Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Tym bardziej Panie Tomaszu, powinieneś Pan reklamować tutaj tych projektantów.

Na różnych wątkach ludzie szukają projektantów domów pasywnych, czasami bezskutecznie.

Pan mówi, że ma namiary i nie chce podesłać. Więc jak to mam rozumieć?

Niech się Pan o nich nie boi. Jeśli rzeczywiście są ekspertami w swojej dziedzinie, to poradzą sobie z każdą krytyką.

Będzie za nimi stała moc argumentów i praktyka od 1990 roku :)

Uważa Pan, że bez ich zgody mam prawo?

Szanowny kszu, publikując rzuty na FM usunął dane. Taka była prośba projektanta. Ja sam wiem, że im ktoś mniej wie o temacie, tym bardziej atakuje.

Jeśli rzeczywiście są ekspertami w swojej dziedzinie, to poradzą sobie z każdą krytyką.
Niestety, nie ma krytyki, bo wszystko jest proste i oczywiste, są tylko obelgi, infantylne zaczepki i pisanie o osobie nie temacie.

A zainteresowani naprawdę, do mnie trafią. Jak ktoś chce sobie cyrk robić - to pyta się o wszystko na ogólnym forum.

Pan jest tego przykładem.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uważa Pan, że bez ich zgody mam prawo?

Szanowny kszu, publikując rzuty na FM usunął dane. Taka była prośba projektanta. Ja sam wiem, że im ktoś mniej wie o temacie, tym bardziej atakuje.

 

Jak najbardziej ma Pan prawo, do tego, aby zareklamować projektanta.

Nie ma Pan prawa do publikacji jego prac bez odpowiedniej zgody, ale o to nie proszę.

 

Podtrzymuję zatem prośbę o podanie namiarów na tych projektantów.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma Pan prawo, do tego, aby zareklamować projektanta.

Nie ma Pan prawa do publikacji jego prac bez odpowiedniej zgody, ale o to nie proszę.

 

Podtrzymuję zatem prośbę o podanie namiarów na tych projektantów.

Jak już pisałem - podaję tylko swoje namiary. Nie ja im daję robotę, a oni mnie. Tak więc danych bez zgody nie publikuję.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - podaję tylko swoje namiary. Nie ja im daję robotę, a oni mnie. Tak więc danych bez zgody nie publikuję.

 

Tym samym jednak staje się Pan nie bardzo wiarygodnym, ale to już Pana interes.

 

Po co więc Pan piszę o tych projektantach, jak nigdy nikt ich nie zobaczy ani z nimi nie porozmawia, bo Pan nie może podać namiarów?

Czy jeżeli przyjadę osobiście to mi je Pan poda?

Czyli ma Pan pozwolenie aby podawać namiary osobiście, ale nie przez internet, telefonicznie i mailowo? Czy Pan zdaje sobie sprawę jak to brzmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - podaję tylko swoje namiary. Nie ja im daję robotę, a oni mnie. Tak więc danych bez zgody nie publikuję.

 

Taki brak zgody na ujawnienie danych firmy projektowej mozna tylko tłumaczyc nadmiarem zlecen, kazda firma jezeli nie prowadzi działalnosci zabronionej lub związanej z obronnoscią lub bezpieczenstwem kraju, nie godząc sie na podawanie swoich danych postepuje co najmniej dziwnie. Tłumaczenia o atakach itp to dziecinne tłumaczenia, na Pan równiez jest atakowany a pomimo to nie stroni od podania namiarów swojej firmy. To nie są dane osób prywatnych tylko firmy która jest obecna w internecie, np. "CEIDG CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ" To taki zakaz swojej reklamy wydany przez samą firmę, naprawdę dziwne.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym jednak staje się Pan nie bardzo wiarygodnym, ale to już Pana interes.

 

Po co więc Pan piszę o tych projektantach, jak nigdy nikt ich nie zobaczy ani z nimi nie porozmawia, bo Pan nie może podać namiarów?

Czy jeżeli przyjadę osobiście to mi je Pan poda?

Czyli ma Pan pozwolenie aby podawać namiary osobiście, ale nie przez internet, telefonicznie i mailowo? Czy Pan zdaje sobie sprawę jak to brzmi?

Pan ma niecne zamiary, dlatego domaga się Pan podania danych na ogólnym forum.

Jak Pan się cokolwiek zna, to wystarczy Panu opis

Na przykładzie domu 168m2 użytkowej powierzchni

 

Dom zaprojektowano w technologii szkieletu drewnianego systemu panelowego (istotą jest nasze krajowe rozwiązanie formatyzownego styropianu w panelach drewnianych patent WIPO ST...). Posadowienie na płycie fundamentowej w g projektu konstrukcyjnego :płyta betonowa grubości 20 cm (beton B 20) zbrojona prętami żebrowanymi fi 12 mm oraz siatka stalową fi 6mm oczko 15cm

Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS grubość 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS grubości 12 cm.

Ściana zewnętrzna grubości 33,2 cm izolacja termiczna styropian 27 cm + paroizolacja + 5 cm wełna mineralna

Na zewnątrz tynk mineralny grubości 6mm od wewnątrz płyta gk

Ściany wewnętrzne konstrukcja drewniana wełna mineralna akustyczna i obustronnie płyta gk

Strop między parterem a poddaszem użytkowym obwodowo ocielenie 1 m o grubości 20 cm Reszta przestrzeni wełna mineralna akustyczna .

Połać dachowa konstrukcja dachu krokwiowo jętkowa panelowa o stałym rozstawie krokwi i jętek 53cm. Drewno klasy C30 o wymiarach 4.8x 20 cm

Przestrzeń między krokwiami wypełnia styropian EPS grubości 20cm . Zewnętrznie połać oklejona styropianem EPS 70 grubości 10 cm. Zewnętrznie przyklejona jest płyta OSB grubości 1.2cm następnie łaty, kontrłaty i dachówka bitumiczna

Od wewnątrz Paroizolacja wełna mineralna 5cm + płyta GK

Stolarka otworowa fiksy i otwierane okna niezbędne 1.1 lub 0.8 W/m2 ( cena zależy od ilości fiksów po uzgodnieniach z inwestorem )

Instalacja wod- kan bez przyłączy wewnętrznych

Instalacja elektryczna bez gniazdek

Ogrzewanie elektryczne ogrzewanie podłogowe 60 70 W/m2 pomieszczenia 120W/m2 łazienki

Chłodzenie i dogrzewanie pompą ciepła powietrze powietrze z rozprowadzeniem kanałowym do wszystkich pokojów na ścianie wys. nawiewów

Wentylacja z odzyskiem 90% ciepła w wersji nie słyszalnej i na antybakteryjnych kanałach PE

Ogrzewanie ciepłej wody zasobnik z powietrzną pompą ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki brak zgody na ujawnienie danych firmy projektowej mozna tylko tłumaczyc nadmiarem zlecen, kazda firma jezeli nie prowadzi działalnosci zabronionej lub związanej z obronnoscią lub bezpieczenstwem kraju, nie godząc sie na podawanie swoich danych postepuje co najmniej dziwnie. Tłumaczenia o atakach itp to dziecinne tłumaczenia, na Pan równiez jest atakowany a pomimo to nie stroni od podania namiarów swojej firmy. To nie są dane osób prywatnych tylko firmy która jest obecna w internecie, np. "CEIDG CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ" To taki zakaz swojej reklamy wydany przez samą firmę, naprawdę dziwne.

 

No nie chcą ludzie być w necie. O centrali do domów psaywnych [ATTACH=CONFIG]264525[/ATTACH] też w necie nic Pan nie znajdzie. Za dużo jest takich, co jeszcze w XXI wieku zapotrzebowanie liczą. Mało, tego, są przekonani, że tak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ma niecne zamiary, dlatego domaga się Pan podania danych na ogólnym forum.

Jak Pan się cokolwiek zna, to wystarczy Panu opis

Myślę, że nie Panu oceniać moje zamiary.

 

Mam proste pytanie, i oczekuje prostej odpowiedzi.

Czy jeżeli ktoś osobiście odwiedzi Pana w sklepie, to da mu Pan namiary na tych projektantów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
Piszę o samozadowoleniu idioty, bo tak reagujesz. Nie uważam cię za idiotę a wręcz przeciwnie. Masz niezłe pomysły i wyciągasz odpowiednie wnioski ale tam gdzie chcesz. Niestety alergicznie nie znosisz jak ktoś się z tobą nie zgadza. Co ma wspólnego temperatura podłogówki z obliczaniem strat ciepła przez podłogę skoro nie bierze się jej pod uwagę przy wyliczeniach? Nie bierze, bo ze względu na wskazaną w PN zależność - 90% w górę, 10% w dół dla strumienia ciepła z podłogówki, przyjmuje się dla podłogi temperaturę powietrza obliczeniową i ta daje właściwe, tzn zgodne z rzeczywistością wyniki. Piszę, że nie znalazłem metody obliczania strat dla podłogówki i bez, nie dlatego, że kiepsko szukałem tylko dlatego, że takich metod się nie stosuje. Różnice wychodzą pomijalne. Ciężko to sobie dopowiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz projekt (np. http://projekty.muratordom.pl/kolekcja_projekty-domow-pasywnych-energooszczednych-cieplych,9.htm) czy pogadać tylko z projektantem jakimś?

 

Zawsze zaczyna się od rozmowy.

Więc chcę porozmawiać, ale nie z jakimś, tylko z tymi co już od 1990 roku projektują domy pasywne.

Pan Tomasz twierdzi, że z takimi współpracuje, dlatego proszę o namiary. Na pewno mają dużo ciekawych doświadczeń związanych z budową takich domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zaczyna się od rozmowy.

Więc chcę porozmawiać, ale nie z jakimś, tylko z tymi co już od 1990 roku projektują domy pasywne.

Pan Tomasz twierdzi, że z takimi współpracuje, dlatego proszę o namiary. Na pewno mają dużo ciekawych doświadczeń związanych z budową takich domów.

Wiesz jak się to skończy. :) Teraz Kszhu napisze, że to żaden problem znaleźć takiego projektanta a ty się czepiasz. Niezła para magików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chcą ludzie być w necie. O centrali do domów psaywnych [ATTACH=CONFIG]264525[/ATTACH] też w necie nic Pan nie znajdzie. Za dużo jest takich, co jeszcze w XXI wieku zapotrzebowanie liczą. Mało, tego, są przekonani, że tak trzeba.

 

Nie chcą sie reklamowac w necie, niech Pan napisze ze mają za duzo zlecen i reklama jest im niepotrzebna, po co kręcic i mataczyć. Tylko pogratulowac wyboru odpowiedniej drogi zawodowej. Co do ich reklamy maja tacy co liczą zapotrzebowanie, ci projektanci tez liczą, kazdy inzynier liczy, widział pan kiedy projekt bez obliczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak się to skończy. :) Teraz Kszhu napisze, że to żaden problem znaleźć takiego projektanta a ty się czepiasz. Niezła para magików.

 

Wiem, ale kszhu tak nie napiszę bo:

Jak szukałem na przełomie 2010/2011 r. projektanta dla swojego domku, to rozmawiałem może nawet z 10-cioma. Każdy chwalił się tym, że pasywny to dla nich "pikuś".

Więc, wie że to nie takie proste.

 

Pan Tomasz twierdzi, że zna, ale nie lubi się dzielić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz projekt (np. http://projekty.muratordom.pl/kolekcja_projekty-domow-pasywnych-energooszczednych-cieplych,9.htm) czy pogadać tylko z projektantem jakimś?

 

Np projekt: http://projekty.muratordom.pl/projekt_aromatyczny,2829,0,0.htm?c=48 zawiera opis przegrody do gruntu tylko 15 cm styropianu niewiadomej lambdy, po co kontakt do takiego projektanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ze znalezienia projektanta masz problem? To, że TB nie podaje danych kontaktowych, nie wnikam dlaczego, nie znaczy, że takowych nie ma.

...

:D Tak, mam problem ze znalezieniem projektanta. Jak na to wpadłeś? Nie pisałem o tym ale jak tak wydedukowałeś to nie wypada mi się nie przyznać. Nie wiesz o co chodzi z tymi projektantami i Brzęczkowskim? Nie wpadłeś na to, że wszystko to jego wymysły? "Tajni projektanci" - co za dziecinada!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem po go grzes124 potrzebuje kontaktu.

Jak nie wiesz po co, to dlaczego zabierasz głos w dyskusji.

Lubie porozmawiać z ekspertami, a tak się skała, że powoli zaczynam realizować plan budowy domu.

O ile sobie przypominam, prosiłem Pana Tomasza o namiary. Nie odzywa się, więc może poszedł szukać wizytówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zaczyna się od rozmowy.

Więc chcę porozmawiać, ale nie z jakimś, tylko z tymi co już od 1990 roku projektują domy pasywne.

Pan Tomasz twierdzi, że z takimi współpracuje, dlatego proszę o namiary. Na pewno mają dużo ciekawych doświadczeń związanych z budową takich domów.

Już Pan przekręca - Nie napisałem, że 25 lat współpracuję a że robię od prawie 25 lat instalację. A projektanci są różni. Przecież do mnie przychodzi inwestor nie projektant.

Pan Tomasz twierdzi, że zna, ale nie lubi się dzielić...
Zna, ale nie ma zgody na podanie danych, to nie to samo, co nie lubi się dzielić.

Pan ma złe intencje. Atakował Pan już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Tak, mam problem ze znalezieniem projektanta. Jak na to wpadłeś? Nie pisałem o tym ale jak tak wydedukowałeś to nie wypada mi się nie przyznać. Nie wiesz o co chodzi z tymi projektantami i Brzęczkowskim? Nie wpadłeś na to, że wszystko to jego wymysły? "Tajni projektanci" - co za dziecinada!

 

Jakby mnie ktos reklamował, tak jak robi to TB to tez nie chciał bym takiej reklamy, przecez kazdy z tych projektanów ma uprawnienia budowlane, jest inzynierem, musi wykonywac obliczenia i nagle sie dowiaduje ze obliczen zadnych nie potrzeba, ze jest absolwentem wydziału ciepłownictwa (budownictwa) bo wydziałow izolowania nie ma, (nie wiadomo kiedy i czy w ogole bedą) to jak sie czuje? TB robi im niedzwiedzią przysługę, nakazując im sposób postepowania przy projektowaniu budynków pasywnych i narazajc ich na smiesznosc, zapewne dostał kilka opie...lań od nich i dlatego jest taki tajemniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...