Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szkoda, że Pan tego nie rozumie. No cóż nie wszyscy mogą. Słyszał Pan o kablach chłodzących latem?

Oświeć mnie mistrzu . Na pewno te kable są na energie z kosmosu ( przecież nie zużywają prądu ) , one nie chłodzą ( bo przecież mamy XXI wiek ) , one autonomicznie ustawiają temperaturę ( NIE ZUŻYWAJĄC PRZY TYM ENERGI ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie co TB proponuje w dziale rekuperacji - 2 w 1 - czerpnia WM w odległości 10 cm od wyrzutni .

Surgi , to to jeszcze pikuś, miszcz ma w swoim laptopie projekt domu pływającego nie bojący się wielkiej wody. W skrócie to taki dom co sam pływa, przeznaczony na tereny zalewowe. Jest to oczywiście tani, komfortowy dom 30 kWh

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był Pan tak inteligentny jak jest złośliwy - to byłoby przyjemniej podyskutować. Czy system utrzymania stałej temperatury powietrza latem i zimą - to mogą być kable? Wg mnie nie. To wie nawet Szanowny kolekto1 !!! Dom jest izolowany, ma normalne zasilanie, ma ogrzewanie podłogowe - tak jak 20 lat temu, Ponieważ 15-30kWh/m2 to już jest spore zużycie a i coraz więcej osób chce mieć chłodzenie nie tylko w samochodzie ( 20 lat temu samochody u nas chłodzenia nie miały) Od kilku lat dodatkowo montujemy powietrzną pompę ciepła zasilającą kanałówkę. Coś takiego na dom 150m2 pobiera 400-700kWh w sezonie grzewczym, Można to wiec zaopatrzyć w pakiet PV + np, 60cm wiatrownie i ma Pan autonomiczny system utrzymania stałej temperatury powietrza latem i zimą . Gdy zabraknie zasilania - to pogorszy to komfort termiczny, bo system utrzymania żądane temperatury podłogi nie będzie działał, ale dom się nie wychłodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam, pompy ciepła zasilane są z PV. Nawet niewielkie daje radę zimą o lecie nie wspominając . To naprawdę niewielkie ilości energii

Uzyski z PV w zimie są bardzo małe i niestabilne. Na tyle kiepskie, że często z instalacji 4 kW ciężko wykrzesać stabilne 0,5 kW. W przypadku on-grid to nie stanowi problemu, ale autonomiczne, czyli off-grid musi się opierać o akumulatory. To z kolei drastycznie zwiększa koszty i jeszcze bardziej pogarsza uzyski.

 

Z ekonomicznego punktu widzenia "tanie" panele PV w wersji off-grid tylko dla ogrzewania wcale nie są tanie (instalację 4 kW ciężko zrobić hand/home-made za 10 tys pln, a rękoma firmy ceny zaczynają się od 4 tys/kW) , a jeśli dom faktycznie potrzebuje niewielkich ilości energii, to lepiej płacić ZE za prąd, bo inwestycja nigdy nie wyjdzie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był Pan tak inteligentny jak jest złośliwy - to byłoby przyjemniej podyskutować.

Miszczu, nie ten poziom, nie dorastam miszczowi w tworzeniu teorii do pięt, a więc nie ma o czym dyskutować, miszcz może tylko oświecić, nic więcej. A więc co z tymi kablami chłodzącymi, w necie jeszcze na ten temat nic nie ma. Nowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dom nie wychłodzi to po co to ogrzewanie w podłodze ? Po co PC PP ??? Czyżbyś naciągał ludzi na niepotrzebne urządzenia grzewcze ??

- Dla komfortu

- na wypadek serwisu pompy ciepła.

A naciąganie... Przecież nie wstawiam kotłowni czy gruntowych pomp ciepła ! Tamte systemy są droższe i nie chłodzą. Nie spotkałem by Pan tam pisał o naciągaczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyski z PV w zimie są bardzo małe i niestabilne. Na tyle kiepskie, że często z instalacji 4 kW ciężko wykrzesać stabilne 0,5 kW. W przypadku on-grid to nie stanowi problemu, ale autonomiczne, czyli off-grid musi się opierać o akumulatory. To z kolei drastycznie zwiększa koszty i jeszcze bardziej pogarsza uzyski.

 

Z ekonomicznego punktu widzenia "tanie" panele PV w wersji off-grid tylko dla ogrzewania wcale nie są tanie (instalację 4 kW ciężko zrobić hand/home-made za 10 tys pln, a rękoma firmy ceny zaczynają się od 4 tys/kW) , a jeśli dom faktycznie potrzebuje niewielkich ilości energii, to lepiej płacić ZE za prąd, bo inwestycja nigdy nie wyjdzie na zero.

Mam drugą zimę i daje radę... Ale Szanowny Panie - nikt tu w wypadku PV nie pisał o ekonomii. Było pytanie: Co jak wyłączają prąd? W takim przypadku żadne ogrzewanie nie pracuje, a do pompy ciepła w domu izolowanym - zastaw autonomicznego zasilania kosztuje najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc małej elektrowni wiatrowej ,jaką proponuje TB , P= 0,00011 x d2 x v3(kW)

d2=średnica w metrach do kwadratu

v3= prędkość wiatru do trzeciej

 

Średnia prędkość wiatru w tym kraju to 3-3,5m/s:D

Ta moja daje do 400W + dwa ogniwa. Pompa ciepła maksymalnie pobierała 280W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan... jeszcze dziś są zacofani ludzie w branży, którzy grzeją gazem czy nawet węglem, którzy piszą, ze dom pasywny jest drogi, którzy uważają, że coś co zużywa ponad 30kWh/m2 rocznie to dom nie durszlak. Producenci i projektanci prawdziwych domów pasywnych nie chcą być w necie.

Informacji o ścianach z formatyzowanego styropianu czy o reku do domów pasywnych (pisałem wcześnie) nie są prezentowane w necie.

 

Panie Tomaszu, załamuje mnie Pan....

Nic dziwnego, że domów pasywnych jest u nas jak na lekarstwo, jak ich projektanci muszą żyć w ukryciu i ciągłym strachu... i to od 1990 roku!

Rodziny mieszkające w tych domach, też pewnie się do tego nie przyznają i celowo zostawiają włączone żelazka i piekarniki, żeby nikt ich nie podejrzewał o zbyt małe zużycie energii.

Może powinna się tym zainteresować jakaś organizacja?

I jeszcze ta cenzura w internecie, nie pozwalająca na prezentowanie styropianu czy reku do domów pasywnych..... koszmar....

 

A tak poważenie, to kiedy dostanę namiary na tych projektantów? Chyba, że... ich nie ma....

 

Taka prośba do użytkowników mieszkających w okolicach sklepu Pana Tomasza.

Podejdźcie i weźcie namiary na tych projektantów. Może tak będzie szybciej. (internet jest na podsłuchu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugą zimę i daje radę... Ale Szanowny Panie - nikt tu w wypadku PV nie pisał o ekonomii. Było pytanie: Co jak wyłączają prąd? W takim przypadku żadne ogrzewanie nie pracuje, a do pompy ciepła w domu izolowanym - zastaw autonomicznego zasilania kosztuje najtaniej.

W temacie widzę słowo "tanie". Instalacja PV do tanich nie należy. W mojej okolicy zdarzają się wyłączenia prądu. Tylko raz, przy Ksawerym wyłączenie było dłuższe niż jeden dzień i tylko wtedy odczułem to w postaci spadku temperatury, ale też bez dramatu. Co do wiatraków, trzeba również być w sprzyjającej wiatrom okolicy.

 

Trzeba jasno powiedzieć, że zestaw autonomicznego zasilania na wypadek awarii prądu w postaci taniego agregatu prądotwórczego będzie o niebo tańszy i zapewne o niebo bardziej elastyczny niż PV tylko do ogrzewania. Chyba, że mówimy o okolicy, gdzie prądu częściej nie ma, niż jest. Zakładam jednak, że zdecydowana większość domów stawiana jest w okolicach, gdzie prąd z założenia jest, a w ostateczności brakuje go góra raz dwa w miesiącu na góra 3-4 godziny. W takim wypadku stawianie na PV tylko do (n)CO ma się nijak do taniego domu.

 

Chyba, że się mylę i taka instalacja kosztuje 2-3 tysiące, a nie 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś zechciał się czegoś dowiedzieć to tutaj poczytaj sobie o temp. referencyjnych ogrzewania podłogowego: http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe/wodne-ogrzewanie-podlogowe-optymalna-temperatura-podlogi,34_2311.html

Kszhu czy wg Ciebie, ten artykuł wart jest polecenia i zgadzasz się z tym co jest tam napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie widzę słowo "tanie". Instalacja PV do tanich nie należy. W mojej okolicy zdarzają się wyłączenia prądu.
A byłby Pan łaskaw bardziej konkretnie.

- ile wg Pana kosztuje doprowadzenie gazu + kotłownia + komin + instalacja wewnętrzna, odbiory licznik... komplet

- Ile - elektryczne podłogowe + kanałówka zasilana z pompy ciepła zasilanej z pv + wiatrak + zasobnik z pompą ciepłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że domów pasywnych jest u nas jak na lekarstwo, jak ich projektanci muszą żyć w ukryciu i ciągłym strachu... i to od 1990 roku!
Są mocno atakowani i obrażani. Jest u nas matołów cała masa.

Pan zobaczy jak dr Duda z dnia na dzień przestał być autorytetem a zaczął być atakowany.

Proszę zobaczyć, do jakich dochodzi wynaturzeń: inwestor się cieszy, że mu "dom" zużywa np 40kWh/m2 na ogrzewanie! Można taką radość logicznie wytłumaczyć? Albo spotkałem takich co się cieszą, że palą węglem i płacą nawet po 200zł za miesiąc zimowy w domu 150m2... Przecież to masochizm .

Co więc się Pan dziwi?

Ps. Dlaczego Pan uważa, że nic nie wykonuję i od 1990 roku utrzymuję atrapę firmy na Bartyckiej z pisania?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mocno atakowani i obrażani. Jest u nas matołów cała masa.

Pan zobaczy jak dr Duda z dnia na dzień przestał być autorytetem a zaczął być atakowany.

Proszę zobaczyć, do jakich dochodzi wynaturzeń: inwestor się cieszy, że mu "dom" zużywa np 40kWh/m2 na ogrzewanie! Można taką radość logicznie wytłumaczyć? Albo spotkałem takich co się cieszą, że palą węglem i płacą nawet po 200zł za miesiąc zimowy w domu 150m2... Przecież to masochizm .

Co więc się Pan dziwi?

Ps. Dlaczego Pan uważa, że nic nie wykonuję i od 1990 roku utrzymuję atrapę firmy na Bartyckiej z pisania?

 

Tym bardziej Panie Tomaszu, powinieneś Pan reklamować tutaj tych projektantów.

Na różnych wątkach ludzie szukają projektantów domów pasywnych, czasami bezskutecznie.

Pan mówi, że ma namiary i nie chce podesłać. Więc jak to mam rozumieć?

Niech się Pan o nich nie boi. Jeśli rzeczywiście są ekspertami w swojej dziedzinie, to poradzą sobie z każdą krytyką.

Będzie za nimi stała moc argumentów i praktyka od 1990 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...