Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

To nie wymyślaj bzdur i się nie tłumacz pokrętnie tylko konkretnie dyskutuj a nie tylko "wiem ale nie powiem", to nie piaskownica.

 

Oj, chłopaku, sam nie wiesz o czym piszesz :)

 

i pewnie się nie dowiesz ;)

 

a przecież @karolek75 ci już wyjaśnił, a ty dalej ciemny jak tabaka w rogu

 

idź lepiej do szkoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jako naczelny hydro - geolog , oświadczam . Na takim terenie ,nigdy ,podkreślam nigdy nie zbudował bym GWC maxowego ,a tym bardziej POŚ ze złożem rozsączającym, bo to nie etyczne. No ale jaka wiedza takie budowanie kol. kszhu ,więc pretensje że gówna górą to do siebie.Delikatny gość jestem to nie pytam co w GWC się wylęgnie.

 

Tak na przyszłość,przy kolejnym budowaniu . Co byś wiedział. Kopie się dziurki w gruncie ,zalewa określoną ilością wody i liczy czas pochłonięcia przez grunt. Poszperaj w necie , przyda ci się przy następnym budowaniu ,coby zonk nie było.I nie wklejaj zdjęć,bo znowu jaka wtopa wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chłopaku, sam nie wiesz o czym piszesz :)

 

i pewnie się nie dowiesz ;)

 

a przecież @karolek75 ci już wyjaśnił, a ty dalej ciemny jak tabaka w rogu

 

idź lepiej do szkoły

 

Ty się tak nie gorączkuj .On wie co pisze. Tzn. nie wie ale wie,że przypuszcza że wie .Chyba.Może mu się zdaje,choć ja sam nie wiem o co mu chodzi ,choć przypuszczam ,że się domyślam ,że go szlag trafił na takie możliwości,choć........ .Ale to już nie moja sprawa.

Zauważ jedynie jak fajnie tupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A ja zbudowałem bo ktoś przewidział możliwe warunki więc i jedno i drugie działa świetnie. "

 

Zamieściłeś zdjęcia,gdzie pokazałeś wzrst poziomu w pośce .Jesteś obłędny. Twierdzisz że działa świetnie.:bash: Jesteś pewien ? Przecież to oznacza,że złoże nie rozkłada w procesie tlenowym ,tylko gówno pcha do sąsiada.

 

A żeby wiedzieć,wystarczy kilka dziur wykonać.A nie pchać się w kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oznacza ,że skoro wzrósł poziom ścieków w zbiorniku pośki, to złoże rozsączające jest zalane ściekiem do wysokości wylotu ze zbiornika . Skoro spłynęło z pola sąsiada do ciebie ,to u ciebie pomiesza się z tym co w pośce i sru niżej do następnego sąsiada, który ma np. studnię,bo lubi herbatkę z własnej wody. Zresztą dobra odpuszczam, nie mi herbatka będzie śmierdziała,ale tak po sąsiedzku się nie robi.

 

Gdzie ja uciekam? Co ty z tym uciekaniem? Wykorzystanie faktu że suchy piach ma spełniać funkcję izolacji ,ma tylko sens w miejscach gdzie będzie suchy i tyle w temacie. U mnie po oberwaniu chmury po godzinie nie ma kałuży i właśnie z tego powodu korzystam z tego dobrodziejstwa. Grunt do poziomu wód gruntowych musi być piaszczysty .

Możliwa jest też akumulacja ciepła niskotemperaturowego jeżeli grunt nie idealny ale o funkcji izolacji to raczej zapomnieć. Za to pojemność cieplna znacznie większa,bo woda a nie suchy piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że to nie twój problem wiec się nie przejmuj i zapomnij już o tym bo nie jest sednem tematu. Czy POŚ jest czy go nie ma to warunki wodne są nieznane.

 

 

 

A żeby to stwierdzic i mieć pewność to należy wydać wiele więcej kasy niż na normowe ocieplenie od gruntu. Dlatego ten kto szuka rozwiązań jak w temacie - TANICH - na pewno wybierze tańsze i lepsze ocieplenie niż wielką niewiadomą.

 

W kółko to samo.Czy ja zabraniam ,czy namawiam by nie ocieplać? Mam w ścianach 30cm a stropie 46cm. Odpuść sobie tą demagogię.

Piszę jedynie,że jak jest możliwość to należy z niej korzystać,czyli suchego gruntu pod domem ,pełniącego funkcję dodatkowej gratisowej izolacji i akumulatora niskotemperaturowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę już się nie musisz tłumaczyć, nie interesuje mnie to.

 

...

 

A w ogóle cię interesowało, czy tak napadałeś i wytykałeś brak podstaw rachunkowości, żeby sobie pogawędzić :p

 

Uwierz chłopaku, że ja naprawdę nic nie muszę :), co najwyżej mogę i to też jeśli zechcę, także ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pisze, że najlepiej ~20cm od gruntu a nie tyle ile stanowią normy?

 

 

 

A żeby stwierdzić czy jest ta możliwość to należy wydać masę kasy. To jest właśnie nieekonomiczne. Kumasz?

 

 

 

Zdecydowałbyś się w końcu czy izolator, wtedy suchy, czy akumulator, wtedy wilgotny. Te dwie przeciwne funkcje nie działają.

 

Wiem, że nie odpowiesz więc najlepiej może wyjaśnisz w końcu to:

 

20cm w gruncie ,jeżeli jest pewność ,że można g wysuszyć i będzie suchy,czyli na takiej działce jak moja ,bo grubiej jak 20cm jest nieekonomiczne.

 

Nie kupa kasy a jedno popołudnie na działce z rodziną i grilem.

 

Może być b.dobry izolator i dobry akumulator albo lichy izolator i b.dobry akumulator.

 

Czytałem gdzieś,że 15kWh/m2 dotyczy całego roku dla celów utrzymania optymalnej temperatury. Ale jeżeli się mylę to sprostuj,podając źródło.

Wydaje się nielogiczne by chłodzenie było poza limitem 15kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś,że 15kWh/m2 dotyczy całego roku dla celów utrzymania optymalnej temperatury. Ale jeżeli się mylę to sprostuj,podając źródło.

Wydaje się nielogiczne by chłodzenie było poza limitem 15kWh.

 

15kWh/m2 to jest EUco. Klima zalicza się do innego parametru - do pierwotnego zużycia energii, który dla domów pasywnych jest określony chyba max. 120kWh/m2.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radził bym sprawdzić dorzecze Odry.Będziesz pewniejszy.

 

,,Cuda, panie cuda." Powiedział bym fizyka ,choćby ciepło właściwe.

 

,,Ja czytałem jak ktoś tu na forum pisał, że się leczysz psychiatrycznie, bierzesz jakieś specyficzne leki ale jak się mylę co do szczegółów to sprostuj podając źródło'' Właściwie nie wiem jak na to zareagować ? Jak brak argumentów to wraca stary dobry kszhu. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ciągniesz ten temat? Wyskoczyłeś jak filip z konopi i teraz próbujesz to tuszować? Nie warto.

Nie interesują mnie gadki z kimś, kto twierdzi, że wie ale nie powie. Nic to nie wnosi a na pewno nie jest powszechnym sposobem na obniżenie kosztów budowy.

 

Oj gawędzisz tylko i gawędzisz. A po co? przecież podobno

...nie interesuje mnie to.

...

 

Przestań gawędzić skoro cię to nie interesuje, a twoje odwoływanie się do "powszechności" rozwiązań zaczyna już być dziecinadą i próbą zaistnienia ciągłym gawędzeniem (vide: RSŚ nydara)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kółko to samo.Czy ja zabraniam ,czy namawiam by nie ocieplać? Mam w ścianach 30cm a stropie 46cm. Odpuść sobie tą demagogię.

Piszę jedynie,że jak jest możliwość to należy z niej korzystać,czyli suchego gruntu pod domem ,pełniącego funkcję dodatkowej gratisowej izolacji i akumulatora niskotemperaturowego

To jak zimą w ruskiej papasze, furmańskim kożuchu i tenisówkach. Wolałbym ciepłe buty i nawet czapkę bejsbolówkę. Ma Pan dom nieizolowany - zużywa ponad 30kWh/m2 - czy takie fakty Pana nie przekonują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zimą w ruskiej papasze, furmańskim kożuchu i tenisówkach. Wolałbym ciepłe buty i nawet czapkę bejsbolówkę. Ma Pan dom nieizolowany - zużywa ponad 30kWh/m2 - czy takie fakty Pana nie przekonują?

 

Nie Panie Tomaszu,ponieważ nie zużywam nawet połowy tego co Pan raczył napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do until (ktoś odpowie==1)

 

raaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaz

dwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

raz

dwa

trzy

cztery

pięć

sześć

siedem

osiem

dziewięć

dziesięć

jedenaście

dwanaście

trzynaście

czternaście

piętnaście

szesnaście

siedemnaście

osiemnaście

dziewiętnaście

dwadzieścia

dwadzieścia jeden

dwadzieścia dwa

dwadzieścia trzy

dwadzieścia cztery

dwadzieścia pięć

dwadzieścia sześć

dwadzieścia siedem

dwadzieścia osiem

dwadzieścia dziewęć

trzydzieśći

 

loop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik doświadczenia z silką i przenikaniem pary wodnej .

Trzy naczynia napełnione do połowy wodą. Pierwsze bez przykrycia,drugie przykryte silką gr. 50mm pomalowaną trzykrotnie od strony naczynia szkłem wodnym sodowym 145,trzecie przykryte silką 50mm bez żadnej powłoki ochronnej.

Wynik :

Z pierwszego naczynia ubyło po 10-ciu dniach 7mm wody.

Z drugiego nie ubyło nic .

Z trzeciego ........ ? (zagadka):eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik doświadczenia z silką i przenikaniem pary wodnej .

Trzy naczynia napełnione do połowy wodą. Pierwsze bez przykrycia,drugie przykryte silką gr. 50mm pomalowaną trzykrotnie od strony naczynia szkłem wodnym sodowym 145,trzecie przykryte silką 50mm bez żadnej powłoki ochronnej.

Wynik :

Z pierwszego naczynia ubyło po 10-ciu dniach 7mm wody.

Z drugiego nie ubyło nic .

Z trzeciego ........ ? (zagadka):eek:

 

sucha nitka...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...