Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

a no tak, do dogrzewania.
Tak naprawdę epoka ogrzewania już się skończyła, w XXI wieku ustawia się temperaturę. Trudno pisać o ogrzewaniu w taki dzień jak dziś.

Teraz policzmy - w mroźniejszą od przeciętnej zimę - niech system załącza się przez nawet 150 dni. Delta T między powietrzem nawiewanym a temperaturą wewnętrzną 15 st. (38 na nawiewie ) . Daje to niecałe 3000m3 na 24h czyli mniej jak 20m3/h na anemostacie przy 7 szt.

O jakim dmuchaniu Panowie piszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedz to komuś kto nie będzie miał prądu przez kilkanaście h ( awarie się zdarzają w Polsce ) w zimie przy -10C, lub latem przy 20-35 C.

A nawet kilkanaście dni! Ile kWh pobiera dom 0? Kto Panu broni zbudować autonomiczny system . Ja już mam, pompy ciepła zasilane są z PV. Nawet niewielkie daje radę zimą o lecie nie wspominając . To naprawdę niewielkie ilości energii

 

Pa - a pan jakie system chłodzenia i ogrzewania bez prądu preferuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.... nie.... :(

 

Spróbuje zatem raz jeszcze.

Panie Tomaszu, proszę podać namiary na projektantów domów pasywnych. Tych co to od 1990 roku takie projektują.

Wypadałoby udzielić odpowiedzi, jak to zwykli dorośli ludzie robić.

Kiedy Pan był, że odmówiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu i teraz. Proszę o namiary na projektantów domów pasywnych, z którymi Pan współpracuje.

Muszę specjalnie odwiedzić Pana osobiście?

Już pisałem, ze nie podaję w necie namiarów ani na inwestorów ani na projektantów ani na nikogo bez jego zgody.

Jeżeli komuś zależy przyjeżdża. Jak nie zależy - nie przejeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A telefonicznie da radę?

Trochę dziwne to zachowanie. Czyżby Pana projektantom pieniądz śmierdział?

Wie Pan... jeszcze dziś są zacofani ludzie w branży, którzy grzeją gazem czy nawet węglem, którzy piszą, ze dom pasywny jest drogi, którzy uważają, że coś co zużywa ponad 30kWh/m2 rocznie to dom nie durszlak. Producenci i projektanci prawdziwych domów pasywnych nie chcą być w necie.

Informacji o ścianach z formatyzowanego styropianu czy o reku do domów pasywnych (pisałem wcześnie) nie są prezentowane w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan... jeszcze dziś są zacofani ludzie w branży, którzy grzeją gazem czy nawet węglem, którzy piszą, ze dom pasywny jest drogi, którzy uważają, że coś co zużywa ponad 30kWh/m2 rocznie to dom nie durszlak. Producenci i projektanci prawdziwych domów pasywnych nie chcą być w necie.

Informacji o ścianach z formatyzowanego styropianu czy o reku do domów pasywnych (pisałem wcześnie) nie są prezentowane w necie.

A to dopiero! Coraz ciekawiej się robi. Projektanci się utajnili. Pewnie mają jakieś ustalone hasła pozwalające im odróżnić tych "swoich" klientów od tych wrogich. Jaja jak berety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę płakał, że coraz powszechniejsze będzie myślenie u inwestorów. W cenie domu ogrzewanego gazem można postawić komfortowy dom z autonomicznym, zeroenergetycznym systemem ustawiania temperatury zimą i latem .

 

Rozumiem że jak jest zeroenergetyczny to można postawić w szczerym polu bez dostępu do prądu i da radę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak jest zeroenergetyczny to można postawić w szczerym polu bez dostępu do prądu i da radę ??
Prąd jest przydatny do celów innych niż utrzymywanie stałej, żądanej temperatury latem i zimą, np pranie, gotowanie oświetlenie czy komputer.

Nie ma natomiast najmniejszego problemu zrobić dziś autonomiczny system ustawiania temperatury powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że twoje kable w podłodze i PC PP kanałowa nie potrzebują prądu ??? One przecież nie grzeją - ( no przecież mamy XXI wiek ), one autonomicznie regulują temperaturę ( zużywając przy tym 0 powtarzam 0 prądu ).

PS . TB - jesteś lepszy niż Kaszpirowski czy homeopaci - razem wzięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę TB napisz że kable w podłodze i PC PP stanowiące wg ciebie autonomiczny system ustawiania temperatury latem i zimą czerpią energię z kosmosu ( tchnienia ducha świętego czy co tam wymyślisz ) . Wiem , wiem zasilisz je bardzo tanimi panelami fotowoltanicznymi ( które montujesz w pasywniakach od 25 lat ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę TB napisz że kable w podłodze i PC PP stanowiące wg ciebie autonomiczny system ustawiania temperatury latem i zimą czerpią energię z kosmosu ( tchnienia ducha świętego czy co tam wymyślisz ) . Wiem , wiem zasilisz je bardzo tanimi panelami fotowoltanicznymi ( które montujesz w pasywniakach od 25 lat ).
Szkoda, że Pan tego nie rozumie. No cóż nie wszyscy mogą. Słyszał Pan o kablach chłodzących latem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...