Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Drogi panie TB. Nie jednokrotnie pan tu podawal to i owo od dr. Dudy.

Nie moze to byc wiarygodne w momencie kiedy pracuje dla KAPE, ktora z domami izolowanymi dzisiaj przynajmniej nie ma nic wspolnego.

Nie widzi pan konfliktu?

 

Widzi, ale to nie zgadza się z ideologią, więc się odcina to co nie pasuje i mówi się "tutaj się kończy więc jest kompletne" - tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem. Ale jest audytorem #1 KAPE, sam na ich stronie widzialem. Tylko na czym polega audyt. ? I dlaczego sie go robi w domach izolowanych?

Dla mnie to dziwne... no ale jakas praca na rachunki trzeba zarobic.

Jak mam prawo jazdy wydane przez burmistrza to nie znaczy wcale, że pracuję dla niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuję się teorią. Robię instalacje w domach izolowanych od 25 lat... a grunt niegrzany nie ma więcej jak 2-5 st zimą .
A to bardzo ciekawe, mój termometr wykazał całkiem co innego jak nie grzałem gruntu. No ale całkiem co innego gadanie od 25 lat a całkiem co innego mieć czujnik pod domem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie... ale widnial by pan wtedy na jego stronnie jako kierowca #1.

 

Nie wiem czy ma pan jakies kursy i uprawnienia instalacyjne producentow PC ktore pan

ponoc instaluje. Widnieje pan na ich stronach jako instalator?

Gdzie Pan wyczytał, że instaluje pompy ciepła? A wentylacja z odzyskiem czy podłogówka elektryczna... kto miał mnie uczyć jak byłem prekursorem?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pokazać, że perm ma rację z tymi 20% przy drewnianej podłodze. Jak widzisz na obrazku ciepło idzie do góry. A straty przez podłogę przy podłogówce są znikomo większe od tych obliczanych jako detlę T pomiędzy powietrzem w pomieszczeniu a temp. gruntu. Sprawdź sobie na stronie u-wert. Tam, przy wyliczaniu strat przez przegrodę (podłogę) biorą pod uwagę ogrzewanie podłogowe. Z tego co pamiętam to różnica oscylowała ok. 1-2% większych strat przy "typowym" ogrzewaniu podłogowym, czyli zasilanie ok. 28oC.
Daj spokój! Kszhu umarłby prędzej niż przyznał, że nie ma racji. Szkoda czasu na tłumaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak będzie dobrym izolatorem to wylewka będzie cieplejsza. Przy U=0,1 to nie wiem co musiałoby się dziać aby pod izolacją miał 20stC.

 

Jeśli pod izolacją jest 20oC to dlatego, że ktoś tak założył w symulacji, a nie dlatego, że grunt się tak podgrzał. Zrób sobie symulację w u-wert i będziesz wiedział jaki % strat wynika z ogrzewania podłogowego, a jego brakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod izolacją jest 20oC to dlatego, że ktoś tak założył w symulacji, a nie dlatego, że grunt się tak podgrzał. Zrób sobie symulację w u-wert i będziesz wiedział jaki % strat wynika z ogrzewania podłogowego, a jego brakiem.

 

Barth3z, moglbys taka wykonac?

 

Mozesz zalozyc, ze dla podlogowke temp. jest 25 a bez niej 21, bardzo jestem ciekaw wyniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar kontrolny 06-06-2014 godzina 19:55

oraz wczesniejsze do 22 V 2014

dopóki nie przeciągne z garażu kabla do domu po założeniu odkurzacza centralnego to normalna wyprawa z laptokiem na dach samochodu podpięcie przejsciówki USB > RS 232 i print... :)

06-06-2014.JPG

do_22-05-2014.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez w tym watku szanowny panie TB. Nawet zdjecia pan zapodal. Potem mozna sobie dyskutowac czy PC P/P z funkcja chlodzenia czy klimatyzator z funkcja grzania.

Troche dziwnie brzmi jednak "dogrzewanie" klimatyzatorem.

 

Czy to nie PC? Strona zdjecia wyraznie ma napisane Toshiba N3KVP Daiseikai Hi Wall Heat Pumps

 

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0211/2406/products/N3KVP_large.jpg?v=1386977064

 

Zapodal pan tez marki urzadzen ktore pan instaluje. Nie jesten pewien czy tez nie sprzedaje, ale moze mi sie posty pomylily.

 

Ma pan ukonczone jakies kursy, szkolenia np. Mitsubishi?

Nie wiedzialem ze byl pan prekursorem w instalacji ogrzewania podlogowego.

A wiec juz w 1990 w tych domach pasywnych o ktorych pan pisal w innym watku, tak? Te ktore w Polsce byly a w np. Niemczech to oszustwo dla pieniedzy.

Pan mial rekuperatory a reszta Europy nie.

 

Jest pan faktycznie interesujaca osoba.

To mnie zainstalowano Toshibę daisekai a nie ja zamontowałem . Montujemy lub sprzedaję dystrybucję - dobieram do kanałówki.

Pan mial rekuperatory a reszta Europy nie.
Do dziś nie znalazłem by ktoś wcześniej montował w domach i mieszkaniach. Pierwsze były naturalnie składaki, potem Były ELGE, KOSS Systemair Flexit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth3z, moglbys taka wykonac?

 

Mozesz zalozyc, ze dla podlogowke temp. jest 25 a bez niej 21, bardzo jestem ciekaw wyniku...

 

Nie liczy się delty T dla temp. podłogi i guntu pod domem. Liczy się U przegrody i temp.powietrza w domu. Tutaj możecie symulować warunki:

http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert-rechner/index.php?cid=miDW1iUX&pid=-1&d0=1&mid0=101&d1=0.02&mid1=7&d2=6&mid2=31&d3=10&mid3=2828&x3=800&lid3=1244074774&d4=10&mid4=59&x4=24&lid4=1244074774&d5=20&mid5=11&d6=0.06&mid6=7&d7=10&mid7=20643&d8=40&mid8=87&bt=2&T_i=20&RH_i=50&T_e=0&RH_e=100&outside=2&name=10cm+xps%2C+10cm+Eps%2C+sciany+porotherm24&lang=en

Ogrzewanie ustawia się dla wylewki anhydrytowej. Można ustawić temp., rozstaw rurek i ich zagłębienie.

"U" przegrody dla grzanej i nie grzanej posadzki zmienia się o ok. U=0,02W/m2K.

 

Z tym liczeniem strat przez podłogę i przyjmowaniem temp. wylewki zamiast powietrza to ostrożnie, bo mogą głupoty wyjść. Zaraz będziemy liczyć straty przez ścianę biorąc do obliczeń temp. grzejnika wiszącego pod oknem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kszhu,że to nie wyobrażalne,ale na całej posadzce anhydrytowej gdzie jest umieszczone ogrzewanie podłogowe mam żywicę( tak na oko z 2mm),to tak apropo,że musi być parkiet i dywan gruby. I wg. tego co udowodnił perm, to z 10% w dół. Stąd przy temp. na zewnątrz ok. -5oC,temp. posadzki jest wyższa od temp. powietrza w domu o ok. 2oC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemczech to oszustwo dla pieniedzy.
Może Pa przetłumaczyć Sobie ten artykuł z Di Welt

 

http://www.welt.de/finanzen/immobilien/article109699115/Waermedaemmung-kann-Heizkosten-in-Hoehe-treiben.html

 

Czy wiedział Pan, że "Instytut" w Darmstadt to chytra nazwa firmy nie laboratorium?

 

Czy wie Pan z czego to jest skan

go.php2.jpg

 

Może Pan poważnie odpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...