od zakończenia budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz elaboraty zamiast w dwóch zdaniach opisać co i jak albo przyznać się do głupoty, którą palnąłeś. Nie jesteś jedynym, który prowadzi biznes więc nie wciskaj kitów. To jest forum raczej konkretne a nie bajkopisarzy.

 

długo myślałeś i co...??? Tylko tyle wymyśliłes?

 

Przecież napisałem:

...nie jestem w stanie nic zrobić, za wszystko płace w detalu w sklepie i jeszcze do tego nie mam śmiałości o upust pytać :bash: :lol2: , biedak i nędzarz jestem, bo dochody mam nieudokumentowane i nie stać mnie na kredyt coby na dotację NF15 się załapać i jak ostatni nędzarz muszę z własnych środków budować :p

 

tak też ci nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zaprojektujesz, policzysz i wykonasz to różnica pomiędzy tym co wyliczone a rzeczywistością będzie niewielka.

 

to oczywista rzecz - jednak taki specjalista musi wziąć wszystkie szczegóły pod uwagę i wziąć się do liczenia :) bardzo często można się na takim fachowcu się przejechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny się tłumaczy. Nie wiesz po co piszesz to nie pisz lepiej nic.

 

Zastosowałbyś się czasem też do tej maksymy ;)

 

A,... i nie mam najmniejszego zamiaru się tłumaczyć, mógłbym ewentualnie podyskutować, ale z kimś mającym trochę pojęcia w sprawie, ale nie o udokumentowanym przeniesieniu własności materiałów budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...