Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jak nie wiesz po co, to dlaczego zabierasz głos w dyskusji.

Lubie porozmawiać z ekspertami, a tak się skała, że powoli zaczynam realizować plan budowy domu.

O ile sobie przypominam, prosiłem Pana Tomasza o namiary. Nie odzywa się, więc może poszedł szukać wizytówki ;)

 

Oj Grzesiu, Grzesiu, masz złe intencje, rozszyfrował ciebie TB, nie nadajesz sie na szpiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakby mnie ktos reklamował, tak jak robi to TB to tez nie chciał bym takiej reklamy, przecez kazdy z tych projektanów ma uprawnienia budowlane, jest inzynierem, musi wykonywac obliczenia i nagle sie dowiaduje ze obliczen zadnych nie potrzeba, ze jest absolwentem wydziału ciepłownictwa (budownictwa) bo wydziałow izolowania nie ma, (nie wiadomo kiedy i czy w ogole bedą) to jak sie czuje? TB robi im niedzwiedzią przysługę, nakazując im sposób postepowania przy projektowaniu budynków pasywnych i narazajc ich na smiesznosc, zapewne dostał kilka opie...lań od nich i dlatego jest taki tajemniczy.
Myślę jednak, że ich nie ma. Popatrz jak chętnie chwali się misiu czymkolwiek, nawet Apo-Architekci wyciągnął, choć dowodów na to, że zrobili cokolwiek wg jego koncepcji nie podał. Jest mitomanem, nie da się temu zaprzeczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna, ale nie ma zgody na podanie danych, to nie to samo, co nie lubi się dzielić.

 

Napisał pan:

Już pisałem, ze nie podaję w necie namiarów ani na inwestorów ani na projektantów ani na nikogo bez jego zgody.

Jeżeli komuś zależy przyjeżdża. Jak nie zależy - nie przejeżdża.

 

Czyli jak przyjadę to mi te namiary Pan da, czy nie? Bo nie wiem czy mam już iść grzać silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy okazji historia budownictwa pasywnego w Niemczech:

http://eko-budowanie.pl/pierwszy-dom-pasywny-w-niemczech.php

Pierwszy w 1990 r, pierwsze budynki na większą skalę (aż czternaście :) ) w 1998r. Wiadomo już czemu misiu twierdzi, że instytut w Darmstadt to oszustwo. :) Nijak się to ma do jego bajań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu czy to nie Pan napisał?

Czyli nieizolowany. Ale w roku 1990 - nie było internetu, wyjazdów, komputerów osobistych, programów - a opracować jak budować domy izolowane trzeba było. Jeszcze radziecki okupant nie wyszedł.

Czyli Pan zna ludzi którzy, już w 1990 takie domy opracowali, w ukryciu przed radzieckim okupantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłby Pan łaskaw bardziej konkretnie.

- ile wg Pana kosztuje doprowadzenie gazu + kotłownia + komin + instalacja wewnętrzna, odbiory licznik... komplet

- Ile - elektryczne podłogowe + kanałówka zasilana z pompy ciepła zasilanej z pv + wiatrak + zasobnik z pompą ciepłą

 

ad 1 - nie mam pojęcia. Gazu nie mam w promieniu 5 km, butla nie wchodziła w rachubę.

ad 2 - miałem nadzieję od Pana się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu czy to nie Pan napisał?

 

Czyli Pan zna ludzi którzy, już w 1990 takie domy opracowali, w ukryciu przed radzieckim okupantem.

Znałem, bo niektórzy nie żyją. Znam i co z tego. Wszystko jest na forum opisane. Kiedyś 30 teraz 40 cm EPS od gruntu , kable w podłodze, rekuperator i 0.1W/m2 ściana dach, bez mostków termicznych.

Teraz doszło chłodzenie. A skoro chłodzenie grzeje z COP 4 w okresie zimowym, to czemu ma nie ogrzewać. Do czego Panu potrzebny kształt domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, qrv...!

Waszym celem jest analiza historii, TB czy może czegoś do rzeczy? Tylko nie bzdur jak grzanie suszarką do włosów domu jak w temacie itp.

Tego się czytać nie da...

 

Przecież wiadomo o co chodzi. Jak ktoś się nie zna na izolowaniu atakuje piszącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem, bo niektórzy nie żyją. Znam i co z tego. Wszystko jest na forum opisane. Kiedyś 30 teraz 40 cm EPS od gruntu , kable w podłodze, rekuperator i 0.1W/m2 ściana dach, bez mostków termicznych.

Teraz doszło chłodzenie. A skoro chłodzenie grzeje z COP 4 w okresie zimowym, to czemu ma nie ogrzewać. Do czego Panu potrzebny kształt domu?

 

No więc i właśnie, ja jako przyszły inwestor, chciałbym porozmawiać z tak doświadczonymi projektantami domów pasywnych.

Czy osobiście w sklepie namiary na tych projektantów Pan daje? Bo raz z tego co Pan piszesz, wynika że tak, innym razem, że nie.

 

Dlaczego kiedyś w domu pasywnym wystarczyło 30cm eps od gruntu, a dziś trzeba 40cm?

Te stare z jakimś konkretnym dniem straciły swoją pasywność, bo miały tylko 30cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może by ktoś jeszcze, poza czepialskimi, czegoś zechciał się dowiedzieć?

Ja widzę, że jak na razie tylko miloszenko zdecydował się na grzanie PPCi i raczej jest zadowolony z efektów i rachunków chociaż kiedyś był przeciwnikiem takiego rozwiązania.

 

Eeee, gdzie ja bylem przeciwnikiem takiego rozwiazania ?:)

 

Moze bardziej fanatykiem podlogowki:)

 

Gdzies tu byl post w ktorym TB podawal jakies predkosci nawiewu przy takim grzaniu wystepuja, i juz rozumiem co mial na mysli.

 

Jak dom 10-litrowy to musi byc dmuchane z 1500-2000 m3/h i chetnie taki dom odwiedze podczas najwiekszych mrozow, ale w takim domu jak moj przez 95% sezonu grzewczego nadmuchu nikt nie wyczuje (jesli rozprowadze kanaly po strychu o u gory bede mial klasyczna kanalowke - koszt maks. 150 zl).

 

To jest tak samo jak inwestor ma zrobiona WM odpala, nawet na maksa, staje na srodku pokoju i mowi: "Nie dziala" :p

 

Rozmieniacie sie tu na drobne strasznie zamiast skupic sie na tym co da sie zrobic lepiej.

 

Ja zrobilem, mam obecnie 23,5 stopnia na calym parterze, na poddaszu 24,5, jest to 5 dzien upalow powyzej 30 stopni, i nie spodziewam sie zeby bylo gorzej.

 

Tym samym urzadzeniem za grosze dogrzewalem w marcu i mam zamiar nastepna zima grzac ciagle do temp. -10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, qrv...!

Waszym celem jest analiza historii, TB czy może czegoś do rzeczy? Tylko nie bzdur jak grzanie suszarką do włosów domu jak w temacie itp.

Tego się czytać nie da...

To nie czytaj! Boli, że twój guru to mitoman bez żadnych osiągnięć za to z wybujałą fantazją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu, a jakie wg ciebie będą różnice w stratach ciepła przez podłogę w takich przypadkach:

- temp. podłogi 26oC, temp. gruntu 10oC temp., powietrza w domu 26oC

- temp. podłogi 26oC, temp. gruntu 10oC temp., powietrza w domu 21oC

 

EDIT: W obu przypadkach działa ogrzewanie podłogowe.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - nie mam pojęcia. Gazu nie mam w promieniu 5 km, butla nie wchodziła w rachubę.

ad 2 - miałem nadzieję od Pana się dowiedzieć

Byłem pewien, że Pan zna koszt, podając, że nie jest tanio.

To chociaż Pan określi - jaka wielkość domu i za ile system (kompletny ) uważa Pan za "w przyzwoitej cenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc i właśnie, ja jako przyszły inwestor, chciałbym porozmawiać z tak doświadczonymi projektantami domów pasywnych.

Czy osobiście w sklepie namiary na tych projektantów Pan daje? Bo raz z tego co Pan piszesz, wynika że tak, innym razem, że nie.

 

Dlaczego kiedyś w domu pasywnym wystarczyło 30cm eps od gruntu, a dziś trzeba 40cm?

Te stare z jakimś konkretnym dniem straciły swoją pasywność, bo miały tylko 30cm?

Główne powody to

- Okazało się, że z latami styropian traci swoje właściwości. Wiem o tym mając kontakt z inwestorami z lat 90-tych

A tu jest nie moje sprawdzenie... EPSvXPS_SidebySide_2_tcm45-2113028.jpgEPSvXPS_water asborpotion comparison chart EPS and XPS - Web4_tcm45-2113032.jpg

- Większość inwestorów chce domy bez schodów, zmniejszenie zużycia o 5-7kWh/m2 pozwala na zastosowanie mniejszej (tańszej) pompy ciepła. Te mniejsze jednostki mają też większą efektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu, a jakie wg ciebie będą różnice w stratach ciepła przez podłogę w takich przypadkach:

- temp. podłogi 26oC, temp. gruntu 10oC temp., powietrza w domu 26oC

- temp. podłogi 26oC, temp. gruntu 10oC temp., powietrza w domu 21oC

 

EDIT: W obu przypadkach działa ogrzewanie podłogowe.

Czy te +10 st. C gruntu, jest z naszego grzania, czy grunt wokół ma też +10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne powody to

- Okazało się, że z latami styropian traci swoje właściwości. Wiem o tym mając kontakt z inwestorami z lat 90-tych

A tu jest nie moje sprawdzenie... [ATTACH=CONFIG]264562[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264563[/ATTACH]

 

Badania znam, ale nie wiedziałem, że to Pan je wykonywał...

Tylko czego to dowodzi? Przecież Pan preferuje domy na eps, a z załączonych słupków widać, że on się ma dobrze po latach.

 

- Większość inwestorów chce domy bez schodów, zmniejszenie zużycia o 5-7kWh/m2 pozwala na zastosowanie mniejszej (tańszej) pompy ciepła. Te mniejsze jednostki mają też większą efektywność.

To dom musi posiadać określoną ilość schodów, żeby był izolowany?

 

Ponawiam pytanie.

Czy jeśli osobiście spotkam się z Panem, to dostanę namiary na projektantów domów pasywnych z którymi Pan współpracuje.

Wystarczy odpowiedź, tak lub nie, i kończymy ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...