Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To dlaczego pan sie pytal gdzie czytalem ze pan je instaluje??

 

A wiec byl pan 1y w Europie? Tak? Z domem pasywnym takze?

Wie Pan ,,, robię to od początku, Od zawsze. Miałem krótką przygodę z pompami ciepła na samym początku lat 90-tych ( Leonard ) ale stwierdziłem, ze izolacja jest włąściwszym kierunkiem .

Jako ciekawostkę mogę podać, że Murator odmówił reklamy pomp ciepła, że coś takiego nie może działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane pod obrazkiem czego to jest scan. Ale wiem do czego pan dazy... to pewnie podrecznik cieplownikow.

Ale ja nie pytam o edukacje Polskich inzynierow tylko o pare innych zeczy.

To PN z 1998 jak izolować fundament

Co do kształcenia - izolacja ma eliminować ogrzewanie

Proszę mi wskazać Politechnikę w Polsce gdzie nie ma wydziału, instytutu katedry ogrzewnictwa i taką gdzie jest wydział , katedra i instytut izolowania

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wiem ze PC wszelkiego rodzaju dzialaja, w innym wypadku zaprzecza pan sam sobie albo Murator klamie.
Pan coś przekręca, nie wiem dlaczego.

Czy to nie pan pisal o PC co ma COP 6 przy -36*C.
Była prezentacja na Forum Wentylacja 2013 w Hotelu Gromada.

A jaki Pan widzi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze na swiecie jest ponad 20000 domow pasywnych, czy te prawdziwe sa tylko w Polsce?
Przecież dom zużywający 10kWh/m2 rocznie to bardzo komfortowy dom i tańszy w postawieniu od takiego z katalogu z kotłownia gazową

To dlaczego mają ludzie ich nie budować? Tylko opór materii i lobby grzewczego z tym walczy . To proste i niedrogie domy - może Pan tez taki zrobić .Kto Panu broni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przekrecam, pan przeczyta jeszcze raz co napisalem. Producenci i uzytkownicy klamia a Murator ma racje?

 

I wtym hotelu bylo -36*C podczas prezentacji? I wtedy w jaki sposob zmierzono COP >6?

 

Zapewne zainstalowano tam komorę kriogeniczną, ustawiono te -36 oC opomiarowano pompę, przecież to takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przekrecam, pan przeczyta jeszcze raz co napisalem. Producenci i uzytkownicy klamia a Murator ma racje?

 

I wtym hotelu bylo -36*C podczas prezentacji? I wtedy w jaki sposob zmierzono COP >6?

Napisałem, Jako ciekawostkę. że Murator odmówił reklamy pompy ciepła - ponieważ coś takiego nie może działać. - Co tu jest o producentach i kłamstwach?

Co do pomp ciepła... Może się Pan określić, czy nie wie Pan jak można osiągnąć taki COP przy takiej temperaturze czy wie Pan, ze to jest niemożliwe. Łatwiej się "rozmawia" z kimś "technicznym" bo pisze konkretnie a nie pierdoły pod publiczkę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Pan taki zacofany... jeszcze gruntowe pompy i OZC...

 

Jak mozna zademonstrować pomiar dla pracy pompy w -36 oC, trzeba tą temperaturę wytworzyc, w czym jestem zacofany, proszę przedstawic mowoczesne metody pomiaru COP pompy dla -36 oC w warunkach sali konferencyjnej hotelowej. Moja ukonczona specjalizacja to metrologia elektryczna i elektroniczna, w zakres której wchodziła równiez metrologia wielkosci nieelektrycznych. Prosze o doszkolenie mnie z zakresu pomiarów COP pomp p-p w warunkach skrajnych. Czekam na wykład, inni tez są ciekawi, prosze o szczegolne uwzglednienie metodologii wykonywania tych pomiarów w salach konferencyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zdjęcie:

http://www.inzynierbudownictwa.pl/images/stories/artykuly/ubezpieczenia/ogrz-podl-2.jpg

źródło: http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,wodne_ogrzewanie_podlogowe__charakterystyka_systemu_,353

 

To tylko jakiś wydumany rysunek, wykres - dla wiesz kogo bez poparcia faktami, na pewno zmanipulowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna zademonstrować pomiar dla pracy pompy w -36 oC, trzeba tą temperaturę wytworzyc, w czym jestem zacofany, proszę przedstawic mowoczesne metody pomiaru COP pompy dla -36 oC w warunkach sali konferencyjnej hotelowej. Moja ukonczona specjalizacja to metrologia elektryczna i elektroniczna, w zakres której wchodziła równiez metrologia wielkosci nieelektrycznych. Prosze o doszkolenie mnie z zakresu pomiarów COP pomp p-p w warunkach skrajnych. Czekam na wykład, inni tez są ciekawi, prosze o szczegolne uwzglednienie metodologii wykonywania tych pomiarów w salach konferencyjnych.

Można tez podać, że zamiast podnosić temperaturę dolnego źródła, można obniżyć ciśnienie. Poza tym robi się mniej energochłonne sprężarki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez podać, że zamiast podnosić temperaturę dolnego źródła, można obniżyć ciśnienie. Poza tym robi się mniej energochłonne sprężarki .

 

Niech Pan poda metodologie pomiaru, merytorycznie, zarzuca mi Pan ze go obszczekuję ze nie wypowiadam sie merytorycznie. Czekam na merytoryczny wykład,

nie interesuje mnie obnizanie cisnienia, ja chce opisu pomiaru COP dla -36 oC w hotelowej prezentacji. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...